Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Oceani nikada nisu bili topliji...

Go down 
+3
floridana
Remke
josip21
7 posters
Autor/icaPoruka
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Oceani nikada nisu bili topliji... Empty
PostajNaslov: Oceani nikada nisu bili topliji...   Oceani nikada nisu bili topliji... Icon_minitimepon kol 24, 2009 5:49 pm

Oceani nikada nisu bili topliji...

Prosječna temperatura vode u oceanima u srpnju ove godine iznosila je 17 stupnjeva Celzijevih, najviše od 1880. godine, otkako postoje mjerenja, objavio je prošli tjedan američki Nacionalni klimatološki centar. Klimatolozi za porast temperature u oceanima krive kombinaciju prirodnog fenomena El Nina i globalnog zatopljenja koje je skrivio čovjek.


Tako se ovoga ljeta moglo bez problema plivati na sjeveroistočnim američkim obalama Atlantika, jer je temperatura mora ispred plaža u Maineu dosezala ugodnih 22 stupnja. U vodama Meksičkog zaljeva, gdje toplo more potiče stvaranje uragana, temperatura oceana kreće se oko 32 stupnja.

Većina vodene površine na sjevernoj hemisferi ima višu temperaturu od normalne. Američki centar navodi da je temperatura mora na Mediteranu za stupanj i pol viša od uobičajene. Isto vrijedi i za Tihi i Indijski ocean. No, najviše povećanje temperature zabilježeno je oko Arktika.

I naš se Mediteran ugrijao za stupanj i pol više. Temperaturni rekordi na morima i oceanima zlokobniji su znak globalnog zatopljenja od porasta temperatura zraka jer se more sporije zagrijava i ne hladi se tako lako, kažu klimatolozi.


Izvor: Net.hr
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Oceani nikada nisu bili topliji... Empty
PostajNaslov: Re: Oceani nikada nisu bili topliji...   Oceani nikada nisu bili topliji... Icon_minitimepon kol 24, 2009 8:16 pm

skoro duplo, a tako je i s rijekama, danas na kupanju kad sam uso u vodu prvo mi je bila normalna (a inace je uvijek hladna kad tek ulazis) a kad sam se smocio bilo mi je toplo
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Oceani nikada nisu bili topliji... Empty
PostajNaslov: Re: Oceani nikada nisu bili topliji...   Oceani nikada nisu bili topliji... Icon_minitimepon kol 24, 2009 9:25 pm

oćemo ovo na ekologiju?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Oceani nikada nisu bili topliji... Empty
PostajNaslov: Re: Oceani nikada nisu bili topliji...   Oceani nikada nisu bili topliji... Icon_minitimepon kol 24, 2009 9:28 pm

Mislim da bi bilo dobro, razmišljala sam o temi uz članak ali kako imam problema ovih dana nisam je postavila. Može na znanosti, naravno, ali mi se čini da više spada na ekologiju po tematici.
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Oceani nikada nisu bili topliji... Empty
PostajNaslov: Re: Oceani nikada nisu bili topliji...   Oceani nikada nisu bili topliji... Icon_minitimepon kol 24, 2009 9:28 pm

ma kako god ti mislis da triba......mi smo ovdje da slusamo sta nam se kaze.... :P
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Oceani nikada nisu bili topliji... Empty
PostajNaslov: Re: Oceani nikada nisu bili topliji...   Oceani nikada nisu bili topliji... Icon_minitimepon kol 24, 2009 11:39 pm

Nisam siguran gdje, ali negdje sam cuo/procitao/vidio da je ovo globalno zatopljenje najnormalnija pojava u Zemljinom ciklusu. Po uzorcima nekog mulja je utvrdjeno da su ovakvi temperaturni porasti vec bili u proslosti i da to nije nista cemu bi se trebali cuditi.

Naravno, staklenicki plinovi i ostali tzv. uzroci naglog zatopljenja sigurno nisu odmogli toj pojavi.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Oceani nikada nisu bili topliji... Empty
PostajNaslov: Re: Oceani nikada nisu bili topliji...   Oceani nikada nisu bili topliji... Icon_minitimeuto kol 25, 2009 2:12 am

''Oceani nikada nisu bili topliji od kad postoje mjerenja temperature'' je pravilan naslov ove teme. A tu je i moj komentar na ovu temu...

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Oceani nikada nisu bili topliji... Empty
PostajNaslov: Re: Oceani nikada nisu bili topliji...   Oceani nikada nisu bili topliji... Icon_minitimesri srp 02, 2014 9:15 pm

oceani su topliji zbog zagrijavanja mora sunce sve jace i jace uskoro ćemo imati ljeta plus 45 zime 20 ,a za 200 godina pitanje hoće li bit ljudi na zemlji možda ce i jezera i oceani nestati affraid 
[Vrh] Go down
Sponsored content





Oceani nikada nisu bili topliji... Empty
PostajNaslov: Re: Oceani nikada nisu bili topliji...   Oceani nikada nisu bili topliji... Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Oceani nikada nisu bili topliji...
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Izumi koji nisu promijenili Svijet
» 'Zlocesti decki' ipak nisu 'na cijeni' kako se mislilo

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ekologija-
Forum(o)Bir: