Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Spavanje s roditeljima

Go down 
+9
Madonna
Lyra
SkywardSword
Sadb
riki45
maiko
Aurora Borealis
floridana
stella
13 posters
Autor/icaPoruka
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Spavanje s roditeljima Empty
PostajNaslov: Spavanje s roditeljima   Spavanje s roditeljima Icon_minitimesub oľu 21, 2009 11:44 pm

Kad su vam djeca bila manja, jeste li ih puštali k sebi u krevet?

Čitala sam da to nije higijenski, da čak nije ni psihološki dobro za dijete, ali puno roditelja koje ja znam to prakticiraju.

I mi osobno uvečer liježemo u dvoje, a budimo se utroje.
Pošto nam je dječji krevetić tik do našega, malecki se samo prevrne i stisne se k nama.
Eto, znam da se baš ne preporučuje, ali tako mi je sladak kad ga vidim kako spokojno spava kraj nas da ga nemam srca prebaciti natrag u krevetić! lovely
Pa i ova dvojica starijih još dan danas vise na našem krevetu do zadnjeg, a ponekad ode tata gore spavati sa jednim, dok drugi spava sa mnom. To im je posebni gušt! sleep

Kakva su vaša iskustva i mišljenja?
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Spavanje s roditeljima Empty
PostajNaslov: Re: Spavanje s roditeljima   Spavanje s roditeljima Icon_minitimesub oľu 21, 2009 11:51 pm

dobro je. nisam jedina koja dopušta to zubi po meni je to normalno da dijete traži blizinu roditelja, naročito majke. kad ono osjeti da može samo i da mu treba prostora otići će u svoj krevet. problem je šta onda roditelji nemaju svoje intimne trenutke pa pati seks.
nije mi jasno kako to misle da nije higijenski???
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Spavanje s roditeljima Empty
PostajNaslov: Re: Spavanje s roditeljima   Spavanje s roditeljima Icon_minitimened oľu 22, 2009 12:52 am

Pa, koliko se sjećam kad sam to čitala, a bilo je jednom i na Oprah, da nije higijenski baš iz tog razloga što bračni krevet služi za seks, pa znojenje i tako to.
Ali majku mu staru, pa po tome ni poljubac za laku noć nije sterilan, zar ne? :)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Spavanje s roditeljima Empty
PostajNaslov: Re: Spavanje s roditeljima   Spavanje s roditeljima Icon_minitimened oľu 22, 2009 10:10 am

a dobro si rekla. onda nije ni sisanje sterilno. a di ćeš lipše i praktičnije kad po noći beba ogladni se okrenuti na bok i dati mu papati onako sanjiva.
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Spavanje s roditeljima Empty
PostajNaslov: Re: Spavanje s roditeljima   Spavanje s roditeljima Icon_minitimened oľu 22, 2009 11:31 pm

Istina! I nema dizanja s kreveta, grijanja bočice, ne razbudiš se ni ti ni beba. sleep
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Spavanje s roditeljima Empty
PostajNaslov: Re: Spavanje s roditeljima   Spavanje s roditeljima Icon_minitimepet lip 26, 2009 1:05 am

po meni to nije problem,neka dite spava dok želi... ja sam nažalost bila primorana spavat s roditeljima u krevetu do svoje 9.godine jer smo bili u groznoj situaciji sa stanom i novcima,i nikad nisam imala svoju sobu kasnije ,a ni moja sestra... i mogu čak reć da je to na meni ostavilo traga jer mi je uvijek falilo privatnosti
[Vrh] Go down
maiko
Višestanični organizam
maiko


Female
Pisces Goat
Broj postova : 62
Age : 45
Location : Trogir
Registration date : 23.11.2010

Spavanje s roditeljima Empty
PostajNaslov: Re: Spavanje s roditeljima   Spavanje s roditeljima Icon_minitimeuto sij 04, 2011 2:34 pm

Moja ima 3 godine i još spava s nama jer je još dojim. Svi padaju u nesvjest kada to čuju, ali sam na puno mjesta čitala da je dobro da dijete osjeti blizinu majke i slažem se s tim. Eno, na forumu imamo i temu "zašto su pećinski ljudi bili bolji roditelji od nas".
Mene su moji odmah stavili da spavam u svom krevetiću i to mi nikako nije bilo u redu da uradim i svojoj kćeri. Jest, nije nam baš komodno, pogotovo jer se njih dvoje nabiju uz mene, pa meni viri g..... van kreveta.
A što se tiče seksa - pa zar se vi seksate samo u krevetu?! 8)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Spavanje s roditeljima Empty
PostajNaslov: Re: Spavanje s roditeljima   Spavanje s roditeljima Icon_minitimeuto sij 04, 2011 8:36 pm

ne. mi imamo poseban stan za obavljanje takvi radnji zubi
nije mi čudo da još dojiš. žene su prije dojile i duže. ja sam svoje treće dojila godinu i pol dana. interesantno, za to vrime uopće nisam dobila menzes. uštedila sam na ulošcima zubi
[Vrh] Go down
maiko
Višestanični organizam
maiko


Female
Pisces Goat
Broj postova : 62
Age : 45
Location : Trogir
Registration date : 23.11.2010

Spavanje s roditeljima Empty
PostajNaslov: Re: Spavanje s roditeljima   Spavanje s roditeljima Icon_minitimeuto sij 04, 2011 10:04 pm

Ni ja nisam imala menzes prvih godinu dana, ali kako sam smanjila broj dnevnih podoja tako se i ta dosada vratila. cry
[Vrh] Go down
riki45
Višestanični organizam



Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 30
Age : 79
Location : tuzla
Registration date : 17.11.2010

Spavanje s roditeljima Empty
PostajNaslov: Re: Spavanje s roditeljima   Spavanje s roditeljima Icon_minitimečet sij 20, 2011 3:53 pm

- šta smo sve radili da bi došli do toga da dijete spava samo u svom krevetu...?

rekli smo djetetu: hajde da se dogovorimo...kako da napravimo raspored kreveta u našoj
sobi ... tako smo postavili dječiji krevet u jedan ugao sobe ... nakon nekoliko vremena
bliže izlazu iz sobe,ali da vrata budu otvorena...tako smo došli do druge sobe,ali da vrata
i na našoj i na dječijoj sobi budu otvorena... da bi nakon dva-tri mjeseca takvog dogovaranja
došli do toga da dijete spava u svom krevetu u svojoj sobi sa zatvorenim vratima.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Spavanje s roditeljima Empty
PostajNaslov: Re: Spavanje s roditeljima   Spavanje s roditeljima Icon_minitimepet sij 21, 2011 11:30 am

odlično. nije bilo trauma ides
[Vrh] Go down
Sadb
Višestanični organizam
Sadb


Female
Scorpio Buffalo
Broj postova : 37
Age : 38
Registration date : 23.02.2011

Spavanje s roditeljima Empty
PostajNaslov: Re: Spavanje s roditeljima   Spavanje s roditeljima Icon_minitimečet vel 24, 2011 7:47 pm

ja sam prvo mislila da necu imati takvih problema... ali grdno sam se prevarila :) jer moja curka nema sanse u krevetic ( 1.8 god.)... moze do prvog budjenja....ali onda samo mama duzi ...duzi ...duzi i tako dak ju ne uzmem i stavim kod nas...tako da sam sad vec i odustala od krevetica pa je s nama...a ako nema bas treba krevet ...onda ju prebacim u krevetic i bude tamo do budjenja prvog i onda opet nazad ...
nemam nista protiv ali ...nemamo bas mjesta posto je krevet 160 sirine evil
[Vrh] Go down
SkywardSword
Majmun
SkywardSword


Female
Virgo Horse
Broj postova : 1651
Age : 34
Location : Beograd, Srbija
Registration date : 30.12.2011

Spavanje s roditeljima Empty
PostajNaslov: Re: Spavanje s roditeljima   Spavanje s roditeljima Icon_minitimened sij 22, 2012 11:34 pm

yeeaaah
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 47
Registration date : 09.06.2011

Spavanje s roditeljima Empty
PostajNaslov: Re: Spavanje s roditeljima   Spavanje s roditeljima Icon_minitimepon sij 23, 2012 5:03 pm

Vjerovali ili ne, djeca koja spavaju sa roditeljima su kasnije samostalnija i samouvjerenija. Puno toga ovisi i o djetetu i njegovom karakteru, ali sa separacijom bilo koje vrste se mora biti jako pažljiv.


_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
SkywardSword
Majmun
SkywardSword


Female
Virgo Horse
Broj postova : 1651
Age : 34
Location : Beograd, Srbija
Registration date : 30.12.2011

Spavanje s roditeljima Empty
PostajNaslov: Re: Spavanje s roditeljima   Spavanje s roditeljima Icon_minitimepon sij 23, 2012 5:21 pm

good tacno tako!
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek
Madonna


Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Age : 48
Location : split-solin-rim-los angeles...@
Registration date : 07.11.2010

Spavanje s roditeljima Empty
PostajNaslov: Re: Spavanje s roditeljima   Spavanje s roditeljima Icon_minitimesri svi 16, 2012 7:30 pm

ja sam se imao obicaj kao dijete uvaliti u roditeljsku postelju jedino u slucajevima kad bih nesto ruzno sanjao ili imao kakve nocne more i sl...bitno je da je imalo ucinka...@ affraid
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 46
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Spavanje s roditeljima Empty
PostajNaslov: Re: Spavanje s roditeljima   Spavanje s roditeljima Icon_minitimened srp 22, 2012 1:15 pm

Lyra je napisao/la:
Vjerovali ili ne, djeca koja spavaju sa roditeljima su kasnije samostalnija i samouvjerenija. Puno toga ovisi i o djetetu i njegovom karakteru, ali sa separacijom bilo koje vrste se mora biti jako pažljiv.


Da, djeca su osim toga i emocionalno stabilnija. Dijete manje proživljava traume kada u snu osjeti prisustvo roditelja. Kao što je Madonna rekao, kada je znao imati ružne snove, odlazio je u krevet k roditeljima. Zašto? Jer su mu pružali osjećaj sigurnosti. Što se više osjećaš sigurnim, to si i emocionalno stabilniji.
Ja svome sinu ponekad dopustim da spavamo zajedno, i to tako da ja spavam sa njime u njegovom krevetu, a ne da on dolazi u moj. I to mi je u redu. To se dešava ponekad, i vidim da ne donosi štetu, nego korist. miga

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
om
Višestanični organizam
om


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 62
Age : 47
Registration date : 09.10.2012

Spavanje s roditeljima Empty
PostajNaslov: Re: Spavanje s roditeljima   Spavanje s roditeljima Icon_minitimened sij 20, 2013 3:08 pm

do pred par desetaka godina nije bilo ni mjesta da djeca spavaju odvojeno nego su se svi stiskali skupa kroz cijelu povijest covjecanstva. šta sad filozofirate bezveze nije dobro ovako, nije dobro onako, moja kcerkica ima dve i pol godine i spavat ce s nama dok to bude htjela. prije ili kasnije sama ce pobjeci.
svi smo razliciti i neka ce se djeca ranije odvojiti a neka kasnije. sve to nije bitno, bitno je da su djeca sretna i vesela.
tko sam ja da im sa svojom sebičnošću zabranim spavanje sa mamom i tatom
[Vrh] Go down
Aniin
Stanica
Aniin


Female
Capricorn Rat
Broj postova : 21
Age : 39
Location : Far, far away of this world...
Registration date : 12.03.2013

Spavanje s roditeljima Empty
PostajNaslov: Re: Spavanje s roditeljima   Spavanje s roditeljima Icon_minitimeuto oľu 12, 2013 5:32 pm

Ma zasto ne, to je ipak malo njeznosti i taj osjecaj sigurnosti dok su mali da smo svi zajedno, pogotovo ako su bolesni pa je jos i lakse da su zajedno. Npr, ne moraju biti zajedno sa roditeljima u krevetu, nego neka bude krevetic odmah pored, da ih pomazis dok se razbude. Ionako je sada sve instant, obitelji, hrana, televizija, taj uzurbani tempo koji ne toliko nametnut da ima osjecaj da samo sto ti ne pocnu naređivati "rodi djete i odmah u njegovu ga sobu stavi, flasicu u usta i gotovo"... Dok vidim ove reklame za flasice i ono "smrznuto je zdravo" kosa mi se dize... Uglavnom neka su djecica sa roditeljima, i majke dojite svoju djecu. I cisto sumljam da ce dok krenu u srednju skolu jos se gurati u krevetic k roditeljima spavati, tako da bez brige.
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Spavanje s roditeljima Empty
PostajNaslov: Re: Spavanje s roditeljima   Spavanje s roditeljima Icon_minitimesub kol 24, 2013 1:29 am

floridana je napisao/la:
nije mi jasno kako to misle da nije higijenski???
Tko s djecom liježe, zapišan se budi! mudri 
[Vrh] Go down
Sponsored content





Spavanje s roditeljima Empty
PostajNaslov: Re: Spavanje s roditeljima   Spavanje s roditeljima Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Spavanje s roditeljima
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» nasilje djece nad roditeljima
» O (ne)spavanju, polyphasic spavanje, uberman i experimenti

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Obitelj-
Forum(o)Bir: