Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 knjiga koja vas je promijenila

Go down 
+37
Novus ordo seclorum
tinityrannical
2pac
Hladni
Dada289
takojesudjeno
3 jorB
Gulliver
Athena
MoW
amenities
orca
Kahali
Foto
Korplikan
Mama
Narayana
Abarksas
Melkior
Alpha
Cinderella
julija81
riki45
wanderer
Sang Real
Chakotay
Armin od Irima
InaNNaa
keala
Archangel
malenaivi
Collector604
Fantom
Svjetloisjena
stella
floridana
gloria_g
41 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Sang Real
Riba
Sang Real


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 157
Age : 34
Registration date : 18.08.2010

knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Icon_minitimesri kol 18, 2010 3:26 am

preporucam celestinsko prorocanstvo...predivna knjiga
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 37
Registration date : 24.05.2010

knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Icon_minitimepet ruj 17, 2010 5:40 pm

''Galeb Jonathan Livingston'' od R. Bacha i ''Mali Princ'' od Antonie de Saint Exupéry.
[Vrh] Go down
riki45
Višestanični organizam



Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 30
Age : 79
Location : tuzla
Registration date : 17.11.2010

knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Icon_minitimesri stu 17, 2010 7:04 pm

- najveća/najbolja knjiga je priroda/stvarnost... samo je treba znati čitati...
- na mene je najveći utisak ostavila knjiga:
"Mesnevija" ... svih šest tomova... koju je napisao Dželaludin Rumi.
[Vrh] Go down
julija81
Žaba
julija81


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 217
Age : 43
Registration date : 15.10.2010

knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Icon_minitimesub stu 27, 2010 2:47 pm

Meni je pogled na zivot ( i smrt ) promenila knjiga "Dok budan sanjam"... Ne mogu se setiti ko je pisac,a mrzi me da guglam ;)
Ako niste do sada procitali,eto vam preporuke. Divna ljubavna prica koja je mnogo,mnogo vise od toga :)
[Vrh] Go down
Cinderella
Majmun
Cinderella


Female
Aquarius Cat
Broj postova : 1675
Age : 36
Registration date : 01.11.2009

knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Icon_minitimened stu 28, 2010 10:04 pm

Da nije slučajno onaj film "Ja ću budan sanjati" snimljen prema toj knjizi?
[Vrh] Go down
julija81
Žaba
julija81


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 217
Age : 43
Registration date : 15.10.2010

knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Icon_minitimened stu 28, 2010 11:57 pm

Stvarno nisam gledala film... Mada je moguce :) O cemu se u filmu radi?
[Vrh] Go down
Cinderella
Majmun
Cinderella


Female
Aquarius Cat
Broj postova : 1675
Age : 36
Registration date : 01.11.2009

knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Icon_minitimepon stu 29, 2010 11:36 pm

Davno sam gledala pa sam dosta zaboravila.
Muž, žena, kćer i sin... Bude neka prometna nesreća pa djeca poginu (nisam sigurna). Žena je neka slikarica. To je potpuno slomije pa se ubije. Onda muž odluči poći za njom u pakao (jer oni koji počine samoubojstvo ne idu u raj). Pomaže mu neki crnac (poslije se ispostavi da mu je to bio sin).
Uglavnom, na kraju se nađu na istom mjestu kakva je jedna njena slika što ju je naslikala...
Nije bio loš film, ali ja sam katastofalna u opisivanju miga
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Icon_minitimeuto stu 30, 2010 1:40 pm

Pricas o filmu "What dreams may come" ili kako su to nasi preveli "Ja cu budan sanjati" :)
[Vrh] Go down
Cinderella
Majmun
Cinderella


Female
Aquarius Cat
Broj postova : 1675
Age : 36
Registration date : 01.11.2009

knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Icon_minitimeuto stu 30, 2010 11:55 pm

Da, pričam o filmu "Ja ću budan sanjati" (ne ide mi engl najbolje miga )
Jesi gledala? Jel to prema toj knjizi snimljeno?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Icon_minitimesri pro 01, 2010 12:55 am

Ne znam za knjigu. Film sam, ofc, gledala i dobar mi je ides
[Vrh] Go down
julija81
Žaba
julija81


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 217
Age : 43
Registration date : 15.10.2010

knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Icon_minitimesri pro 01, 2010 2:45 pm

Jeste prema knjizi,samo sto su u knjizi malo drugaciji dogadjaji...
Film nisam gledala,ali kako su knjige uvek bolje od filmova verujem da bi vam se svidela. Izdavala je izd.kuca "Laguna" pre jedno 4 god.
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Icon_minitimepet pro 24, 2010 8:09 pm

Dvije knjige, možda tri knjige su me promijenile kompletno kao ličnost u 18-oj godini, možda vam sada ovo zvuči naivno, ali nakon toga sam postigao i ostvario najveći životni uspjeh dotada, jer sam se pomoću njih baš uspio dokazati kao najbolji na jednome natjecanju u srednjoj školi(ne važno sad što i gdje, ne želim se hvalisati nadalje)... naime radi se o:

Filozofija, Udžbenik za 4. raz. gim. - Tomislav Reškovac
(ISBN: 953-120-707-0)
(knjiga nakon koje otvaram "Ajnu" i počinjem u sve sumnjati... :) )

Govor Tišine - Eckhart Tolle
(Stillness Speaks: Whispers of Now, New World Library, August 2003 ISBN 1-57731-400-X)
(inače puno njegovog naukovanja i razmišljanja sam prisvojio u "dan naš svakdanji")

Holografski Svemir - Michael Talbot
(The Holographic Universe ISBN 0-06-092258-3 - 1991)
(ova knjiga je bila točka na i, nakon što sam se počeo baviti filozofijom iz hobija)

[Vrh] Go down
Abarksas
Dinosaur
Abarksas


Female
Leo Monkey
Broj postova : 382
Age : 31
Registration date : 27.02.2011

knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Icon_minitimeuto oľu 08, 2011 10:18 pm

August Strindberg - Sam
[Vrh] Go down
Narayana
Žaba
Narayana


Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Age : 43
Location : Trogir
Registration date : 03.07.2009

knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Icon_minitimesri kol 17, 2011 5:47 pm

Michael Newton-Putovanje dusa i Sudbina dusa...
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 45
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Icon_minitimečet stu 10, 2011 7:03 pm

Potpisujem Narayanu sa Newtonom. uz to i Celestinsko proročanstvo.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Icon_minitimečet stu 10, 2011 7:44 pm

Prezirem romane i takve izmišljene tekstove tako da nema te knjige koja bi me promjenila CIA

Osim ako se računaju one istinite ili wanna be istinite knjige (jbg, ne znam kako se zove taj žanr) tada možda Kronika čuda i misterija Arthura C. Clarke-a, da to nisam prolistao tko zna bi li se počeo zanimati za tu tematiku...
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Icon_minitimečet stu 10, 2011 8:29 pm

potpisujem narayanu i dragu "kaj" mamu
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Icon_minitimečet stu 10, 2011 8:42 pm


Franz Bardon

"Der Weg zum wahren Adepten" ili "Put do Istinskog Adepta",

Bez ove knjige ne da nebi imao ni praksu ni uvide koje imam danas nego mi se vjerovatno nebi desilo 50% stvari koje su mi se desile zbog ove knjige isključivo (i dva njena "nastavka").
takodjer visoko pozicioniram i još neke vrlo duboke i jake knjige, ali mi je ova promijenila život izvana i iznutra.
Prije ove knjige pročitao sam svu ezoteričnu literaturu dostupnu i nabavljivu u Jugi koja je sadržavala i praksu, ali ovo je sam šlag i najautentičnija, najmudrija i najtočnija Filozofsko-Magijska literatura 20 i 21 stoljeća.
Mislim da je još nabavljiva i da su izdali prijevod i na hrvatskom prije koju godinu.
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Icon_minitimečet stu 10, 2011 9:10 pm

Imas li bas primjerak hrvatske verzije ili? Cuo jesam da jedno vrijeme je postojao hrvatski prijevod iste medjutim mislim da ga vise nema nigdje nabaviti osim mozda po antikvarijatima te online aukcijama (koliko me sjecanje sluzi fotka koju tada vidjeh na netu, crne tvrde korice?).

Trenutno na (nasem) trzistu je dostupna samo verzija srpske izdavacke kuce Esotheria ako se ne varam.

Jedino sto nerazumijem zasto se je ista sirom svijeta prevela pod Inicijacija u hermetizam.

U svakom slucaju, nebih rekao da me je promjenila (vezano za topic).. posto imam jos puno toga za uciti, no u svakom slucaju jedna od vrijednijih knjiga koje do sada drzah u rukama.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Icon_minitimečet stu 10, 2011 9:17 pm

Ako si radio praksu iz te knjige (bilo što) sigurne to promjenila, ako nisi radio praksu a budeš je radio sigurno će te promjeniti (pogotovo nakon 3 stupnja)
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Icon_minitimečet stu 10, 2011 9:19 pm

imam prijevod sa njemačkog direktno kucan pisaćom mašinom i direktno preveden od nekog tadašnjeg Zagrebačkog Maga koji je to diktirao svom šegrtu, živjeli su u Jurjevskoj ulici u ZG.
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Icon_minitimečet stu 10, 2011 9:42 pm

Kahali je napisao/la:
Ako si radio praksu iz te knjige (bilo što) sigurne to promjenila, ako nisi radio praksu a budeš je radio sigurno će te promjeniti (pogotovo nakon 3 stupnja)

Kako se to u narodu veli.. treba sine doc do 3 stupnja he he. Salu na stranu.

Sistem spiritualnog razvoja po Franz Bardonu definitivno mi je jedan od prioriteta u ovome zivotu. Medjutim sam tip osobe koja ne voli prekidati zapoceto iliti drugim rijecima volim raditi jasne rezove izmedju svega sto radim.. tako da trenutno koliko god svjestan one "nezaboravite da vrijeme tece poput neke rijeke, a ona se nikada ne vraca", valja mi prvo zavrsiti neke druge stvari koje zapoceh : )

U svakom slucaju, ugodno je iznenadjenje procitati da ima jos ljudi koji su upoznati sa doticnim dijelom te koji ga cijene.
[Vrh] Go down
amenities
Višestanični organizam
amenities


Male
Aries Monkey
Broj postova : 44
Age : 32
Registration date : 05.09.2011

knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Icon_minitimepet stu 11, 2011 9:47 am

Rhonda Byrne - The secret
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Icon_minitimepet stu 11, 2011 12:20 pm

Meni je njegova knjiga, od Franza Bardona, jelte, poprilicno teska za slijedit. Uglavnom zato sto ima dosta dijelova koji su meni apstraktni, da ne spominjem da najduze sto se mogu koncentrirat na nesto je sex i to oko 15 sekundi, a nakon toga pocnem mislit na bilo sto drugo, recimo kako mi trebaju zavjese.

Probao sam svasta, od nekih pokusaja meditacije, ako se to uopce moglo time nazvat, do meditiranja na cakre, do vjezbi za cakre, vjezbi disanja, i moj krajnji zakljucak je da nije to za mene :D

Vi se ocito mozete fino koncentrirati i svaka vam cast, ja sam antitalent, a dok ne postanem nekim cudom talent, za mene su vise knjige koje su u biti iskustva drugih. Tako nekako najvise naucim. Ako me uopce zanima.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Icon_minitimesub stu 12, 2011 3:03 am

Orca:
meni je još milije kada sretnem nakog tko je upoznat sa 'Francom', pa taman i ako ga ima tek namjeru raditi.
... kada god sretem bilo koga tko zna za njega, čita ga ili prakticira, imam osjećaj kao da sam se našao sa bratom ili sestrom. Ja sam u Bardonu jako dugo godina i većinu perioda prilično usamljen, čarobnjaci koji se bave njim inače jesu i kažem vam ako se išta može nazivati pravom Magijom, Teurgijom i Ozbiljnom filozofijom Okultizma i Mudrosti to su onda 'Francove' Knjige.
moja okultna tradicija te njegove knjige (i dijelove kojih nema u javnosti a od istog autora, to jest nisu publicirane još) drži sa najvećim poštovanjem i kao osnovni vodič kroz praksu.
Prije Bardona nisu imali ništa toliko sveobuhvatno ali su imali segmenirane scripte raznih autora i raznih stilova pisanja sa raznih jezika i da se sve skupe na jedno mjesto pokrile bi recimo 60-70% Bardonovog rada (u nekim detaljima i vježbama možda smo imali i detaljnije opisane tehnike prije Bardona od drugih autora, ali ni jedna "bilježnica" koju smo imali nije sadržavala toliko tehnika i do tog stupnja)

Foto:
Prvi stupanj, prva i druga tehnika, prve knjige od 'Franca' drže se kao preliminarne tehnike za rad.
Mnogo ljudi reklo je potpuno identične stvari koje si ti rekao i mnogo ljudi odustalo je od Bardona upravo zbog prvog stupnja.
Ovo nije toliko loše zato što je taj prvi stupanj svojevrsna Inicijacija u Hermetizam i ako nju majstoriraš ZNAT ćeš da se ožeš proglasiti Inicijatom i to ti nitko neće osporiti.
Ja sam proveo godine baveći se samo prvom i drugom vježbom i iako sam uspio u prvoj (prati svoje misli 10'') jaaako teško mi je išla druga. Zato sam napravio nešto što se nikako nebi smjelo raditi i prešao na neke druge stupnjeve koji su me zanimali i počeo raditi sa tim tehnikama (kao recimo magijsko impregniranje talismana).
Sve je bilo "ok" dok nisam shvatio da mi se uvijek potkrade misao kada "udišem neki Kvalitet" ili kada radim neku od tahnika sa Elementom zraka.
Uskoro sam počeo provocirati sam sebe i padale su mi na pamet razne ideje i misli tipa "šta ako dok budem udisao neku kvalitetu kroz cijelo tijelo i pore kože, udahnem sa tim i pogrešnu misao koja mi u tom trenutku padne na pamet a ta misao bude kancerogeno stanje nekog dijala organizma"
Kada su mi se počele ove stvari dešavati shvatio sam da nema ništa od prakse za mene prije nego što majstoriram prvi stupanj, drugu vježbu a to je budi bez misli barem 5'' (bolje 10'').
Ovo praktično znači da se Magija, kao ni bilo kakva tehnika (bila ona new age ili old age) ne može prakticirati bez ovih temelja.
Ovo je ujedno jedna od najtežćih vježbi uopće i ako želiš sebi olakšati "posao" toplo ti preporučam da nadješ "literaturu o literaturi", to jest knjigu koju je napisao Wiliam Mistelle, čarobnjak koji je majstorirao sve tri Bardonove knjige, koja se bavi pojašnjenjima i uputstvima kako majstorirati prvu knjigu od Bardona i koja se osvrće na svaku pojedinu vježbu. Naravno ovo isto preporučam i Orca-i prije nego što počne jer ne bih želio da sei on razočara.
Nemoj misliti da nije za tebe, svakome koga sam sreo ovaj prvi stupanj predstavlja veliki problem a neki pokušavaju i godinama .
Znam ljude kao sebe koji su odustali od prvog stupnja i krenuli dalje ali svaki od njih se vratio na početak ili će se kad tad vratiti čim shvati da je nemoguće bez ovog oruđa moćne koncentracije nastaviti dalje .
Puno uspjeha vam želim na vašem Putu sa Bardonom i ako vam zatreba bilo kakva pomoć ili savjet oko ovoga slobodno se javite i pitajte.
[Vrh] Go down
Sponsored content





knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
knjiga koja vas je promijenila
[Vrh] 
Stranica 2 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Koja avantura! (moja knjiga)
» Omiljeni citati iz knjiga
» Vampiri
» Sajmovi knjiga
» Kolaborativna knjiga?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Svijet knjige-
Forum(o)Bir: