Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Oprati rublje jednom čašom vode?

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Oprati rublje jednom čašom vode? Empty
PostajNaslov: Oprati rublje jednom čašom vode?   Oprati rublje jednom čašom vode? Icon_minitimečet lip 25, 2009 9:06 am

Kuglice koje upijaju masnoću i prljavštinu zamijenit će dosadašnje velike količine vode i deterđenta gdje se voda za piće nemilice troši i još zagađuje okoliš pomiješana s deterdžentima.

VIŠE

No moram priznati da sam sumnjičava prema toj metodi. Voda je ipak voda, mislim da bi trebalo poraditi na deterdžentima koji manje zagađuju ili se vratiti starom dobrom sapunu. Te kuglice su mi krajnje sumnjive, ne bi se željela naći sva u plikovima nakon nošenja tako "opranog" rublja suspect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Oprati rublje jednom čašom vode? Empty
PostajNaslov: Re: Oprati rublje jednom čašom vode?   Oprati rublje jednom čašom vode? Icon_minitimečet lip 25, 2009 1:30 pm

ja moram svaki dan upaliti mašinu za rublje i oprati turu. toliko je te odjeće, plahti, ručnika. ne trošim puno deterđenta kao neki. stavljam normalne doze a imam i mašinu koja štedi vodu. nisam baš zadovojna sa učinkom ali eto pravim se da ne vidim neke fleke kava
problem je u toj količini rublja i nekakvom standardu čistoće. svaki dan se mijenja majca, hlaće. jednom se pobrišu ručnikom i hop odmah u pranje. imam osjećaj da sam upala u začarani krug, ne samo ja nego velika većina domaćica, a očito je da je to veliki ekološki problem. mislim da moramo mijenjati navike. ne kažem da moramo hodadi prljavi ali dalo bi se na tom području dosta uštediti samo da je malo više pažnje od svih sudionika.
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Oprati rublje jednom čašom vode? Empty
PostajNaslov: Re: Oprati rublje jednom čašom vode?   Oprati rublje jednom čašom vode? Icon_minitimečet lip 25, 2009 4:36 pm

Meni ne izgleda to strašno loše. Pošto je nas u kući šestero, od toga troje djece, samo da perem i peglam imam što raditi pola dana svaki dan. Mislim da ću biti među prvim kupcima kad takva veš mašina uđe u prodaju.
Dobro bi mi došlo smanjenje računa za struju, a i za vodu. cerek
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Oprati rublje jednom čašom vode? Empty
PostajNaslov: Re: Oprati rublje jednom čašom vode?   Oprati rublje jednom čašom vode? Icon_minitimečet lip 25, 2009 5:12 pm

Moji su zasad pristojni, samo gaće i čarape mijenjaju svakodnevno, ostalo po potrebi, ako igraju košarku majica se mijenja odmah nakon toga, ako nema ekstremnih uvjeta, potraje dan, dva, hlače i po tjedan dana. Ovo s kuglicama ne sviđa mi se jer nisam sklona kemiji, inače bi bilo lijepo da se može uštedjeti nešto vode. No kao što sam napisala, količina vode ekološki nije toliko upitna (financijski jest), nego to što se zagađuje deterđentima koji su sve agresivniji. Mislim da bi trebalo poraditi na deterđentima da voda koju ispuštamo iz mašine ne zagađuje u tolikoj mjeri okoliš i da se lakše vrati u sustav iz kojeg smo je i uzeli.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Oprati rublje jednom čašom vode? Empty
PostajNaslov: Re: Oprati rublje jednom čašom vode?   Oprati rublje jednom čašom vode? Icon_minitimepet lip 26, 2009 10:00 pm

evo nas na novom podforumu zivili
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Oprati rublje jednom čašom vode? Empty
PostajNaslov: Re: Oprati rublje jednom čašom vode?   Oprati rublje jednom čašom vode? Icon_minitimepet lip 26, 2009 10:44 pm

ides zivili
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Oprati rublje jednom čašom vode? Empty
PostajNaslov: Re: Oprati rublje jednom čašom vode?   Oprati rublje jednom čašom vode? Icon_minitimepet lip 26, 2009 11:16 pm

zivili

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Oprati rublje jednom čašom vode? Empty
PostajNaslov: Re: Oprati rublje jednom čašom vode?   Oprati rublje jednom čašom vode? Icon_minitimepet lip 26, 2009 11:24 pm

A mene ste bome uspjele zbuniti! scratch
Pa znam da je već duže vrijeme bilo zdravlje i ekologija u jednom pdf.
[Vrh] Go down
Goran
Majmun
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 1550
Age : 42
Registration date : 21.11.2008

Oprati rublje jednom čašom vode? Empty
PostajNaslov: Re: Oprati rublje jednom čašom vode?   Oprati rublje jednom čašom vode? Icon_minitimepon lip 29, 2009 11:38 pm

Dobra ideja, bilo bi odlično da se pokaže učinkovitom u praksi.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Oprati rublje jednom čašom vode? Empty
PostajNaslov: Re: Oprati rublje jednom čašom vode?   Oprati rublje jednom čašom vode? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Oprati rublje jednom čašom vode?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» donje rublje
» Donje rublje...
» Novo upozorenje: Zalihe vode su pri kraju
» Na Mjesecu ima vode!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ekologija-
Forum(o)Bir: