Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Patat-Batat

Go down 
+8
Lyra
Hexenkind
Remke
Nefertiti
malena
Svjetloisjena
vladimir
Aleksandar Veliki
12 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Patat-Batat Empty
PostajNaslov: Patat-Batat   Patat-Batat Icon_minitimesub lis 20, 2007 4:34 pm

Kako ga spremate?
zašto je dobar?
Da li je uopće dobar?
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Patat-Batat Empty
PostajNaslov: Re: Patat-Batat   Patat-Batat Icon_minitimesub lis 20, 2007 5:25 pm

Krompir spremam na sve nacine,przen,kuvan,u salati sa iskrizenim crnim lukom,a sto je dobar?Pa po meni zato sto moze ici u zvako jelo:mesom,ribom,rizom itd.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Patat-Batat Empty
PostajNaslov: Re: Patat-Batat   Patat-Batat Icon_minitimesub lis 20, 2007 6:10 pm

Da ali to je neki južno američki slak-zvan Patat-Batat.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Patat-Batat Empty
PostajNaslov: Re: Patat-Batat   Patat-Batat Icon_minitimesub lis 20, 2007 6:28 pm

Čitala sam da se može jesti i sirov. Molim iskustva, ako netko ima, i ja bih ga rado probala klopa
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Patat-Batat Empty
PostajNaslov: Re: Patat-Batat   Patat-Batat Icon_minitimesub lis 20, 2007 6:29 pm

Moji ga samo peču i niš drugo s njim ne znaju. Pa dajte malo što bih još mogao napraviti, mislim kuhati, frigati...
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Patat-Batat Empty
PostajNaslov: Re: Patat-Batat   Patat-Batat Icon_minitimeuto lis 30, 2007 12:35 pm

a šta je patat-batat uopće?
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Patat-Batat Empty
PostajNaslov: Re: Patat-Batat   Patat-Batat Icon_minitimeuto lis 30, 2007 3:09 pm

U Hrvatskoj do sada nije bilo neke veće proizvodnje, ali nakon detaljnih petogodišnjih istraživanja Zavoda za povrćarstvo Agronomskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i suradnje s potencijalnim proizvođačima, možemo napokon očekivati da će se od ove jeseni batat naći i na hrvatskim tržnicama. Na engleskom se govornom području batat naziva sweet potato, što u prijevodu znači slatki krumpir, ali nema nikakve veze s krumpirom i pripada porodici slakova (Convolvuaceae), a ne spada u porodicu pomoćnice (Solanaceae) kao krumpir.

Evo nešto, ali i to je slabo.
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Patat-Batat Empty
PostajNaslov: Re: Patat-Batat   Patat-Batat Icon_minitimeuto lis 30, 2007 3:41 pm

ok... conf1
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Patat-Batat Empty
PostajNaslov: Re: Patat-Batat   Patat-Batat Icon_minitimeuto lis 30, 2007 3:42 pm

[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Patat-Batat Empty
PostajNaslov: Re: Patat-Batat   Patat-Batat Icon_minitimeuto lis 30, 2007 3:45 pm

Aha... Ipak malo jasnije... ides
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Patat-Batat Empty
PostajNaslov: Re: Patat-Batat   Patat-Batat Icon_minitimeuto srp 14, 2009 3:21 pm

batat mmmmmmmmmm
jeo sam ga odlican je, jeo sam ga kod slatine (pustara visnjica) odlican je jeo sam pire od batata mljac, peceni batat (imaju 2 razlicita, druge su boje), i kolac od batata koji je odlican najeo sam ga se mmmmmmm
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Patat-Batat Empty
PostajNaslov: Re: Patat-Batat   Patat-Batat Icon_minitimeuto srp 14, 2009 4:17 pm

Slatki krumpir ili batat se priprema isto kao i obični krumpir. Malo je slatkastiji od krumpira, pa pretpostavljam da je zato tako nazvan. Ja sam ga jeo kao pire i spečeni u pečnici pomiješan s običnim krumpirom i mrkvom...i super je...tko voli krumpir, sigurno će mu odgovarat i batat...
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Patat-Batat Empty
PostajNaslov: Re: Patat-Batat   Patat-Batat Icon_minitimeuto srp 14, 2009 5:06 pm

E pa da znaš da sam totalno zaintrigirana, jer ga nikad nisam spremala. zubo
Nekako se zadržavam na našim vulgaris domaćim krumpirima.

Da li je jako sladak ili samo ima slatkast okus? misli
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Patat-Batat Empty
PostajNaslov: Re: Patat-Batat   Patat-Batat Icon_minitimeuto srp 14, 2009 7:32 pm

samo ima slatkast okus nije bas sad jako sladak, al je fin, neznas sto je zivot dok neprobas kolac od batata :P tongue
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Patat-Batat Empty
PostajNaslov: Re: Patat-Batat   Patat-Batat Icon_minitimesri srp 15, 2009 10:43 am

Daklem, idem prvo probat prženi Patat-Batat a onda ću krenuti dalje.... Korak-po-korak zubo
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Patat-Batat Empty
PostajNaslov: Re: Patat-Batat   Patat-Batat Icon_minitimesri srp 15, 2009 10:47 am

nije patat-batat nego je batat :P

a idem ja sad doruckovat
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Patat-Batat Empty
PostajNaslov: Re: Patat-Batat   Patat-Batat Icon_minitimesri srp 15, 2009 10:59 am

Dobar ti tek, ja sam doručkirala prije 2 sata odoh breskvu pojesti....
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Patat-Batat Empty
PostajNaslov: Re: Patat-Batat   Patat-Batat Icon_minitimesri lis 12, 2011 5:14 pm

Mislim da Dubrovčani za krumpir kažu patat.

Vi ovde govorite o batatu. Jako je zdrav, nutritivno bogat.
Prva pogreška nemojte ga povezivati sa krumpirom. Skroz je drugačijeg okusa. Postoji crveni i bijeli. Oba su slatkastog okusa, ali je crveni puno slađi. Ja ih spreman na sve moguće načine. Musaka, pire, rižoto, jako dobro ide u krem juhe, kolače (od crvenog)...

Probajte obavezno ...

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Patat-Batat Empty
PostajNaslov: Re: Patat-Batat   Patat-Batat Icon_minitimesri lis 12, 2011 7:28 pm

aaaa mislite na krtolu(krumpir ili kako god)... hehehe...
najbolje su pole od krompira... ne znam jeste li ikad probali. znači:

-oguliš krompir, izrežeš na pole(po dužini) i staviš da se peče. kad se ispeče, jedeš onako, samo uz dodatak suhog sira... ljepota....

-zamotaš krompir u onu alu foliju... i dok praviš vatru za gradele, njega ubaciš u vatru... opet uz dodatak suhog sira...

-razrežeš krompir kao kad se kuha(na malo krupnije komade), malo ga prokuhaš, tek toliko da se smekša i onda uz meso ga staviš na gradele i naravno sa istom smjesom kojom tada mažeš meso, mažeš i krompir...


eto, to su bila 3 načina onako seljačka il ti ga muška...

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Patat-Batat Empty
PostajNaslov: Re: Patat-Batat   Patat-Batat Icon_minitimesri lis 12, 2011 11:09 pm

Mrzim ga. Ne uklapa mi se k nicemu, onako sladak ako ga se ispece ne pase k slanom mesu a ak ga se skuha, opet zelim da bude slano...

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Patat-Batat Empty
PostajNaslov: Re: Patat-Batat   Patat-Batat Icon_minitimesri lis 12, 2011 11:24 pm

Korplikan je napisao/la:
Mrzim ga. Ne uklapa mi se k nicemu, onako sladak ako ga se ispece ne pase k slanom mesu a ak ga se skuha, opet zelim da bude slano...

Ah, to je problem sa ljudima koji nisu otvoreni za nove stvari. Već stalno konzumiraju naučeno.

Jesi probao bijeli?

@Biga, pričamo o Batatu zubi

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Patat-Batat Empty
PostajNaslov: Re: Patat-Batat   Patat-Batat Icon_minitimečet lis 13, 2011 10:12 am

Znači ako je nešto novo, moram to pohvalit? -.-

Ne, samo narančasti.
I nije da NIKAD ne kušam nešto novo. Istina je da čak i u ribljem restoranu naručujem govedinu/svinjetinu ali kada nisam gladan mogu probati i nešto novo :D

Najgore mi je što živim u Slatini i pošto se tu uzgaja, svi su tolko opsjednuti njime i kad god dođem kod nekoga u goste posluži mi batat a meni nikako ne paše slatko povrće -.-

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Patat-Batat Empty
PostajNaslov: Re: Patat-Batat   Patat-Batat Icon_minitimečet lis 13, 2011 3:33 pm

Hehe, neee ... ne gledaj me tako zubi

Mislila sam kako stojiš sa "neobičnim" kombinacijama: slatko/slano; kiselo/slatko? itd... Radi se o tome da većina ljudi jede ono što su ih naučili, i svako odstupanje im pravi problem. Jednostavno, ne mogu vjerovati da ti batat u nijednoj od milijun kombinacija ne odgovara. Bijeli nisi ni probao, a već si ga isključivo prekrižio, hehe.

Ja jako volim kuhati, i baveći se time, sve sam više i više zahtjevna, u smislu da svaki put tražim nešto neobično, i kombiniram nešto što do sada nisam. I kad odem u neki restoran i pogledam menu, dođe mi da se roknem. Zadnjih sto godina nisu niti jedno novo jelo ubacili...prilog riža, pomfrit... i desert palačinke! I tako u 98% restorana... Nije to za mene, skače mi tlak. zubo

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Patat-Batat Empty
PostajNaslov: Re: Patat-Batat   Patat-Batat Icon_minitimečet lis 13, 2011 6:42 pm

bem ti pa taj batat je isto krompir koliko sam skužio, samo slatki...
sad kad malo prokontam skužih da sam to čudo jeo. dobili 3 kila od nekog prijatelja i bacili jer "se krompir ušećerio"...

meni nikako ne sjeda taj okus. al to sam samo ja...

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Patat-Batat Empty
PostajNaslov: Re: Patat-Batat   Patat-Batat Icon_minitimečet lis 13, 2011 11:37 pm

Pa dobro ne znam kolika moze biti raulika izmedju narancastog i bijelog batata, sumnjam da je veca nego izmedju crvenog i bijelog krumpira ili?

Uglavnom da ne duljim. Slatko povrce inace ne volim. Obozavam mrkvu ali ako je malo sladja ne valja mi. Tako ni batat. A ako sam jos uvijek u krivu sto ga otpisujem, jbg nije to jedna od najbitnijih stvari :D
Mozda ga jednom i zavolim, u pocetku sam mrzio gljive sad ih obozavam. Do 13 godine nisam podnosio meso a sad ga tamanim naveliko kao i med i hrpu drugih stvari :D

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Sponsored content





Patat-Batat Empty
PostajNaslov: Re: Patat-Batat   Patat-Batat Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Patat-Batat
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Gastronomija-
Forum(o)Bir: