Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?

Go down 
+20
Green
spoxy
Legionar
Alpha
Goran
Karl Marx
Absynthia
silver
bitch_ri
zmija
babi
Svjetloisjena
Eosphoros
urbanaaa
Aleksandar Veliki
malena
vladimir
floridana
sanja
kravica
24 posters
Go to page : Previous  1, 2

Hrvati iz bih trebaju imati ista prava na predstoljećim izborima kao i hrvati iz hrvatske:
Da
Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Icon_vote_lcap13%Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Icon_vote_rcap
 13% [ 5 ]
Ne
Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Icon_vote_lcap84%Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Icon_vote_rcap
 84% [ 32 ]
Ne znam
Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Icon_vote_lcap3%Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Icon_vote_rcap
 3% [ 1 ]
Ukupno glasova : 38
 

Autor/icaPoruka
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Icon_minitimepon lis 15, 2007 2:02 pm

babi je napisao/la:

pa naravno da Hrvati u BIH imaju pravo glasa kad žive tamo...
pravo glasa kojim će utjecati na politički život ne BiH nego Hrvatske...


Zadnja promjena: ; pon lis 15, 2007 3:42 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Icon_minitimepon lis 15, 2007 3:16 pm

Jao dragi moji prijatelji forumaši zadnjih par navoda uopće ne razumijem.
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Icon_minitimeuto lis 16, 2007 12:14 pm

mačko, mislila sam da si rekla sasvim nešto drugo...

ok, onda i dalje ne bi trebali imati
[Vrh] Go down
bitch_ri
Stanica
bitch_ri


Female
Leo Tiger
Broj postova : 21
Age : 37
Location : U oblacima
Registration date : 20.09.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Icon_minitimesri lis 24, 2007 11:45 pm

Ne, niti oni, a niti bilo tko drugi iz dijaspore. Šta će netko tko ovdje ne živi glasati? I onda takvi najčešće glasaju za HDZ i zato nam je država u banani. evil
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Icon_minitimečet lis 25, 2007 5:34 pm

pozpisujem
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Icon_minitimečet lis 25, 2007 9:06 pm

također
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Icon_minitimepet lis 26, 2007 10:42 am

Ova anketa je urodila plodom-imamo podatke.
NIje da je baš naj reprezentativnija, ali pošto nas je malo je OK.
Ijako smo mišljenja i zahtjeva da BiH građani ne glasuju u RH, oni će opet glasovati, pa od cijele naše rasprave ništa osim što smo saznali da nismo sami kad mislimo da nas netko "prc, prc" ili ne daj Bože "fuk,fuk".
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Icon_minitimeuto stu 06, 2007 12:24 am

mislim da ne bi trebali, pogotovo ne ovi iz BiH, jer ih ima mnogo i cini mi se da su i prosli put odlucili o ishodu izbora - a zapravo nikakva efekta to nema na njih. Mislim da bi o izboru vlasti trebali odlučivati oni koji će poslijedice te vlasti i osjetiti na vlastitoj koži.. Inozemni građani mogu glasati za vladu u svojoj zemlji, zašto bi glasali dvaput? Ma čitav taj sistem mi je glup, koliko god on opovrgavao neka prava emigranata (po europskim standardima, kad vec toliko pricaju o njima).
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Icon_minitimesub pro 01, 2007 4:51 pm

kravica je napisao/la:
je li po vama pošteno da na živote ljudi u jednoj državi utiču ljudi koji ne žive na njenom teritoriju?

Normalno da nije.
Dijaspori treba ukinuti pravo na glasanje i bok.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Icon_minitimened pro 02, 2007 11:00 am

Netočno. Dijaspori treba dopustiti glasovanje. Samo što Hrvati u BiH nisu dijaspora. Jer ako su oni hrvatska dijaspora onda smo mi dijaspora BiH. A koliko znam mi još nikad nismo glasali za Bosance.
[Vrh] Go down
Karl Marx
banned



Male
Cancer Goat
Broj postova : 165
Age : 32
Registration date : 26.06.2008

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Icon_minitimened lip 29, 2008 4:27 pm

vladimir je napisao/la:
flo je napisao/la:
nitko tko ne plaća porez i živi po zakonima hrvatskim nebi po meni trebao odlučivati tko će nam voditi zemlju.
A sta je sa ljudima recimo iz dijaspore,zar i oni nemaju prava?
pa neamju ako tu ne žive
[Vrh] Go down
Goran
Majmun
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 1550
Age : 42
Registration date : 21.11.2008

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Icon_minitimepet stu 21, 2008 4:12 pm

Dijaspora uopce ne bi trebala imati pravo glasa na parlamentarnim, predsjednickim ili bilo kojim drugim izborima u Hrvatskoj. Time što dijaspora ima pravo glasa se gubi smisao izbora. Pravo glasa trebaju imati iskljucivo osobe koje imaju hrvatsko državljanstvo, placaju porez i žive u Hrvatskoj. Hrvati iz BiH su isto dijaspora i treba im ukinuti i dvojno državljanstvo.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Icon_minitimepet stu 21, 2008 4:22 pm

Pa sad...ne bih ukidala dvojno drzavljanstvo ali isto ne vidim smisao da glasaju oni koji ne zive po tome za sto su glasali...mislim, sami sebi kasu kuvamo pa cemo je sami i kusat...al da nam je kuva netko drugi zbilja nema smisla...i ovako smo do grla u gov...ovaj kasi zubi

Btw, dobrodosao Goc :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Icon_minitimepet stu 21, 2008 8:12 pm

Goc je napisao/la:
Dijaspora uopce ne bi trebala imati pravo glasa na parlamentarnim, predsjednickim ili bilo kojim drugim izborima u Hrvatskoj. Time što dijaspora ima pravo glasa se gubi smisao izbora. Pravo glasa trebaju imati iskljucivo osobe koje imaju hrvatsko državljanstvo, placaju porez i žive u Hrvatskoj. Hrvati iz BiH su isto dijaspora i treba im ukinuti i dvojno državljanstvo.

Tako je! Apsolutno se slažem!

Dobrodošao 8)
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Icon_minitimepet stu 21, 2008 10:20 pm

kravica je napisao/la:
je li po vama pošteno da na živote ljudi u jednoj državi utiču ljudi koji ne žive na njenom teritoriju?

ne! Pa niti ne žive u HR!
A HDZ-ovcima to paše.

P.S. A zašto takav avatar? :(

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Icon_minitimesub stu 22, 2008 1:00 pm

Goc je napisao/la:
Dijaspora uopce ne bi trebala imati pravo glasa na parlamentarnim, predsjednickim ili bilo kojim drugim izborima u Hrvatskoj. Time što dijaspora ima pravo glasa se gubi smisao izbora. Pravo glasa trebaju imati iskljucivo osobe koje imaju hrvatsko državljanstvo, placaju porez i žive u Hrvatskoj. Hrvati iz BiH su isto dijaspora i treba im ukinuti i dvojno državljanstvo.

Problem je u tome što neke političke stranke, da ih ne imenujemo a svi znamo koje, vole kad se glasa iz dijaspore.
OK. Nemam ništa protiv sve dok je to uzajamno.
Dakle, ako Bosanci(gledajući geografski) glasaju za Hrvate, Hrvati će glasat za Bosance i svi sretni i zadovoljni.
[Vrh] Go down
spoxy
Stanica



Male
Libra Dragon
Broj postova : 16
Age : 35
Registration date : 18.01.2011

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Icon_minitimesri sij 19, 2011 4:18 am

Hrvati iz BiH su ginuli za Hrvatsku..

trebaju glasati jer oni tako podupiru politicare koju stite njihove interese ili imati svoje zastupnije u hrvatskom saboru

i nikad nisu odlucili izbore sta vi mislite da ima 2 milijuna hrvata u BiH?

ne samo oko 300-400 tisuca
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Icon_minitimesri sij 19, 2011 9:51 am

Nisam za glasanje nikoga tko nema trajno prebivalište u hrvatskoj i njeno državljanstvo, to znači da sam protiv glasanja i Bosne i Amerike i svi ostalih jer ovo sa štitom interesa mi je glupost. Svatko tko želi ili misli da mu Hrvatska treba štititi interese nek fino dođe tu živjet pa će mu se interesi štititi. A Hrvati iz BIH nisu ginuli za Hrvatsku nego su ginuli za BIH iz istog razloga iz kojeg su Hrvati ginuli za RH i iz kojeg su Hrvati ginuli za BIH jer su bili poslani u Bosnu.
Sve u svemu, mislim da svatko ima pravo odlučivati o vlasti u državi u kojoj živi ako radi ničeg drugog onda zato jer tamo plača poreze i jer ga se hrpa odluka Hrvatske vlade uopče ne dotiče.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Icon_minitimesri sij 19, 2011 11:00 am

Cijeli problem je u zloupotrebi tog prava i tih glasova. Spoxy je spomenuo da oni koji su ginuli za Hrvatsku imaju i pravo glasati za hrvatski sabor. No oni koji su poginuli ne mogu glasati, ali na žalost i mrtvi glasaju i to ne zato što se radi o nekom misterioznom fenomenu, nego o čistoj prevari i namještanju. Ponekad i ti glasovi mogu biti odlučujući. To smo vidjeli na primjeru predsjedničkih izbora kad je Bandić dobio glasove iz Bosne i prošao u drugi krug. A te iste glasove je Hebrang kao HDZ-ov kandidat već unaprijed proknjižio sebi na konto. No malo se prevario i ostao u prvom krugu.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Icon_minitimesri sij 19, 2011 2:48 pm

Mislim da nije problem u glasovanje Hrvata iz dijaspore, jer to pravo im je Ustavom zajamčeno.
Problem je bio što su ti glasovi obuhvaćali čitavu jednu izbornu jedinicu i na taj način prilično utjecali na izborni rezultat, što smatram da nije bilo korektno.
Međutim, ako me sjećanje na vara, Milanović i Kosor su postigli neki dogovor oko toga pa glasovanje izvan Hrvatske sada neće biti toliko odlučujuće za rezultat? scratch
Mislim da se od sada glasa samo u diplomatskih predstavništvima u BIH, a ne u improviziranim biralištima.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Icon_minitimesri sij 19, 2011 5:09 pm

Mislim da trebaju i u anketi sam glasovao Da.
Hrvati u BiH su hrvatski državljani i imaju ustavno pravo da glasuju u Hrvatskoj.
Ako poštujemo manjine i dajemo im dvostruko pravo glasa, ne vidim zašto Hrvati iz dijaspore ne bi imali pravo glasa.
To što su u Hrvatskoj popisi birača neuredni i što ta neurednost nekome odgovara nema veze sa bosanskohercegovačkim Hrvatima. To je naša domaća sramota.
A svoju sramotu trebamo priznati i učiniti nešto u smislu njenog otklanjanja, a ne prebacivati krivicu na druge.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Icon_minitimesri sij 19, 2011 10:20 pm

Mene se to slabo tice jer nisam hrvatski drzavljanin ali mislim da NE. Onaj ko zivi u nekoj drzavi bi po nekoj logici trebao imati vece pravo da odlucuje u kakvoj ce drzavi zivjeti a ne da mu to neko ko nije godinama krocio u tu drzavu odredjuje s istim pravom, nekako mi izgleda nepravedno... Ako ima boravak i u jednoj i u drugoj zemlji ili ako u jednoj zivi a u drugoj radi onda DA, a ovako ne mozemo to dvoje nikako izjednaciti...

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Icon_minitimesri sij 19, 2011 10:25 pm

Jel imam problema sa vidom ili matematikom? U rezultatima ankete mi piše 13%, 83% i 2%. To je 98%. Ajde priznajte, tko je ukrao 2%? Ili se to automatsko predvivjelo za ove mrtve kaj glasaju? :D
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Icon_minitimesri sij 19, 2011 10:38 pm

Eto sta se desava kad glasa dijaspora... :) Samo da se zna - ja nisam glasao jer sam antianketas i antidemokrata. ;)

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Imati ili biti?
» Hrvati otkrili molekulu vrijednu milijune dolara!
» Srbi,Hrvati,Slovenci,Makedonci,Grci,Rumuni na braniku Evrope

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Politika i Ekonomija-
Forum(o)Bir: