Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Dr. Michael Newton - Putovanje Duša

Go down 
+9
Chakotay
Narayana
Blizzard
Gea
Svjetloisjena
stella
gloria_g
Casper
Alpha
13 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dr. Michael Newton - Putovanje Duša   Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Icon_minitimeuto lip 16, 2009 2:22 pm

A čuj, zapitaj se kad ti netko nepismen uoči pismenu grešku u temi :P

Šalim se hug
[Vrh] Go down
Narayana
Žaba
Narayana


Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Age : 43
Location : Trogir
Registration date : 03.07.2009

Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dr. Michael Newton - Putovanje Duša   Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Icon_minitimepet srp 03, 2009 12:18 pm

Knjiga Putovanje dusa je fantasticna i po meni najuvjerljiviji dokaz (doslovno dokaz jer je hipnoza dokazana metoda prodiranja u podsvijest) postojanja duhovnog-zagrobnog-kako god hocete zivota. Ne postoji drugo objasnjenje za cinjenicu da je 67 ljudi koji se medjusobno ne poznaju, reklo generalno iste stvari o umiranju, rodjenju, duhovnoj sferi zivota...razlika je samo u njihovim opisima onoga sto su vidjeli.

Ako netko ima Sudbina dusa u pdf-u ili doc-u, ali na hrvatski (ne da mi se citat na engleski i naprezat mozak), molim da mi posalje...

Btw, evo jos jedna interesantna prica na tu temu:

http://www.net.hr/planet-x/page/2009/06/10/2462006.html?pos=n2
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dr. Michael Newton - Putovanje Duša   Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Icon_minitimepet srp 03, 2009 7:07 pm

Imamo negdje zasebnu temu o tom dječaku :)

Evo OVDJE
[Vrh] Go down
Narayana
Žaba
Narayana


Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Age : 43
Location : Trogir
Registration date : 03.07.2009

Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dr. Michael Newton - Putovanje Duša   Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Icon_minitimepet srp 03, 2009 7:32 pm

OK, a ja mislila da sam otkrila Ameriku...:)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dr. Michael Newton - Putovanje Duša   Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Icon_minitimepet srp 03, 2009 8:54 pm

Hvala na linku, svejedno :) Ne možeš odmah znati što je gdje već stavljeno :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dr. Michael Newton - Putovanje Duša   Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Icon_minitimepon kol 17, 2009 6:18 pm

Ja sam nedavno počeo čitati ovu knjigu, i super je zanimljiva, prvo zato što je potpuno nevažno u što tko vjeruje, radi se o pričama ljudi koji su ih ispričali pod hipnozom i te priče su tako uvjerljive da nije bitno da li reinkarnacija postoji ili ne i drugo knjiga oslobađa od straha od smrti.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Empty
PostajNaslov: PUTOVANJE DUŠA PUTOVANJE DUŠA -Michael Newton   Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Icon_minitimepon ruj 28, 2009 4:31 pm

dakle dal ima te knjige na netu za skinut na nasem jeziku naravno? :)
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dr. Michael Newton - Putovanje Duša   Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Icon_minitimepon ruj 28, 2009 4:52 pm

[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dr. Michael Newton - Putovanje Duša   Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Icon_minitimesri ruj 30, 2009 4:06 pm

hvala Josipe
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dr. Michael Newton - Putovanje Duša   Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Icon_minitimepon stu 02, 2009 4:32 pm

Link gdje postoji ta tema, pa bi bilo dobro spojiti.

https://ce-4.forumotion.com/svijet-knjige-f38/putovanje-dusa-t2113.htm
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dr. Michael Newton - Putovanje Duša   Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Icon_minitimeuto stu 10, 2009 1:41 am

Spojeno. ides
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dr. Michael Newton - Putovanje Duša   Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Icon_minitimesri lip 09, 2010 11:55 am

Evo i nove knjige! :D

Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 00148400sjecanjanazivot


Kratki sadrzaj:

Uslijed djelovanja sila reinkarnacije, svi smo mi proizvodi naših prijašnjih života na Zemlji, kao i iskustva naše duše između života. Duša svake osobe na ovom planetu zadržava sve prethodne karmičke utjecaje uzroka i posljedica iz mnogih izvora, a te sile utječu na naše trenutne osjećaje i ponašanje.

Ova knjiga govori o otkrivanju skrivenog znanja koje se nalazi u nesvjesnom umu, i o tome što otkrivanje tih svetih informacija putem hipnoze znači z aljude u terapeutskom smislu. Od osoba čiji su slučajevi ovdje opisani, saznat ćemo kako su otkrića iz prošlih inkarnacija i života nakon smrti pozitivno utjecala na njihov svjesni um, pružajući im sredstvo razumievanja raznih psiholoških problema. Ta pronađena duhovna sjećanja unijela su u njihove živote veći smisao i sangu.

Kad ljudi shvate da su nesretni sa svojim životima, traže neke odgovore.

Svrha ove knjige jest da nadahne ljude koji žele pronaći smisao i red u svojim životima, i da im probudi novu nadu. (izvor)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dr. Michael Newton - Putovanje Duša   Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Icon_minitimesri lip 09, 2010 5:32 pm

Opa nova knjiga dr. Newtna, a ja još nisam niti ove dvije pročitao :)
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dr. Michael Newton - Putovanje Duša   Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Icon_minitimesri lip 09, 2010 5:45 pm

čekaš mene jel?? miga
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dr. Michael Newton - Putovanje Duša   Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Icon_minitimečet lip 10, 2010 8:10 pm

...ma imam ja njih na kompu u PDF formatu, pa sam počeo čitati, ali sam stao i nikako naprijed :)

A bilo bi lijepo da mi ih i ti više posudiš :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dr. Michael Newton - Putovanje Duša   Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Icon_minitimečet lip 10, 2010 8:15 pm

Nek ti posudi, nije isto citat stvarnu knjigu i pdf miga
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dr. Michael Newton - Putovanje Duša   Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Icon_minitimepet lip 11, 2010 2:06 pm

a budem, budem... čim se mi se vrate (ako ikada!!!!) poludim od toga, kad ljudi ne vraćaju knjige mlati

a kad ja to tebi čaki nisam nekaj dala ???
btw
kakav ti je taj čopra zadnji koji sam ti dala???
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dr. Michael Newton - Putovanje Duša   Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Icon_minitimeuto ruj 07, 2010 11:49 pm

Pročitah Putovanje duša. Knjiga je zanimljiva za čitanje i doista daje neki optimizam vezan za smrt. Prije svega nadahnjuje čitatelja da zaviri u sebe i potraži odgovore na pitanja koja se ljudi oduvijek pitaju. Sve u svemu dobra knjiga i preporučam ju.

Što se tiče samog opisa svijeta duša, kako sve to postoji i razloge zašto postoji, ima određenih kontradikcija u nekim dijelovima. No ne mislim da je cilj ove knjige naučiti nas što svijet duša jest, svaka knjiga koja priča o tome je pomalo drugačija, već nas prije svega nadahnuti za spomenuto iznad.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dr. Michael Newton - Putovanje Duša   Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Icon_minitimesri ruj 08, 2010 10:37 am

Upravo to i ja mislim da je Newton puno postigao samim time što je umanjo strah od smrti kod ljudi koji su čitali tu knjigu. Nakon čitanja se dobije jedan drugačiji pogleda na smrt gleda se iz drugog kuta. E sad da li je to upravo tako, da li je ovo razdoblje između života dobro opisano, hm tko zna, možda i jest tako :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dr. Michael Newton - Putovanje Duša   Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Icon_minitimesri ruj 08, 2010 3:57 pm

Mislim da su kontradikcije i otvorena pitanja najvise prisutni uslijed teskog razumijevanja tj. tumacenja onog sto se vidi u regresiji i to od starne i pacjenata i dr. Newtona.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dr. Michael Newton - Putovanje Duša   Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Icon_minitimepon ruj 20, 2010 4:22 pm

Kada sam pocela citati Sjecanja na zivot poslije zivota nije mi se svidjela. U knjizi svaki slucaj opisuje druga osoba i bas stil pisanja tih prvih par mi nikako nije "legao". Medjutim, nakon pauze (u kojoj sam razmisljala da li citati dalje ili ne), sam ipak nastavila i onda su uslijedili izvrsni slucajevi i sasvim prihvatljiv stil. Sada sam negdje na trecini knjige. Jako dobro.
[Vrh] Go down
Narayana
Žaba
Narayana


Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Age : 43
Location : Trogir
Registration date : 03.07.2009

Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dr. Michael Newton - Putovanje Duša   Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Icon_minitimesri kol 17, 2011 8:04 pm

Michael Newton hail Treca knjiga mu je Sjecanja na zivot poslije zivota, obavezna literatura za nadogradnju prethodne dvije.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dr. Michael Newton - Putovanje Duša   Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Icon_minitimečet kol 18, 2011 11:24 am

Meni su prve dvije odlicne dok mi je treca nesto sto se moze i ne mora procitat. U biti se radi o opisu slucajeva ucenika dr. Newtona. I koliko god ima jako dobrih opisa ima i dosta onih koji su mi bezveze. Opisani slucajevi mogu dosta koristit kao putokaz prepoznavanja neceg u nasem zivotu ali to je vise-manje to.
[Vrh] Go down
svjetlozor
Prašina
svjetlozor


Male
Aries Rat
Broj postova : 1
Age : 52
Registration date : 07.09.2011

Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dr. Michael Newton - Putovanje Duša   Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Icon_minitimesri ruj 07, 2011 3:50 pm

Za početak da kažem da je knjiga Putovanje duša stvarno izvrsna, nisam očekivao da ću (za života) otkriti ustroj metafizičkoga svijeta, pod uvjetom da sve ili barem nešto dosita jest u stvarnosti onako kako je opisano. Nažalost, nisam pravio bilješke za čitanja pa evo tek ponešto što mi je ostavilo dojam:

Do 169. stranice je zanimljivo štivo, ali tek s poglavljem Duše srednje razine štivo postaje zanimljivo. NA svima nama je na u određenome stupnju razvoja oponašamo djelovanje izvora (tj. Boga) oponašajući njegove metode stvaranja, odnosno svojevrsnim duhovnim modeliranjem molekula da stvaramo nežive oblike, kao i žive oblike - fetuse. A krajnji cilj je postati jedno s Izvorom, odnosno steći njegove sposobnosti, a zadržati vlastiti identitet.

Od 195. str. Kreće meni najzanimljivije poglavlje Napredna duša, odnosno u fokusu je završetak poglavlja gdje se govori o naravi i motivaciji izvora. Dakle izvor stvara zato da se izrazi, odnosno da bude kreativan. Ispitainca kaže da izvor stvara da bi ispunio sebe.
- Kako apsolutno može postati još apsolutnije?
- Kroz stvaranje duša izvor se održava i obogaćuje, dijeli s nama mogućnost savršenstva, a to je krajnji produžetak njega samoga
- Izvor stvara duše i promatra ih da bi produžio sam sebe?
- Da. S vremenom i duše (ljudi) počinju stvarati nove duše. Tjelesni život služi stjecanju tjelesnoga iskustva, inače bi to iskustvo bilo samo naučen podatak, a ne proživljen.
- Bi li se snaga izvora smanjila da ne stvara?
- Možda... (?)

Na 229. str. počinje poglavlje Izbor života. To mi je poglavlje jako klimavo. Svi još u duhovnome svijetu sudjelujemo u izboru budućega zamaljskoga života. Pritom se promatraju 3-D slike koje se kreću u vremenu, a zalaze i u budućnost.
Ti se životi biraju radi duševnoga napredovanja. Dakle, trebali bi biti poticajni. Zbog čega su onda Aleksandar Makedonski, Napoleon, Hitler i ostali zločinci koji su odgovorni za smrt brojnih ljudi izabrali baš taj život. Nanoseći zlo se ne napreduje u duhovnome svijetu. To mi nikako ne drži vodu.
Drugi je problem promatranje budućnosti, odnosno pitanje slobodne volje. Kako se u "prstenu" mogu vidjeti životi budućih ljudi ako ih oni sami još nisu izabrali slobodnom voljom?
Kako se mogu vidjeti samo djelići budućnosti vlastitoga života ako su oni skriveni dijelovi ključni što se tiče naših odluka, dakle još su naši izbori uvijek upitni. Svako takvo upitno mjesto stvara niz mogućih alternativnih putova kojima možemo krenuti dalje. I pri svakome daljnjem izboru mogućnosti se granaju. A u prstenu se ne prikazuju sve alternativne mogućnosti. Za to bi trebalo prilično kapaciteta.

Nisam pročitao do kraja, ali za sada to su pitanja koja se nameću. Za one koji nisu pročitali, a zanimaju ih bitne religiozne stavke - pakao ne postoji, ali je svojevrsni mali "paklić" proživljavati dramu na Zemlji osjećajući loše što smo činili drugima. A negativno je i to što se čineći loše sporo napreduje ili čak i nazaduje. Krajnje loše što se događa dušama je svojevrsno "reprogramiranje" uslijed nemogućnosti normalnoga funkcioniranja zbog prevelike izloženosti negativnosti. O tome ispitanici nerado govore pa je to očito nešto prilično gadno. Pretpostavljam da to znači gubitak vlastitoga identiteta i stvaranje novoga.

Ima tu još puno zanimljivih podataka... Nadam se da sam neodlučne zainteresirao da Putovanje duša uzmu u ruke. Ja sam na nju naletio slučajno i pravo mi je otkriće.
No je li sve to skupa istinito? Spajaju li se ispitanici u regresivnoj hipnoterapiji možda na Jungovo "kolektivno nesvjesno" ili štogod slično što ispitivač nije uzeo u obzir???
Po mome mišljenju skepsa i vjera trebaju ići ruku pod ruku. Treba biti otvoren svemu novome, ali ipak bi trebalo biti svjestan da je dio ili sveukupan sadržaj knjige možda i netočan. Vidjet ćemo! Ili nećemo? :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dr. Michael Newton - Putovanje Duša   Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Icon_minitimesri ruj 07, 2011 4:32 pm

Dobrodosao Svjetlozor :)

Evo da odgovorim kako tumacim onaj dio gdje kazes kako duse sudjeluju u izboru buduceg zivota, a onda imamo Hitlere i sl.

Osim izbora zivota imamo i izbor slobodne volje. Kada netko bira zivot (pogotovo ako se radi o dusi nize razine) tada ta dusa mozda zeli osjetiti moc, vlast i sl. Mozda ima ideju kako ce biti veliki, pravedni vodja i pokusa iznaci zivot koji bi to omogucio. A onda se inkarnira i obuzme ga energije tijela, probudi se ego i uz moc slobodne volje covjek postaje monstrum.
Jednako kao sto se nitko ne inkarnira sa ciljem da se ubije pa se opet ubije. Slobodna volja.

Da nije tako onda bi ovo bio prilican raj na materijalnom planu jer bi se svi inkarnirali sa najboljom namjerom koju bi bez problema vrsili. Slobodna volja ne bi bila ni potrebna.

Cini se da smo tu prvenstveno da prozivimo guste i teske energije tijela i svega sto ono nosi te da se naucimo nosti s istima. Ako ovladamo time polozili smo test za dalje.

Sto se tice "kolektivnog nesvjesnog" ...da, razmisljala sam o toj opciji medjutim cak bi i to dokazivalo postojanje nekog plana drugacijeg od materijalnog. Opet bi znacilo da potoji neka finija frekvencija u kojoj ostavljamo trag.

Inace, preporucam i knjigu "Sudbine dusa" od istog autora :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dr. Michael Newton - Putovanje Duša   Dr. Michael Newton - Putovanje Duša - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Dr. Michael Newton - Putovanje Duša
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Putovanje kroz vrijeme

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Svijet knjige-
Forum(o)Bir: