Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 knjiga koja vas je promijenila

Go down 
+37
Novus ordo seclorum
tinityrannical
2pac
Hladni
Dada289
takojesudjeno
3 jorB
Gulliver
Athena
MoW
amenities
orca
Kahali
Foto
Korplikan
Mama
Narayana
Abarksas
Melkior
Alpha
Cinderella
julija81
riki45
wanderer
Sang Real
Chakotay
Armin od Irima
InaNNaa
keala
Archangel
malenaivi
Collector604
Fantom
Svjetloisjena
stella
floridana
gloria_g
41 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

knjiga koja vas je promijenila Empty
PostajNaslov: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila Icon_minitimepon oľu 16, 2009 2:09 pm

kao što i u samom naslovu ovog PDF-a stoji, koja vas se knjiga (ako je bila knjiga) najviše dojmila, promijenila vas, vaš pogled na svijet, odnos prema svijetu....??

moj začetak promjene je svakako nastao usko povezan sa Sai Babom. ne u smislu prihvaćanja Njega kao autoriteta zbog stvaranja čuda (o njima nisam nikada ni razmišljala) nego isključivo Njegova učenja.
uz Njegovo učenje, prvi puta sam se iskreno i duboko zapitala o sebičnosti, egoizmu, samoživosti, razmaženosti, a uvjerena sam da je toga bilo kod mene na kile.
tu je sve počelo...
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

knjiga koja vas je promijenila Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila Icon_minitimepon oľu 16, 2009 6:55 pm

meni je knjiga "Brdo iznad oblaka" od Vesne Krpotić primijenila pogled na svijet. nakon nje sam gutala sve šta je bilo dostupno o Sai Babi a kasnije i druga duhovna učenja.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

knjiga koja vas je promijenila Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila Icon_minitimepon oľu 16, 2009 6:59 pm

da, u toj svoj "otkrivajućoj" fazi, pročitala sam i Brdo ...
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

knjiga koja vas je promijenila Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila Icon_minitimeuto oľu 17, 2009 2:00 am

Kao 12-godišnjakinja pročitala sam "Mi djeca s kolodvora ZOO" od F. Christiane. To je autobiografska knjiga koja govori o paklu droge. Duboko me se dojmilo na što čovjek spadne kad se uhvati tog zla. Mislim da je ta knjiga uvelike učvrstila moj odbojan stav prema drogi i njezinom eksperimentiranju.

Druga knjiga koja je obilježila drugi dio mog života je "Mama, čujem te" od Manuela Davida Coudrisa. To je u biti prijepis automatskog pisanja malog nerođenog djeteta pomoću njegove majke. Tu knjigu sam pročitala još kao djevojka i vjerujem da je obogatila moje trudnoće, jer ih ne bi na takav način doživljavala kao što ih jesam nakon što sam tu knjigu pročitala.

Inače, već duže vrijeme ponovo tražim tu knjigu, jer sam pričala i mojoj djeci o njoj i htjela bih da je i oni pročitaju.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

knjiga koja vas je promijenila Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila Icon_minitimečet tra 02, 2009 12:45 am

Meni se zaokret u pogledu na svijet sasvim iznenada dogodio kad sam nakon drugog poroda onako umorna i depresivna uzela u ruke knjigu Sai Baba govori o odnosima od S. von Stepskog Doliwe. Gotovo sam je bila odbacila kad mi ju je jedna osoba poslala po suprugu, no navečer sam je uzela u ruke i počela čitati. I ostala zapanjena sasvim novim pogledom na stvari koje sam već dugo znala. Objasnili su mi se pojmovi koje sam u neznanju odbacivala kao pogrešne i netočne. Prije i poslije te knjige pročitala sam puno dobrih i mogu reći kvalitetnije napisanih knjiga duhovne tematike, jer me duhovnost konstantno privlači od malih nogu. No ova je bila svojevrstan okidač nakon kojeg mi se svijet okrenuo za 180° i mogu reći samo da sam jedne večeri zaspala u čudu, a probudila se budna i zauvijek promijenjena. Radi se o stvarima koje kad ih doživimo, dakle dubinski shvatimo, postaju normalne kao što je normalno udisati zrak dok smo živi i zdravi. I čudimo se kako nam to prije nije bilo bistro. Kao što sad kad znamo čitati ne možemo pojmiti svoje bivanje u vrijeme dok to još nismo znali. Znanje je normalno stanje i zato ga takvim prihvaćamo. Neznanje je odvojenost od znanja i postaje sve teže podnošljivo što se više približavamo točci na kojoj će se pretvoriti u znanje :)
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

knjiga koja vas je promijenila Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila Icon_minitimesub stu 21, 2009 2:09 am

Kama sutra...........potpuno me je promjenila.knjiga koja vas je promijenila 657146
Tek sada znam sta sam sve dosad propustijo.knjiga koja vas je promijenila 221289
[Vrh] Go down
Collector604
Majmun
Collector604


Male
Taurus Snake
Broj postova : 1047
Age : 34
Registration date : 19.02.2010

knjiga koja vas je promijenila Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila Icon_minitimened vel 28, 2010 3:02 pm

Hehehe Joj Fantom vazda moras biti unikatan.... ides


Ljudi ozbiljne knjige citaju kad jedan post kamasutra ga promijenila..hehehe

bravo


A moja promjene mene je pocela sa knjigama Ahmeda Bosnica...
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Age : 42
Registration date : 13.12.2007

knjiga koja vas je promijenila Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila Icon_minitimened oľu 21, 2010 7:49 pm

nijedna a istovremeno i sve zajedno :)
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

knjiga koja vas je promijenila Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila Icon_minitimepet srp 16, 2010 5:39 pm

Kad smo kod knjiga koje mijenjaju zivot, meni je kljucna bila "Tako je govorio Zaratustra" - Friedrich Nietzsche. Nakon te knjige dugo vremena mi se nije dalo nista drugo citati, jer sam svaku novu knjigu i nehotice poredio s njom i uvijek mi je izgledala nekako suva, prazna i plitka. Kad sam uvidio da me vise nista napisano ne moze zadovoljiti, bacio sam se na pisanje vlastite knjige. To je jedinstven dozivljaj, neuporediv, kad tako dosegnes vrh planine i pocnes se pitati "Kamo sad?" Tada nema druge nego postati bog, stvaralac, i poceti dizati nove planine iz mora i nove, svjeze vrhove, nove misli, nove perspektive, nove vrijednosti...
[Vrh] Go down
keala
Stanica
keala


Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 20
Age : 35
Registration date : 08.02.2008

knjiga koja vas je promijenila Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila Icon_minitimečet srp 22, 2010 4:39 pm

Jedna od prvih duhovnih knjiga koju sam procitala i koja mi je zauvijek promjenila zivot je Put Carobnjaka - Deepak Chopra lovely

http://www.scribd.com/doc/13800992/Put-arobnjaka-Deepak-Chopra
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

knjiga koja vas je promijenila Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila Icon_minitimečet srp 22, 2010 9:18 pm

a je li netko slučajno pročitao Kolibu Williama Younga?
mene je možda promijenila jer sam je pročitala u razdoblju života kad sam bila u tako lošem stanju da sam kao spužva usisala pouke te knjige i držim je se!
svakako preporučam!
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

knjiga koja vas je promijenila Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila Icon_minitimečet srp 22, 2010 11:39 pm

Ja do danas nisam imao pojma da se knjiga moze citati slucajno... confused
:)
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

knjiga koja vas je promijenila Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila Icon_minitimečet srp 22, 2010 11:44 pm

znaš kako se može pročitati slučajno?
zadesila sam se kod rodbine kod kojih je bila stvaaaarno iritantna ženska koja je kao i ja ljetovala kod njih.
mojoj ujni se Koliba vjerojatno svidjela prije nego ju je mogla kupit pa je ta knjiga bila kopirana.
i bila je jedino štivo osim tračerskih novina koja mi je došla pod ruku.
mislila sam da je nešto glupo, uopće nisam znala da je to knjiga.
i izbjegavajući razgovor sam počela čitat...........
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

knjiga koja vas je promijenila Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila Icon_minitimepet srp 23, 2010 12:37 am

Aaaa... Tako dakle... :)

A ja pomislio da nisi noseci tu knjigu pala, ispala ti knjiga, dunuo vjetar i tebi pravo ispred ociju izlistao knjigu i nehotice ti oci otkazale poslusnost i strelovitom brzinom procitale svaku stranicu... lolcina
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

knjiga koja vas je promijenila Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila Icon_minitimepet srp 23, 2010 12:44 am

Kama Sutra je knjiga koja me je iz temelja tj. fundamenta ili bolje receno
fundamentalno promjenila...knjiga koja vas je promijenila 64658
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

knjiga koja vas je promijenila Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila Icon_minitimepet srp 23, 2010 2:55 am

Je*es ti to ako ti treba prirucnik za tu vrstu aktivnosti! cerek

Puno interesantnije je uciti kroz vlastito iskustvo i zapisivati nauceno. 8)
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

knjiga koja vas je promijenila Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila Icon_minitimepet srp 23, 2010 9:50 am

e dobro si odgovorio Archangel provokatoru :)
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

knjiga koja vas je promijenila Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila Icon_minitimepet srp 23, 2010 10:10 am

Nekako sumnjam da bi se netko sjetio iz bilo kojeg razloga napraviti nešto poput ovoga:

knjiga koja vas je promijenila Kama%20sutra06

stoga možda i nije tako daleko od istine kad kaže da mu je uvid u ovakvu knjigu omogućio prosvjetljenje, ali ako je doista tako, zapitao bih se o vrijednostima njegova života...
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

knjiga koja vas je promijenila Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila Icon_minitimepet srp 23, 2010 11:26 am

ma daj, za tu knjigu morali bi svi biti atletičari??!! zubi
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

knjiga koja vas je promijenila Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila Icon_minitimepet srp 23, 2010 11:28 am

...pa nije loše se malo i sportom baviti zubi
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

knjiga koja vas je promijenila Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila Icon_minitimepet srp 23, 2010 11:32 am

da, ali ovo su već profi poze :D
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

knjiga koja vas je promijenila Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila Icon_minitimepet srp 23, 2010 11:35 am

Profi poze?
Te poze su osmišljali indijski svećenici isključivo za široke mase. :D

A možda je to bio način promocije svakodnevne rekreacije. XD


Eto, možda Kama Sutra ipak je MNOGIMA promijenila život... ^^
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

knjiga koja vas je promijenila Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila Icon_minitimepet srp 23, 2010 11:40 am

gloria_g je napisao/la:
da, ali ovo su već profi poze :D

Ma jok,ovo je profi poza...knjiga koja vas je promijenila 64658

Kombinujuci razne poze iz Kama sutre sinula mi je ideja za novu pozu...knjiga koja vas je promijenila 295661
Onako lezerno i opusteno..knjiga koja vas je promijenila 982158
knjiga koja vas je promijenila Oicex5
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

knjiga koja vas je promijenila Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila Icon_minitimepet srp 23, 2010 11:59 am

dosta trkeljenja na ovoj temi - vratimo se knjigama.
meni je jedan veliki zaokret, pod pravim kutem, napravila između ostalog i knjiga Jogananda, te Rampa - Treće oko.
nije da sam se pretvorila u neprirodno mirnu istočnjakinju. kažem neprirodno jer sam takvih vidjela puno, zapadnjak koji postaje jako miran. kao nešto postao preko noći najpametniji i najproduhovljeniji....ima mi tu nečeg lošeg....

a tek su mi te knjige pokazale kak pojma o pojmu nemam, i kako mi treba milion života da neke stvari svladam....što više saznajem, više vidim koliko ne znam....znam da ništa ne znam.

i dalje pušim i pijem :D ali mi je knjiga proširila, a i promjenila horizonte, mislim da me "uvećala".. ah, teško objasniti.
pokušavam te "mudrosti" - "pametne stvari" upotrijebiti u svakodnevnom životu. :)
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

knjiga koja vas je promijenila Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila Icon_minitimepet srp 23, 2010 1:14 pm

vi ste ljudi premoćni!
nemam riječi!
[Vrh] Go down
Sponsored content





knjiga koja vas je promijenila Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
knjiga koja vas je promijenila
[Vrh] 
Stranica 1 / 4.Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Koja avantura! (moja knjiga)
» Omiljeni citati iz knjiga
» Vampiri
» Sajmovi knjiga
» Kolaborativna knjiga?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Svijet knjige-
Forum(o)Bir: