Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Duša

Go down 
+15
zvezda
biga
Skulptura
arhont
Berny_Sinara
Blizzard
tomi
Michael Wittmann
Gea
gloria_g
Svjetloisjena
Thor
Goran
Stripy
Alpha
19 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Duša Empty
PostajNaslov: Duša   Duša Icon_minitimesri vel 04, 2009 3:22 am

Ponovno bih pokusala pokrenuti ovu temu koja je u potpunosti unistetna u svojedobnom padu servera...

Dakle...Dusa...

Od koliko tijela se covjek (ili zivo bice) sastoji? Fizicko je jasno...a dalje? Postoji li Dusa? Postoji li jos nesto povrh ovog tijela koje poznajemo?
Predpodstavimo da postoji...recimo da postoji jos barem dva tijela...Duh i Dusa... Za mene je Duh 'prijelazni' oblik. Dusa bi bila direktno vezana uz Boga kao Jedno. Neki gledaju na to obratno sto je OK, ali to su samo definicije radi lakseg sporazumijevanja...pa uzmimo onda ovu 'moju' navedenu definiciju. Znaci kada fizicko tijelo umre ostaje Duh koji nosi Dusu. U jednom momentu Dusa napusta i to 'tijelo' tj. Duh te se pridruzuje univerzalnoj energiji - Bogu.

Da li je moguce da postoje ljudi bez Duse? Da li su svi ljudi i duhovna bica ili su neki samo 'ljuske'?
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Age : 50
Registration date : 04.04.2008

Duša Empty
PostajNaslov: Re: Duša   Duša Icon_minitimesri vel 04, 2009 1:10 pm

mislim da svi mi imamo dusu, samo je pitanje da li ju je nas ego spreman prihvatiti, kako svoju tako i tudu
[Vrh] Go down
Goran
Majmun
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 1550
Age : 42
Registration date : 21.11.2008

Duša Empty
PostajNaslov: Re: Duša   Duša Icon_minitimesri vel 11, 2009 1:21 am

Svako ljudsko biće ima dušu samo se treba potruditi da je spoznamo i osjetimo. Neki potrate čitav život ne spoznavši svoju bit - dušu. A život bez spoznavanja vlastite duhovne dimenzije je itekako nepotpun i nije ni približno lijep i svrhovit kao što može biti ako konstantno radimo na svakodnevnom podizanju naše duhovnosti na višu dimenziju.
sunceko
[Vrh] Go down
Thor
PraGlodavac
Thor


Male
Aquarius Rat
Broj postova : 694
Age : 39
Location : Tajno Skrovište
Registration date : 27.10.2007

Duša Empty
PostajNaslov: Re: Duša   Duša Icon_minitimesri vel 11, 2009 3:46 pm

There's no such thing as a soul. It's just something they made up to scare kids, like the boogeyman or Michael Jackson. lol!
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Duša Empty
PostajNaslov: Re: Duša   Duša Icon_minitimesri vel 11, 2009 4:51 pm

Čitala sam u kasiopejskim transkriptima dio koji se odnosi na ljude koji nemaju dušu - to su bionički portali, nekakvom strašnom terminologijom izrečeno - u tu kategoriju idu svi pravi psihopati... Ali ja nikad ne bih tako razmišljala. Psihopatija je bolest kao i svaka druga, iako ima vrlo nezgodne posljedice po okolinu takvog čovjeka ponekad. No to ne znači da on nema dušu. Imao ju je kad se rodio, a oni uz koje je odrastao pomogli su mu da je izgubi...
[Vrh] Go down
Goran
Majmun
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 1550
Age : 42
Registration date : 21.11.2008

Duša Empty
PostajNaslov: Re: Duša   Duša Icon_minitimesri vel 11, 2009 6:37 pm

Dušu je nemoguće izgubiti, možeš samo izgubiti kontakt s njom.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Duša Empty
PostajNaslov: Re: Duša   Duša Icon_minitimesri vel 11, 2009 6:59 pm

Imaš pravo, trebala sam napisati da je zametne. Ali tvrdnja je bila da se ti ljudi rađaju bez duše pa je tako ispalo. Ja vjerujem da sve ima dušu.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Duša Empty
PostajNaslov: Re: Duša   Duša Icon_minitimepet oľu 13, 2009 5:51 pm

apsolutno, sigurna sam da svi imaju dušu, i moj pas, a kamoli ne čovjek.
slažem se s goranom, ljudi samo izgube kontakt sa svojom dušom.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Duša Empty
PostajNaslov: Re: Duša   Duša Icon_minitimesub lis 03, 2009 10:52 pm

da ne otvaram novu temu:

što mislite gdje se duša u čovjekovom tijelu nalazi? u biti gdje se nalazi njezina srž, pošto bi duša ubiti trebala biti protkana po tijelu, ali i dalje od granice kosti i mesa

čitala sam neke besmislice kroz povijest i tamo su ljudi smatrali da se ljudska suša nalazi u slezeni ili završetku kralježnice, drugi su po Bibliji tavljali je u abdomen, točnije u Svetom Pismu - „ i učini boga od trbuha svoga“(odnosi se na rođenje Isusa)

danas nekako večina smatra da je u prsnom košu, točnije oko srca - jer tu osjetimo bol koja nije povezana nekim fizičkim podržajem
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Duša Empty
PostajNaslov: Re: Duša   Duša Icon_minitimesub lis 03, 2009 11:50 pm

znam da su naucnici pre par godina to proucavali da li covek ima dusu. Ne znam sad tacno detalje ali otkrili su da covek kada umre ispusta neki vid energije..
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Duša Empty
PostajNaslov: Re: Duša   Duša Icon_minitimened lis 04, 2009 12:01 am

Nije li Mengele isto tragao za dusom? confused
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Duša Empty
PostajNaslov: Re: Duša   Duša Icon_minitimened lis 04, 2009 11:40 am

Gea je napisao/la:
da ne otvaram novu temu:

što mislite gdje se duša u čovjekovom tijelu nalazi? u biti gdje se nalazi njezina srž, pošto bi duša ubiti trebala biti protkana po tijelu, ali i dalje od granice kosti i mesa

čitala sam neke besmislice kroz povijest i tamo su ljudi smatrali da se ljudska suša nalazi u slezeni ili završetku kralježnice, drugi su po Bibliji tavljali je u abdomen, točnije u Svetom Pismu - „ i učini boga od trbuha svoga“(odnosi se na rođenje Isusa)

danas nekako večina smatra da je u prsnom košu, točnije oko srca - jer tu osjetimo bol koja nije povezana nekim fizičkim podržajem

Ja bih rekao da se duša nalazi svugdje u nama. To je zato što je bilo zanimljivih slučajeva o kojima sam slušao, a radilo se o presađivanju organa. Netko je dobio nečiji bubreg. E sad, osoba koja je dala bubreg je recimo jako voljela životinje, dok osoba koja ga je primila baš i nije. Sad ta osoba koja je primila bubreg odjednom počne osjećati neku privlačnost prema životinjama... Ili prema određenoj hrani. Organi kao da pamte naš život, ne znam ni sam kako da kažem. Zato mislim da je duša svugdje u nama.

Sam izvor duše, nemam pojma gdje bi bio. Istina, u tuzi osjećamo bol oko srca, negdje u prsima. No zapravo to je i logično s obzirom na to da naša uzbuđenja/osjećaji utječu na rad srca, pa isto tako može i tuga na način da nas ono počne boljeti...
Ipak, kao sam izvor duše rekao bih da je mozak, jer mozgom mislimo, vidimo, učimo i djelujemo.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Duša Empty
PostajNaslov: Re: Duša   Duša Icon_minitimened lis 04, 2009 12:31 pm

omega covek posle bilo koje malo teze operacije zna iz korena da se promeni.
Jedino sto znam da se jednom dogodilo da su se coveku promenile boja ociju ali to nema nikakve veze sa dusom sad ga malo preuvelicavas.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Duša Empty
PostajNaslov: Re: Duša   Duša Icon_minitimened lis 04, 2009 3:19 pm

Omega je napisao/la:

Ipak, kao sam izvor duše rekao bih da je mozak, jer mozgom mislimo, vidimo, učimo i djelujemo.

e tu se u potpunosti slažemo, i ja mislim da je njezin izvor tamo, u biti da je čitav izvor biti svakog živog bića upravo tamo

što se tiče ovog presađivanja organa.. tu iskreno ne znam što da mislim. prije sam bila uvjerena u tzv. stanično sjećanje, znači da svaka naša stanica u tijelu ima određenu memoriju koja se može prenositi presađivanjem, ali onda sam se zapetljala u razgovor s mamom o tome i dala mi je jednu činjenicu o kojoj sam malo bolje promislila o samoj toj teorij prelaska memorije - upravo ono što je Stayter napisao - čovjeka operacija promjeni, sama bolest koja zahtjeva operaciju čovjeka može uništiti - da ga netko reže i on preživi... takvi ljudi na život gledaju drugaćije pa im time i sve ostalo promjeni - naprimjer počinju voliti životinje, odjednom im se puši ili im odjednom paše neko jelo koje im se prije gadilo
a sad ne znam da li je to izravno povezano s dobivenim organom
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Duša Empty
PostajNaslov: Re: Duša   Duša Icon_minitimened lis 04, 2009 4:26 pm

Michael Wittmann je napisao/la:
omega covek posle bilo koje malo teze operacije zna iz korena da se promeni.
Jedino sto znam da se jednom dogodilo da su se coveku promenile boja ociju ali to nema nikakve veze sa dusom sad ga malo preuvelicavas.

Pročitaj malo bolje post, pa ćeš shvatiti da dajem samo mogućnost, ne i tvrdnju.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Duša Empty
PostajNaslov: Re: Duša   Duša Icon_minitimened lis 04, 2009 4:31 pm

Michael Wittmann je napisao/la:
omega covek posle bilo koje malo teze operacije zna iz korena da se promeni.
Jedino sto znam da se jednom dogodilo da su se coveku promenile boja ociju ali to nema nikakve veze sa dusom sad ga malo preuvelicavas.
ne samo iz korijena... imam frendicu koja je bila u komi...20 dana i sada je dobro kaze da se skroz preporodila :) da je "uskrsnula" al se i full promjenila zivi kao da joj je svaki dan zadnji :)
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Duša Empty
PostajNaslov: Re: Duša   Duša Icon_minitimepon lis 05, 2009 11:47 am

slažem se sa tobom omega. ja sam u jednom trenutku negdje pročitala što je rekao Sai Baba: nije tijelo posuda za našu dušu, neg je duša posuda za tijelo. što znači da je duša svugdje u nama, i oko nas. tj. jedno cca 20 cm (ne držite me za riječ točno oko veličine) i oko tijela, otuda ona aura, energija....
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Duša Empty
PostajNaslov: Re: Duša   Duša Icon_minitimepon lis 05, 2009 4:18 pm

to zvuci logicno :D
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Duša Empty
PostajNaslov: Re: Duša   Duša Icon_minitimepon lis 05, 2009 5:25 pm

da, upravo to sam zaboravila naglasiti - kada nešto ne mogu materijalno dokazati, povodim se logikom, na taj način izvodim eksperiment- to sam zaboravila napisati na temi mislim, dakle vjerujem.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Duša Empty
PostajNaslov: Re: Duša   Duša Icon_minitimepon lis 05, 2009 10:27 pm

svi vjerujemo :)
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Duša Empty
PostajNaslov: Re: Duša   Duša Icon_minitimečet lis 08, 2009 11:53 pm

Gea je napisao/la:
Omega je napisao/la:

Ipak, kao sam izvor duše rekao bih da je mozak, jer mozgom mislimo, vidimo, učimo i djelujemo.

e tu se u potpunosti slažemo, i ja mislim da je njezin izvor tamo, u biti da je čitav izvor biti svakog živog bića upravo tamo

što se tiče ovog presađivanja organa.. tu iskreno ne znam što da mislim. prije sam bila uvjerena u tzv. stanično sjećanje, znači da svaka naša stanica u tijelu ima određenu memoriju koja se može prenositi presađivanjem, ali onda sam se zapetljala u razgovor s mamom o tome i dala mi je jednu činjenicu o kojoj sam malo bolje promislila o samoj toj teorij prelaska memorije - upravo ono što je Stayter napisao - čovjeka operacija promjeni, sama bolest koja zahtjeva operaciju čovjeka može uništiti - da ga netko reže i on preživi... takvi ljudi na život gledaju drugaćije pa im time i sve ostalo promjeni - naprimjer počinju voliti životinje, odjednom im se puši ili im odjednom paše neko jelo koje im se prije gadilo
a sad ne znam da li je to izravno povezano s dobivenim organom

ovo sto vi govorite nema vam veze sa dusom, samo sa svijescu, postoje razne metode gdje mozete nauciti micati svoju svijest po svom tijelu, npr. samuraji su ucili spustati svoju svijest u podrucje stomaka jer tokom borbe operacije koje mozak izvodi bi im usporile reakciju. Covjek sadrzi dusu, u biti to je ono sto je on uistinu, tijelo je samo jedan nas aspekt, jedan jako privremeni aspekt, ali ono sto nazivamo dusom je neopisivo, rijeci jednostavno nisu dovoljne da to obuhvate. Ako to netko ne shvaca, samo cu mu reci nek mi opise miris ruze, tako vam je isto i sa dusom.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Duša Empty
PostajNaslov: Re: Duša   Duša Icon_minitimesub stu 07, 2009 6:50 pm

Eh Arhonte, opet tvrdnje :D

Elaboriraj, molit ću lijepo :P
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Duša Empty
PostajNaslov: Re: Duša   Duša Icon_minitimesub stu 07, 2009 9:16 pm

Ja inace nisam tip koji vjeruje u dusu, duhove i te stvari. Ne kazem da me to ne zanima, nego se nekako povodim za logikom i dokazima.
E sad... Mene u toj mojoj logici muci jedno pitanje. I to me vec stvarno dugo muci.
Naime, svaki covjek, kad umre, na tezini izgubi 21gr. to je dokazano i u to nema sumnje. recimo da je to cinjenica. neznam dali se to odnosi na sva ziva bica ili samo na ljude ali mozda nije niti bitno.

Mene zanima logicno objasnjenje gubljenja tog 21.grama. Gdje nestane? nemojte mi sad odmah rec da ode dusa a ona tezi 21gr. jer mislim da necu povjerovat. Ako tko ima kakvo logicnije objasnjenje.... HVALA!!!!
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Duša Empty
PostajNaslov: Re: Duša   Duša Icon_minitimesub stu 07, 2009 10:40 pm

Skulptura je napisao/la:
Ja inace nisam tip koji vjeruje u dusu, duhove i te stvari. Ne kazem da me to ne zanima, nego se nekako povodim za logikom i dokazima.
E sad... Mene u toj mojoj logici muci jedno pitanje. I to me vec stvarno dugo muci.
Naime, svaki covjek, kad umre, na tezini izgubi 21gr. to je dokazano i u to nema sumnje. recimo da je to cinjenica. neznam dali se to odnosi na sva ziva bica ili samo na ljude ali mozda nije niti bitno.

Mene zanima logicno objasnjenje gubljenja tog 21.grama. Gdje nestane? nemojte mi sad odmah rec da ode dusa a ona tezi 21gr. jer mislim da necu povjerovat. Ako tko ima kakvo logicnije objasnjenje.... HVALA!!!!
možda težina zadnjeg izdaha?? mislim težina zraka koji je izašao iz pluća??
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Duša Empty
PostajNaslov: Re: Duša   Duša Icon_minitimesub stu 07, 2009 11:57 pm

Mislim da je 21gr malo previse za zrak... bar ovaj iz pluca.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Duša Empty
PostajNaslov: Re: Duša   Duša Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Duša
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: