Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Hrvatska glazba

Go down 
+17
None
Galileo Galilei
meli
axlica
Sentinel
snark
floridana
vladimir
zmija
urbanaaa
babi
sanja
malena
Eosphoros
Alen@l5
Svjetloisjena
Aleksandar Veliki
21 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Hrvatska glazba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska glazba   Hrvatska glazba - Page 2 Icon_minitimeuto lis 16, 2007 9:03 am

Aleksandar Veliki je napisao/la:
Zašto je u medijima podređene inozemnoj?
Zašto se smatra i da li se treba smatrati da je Hrvatska glazba niže kvalitete od inozemne?
Da li je ona niže kvalitete od strane?
Zašto ne postoji jedna jedina emisija koja promovira hrvatsku glazbu?
hrvatska glazba nije podređena u medijima jer po zakonu se točno zna koliko domaće glazbe se mora pustiti u eter. tu su onda i raznorazni ugovori između izdavača i radio postaja, tako da me ponekad i nervira kakva se sve glazba pušta u eter. tu ima smeća svakojakih.
kad mi je do dobre domaće glazbe upalim je na kompu i uživam a mogu reći da tu stvarno ima šta za poslušati u svim žanrovima.
šta se tiće josipe, njenu glazbu obožavam ali samo snimljenu u studiju jer to šta ona u zadnje vrijeme izvodi na koncertima mi je postalo nepodnošljivo, previše improvizira za moj ukus.
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Hrvatska glazba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska glazba   Hrvatska glazba - Page 2 Icon_minitimeuto lis 16, 2007 9:50 am

vruća mačka je napisao/la:
ovo mi je škola u smislu da nikad više ništa nemam s takvim kao ti...
a sta si pa imala osim sto sam za tebe bio zanimacija i nista drugo.Da si nesto imala slusala bi ovakve pesme:
https://www.youtube.com/watch?v=BXvHRnGe940
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

Hrvatska glazba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska glazba   Hrvatska glazba - Page 2 Icon_minitimeuto lis 16, 2007 10:25 pm

malena je napisao/la:
Kako nisko...
pa ja i jesam niska, kako ću drugačije nego nisko? zubo
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Hrvatska glazba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska glazba   Hrvatska glazba - Page 2 Icon_minitimesri srp 23, 2008 7:05 pm

meni su ok edo maajka, tbf, darko rundek, ajd i oliver, ali raznorazni urbani, i điboniji kad čuješ riječi prođe te volja za bilo čim, užas
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek
Sentinel


Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Age : 41
Location : Outa Space
Registration date : 04.02.2008

Hrvatska glazba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska glazba   Hrvatska glazba - Page 2 Icon_minitimesri srp 23, 2008 7:30 pm

A što fali Urbanu i Gibu?? suspect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Hrvatska glazba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska glazba   Hrvatska glazba - Page 2 Icon_minitimesri srp 23, 2008 7:31 pm

Sentinel je napisao/la:
A što fali Urbanu i Gibu?? suspect

Pa lijepo je napisao čovjek da mu se riječi ne dopadaju rofl2
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek
Sentinel


Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Age : 41
Location : Outa Space
Registration date : 04.02.2008

Hrvatska glazba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska glazba   Hrvatska glazba - Page 2 Icon_minitimesri srp 23, 2008 7:35 pm

Nisam na to mislio, čovjek je napisao da kad čuješ riječi prođe te volja, umjesto prođe me volja!!!

U biti nije bitno ali eto!
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Hrvatska glazba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska glazba   Hrvatska glazba - Page 2 Icon_minitimesri srp 23, 2008 8:03 pm

e ja ne mogu više slušati ove dalmatinske tipa

ima oči boje lavande
zavitova san se u grob di ćeš leći
kušini šumprešani
sine nek ti kamen bude lancun
koltrine uštirkane
rigo
[Vrh] Go down
axlica
Prašina
axlica


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 8
Age : 31
Location : Dubravkin put x)
Registration date : 23.07.2008

Hrvatska glazba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska glazba   Hrvatska glazba - Page 2 Icon_minitimečet srp 24, 2008 6:18 am

više slušam strano nego naše ali sviđaju mi se Hladno Pivo, Prljavo kazalište, Thompson i tak.. zubo (pls nemojte započet raspravu o Thompsonu kako to inače na drugim forumima biva rofl2 )
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Hrvatska glazba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska glazba   Hrvatska glazba - Page 2 Icon_minitimečet srp 24, 2008 11:31 am

axlica je napisao/la:
više slušam strano nego naše ali sviđaju mi se Hladno Pivo, Prljavo kazalište, Thompson i tak.. zubo (pls nemojte započet raspravu o Thompsonu kako to inače na drugim forumima biva rofl2 )

evo ideje, Thompson je ipak dobra tema za raspravu, tak da ću sad i otvoriti novu temu...
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Hrvatska glazba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska glazba   Hrvatska glazba - Page 2 Icon_minitimečet srp 24, 2008 12:11 pm

axlica je napisao/la:
više slušam strano nego naše ali sviđaju mi se Hladno Pivo, Prljavo kazalište, Thompson i tak.. Hrvatska glazba - Page 2 257951 (pls nemojte započet raspravu o Thompsonu kako to inače na drugim forumima biva Hrvatska glazba - Page 2 982158 )
e baš oćemo Hrvatska glazba - Page 2 Icon_razz
[Vrh] Go down
axlica
Prašina
axlica


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 8
Age : 31
Location : Dubravkin put x)
Registration date : 23.07.2008

Hrvatska glazba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska glazba   Hrvatska glazba - Page 2 Icon_minitimečet srp 24, 2008 4:33 pm

hehe ajd dobro lol!
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Hrvatska glazba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska glazba   Hrvatska glazba - Page 2 Icon_minitimesri srp 30, 2008 12:08 am

prođe me volja :)
[Vrh] Go down
None
banned



Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 2617
Age : 35
Registration date : 26.02.2008

Hrvatska glazba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska glazba   Hrvatska glazba - Page 2 Icon_minitimesri srp 30, 2008 10:20 am

Hmm od domacih slušam Urbana, Prljavo kazalište, Parni valjak, Vatru, Hladno pivo, i tu i tamo se nade nešto još što mi je dobro al to je ono samo jedna, dvije pjesme i gotovo :)
[Vrh] Go down
marginalac_margarin
Višestanični organizam
marginalac_margarin


Male
Scorpio Horse
Broj postova : 36
Age : 33
Registration date : 02.05.2009

Hrvatska glazba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska glazba   Hrvatska glazba - Page 2 Icon_minitimeuto lip 30, 2009 9:04 pm

snark je napisao/la:
meni su ok edo maajka, tbf, darko rundek, ajd i oliver, ali raznorazni urbani, i điboniji kad čuješ riječi prođe te volja za bilo čim, užas

otkud ba edo majka,dzaba sto on zivi u hrvatskoj on je bosanćero
[Vrh] Go down
marginalac_margarin
Višestanični organizam
marginalac_margarin


Male
Scorpio Horse
Broj postova : 36
Age : 33
Registration date : 02.05.2009

Hrvatska glazba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska glazba   Hrvatska glazba - Page 2 Icon_minitimeuto lip 30, 2009 9:05 pm

niko ne spominje štulića
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Hrvatska glazba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska glazba   Hrvatska glazba - Page 2 Icon_minitimesri srp 01, 2009 4:36 pm

snark je napisao/la:
meni su ok edo maajka, tbf, darko rundek, ajd i oliver, ali raznorazni urbani, i điboniji kad čuješ riječi prođe te volja za bilo čim, užas
Gibonni je pisao Oliveru pjesme...

Urban piše pjesme pune stilskih figura i rijetko tko na našoj sceni se može pohvaliti time, nisu pjesme tipa: ja te volim, neka to svatko zna, ljubavi moja jedina...lalala...takve pjesme svatko može napisati, bar ja tako mislim. To su pjesme rađene po šabloni, a Urban definitivno ne spada u taj krug, no s druge strane u svakoj pjesmi se vidi/čuje njegov "potpis".
On piše pjesme o kojima treba razmišljati dublje i čitati između redova,a ujedno ih se može interpretirati na neki svoj način.
Ja kad slušam njegove pjesme, većinom osjetim i takoreć "znam" što je htio reći u pjesmi...mada ne mora biti točno, ali to nije ni bitno. Full osjećam glazbu i tekst što se tiće Urban&4, novi album Hello! je apsolutno savršen. Nisam očekivala da će me oduševit.

Uz nabrojane koje volim (urban,gibonni,let3,hladno pivo,parni valjak) dodala bih Nenu Belana, Mandrile, Dinu Dvornika, Tošu, Letu Štuke, TBF, ajde i Tony Cetinski...nisu svi izvorno hrvatski pjevači, al vidim da se piše o svima s ovih područja.
[Vrh] Go down
megawar888
Riba
megawar888


Male
Libra Horse
Broj postova : 196
Age : 33
Location : Zona Sumraka
Registration date : 30.04.2012

Hrvatska glazba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska glazba   Hrvatska glazba - Page 2 Icon_minitimeuto kol 21, 2012 7:04 pm

Od naših slušam Ivu Robića,Vice Vukova,Olivera Dragojevića itd...
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Hrvatska glazba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska glazba   Hrvatska glazba - Page 2 Icon_minitimeuto kol 21, 2012 8:54 pm

Meni su najbolji TBF, Bare, Psihomodo pop (Gobac), Parni valjak, Stoka, Nered, General Woo, Target, Burky da sada ne nabrajam, uglavnom svi reperi koji su stara škola u Hrvatskoj...
[Vrh] Go down
Magic
PraGlodavac
Magic


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 581
Age : 26
Registration date : 16.10.2011

Hrvatska glazba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Hrvatska glazba nekad i sad   Hrvatska glazba - Page 2 Icon_minitimepet vel 01, 2013 4:56 pm

Živimo u doba krize, doba gdje je ljudima bitna samo egzistencija, i gdje se većina poslova obavlja jedino i isključivo zbog novca, tako je u većini zanimanja a poglavito u glazbi. Zašto danas pjevač može postati svatko? Zašto današnji ''pjevači/ce'' pjevaju samo radi novca i pjevaju jeftine pjesmuljke koji će bit hit samo par mjeseci i onda otići u zaborav? Gdje su nestale bezvremenske pjesme?

Po meni je najbolji primjer grupa Magazin. Kada se sjetim Nikolovske i pjesama poput ''Čekala je jedna žena'', ''Tri sam ti zime šaptala ime'', ''Ljube se dobri, loši zli''... Ima ih milion. Ali i ne tako davne Rozge sa pjesmama ''Ako poludim'', ''Ne zovite me'' i tako u nedogled. Ove pjesme će se još dugo pjevati, ali ne vjerujem da će tako bit i sa ovim današnjim pjesmuljcima- o dajla, dajla i sličnim glupostima.

Vaše mišljenje?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Hrvatska glazba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska glazba   Hrvatska glazba - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Hrvatska glazba
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Filmska glazba
» Glazba kao lijek
» Duhovna glazba

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Audio - video svijet-
Forum(o)Bir: