Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Al Gore dobio Nobelovu nagradu za mir

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Al Gore dobio Nobelovu nagradu za mir Empty
PostajNaslov: Al Gore dobio Nobelovu nagradu za mir   Al Gore dobio Nobelovu nagradu za mir Icon_minitimesri lis 17, 2007 12:55 am

Malo sa zakašnjenjem, no ipak:

Al Gore i IPCC dijele Nobelovu nagradu za mir

Obratite Međuvladin panel o klimatskim promjenama, tijelo Ujedinjenih naroda koje se bavi promjenama klime (IPCC), i bivši američki potpredsjednik Al Gore podijelit će ovogodišnju Nobelovu nagradu za mir, objavljeno ...

... je u Oslu. Gore i IPCC "trude se oko izgradnje i širenja znanja o klimatskim promjenama koje izaziva čovjek, te polažu temelje za mjere potrebne kako bi se djelovalo protiv tih promjena", objavio je norveški Nobelov odbor.

Nobelova nagrada u iznosu deset milijuna norveških kruna, što je otprilike deset milijuna kuna, bit će uručena 10. prosinca na svečanosti u Oslu, a dobitnici će je podijeliti na dva jednaka dijela.

Nekadašnji američki potpredsjednik Al Gore rekao je u petak da mu je čast dijeliti Nobelovu nagradu za mir s UN-ovim međuvladinim panelom za klimatske promjene te da će svoj dio nagrade donirati Savezu za zaštitu klime.

"Velika mi je čast primiti Nobelovu nagradu za mir", kaže se u Goreovu priopćenju.

"Ova nagrada ima još više smisla jer imam čast dijeliti je s najuglednijim znanstvenim tijelom posvećenim razumijevanju klimatske krize, skupinom čiji članovi neumorno i predano već godinama rade", rekao je.

Gore je dodao i da će donirati sve što je dobio.

"Moja žena Tipper i ja donirat ćemo cjelokupni iznos nagrade Savezu za zaštitu klime, dvostranačkoj neprofitnoj organizaciji koja se posvetila stvaranju mišljenja javnosti u SAD-u i diljem svijeta o hitnoj potrebi rješavanja klimatske krize".

(Hina)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Al Gore dobio Nobelovu nagradu za mir Empty
PostajNaslov: Re: Al Gore dobio Nobelovu nagradu za mir   Al Gore dobio Nobelovu nagradu za mir Icon_minitimesri lis 17, 2007 12:56 am

S obzirom na to da oko globalnih klimatskih promjena ima jako puno muljaže i mistifikacija, zanima me što mislite o dodjeli jedne tako ugledne i prestižne nagrade čovjeku iz samog vrha američke političke scene.
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Al Gore dobio Nobelovu nagradu za mir Empty
PostajNaslov: Re: Al Gore dobio Nobelovu nagradu za mir   Al Gore dobio Nobelovu nagradu za mir Icon_minitimesri lis 17, 2007 8:48 am

Ne znam, ne razumijem se baš u to, ali stvarno je malo previsoko u politici da bi vjerovala da je baš zaslužija Nobelovu nagradu. Ne znam...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Al Gore dobio Nobelovu nagradu za mir Empty
PostajNaslov: Re: Al Gore dobio Nobelovu nagradu za mir   Al Gore dobio Nobelovu nagradu za mir Icon_minitimened sij 13, 2008 4:12 pm

Zapravo mislim da sam ovo trebala staviti pod manipulacije... confused

Ali ovaj pdf nam je nekako pust face
[Vrh] Go down
Sponsored content





Al Gore dobio Nobelovu nagradu za mir Empty
PostajNaslov: Re: Al Gore dobio Nobelovu nagradu za mir   Al Gore dobio Nobelovu nagradu za mir Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Al Gore dobio Nobelovu nagradu za mir
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Smislite rijec i osvojite nagradu
» Crni par dobio bijelo dijete
» Lepa sela lepo gore,Vir, Neprijatelj najbolji srpski filmovi

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Politika i Ekonomija-
Forum(o)Bir: