Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Reiki

Go down 
+19
Mama
MoW
orca
Dada289
Legionar
Chakotay
Backpacker
primitive101
Alpha
arhont
Tigon
Hexenkind
Black_Pearl
Gea
Blizzard
Berny_Sinara
Mystica
Svjetloisjena
Goran
23 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Tigon
Stanica
Tigon


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 26
Age : 38
Registration date : 05.09.2009

Reiki - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 2 Icon_minitimened ruj 06, 2009 1:31 am

Neznam,ali sekte nisu na popisu za bolji život,ako je tako žrtvovanja ljudi bi mogla postati moda ponovo,jer za svkoga se danas djeca vode.Dirati u nešto što nije sveto neznam isus je rekao da će puno lažnjaka doći ali toliko?!
[Vrh] Go down
Tigon
Stanica
Tigon


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 26
Age : 38
Registration date : 05.09.2009

Reiki - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 2 Icon_minitimened ruj 06, 2009 10:07 am

Svjetloisjena je napisao/la:
Ovi principi reikija navedeni dolje su prilično univerzalno upotrebljivi.

Što se tehnike tiče - dobila sam prije desetak godina inicijaciju u prvi stupanj (kaže se dobila, međutim platila sam je i to skupo, jer veći dio udruga reikista smatra da ljudi neće znati cijeniti nešto što dobivaju besplatno ili jeftino - to jest i nije točno, ali meni se taj pristup a priori ne dopada)

On djeluje, ali na prvom stupnju seansa tako dugo traje da si to vremenski nisam mogla priuštiti s dvoje male djece - 45 min. do sat vremena mira koji mi je bio potreban za polaganje ruku na sebe, žarko sam željela posvetiti mnogim drugim aktivnostima koje su mi tada po prirodi stvari bile uskraćene, poput čitanja, razgovora s mužem, mamom i slično. Zato sam odustala. Drugi stupanj je jači i brži, ali do njega nisam došla.



Majko dvoje djece zar ne misliš da bi ti pilates bolje pomogao,ispričavam se ali neželim biti bezobrazan niti se mješati u odgoj Vaše djece,samo mislim u životu postoji tkz. životna sila što znaći da je nećeš od nikoga spoznati već od sebe same.Životna sila je trenutak u vremenu koji ćeš provesti ovdje na zemlji sa svojom djecom i mužem.Ako želiš mir moraš ga potražiti u prirodi.Ja se svaki dan budim slušajući kako se razvija taj duh,onda ćeš možda shvatiti da i tih 80godina treba živjeti sa borbom u pravome svijetu koji želi nauditi svima nama ako nismo spremni prihvatiti istinu da svjetlost nemože opstati u današnje vrijeme te da imate krivi stav u uvid,djeca su No1,ako s njima pogriješite nema povratka.Već sada imate stav prema sektama mene bi to jako zabrinulo jer sam vidio puno obitelji u kojima je majka,otac ili oboje bili duhovno vođeni,nažalost bilo bi to sve u redu da se iza toga ne krije nešto više.Vidim da ste prestali ali stav vam se vidi i u nadimku na forumu.
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Reiki - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 2 Icon_minitimepet lis 09, 2009 12:59 am

eto imao sam cast prije par mjeseci proci par tretmana reikija na daljinu, mogu reci da je bilo jako ugodno, jedno pozitivno iskustvo i drago mi je da sam ga prosao
[Vrh] Go down
Mystica
Višestanični organizam



Male
Taurus Goat
Broj postova : 51
Age : 44
Registration date : 27.05.2009

Reiki - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 2 Icon_minitimepon sij 25, 2010 8:03 pm

REIKI

THE HEALING ENERGY OF THE ABSOLUTE


Reiki - Page 2 Mikao_Usui



Reiki as a technique is approved by the Masters of Light since it’s the healing Energy of the Absolute, However, a very small number of reikists know how to channel that Energy and almost all of the reikists are spirists of error of the planes 2 and 3, so instead of healing the patients they make them ill.

Reiki is valid when it’s applied by people whose spirits are in the planes of Light 4 or 5 (Spirits of Light) only they can apply Reiki impersonally. Reiki in this sense is almost like Homeopathy it’s like finding a needle in a haystack.





Interlocutor: Well. The first question is: What is Reiki concretely, maybe a placebo effect?

: No, it is not a placebo effect, but a channeling of the Healing Energy, the Universal Energy, the Energy of the Absolute, and it is transmitted to the sick person by the reikist.

Interlocutor: Not the Chiristic Energy, but the Energy of the Absolute [Eon]?

: Actually, most of the reikists don't know how to channel the Christic Energy, but while they are wrapped in Light, the positive Energy they transmit is the Energy of the Absolute which is the easiest to channel.

Interlocutor: Let’s see if I understood: it doesn't matter what Energy it is, let us call it Cosmic Energy, Does this Cosmic Energy pass through the reikist and goes to the patient? And meanwhile the patient himself, also channels in turn also the Healing Energy due to the placebo effect? In synthesis, Is this a double channeling?

: Correct.

Interlocutor: What would be the percentage of placebo effect?

: 70%.

Interlocutor: So, this means that Reiki is 30% channeling of the Healing Energy of the reikist and 70% the own patient's placebo effect?

: Correct. But in many cases the reikists have particular problems, in the same way as some mediums put something of themselves in the channelings, therefore, instead of healing the patients, they make them ill.

Interlocutor: I understand.

: There are reikists that have abdominal pains, chest pains, for example.

Interlocutor: And Are these problems transmitted to the patient?

: Exactly. And there are reikists that after the healings are absolutely exhausted because instead of transmitting the Cosmic Energy, as you call it, they transmit to the patient their own energy.

Interlocutor: And their own ailments as well…

: Correct, they transmit their own ailments. I’ll give you a scoop now, 90% of the reikists work badly, although in theory they know it. Keep in mind that the reikists are in the Spiritual planes 2 and 3.

Interlocutor: So you would never recommend Reiki for my ailments?

: In the beginning, no, unless the reikist were a person whose spirit is in the planes 4 or 5 and he transmits the Healing Energy impersonally. I emphasize "impersonally"

Interlocutor: Now I understand: Reiki is valid, but it depends on who is applying it.

: Exactly.

Interlocutor: In the topic of Reiki there is a very well-known name. I refer to Mrs. Hawayo Takata. Was she healed with Reiki as she says?

: No, no, because an Energy capable to modify genetic patterns doesn't exist.

Interlocutor: Then she was healed by any other thing, but Reiki?

: Correct.

Interlocutor: All falsehood about this matter! What about Mikao Usui?

: Mikao Usui was the person who broadcasted Reiki.

Interlocutor: So Reiki was not his creation?

: No, not at all. Reiki is millennial.

Interlocutor: Now I understand. The name Reiki is simply a name to denominate the channeling healing Energy of the Absolute [Eon].

: Correct. There are many other techniques, each one with a different name and they do the same thing. I will give you a silly but very clear example: it is as if somebody manufactured soda water and then he sells it to several companies and each one of them label the soda water with their own trade mark, nonetheless the soda water is always the same, with the same flavor.

Interlocutor: The example is very clear.

: Each technique that uses the Healing Energy hardly varies from the others.

Interlocutor: I understand. But what is that whole matter of “initiation”?, first level, second level, third level. Is it something necessary or simply a bluff?

: No, it is not a bluff. Each level is necessary because it goes according to the knowledge that is taught. But no ceremony is necessary. Ceremonies are religious nonsense. In addition, the word "initiation" is deceiving, and it sounds to me as if the practitioners would find the best technique in the galaxy, and it is not like that. The initiation is nothing more than sheer arrogance.

Interlocutor: Marketing?

: Also that.

Interlocutor: Let’s see if I understood: If I were to learn Reiki, what would they teach me?

: They’d teach you postures, they’d teach you breathing, they’d teach you ways to channel, that is to say, putting the mind "in blank" Every year, according to the level of the course, they teach different methods.

Interlocutor: Is It valid all of that?

: It is valid as for the theory, but the reactive mind of the reikist operates against the technique. Besides, they lately invented a fourth level they have called "Master" and that is only what you said: marketing. In the future they will surely invent more levels.

Interlocutor: But Are so many years necessary to learn how to operate the Healing Energy?

: There are courses. They are given per year, but in fact it’s not necessary a year to learn it. It is the same thing when you call an hour of class at school, but in fact it is 45 minutes.

Interlocutor: It is clear. Do you perceive from you plane schools where practitioners channel correctly?

: There are many places in Japan where it’s made correctly and where they teach fundamentally to depersonalize. This is something that Reiki schools don’t do, they don’t teach to depersonalize, because they don't know what EGO is.

Interlocutor: I understand.

: Speaking in an understandable lingo, the topic is to be dispassionate. The problem with reikists is that they apply it with passion, and passion generates internal conflicts that the reikists finally transmit to the patient.

Interlocutor: What is the percentage of reikists that apply the technique correctly?

: Only 1%.

Interlocutor: It is very little. It is almost as finding a needle in a haystack.

: Correct. But even though the percentage is tiny, we don't have to discredit all of them for that reason.

Interlocutor: Correct.

: At this moment I visualize young girls that have three or four months of study and they are applying Reiki already and they are transmitting to the patients much of themselves. There are some of them, for example, that while they apply Reiki, they are thinking about their boyfriends and suddenly they get excited and they transmit that excitement to the patients, not sexual excitement, but only excitement, pure excitement. And maybe the patient has a serious emotional problem and when the reikist transmits to him more excitement that provokes that the patients after the therapy feels a tremendous anguish.

Interlocutor: The key question is: how does a person who wants to be cured by the Healing Energy do to find a good reikist?

: It is totally eventful.

Interlocutor: I understand. And about Homeopathy, how do I make to find, not only a good homoeopath, but also a professional who finds the exact substance I need?

: It is absolutely difficult, almost impossible I would say. The homeopaths, for example, when they have a nervous patient they always prescribe him/her agrimony, because it is suitable for the nervous system. And it happens that the person has nervous problems because of other symptoms that caused that dysfunction and he/she needs another kind of flowers.

But this negligence or unskillfulness is not surprising because everything is like that. In the traditional Medicine the same thing also happens. There are many bad diagnoses.

Interlocutor: The point is clear. I would say that Reiki, as Homeopathy guesses right in the target as one would hit a target in the air.

: Unfortunately that is correct.

Interlocutor: Well, I believe that the issue about Reiki is clear. Do you want to add something more?

: No, not for the time being.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Reiki - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 2 Icon_minitimepet sij 07, 2011 3:32 pm

Iduci tjedan bih trebala ici na inicijaciju prvog stupnja :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Reiki - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 2 Icon_minitimepet sij 07, 2011 8:48 pm

Alpha je napisao/la:
Iduci tjedan bih trebala ici na inicijaciju prvog stupnja :)

Bravo hug Javi kako je bilo iskustvo.
[Vrh] Go down
Backpacker
Stanica



Female
Leo Dragon
Broj postova : 17
Age : 47
Registration date : 01.01.2011

Reiki - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 2 Icon_minitimesub sij 08, 2011 12:33 pm

Ja sam prosla 3 inicijacije reikija.Prvi put sam se inicirala 2007 godine a onda je uslijedila i druga inicijacija. Treci put sam se inicirala prije godinu dana. Drugom inicijacijom mogla sam da radim reiki na situacije i radila sam ga na razne situacije. Energijom privuces rjesenja. Nekad privuces prava rjesenja a nekada ne. Moras znati prepoznati ih. Jednom sam trazila stan i nadjem jedan uz odgovarajuću gazdaricu (koliko toliko). Bila je okej samo je davila druženjem i htjela je da se družimo sto ja ne zelim. Nikakva zblizavanja sa stanodavcima nikad nisam htjela, platim na vrijeme kiriju-cist racun duga ljubav i dalje od toga ne treba. Jedne prilike je ona dosla i pocela se jadat da joj sin nema kamo pa je misla da mu ustupi ovaj stan gdje sam ja a da mene smjesti kod sebe u stan u jednu sobu dok se ne snadjem. Istog momenta ja sam nasla novi stan kod nekog čovjeka. Tu su za mene pocele more. Stalno mi je dosadjivao na vratima, dovodio majstore, trazio razloga da dolazi i ja se pocnem pravit da me nema i nisam mu vise otvarala vrata. Kroz mjesec dana kad sam mu odnijela kiriju rekao mi je da imam 1 sat da se iselim. Samnom je bila kolegica sa kojom se ne druzim vec se tu “slučajno” nasla. Pomogla mi je da se spakujem i rekla mi da ona ima ogromnu kucu i da mogu ici kod nje da zivim. Ja sam sad kod nje, u velikom dijelu njene kuce kojeg mi iznajmljuje za vrlo male pare, imam svoj mir i uospte se ne vidjamo niti se družimo, jednostavno svako ima svoj zivot.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Reiki - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 2 Icon_minitimesub sij 08, 2011 2:10 pm

@Alpha, sretno :) 5

@Backpacker, ustvari lijepa priča, mislim da je poanta priče da trebamo biti strpljivi i da će na koncu sve doći na svoje :)
Dobrodošla na forum :)


_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Backpacker
Stanica



Female
Leo Dragon
Broj postova : 17
Age : 47
Registration date : 01.01.2011

Reiki - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 2 Icon_minitimesub sij 08, 2011 2:16 pm

Hvala @Chakotay
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Reiki - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 2 Icon_minitimepon sij 17, 2011 11:20 am

Eto, kad sam vec spomenula...inicirala sam se za prvi stupanj u petak. Preko vikenda smo satima vjezbali i eto...vjezbom do savrsenstva.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Reiki - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 2 Icon_minitimepon sij 17, 2011 11:50 am

Super Alpha, u Reikiu je važan kontinuitet i trebalo bi ga raditi svaki dan i tada se vide pozitivni učinci :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Reiki - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 2 Icon_minitimepon sij 17, 2011 7:59 pm

Alpha, što vježbate? Kakvi su tvoji dojmovi? Kako se osjećaš? :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Reiki - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 2 Icon_minitimeuto sij 18, 2011 10:24 pm

Ucili smo polozaje polaganja ruku. Dalje je sve stvar vjezbe. Moji dojmovi su jako pozitivni. Sto se tice nekih osjecaja...ne znam na sto mislis. Osjecam se normalno sto se tice emotivnog tijela, a sto se tice fizickog tu osjecam kao da mi dlanovi bride i peckaju me. Kada se radi tretman onda se jos i dosta zagriju.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Reiki - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 2 Icon_minitimeuto sij 18, 2011 11:21 pm

Mislio sam na emotivne osjećaje ;)
Nemam pojma što su to položaji polaganja ruku pa čekam da se tu malo raspišeš :P

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Reiki - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 2 Icon_minitimeuto sij 18, 2011 11:54 pm

Emotivni osjecaji su u rangu, za mene, uobicajenih. Neka "normalna" osoba vjerojatno ne bi izdrzala navale i izmjene mojih emocija u jednom najobicnijem danu tako da o tome nema smisla pisati :P

Reiki je metoda kanaliziranja Univerzalne Zivotne Energije u nekog ili nesto. Ta Energija sama se raspodjeljuje i djeluje kako je za tu osobu najbolje. Dakle Kanal ne radi, zapravo, nista osim sto kanalizira. I to je ono sto me najvise privuklo Reikiju. Naime, ja vjerujem u ono "neka bude volja Tvoja".

U prvom stupnju Reikija ta se Energija prenosi polaganjem ruku na nekog ili nesto ili drzanjem ruku u blizini nekog ili neceg. U drugom stupnju moze se raditi na daljinu. Eto, to je to. Dakle, mi smo, u prvom stupnju, ucili neke uobicajene polozaje koji se koriste kod tretmana (postoji dugi i kratki), a dalje se moze raditi inutivno ili u ovisnosti na problem na koji se osoba zali.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Reiki - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 2 Icon_minitimesri sij 19, 2011 12:01 am

Hvala ;)
Do kojeg stupnja utjecaja kanaliziranja Energije možeš doći? Već si pričala da si imala nekih iskustava s iscjeljivanjem, no jesi li upoznala nekog s reikija tko je na taj način riješio i neke ozbiljnije zdravstvene probleme? Odnosno, dokle seže ta sposobnost iscjeljivanja i koliko polaznika tečaja uspije u onome što je predviđeno za naučiti, tj. koliko to ovisi o individui?
E, da, i što misliš koliko su raznorazni tumori posljedica lošeg kanaliziranja energije kroz tijelo (stres itd.) (a ne vanjskih utjecaja poput hrane ili zračenja)?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Reiki - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 2 Icon_minitimesri sij 19, 2011 12:47 am

Evo jedna slikica sa jednim položajem

Reiki - Page 2 033

Legi puno, ustvari sve ovisi o individui. Koliko se netko trudi i koliko radi na sebi toliko će imati i rezultata. Ne postoji neka predispozicija za to ili neka nadarenost. To je vrlo prirodna i neagresivna metoda.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Reiki - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 2 Icon_minitimečet sij 20, 2011 5:50 pm

Mislim da uopce nije primjereno da nesto puno dajem dijagnoze koliko i sto Reiki moze. Jednostavno bi to bilo malo pretenciozno od mene. Sve sto sam procitala moze procitati svatko, a iskustva nemam jer sam tek inicirana...dakle...vidjet cemo...

Jedino mislim da mogu komentirati ovo s tumorima i losim kanaliziranjem. Samo kanaliziranje ne bi smjelo moci lose utjecati na kanal. Bioenergija je vec nesto drugo. Tu osoba trosi svoju energiju. Kod Reikija osoba samo propusta/usmjerava energiju na subjekt bez zelja. Kanal propusta energiju koja sama revitalizira subjekt na nacin koji je za taj subjekt najbolji.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Reiki - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 2 Icon_minitimesub sij 22, 2011 8:29 pm

Ja se ukljucujem ne procitavsi sve sto je pisano. Na Reiki nisam isla ali sto znam, a cime su ljudi koji nisu upuceni u krivu je to da sa Reikiem covijek trosi svoju energiju nije istina. Ono sto Alpha kaze, Reikisti kanaliziraju svoju energiju kroz svoje tijelo, oni su alat, kabl prijenosa energije. Najbolji su mi oni koji se prave da znaju o Reikiu nesto, kada kazu da se umore nakon sto nekome naprave tretman. To ne moze biti istina jer cak, ono sto ja znam o Reikiu je da cak i kada rade tretman nekome i sami se bolje i svjezije osjecaju jer energija koja prolazi kroz njih za nekoga, ta ista u nekim tragovima ostane i u njima. Ispravite me ako imam krivo misljenje.

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Reiki - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 2 Icon_minitimened sij 23, 2011 12:14 am

Pa u principu si u pravu, tj. u većini slučajeva je to tako, tj. ljudi se osjećaju bolje bilo da rade na sebi ili na drugome. No ipak ima situacija gdje se i onaj tko daje i onaj tko prima mogu osjećati loše. Ja sam se znao osjećati loše kad sam radio sam na sebi. Zašto? Nisam siguran, možda zato što nisam želio radi ali sam se "prisilio" pa me to izživciralo. A kad se radi na drugima moguće je da osobe ne budu "kompatibilne" jedna drugoj u tom trenutku i da to ne ispadne dobre. Naravno sljedeći puta već sve može biti ok.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Reiki - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 2 Icon_minitimepon sij 31, 2011 11:32 am

Chak, procitala sam onu knjigicu "Izvorni Reiki prirucnik dr. Mikaoa Usuija" sto sam kupila na tvoju preporuku i totalno mi je dobra ides


Nego, citala sam na par mjesta kako se ne bi trebala osjecati iscrpljenost "ako je inicijacija dobro/pravilno izvedena". E sad, sto im to znaci "pravilno izvedena"? Pa ako nije pravilno onda niti nisi iniciran pa nisi ni Kanal, zar ne?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Reiki - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 2 Icon_minitimepon sij 31, 2011 4:10 pm

Inicijacija je mene podsjetila na krizmu ili prvu pričest. Naime nakon toga nisi ništa puno bolji vjernik, kao i nakon inicijacije. Naučiš nešto, ali ne iskustveno nego samo mentalno. E sad to treba primjenjivati u praksi i tada se neke stvari bolje spoznaju.

Ovo sa iscrpljenosti me podsjetilo na situaciju sa osobom koja ima problema sa visokim krvnim tlakom. Takvoj osobi bi reiki trebao pomoći i regulirati krvni tlak tj. smanjiti ga i dovesti na normalu. No ako se netko navikne na visoki krvni tlak, tada je njemu normalan tlak ustvari nizak pa može osjećati malaksalost, pospanost, iscrpljenost sve dok se ne navikne na takvo stanje, a za to je potrebno neko vrijeme.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Reiki - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 2 Icon_minitimepon sij 31, 2011 4:18 pm

Zgodna usporedba. I ja sam nekada iscrpljena iako to nije bas dobar opis.

Svejedno, nije mi jasno kako to misle "ako je osoba ispravno inicirana". Ili jesi ili nisi iniciran.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Reiki - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 2 Icon_minitimepon sij 31, 2011 4:42 pm

Meni je ta inicijacija više forma nego sadržaj. Naime Rei ki je ustvari božanska ili univerzalna životna energija. E sad obzirom smo svi živi, svatko od nas je i povezan sa izvorom te božanske ili životne energije. Ako je tako onda taj "kanal" u kojem god ga smislu shvatimo je otvoren od našeg rođenja. A inicijacijom ga jednino postajemo svjesni ili možda malo više svjesni.

A što se tiče ove pospanosti mislim da bi te trebala proći nakon nekog vremena, da li i ti možda imaš problema sa visokim krvnim tlakom?

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Reiki - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 2 Icon_minitimepon sij 31, 2011 5:12 pm

A eto, tako i ja to gledam ali kao svi tvrde da bez inicijacije - nista.

Nemam problem s tlakom. Cini mi se da budem nekako rastresena ko kad te netko drmne iz sanjarenja ili nesto.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Reiki - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Reiki
[Vrh] 
Stranica 2 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: