Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Dijeta

Go down 
+9
Blizzard
Athena
Gea
Svjetloisjena
josip21
Nefertiti
urbanaaa
Michael Wittmann
Alpha
13 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Dijeta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dijeta   Dijeta - Page 2 Icon_minitimeuto stu 10, 2009 1:20 am

Omega je napisao/la:
Čini se da si daješ truda oko izgleda ides

Nikad nisam bio na dijeti, dok imam potrebe, jedem, dok nemam, ne jedem. A i ne trebam dijetu, sada sam u zlatnoj sredini kilaže s obzirom na visinu, tako sam već 2 godine.

Nije stvar u davanju truda radi fizičkog izgleda.
Više se radi o tome da testiram svoju samodisciplinu, volim imati kontrolu sama nad sobom. :)

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Dijeta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dijeta   Dijeta - Page 2 Icon_minitimeuto stu 10, 2009 1:24 am

Dobro je to, samodisciplina je jako važna stvar, a vjerujem da tebi to nije nikakav problem :)
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Dijeta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dijeta   Dijeta - Page 2 Icon_minitimeuto stu 10, 2009 2:39 am

Omega je napisao/la:
Dobro je to, samodisciplina je jako važna stvar, a vjerujem da tebi to nije nikakav problem :)

Svakako da mi je problem, jer inače ne bi toliko težila samodisciplini. roll

Da ne idem off topic, mislim da je kod svake dijete, bez obzira kakvog "tipa" bila najbitnije zacrtati si realni cilj (strategiju) i raditi na samodisciplini.
Naravno, zdravo izbalansiranoj. :)

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Dijeta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dijeta   Dijeta - Page 2 Icon_minitimepon stu 16, 2009 6:18 pm

U 7 dana sam skinula 4cm u struku, 4cm bokovi, 1cm svaka noga i 3 cm stražnjica... moram se još vagat.. uglavnom u prva dva dana je bila kila manje...sad pretpostavljam da je 2 kile.
Ide to meni pomalo...dosta treba samokontrole kad vidiš nešto slatko ajme...ili kad sam bila u pizzeriji...ufff! Ja sam inače ovisnik o pizzi tako da mi nije bilo lako odreći se toga na neko vrijeme.

Jedva čekam nedjelju-punjenje s UH... već sam rekla staroj neka radi kolač i neki dobar ručak :D
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Dijeta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dijeta   Dijeta - Page 2 Icon_minitimepon stu 16, 2009 6:19 pm

Athena je napisao/la:
Omega je napisao/la:
Dobro je to, samodisciplina je jako važna stvar, a vjerujem da tebi to nije nikakav problem :)

Svakako da mi je problem, jer inače ne bi toliko težila samodisciplini. roll

Da ne idem off topic, mislim da je kod svake dijete, bez obzira kakvog "tipa" bila najbitnije zacrtati si realni cilj (strategiju) i raditi na samodisciplini.
Naravno, zdravo izbalansiranoj. :)
Istina.

I koja razlika pubertet i sad...sad se puno manje troše kalorije nego prije kad je organizam žario i palio sve...barem meni je tako..sad sve se lijepi za tijelo..ajme! Nisam navikla na viškove, tako da sad moram to srezat... Nije sad da nisam zadovoljna sama sa sobom nego ono, želim sa svojih 23 godine izgledati što bolje mogu! I osjećati se tako naravno :)
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Dijeta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dijeta   Dijeta - Page 2 Icon_minitimepon stu 16, 2009 6:48 pm

Urbana je napisao/la:

I koja razlika pubertet i sad...sad se puno manje troše kalorije nego prije kad je organizam žario i palio sve...barem meni je tako..sad sve se lijepi za tijelo..ajme! Nisam navikla na viškove, tako da sad moram to srezat... Nije sad da nisam zadovoljna sama sa sobom nego ono, želim sa svojih 23 godine izgledati što bolje mogu! I osjećati se tako naravno :)

Naravno, Urbanaa.
Drago mi je da ti zasad dijeta ide planiranim tokom. :)

Ipak, očito je da nema generalizacije. zubi
Ja sam sada mršavija nego u osmom razredu ili srednjoj, kad isto nisam bila debela, ali svakako sa većim oblinama od grudi, nadalje.
Sad sam mršavija cc. 8 kg i svi koji me dugo nisu vidjeli to primjete pa me pitaju kako sam se spljoštila. cerek

Frendica i ja smo konstatirale da su se u većini slučajeva ljudi iz bivšeg razreda, osobito dečki, ali i cure udebljali od srednje.
Ne znamo koji je razlog tome. misli

Očito je da stres može djelovati nažalost bolje od neke dijete.
Možda to ni ne shvatiš, ali malo pomalo jedeš manje (osim ako na stres ne reagiraš obrnuto) i to se pretvori u konstantu.
Ali, ipak to ima u globalu više nedostatka i neželjenih nuspojava od planirane zdrave dijete sa redovitim, kontroliranim obrocima. :)

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Dijeta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dijeta   Dijeta - Page 2 Icon_minitimepon stu 16, 2009 7:19 pm

@urbana... jel si procitala sva uputstva o toj dijeti... ?
trebas postepeno da unosis ugljene hidrate, ali nznm kojim redosledom jedino znam da slatkise ne smes nikako...
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Dijeta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dijeta   Dijeta - Page 2 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 3:47 pm

Za vrijeme "pražnjenja" ne jedem i ne pijem slatko, kruh, rižu, tjesteninu, ne pijem pivo..ma sve što ima puno UH i šećera. Naravno da ih se ne može skroz izbjeć (što nije ni zdravo), pa se unesu putem povrća (kojeg treba jest jako puno), sireva itd.

Nisam čitala nikakva uputstva u nekoj knjizi jer knjigama ne vjerujem, sve na iskustvu drugih, a njima vjerujem jer su kao što rekoh, to i iskusili. Nema nikakvog postepenog unosa UH, imaš pražnjenje (npr. 6 dana) i punjenje (1 dan), to je to. max, na tome smiješ bit 2 mjeseca. Za to vrijeme tijelo je u drugom "mod-u" - ne troši glikogen (jer ga praktički nema) nego masti.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Dijeta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dijeta   Dijeta - Page 2 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 7:43 pm

mast prestaje da se trosi ako uneses cak i 1g UH
tako kazu sad dal je to tacno ili ne nznm
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Dijeta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dijeta   Dijeta - Page 2 Icon_minitimesri stu 18, 2009 4:54 pm

pa nemoguće je da ne uneseš niti 1g UH, onda ne bi smio jest ni povrće, ni posni sir..ma ništa, drugim riječima, trebalo bi se izgladnjivat, a tijelo bi tada moglo doći u stanje acidoze i crknut, a to ne bi bilo dobro jel..... :D

A prema tome što si ti reko bi bilo nemoguće smršavit ako manje jedeš, a većina ljudi smršave nikakvim rigoroznim dijetama nego smanje obroke, slatko izbace i ne jedu navečer...a unesu čak i po 100g UH dnevno. Tako se isto može skinut koja kilica, al ja sam se prihvatila ovoga jer je rigoroznije i brže mršavljenje što vidim po sebi iz dana u dan. A najbolje od svega što nisam gladna!

Ja npr. unesem dnevno max 20gUH preko sira, povrća i multivitamina...S obzirom da vježbam, to je skoro zanemarivo. Dečki unose i više s obzirom da rade s večim težinama i zahtjevnije vježbe, pa im se sve to pogubi. To je low-carb dijeta.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Dijeta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dijeta   Dijeta - Page 2 Icon_minitimesri stu 18, 2009 6:37 pm

naravno da ima hrane koja nema UH. Meso, sve vrste mesa.

ako cemo realno ja dnevno unosim oko 400-500 UH ;]
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Dijeta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dijeta   Dijeta - Page 2 Icon_minitimesri stu 18, 2009 8:49 pm

^ pa tak sam i ja prije.. :D

Michael Wittmann je napisao/la:
naravno da ima hrane koja nema UH. Meso, sve vrste mesa.
Pa znamo svi da je meso protein i (ovisi koji dio)masti, ali kažem da ne možeš jest samo proteine tj. samo meso jer je to kao prvo apsolutno nezdravo (samo meso jest) i ne bi išao srat nikad. Tako da šta god ubaciš uz meso, ima barem malo UH tako da su neizbježni što je i dobro. Oni iz povrća su ok i povrće nam pomaže kakat, tako da treba mnogoooo povrća uz meseko papati! I zdrave masti naravno.. da nam daju energiju.

Ja sam do nedjelje na ovome, onda mijenjam...povećat ću unos UH do 50g dnevno i dopustit ću si UH obrok samo nakon aktivnosti. jebiga, nisam ja stvorena za dijetu, ovo mi je prvi put i previše volim jest. Ali i ovo je puno manje kak sam u zadnje vrijeme klopala.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Dijeta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dijeta   Dijeta - Page 2 Icon_minitimesri stu 18, 2009 9:22 pm

ne mozes da ides u wc jer meso se maksimalno koristi u organizmu skoro da nista ne ostane za bacati.
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Dijeta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dijeta   Dijeta - Page 2 Icon_minitimesub pro 12, 2009 3:43 pm

Od ponedjeljka opet na keto, vježba 2 puta dnevno...i tako do Božića... psihičko-fizičke pripreme...
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Dijeta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dijeta   Dijeta - Page 2 Icon_minitimepon sij 03, 2011 2:48 pm

Pa da ,tu su izgleda svi mršavi kad je usamljena ova tema conf1
Ja sam na dijeti s prekidima od svoje 11. godine ,kad sam skinula 12 kila,pa natrag,pa opet svake sezone ako ne i češće ,što rezultira sa oko 400 kila(tj i više,ko pamti ?) ispremetanih gore-dole...tj da nisam bila na dijetama sad bi bila nepokretni slučaj .
Imam poremećaj prehrane i kad se naljutim,sve pojedem,pa i vas ako treba lolcina lolcina lolcina
I ne biram suspect
Samo nek nije meso !
Ja ti jedem od jada,od besa,od beznađa i tako dok naleti ljubav-ja se osušim

cerek

Najveća pomoć u skidanju kila mi je bio lek Reduktil,to stvarno pomaže,al je droga,tj neki oblik amfete i znaju nuspojave bit gadne,al sve za lepotu ! sick
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Dijeta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dijeta   Dijeta - Page 2 Icon_minitimepon sij 03, 2011 6:09 pm

Nemoj jest. Jednostavno odluci da neces i gotovo. Zainati se sama sebi.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Dijeta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dijeta   Dijeta - Page 2 Icon_minitimepon sij 03, 2011 6:13 pm

Ma ajd ti reci drogerašu Nemoj se drogirat,il alkoholičaru Nemoj pit.
Mislim da je svaka ovisnost ista ali hrana je najteža jer nemožeš ukloniti tu tvar o kojoj ovisiš,dok u ostalim ovisnostima možeš,i tad si čist,što se ne preporuča baš u mom slučaju,zar ne ? zubi

Al ok je,tu sam gde jesam,na netu,pa i zaboravim jest,menjam jednu ovisnost za drugu zubi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Dijeta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dijeta   Dijeta - Page 2 Icon_minitimepon sij 03, 2011 6:20 pm

Narkomani i alkoholicari se isto lijece. Sve je to stvar volje. Ja sam godinu dana bila na rezimu gdje sam cistila organizam tako sto sam jedan dan u tjednu pila samo vodu (hrana nula bodova). U pocetku je malo grbavo ali se covjek navikne. Pa tako i ovo tvoje (ili bilo cije). Odluka da neces jesti junk food je samo tvoja. Znam koliko je to tesko jer sam "ovisnik" o slatkom. Ali kad mi pukne film onda sam u stanju prestat jest skroz, a ne samo junk :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Dijeta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dijeta   Dijeta - Page 2 Icon_minitimepon sij 03, 2011 6:24 pm

Pa istina je to.
Tako sam i ja s 19 godina probala post,uspela 10 dana na mineralnoj samo,posle 3 dana gubiš glad,al nisam više ugrožena vrsta,mogu se kontrolirat kako kažeš u odluci bar da ne jedem slatko.
Ma kolko skinem-skinem,polako zubi
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 42
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Dijeta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dijeta   Dijeta - Page 2 Icon_minitimesri sij 05, 2011 12:02 am

Kile vjerojatno lako dobiješ jer jedeš previše šećera u odnosu na proteine i masti. To se lako popravi s više hrane životinjskog podrijetla, ali budući da znam da se nećeš tako lako latiti mesa, predlažem ti više mliječnih proizvoda, manje žitarica i više zelenog povrća i grahorica (koje su bogate proteinima).
Ja znam da bih bio u teškim problemima s težinom da prijeđem na vegetarijanstvo. Praktički svi vegetarijanci koje poznajem imaju problema s težinom: ili je imaju premalo ili previše. Češće ovo drugo...

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Abarksas
Dinosaur
Abarksas


Female
Leo Monkey
Broj postova : 382
Age : 32
Registration date : 27.02.2011

Dijeta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dijeta   Dijeta - Page 2 Icon_minitimepon vel 28, 2011 4:42 pm

Ja sam kao dete bila vecito mrsava i onda u 14-oj "buknem" i dodjem do 67 kg sa svojim 167 cm klopa

pokusala sam sve moguce dijete...nist nije pomoglo...dok jednog dana nisam odlucila da jedem samo jedan paradajz i pijem 4 litra gazirane vode...i tako 30 dana :D

za mesec sam spala punih 18 kg :D

nista mi nije bilo,i sad vec evo 5 godina odrzavam tu kilazu,tako sto preskacem dorucak,preskacem rucak...oko 6 pojedem nesto...i duvanim jake cigare....i pijem mnogo gorke domace kafe XD

[Vrh] Go down
lulu000
Prašina



Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 1
Age : 35
Registration date : 17.01.2012

Dijeta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dijeta   Dijeta - Page 2 Icon_minitimeuto sij 17, 2012 5:32 pm

I ja sam pokušala cigarama zamijeniti obroke, grozota... Iako kile idu po malo dole, glava me ubija svaki drugi dan.. nije baš najbolja opcija, i nikako za preporučiti haha klopa
[Vrh] Go down
Sponsored content





Dijeta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dijeta   Dijeta - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Dijeta
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» UN dijeta
» Pravilna dijeta

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Gastronomija-
Forum(o)Bir: