Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji

Go down 
+59
Waris 68
Aniin
Jedi Mind Tricks
Korplikan
ficoom666
Prometheus
Dantalion
Novus ordo seclorum
Arlena3004
jeruzalem
Vinterlandet
Iris_666
LJUBAV
CELICNI ALHEMICAR
SkywardSword
Kahali
Isabela
misunderztood
Foto
Akasha
tiadora
saturn
Star23
Lyra
Bobby
orca
biga
Sadb
Zona
maiko
linda
wanderer8
Dada289
lady_starstruck
mirela2608
flory
guitar_master
hrvooo
ukiss
maki976
Chakotay
ANTEA65
MoW
Athena
Eternity
Aurora Borealis
Legionar
Skulptura
schmizzl
djurdjica
Flamezar
morian
Hexenkind
Gea
Berny_Sinara
Svjetloisjena
zvezda
Blizzard
Alpha
63 posters
Go to page : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 25 ... 35  Next
Autor/icaPoruka
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Icon_minitimened ruj 05, 2010 4:26 pm

Ja sam totalni neznalac za kristale pa sam odlučio kupiti onaj koji me privlači.
Prvi kojeg sam kupio savršeno mi je odgovarao (dumortierit), a isto se dogodilo kada sam po osjećaju kupovao kristal za moju majku (karneol).
Moja sestra je također kupovala kristal intuicijski te je izabrala kristal koji joj paše (rozenkvarc).
Tako da, što se mog iskustva tiče, isplati se to učiniti intuicijski :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Icon_minitimepon ruj 06, 2010 11:20 am

@Lady...U Novoj Arci ima prekrasnih Ametista za 60 kn. Mislim da je to izvrstan izbor za pocetak. Predlazem i Gorski Kristal te Hematit :)

Dalje mozes ici po intuiciji :) Ali ako npr. imas bas konkretnih potreba onda mozes i ciljano. Recimo ako imas zdravstvenih problema i zelis pokusati sa eliksirom od kristala ili ako zelis neki kristal koji smanjuje zracenje kompjutera i sl.

Medjutim ako ih hoces imati kao prijatelje, pomoc pri meditaciji, zastitu pa i ukras onda intuitivno...ionako ce te najvjerojatnije privuci oni koji ti u tom trenu najvise i trebaju ;)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
lady_starstruck
Stanica
lady_starstruck


Female
Taurus Snake
Broj postova : 14
Age : 34
Location : split
Registration date : 09.03.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Icon_minitimepon ruj 06, 2010 3:19 pm

legionar i alpha hvala na savjetima

da, zato bih htjela ametist za svoj prvi kristal; zbog meditacije, duhovnosti, čitala sam i da pomaže pri otvaranju trećeg oka...

gorski kristal također planiram kupiti, ali bih htjela neobrađeni jer mi treba za izradu orgonita
nadam se da u toj trgovini prodaju neobrađene? scratch

a hematit mi se uz ametist najviše svidio. mislim da se treba kombinirati s nekim drugim kristalima. kojim? confused
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Icon_minitimepon ruj 06, 2010 3:30 pm

Orgonit? :D

Hoćeš li o njemu nešto napisati na ovoj temi, stvarno me zanima :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Icon_minitimepon ruj 06, 2010 3:43 pm

@Lady...ima i Gorskih neobradjenih, a i ovi Ametisti koje spominjem su isto neobradjeni.

Hematit i Gorski se, uz svrhu koristenja radi odredjenih osobina koje imaju, jos najvise koriste kako bi praznili tj. punili druge Kristale.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
lady_starstruck
Stanica
lady_starstruck


Female
Taurus Snake
Broj postova : 14
Age : 34
Location : split
Registration date : 09.03.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Icon_minitimepon ruj 06, 2010 10:17 pm

ma ustvari mi je najvažnije da je gorski neobrađen jer bi mi bilo žao čekićem stuć obrađeni i lijepi kristal rofl2

a za ametist mi nije bitno, ionako bih ga držala u džepu

@ legionar
ja sam ti na neki način još amater što se orgonita tiče. dosta sam čitala o njima, u teoriji dosta toga znam, a vidjet ćemo kako ide u praksi. napisat ću svoje iskustvo s orgonitima, nadam se da će ti pomoći. miga
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Icon_minitimesri ruj 08, 2010 10:52 pm

Nisam čitala sve što ste pisali u forumu o kristalima, ali željela bi vam ispričati svoj doživljaj.
Došla sam u trgovinu sa kristalima, kako imam energetski hipersenzibilitet ( jako sam osjetljiva na energiju, lošu/ dobru u ljudima, stvarima... Svemu uglavnom. ), odabrala sam par kristalčića koji su me "zvali" da ih uzmem. Super. Cijelo vrijeme žena gleda u mene, promatra me i kada sam plaćala, izvadi kristal, kaže mi da je to za mene, ono, kao poklon. Zahvalim, uzmem i odem doma. Imam enciklopediju kristala (downolad ko je nema na http://www.scribd.com/doc/34497622/Dzudi-Hol-Enciklopedija-Kristala-1), pročitam i ne vjerujem očima! Sve što mi je falilo u mom odabiru kristala sadrži taj jedan mali, majušni kristalčić.
Stvar je ova... U meditaciji ni jedan kristal kao taj ne radi tako dobro! Ulazak u meditativno stanje smanjeno na minimum! Meditacija od 20 minuta skočila na 45!
Hvala dragoj ženi koja je uvidjela šta meni treba!

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Icon_minitimesri ruj 08, 2010 11:24 pm

O kojem se kristalu radi? :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Icon_minitimečet ruj 09, 2010 12:21 am

Kijanit. Neobrađeni

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Icon_minitimečet ruj 09, 2010 10:27 am

@Lady...ako ces Ametist drzati u dzepu onda ti treba obradjeni (ovo sto sam spominjala za 60 kn je neobradjeni) :)

@Dada...Da pogadjam...kupovala si u Nebeskom Daru ;)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Icon_minitimečet ruj 09, 2010 10:42 am

Hmmm... Pa ti sve znaš! Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 136831

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Icon_minitimečet ruj 09, 2010 10:46 am

Jes' vidila. Sva sam vidovita zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Icon_minitimečet ruj 09, 2010 10:54 am

Jesi, vidovita si

Inaće tamo kupuješ ili je to možda kojim slučajem tvoj dućan!?
Pitam samo... Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 659892

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
wanderer8
Prašina



Male
Capricorn Broj postova : 8
Age : 124
Registration date : 10.09.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Icon_minitimepet ruj 10, 2010 11:57 am

pozdrav svima, ja sam novi na forumu...
prije par tjedana naletio sam na sliku jednog (polu)dragog kamena (tigrovo oko, mislim da se tako zove) i bas mi se svidio.
našao sam ga na ovoj stranici http://www.nebeski-dar.hr/index.php i jučer sam poslao narudžbu...
gledam danas po netu i vidim da se dosta spominje i lažno (polu)drago kamenje, našao sam i stranice na kojima je objašnjeno kako ih se može napraviti. lol
zanima me kako se može provjeriti je li kamen pravi/prirodan, ne bi volio bi da mi se uvali nešto umjetno/sintetičko.
alien
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Icon_minitimepet ruj 10, 2010 12:15 pm

Dobrodosao Wanderer8 :)

Ne znam da li postoji nacin da se nekom "ocevidnom" metodom utvrdi da li je kamen pravi.
Kada se kamen kupuje s njime se obicno dobije i certifikat koji garnatira kvalitetu i autenticnost, a ista se moze dati provjeriti kod strucnih osoba. Medjutim to se uglavnom odnosi na drago kamenje. Ipak, cesta su krivotvorenja i poludragog kamenja ali ne znam gdje bi se to dalo provjerit. S njima se najcesce ne dobije certifikat.
Kupovanje u provjerenim ducanima je najcesce sasvim dovoljno :) Kod nas su to svakako Nova Arka i Nebeski Dar tako da vjerujem da ces dobiti pravu stvar ;)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
wanderer8
Prašina



Male
Capricorn Broj postova : 8
Age : 124
Registration date : 10.09.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Icon_minitimepet ruj 10, 2010 3:54 pm

A jel se može otići recimo u zlatarnicu da mi oni tamo pogledaju
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Icon_minitimepet ruj 10, 2010 4:12 pm

Moje je mišljenje da se lažnjaci većinom rade za prozirno poludrago kamenje kao što je gorski kristal. Ako si dovoljno intuitivan mislim da ga na dodir možeš osjetiti kako pulsira i tako vidjeti da li je kristal pravi ili ne.

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
wanderer8
Prašina



Male
Capricorn Broj postova : 8
Age : 124
Registration date : 10.09.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Icon_minitimepet ruj 10, 2010 4:39 pm

narucio sam ga preko neta, vidio sam samo slike...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Icon_minitimesub ruj 11, 2010 11:29 am

Ne znam. Trebalo bi se raspitati.

Medjutim, kao sto rekoh, ako si narucio od Nebeskog Dara onda ti je to OK :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
wanderer8
Prašina



Male
Capricorn Broj postova : 8
Age : 124
Registration date : 10.09.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Icon_minitimeuto ruj 14, 2010 3:46 pm

evo došla je pošiljka (tigrovo oko) i dobio sam poklon :P ahat, maleni komadić.
malo sam ih strugao i rezao (al lagano) da vidim od čega su napravljeni...
pa mogu samo reći da nije plastika i nisu obojani... hehe

a i hrčak je postao hiperaktivan kad je vidio kamen... rofl
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Icon_minitimeuto ruj 14, 2010 4:11 pm

Rekoh ti da su oni pouzdani :) Al nemoj im to vise radit...mislim, rezat ih i tome slicno!

Hoces nam pokazati svoje Kristale? :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
wanderer8
Prašina



Male
Capricorn Broj postova : 8
Age : 124
Registration date : 10.09.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Icon_minitimeuto ruj 14, 2010 5:19 pm

rado bi ali nemam ih sa čime uslikati lol! ... tako da će te morati pričekati,
al ja sam zadovoljan... zub
[Vrh] Go down
wanderer8
Prašina



Male
Capricorn Broj postova : 8
Age : 124
Registration date : 10.09.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Icon_minitimeuto ruj 14, 2010 7:49 pm

[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Icon_minitimeuto ruj 14, 2010 8:25 pm

Po meni je zenska...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
wanderer8
Prašina



Male
Capricorn Broj postova : 8
Age : 124
Registration date : 10.09.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Icon_minitimeuto ruj 14, 2010 8:49 pm

a kako bi onda po tebi izgledala muška?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 16 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji
[Vrh] 
Stranica 16 / 35.Go to page : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 25 ... 35  Next
 Similar topics
-
» Drago kamenje
» Drago kamenje
» TAJANSTVENO KAMENJE IZ IKE

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: