Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Čipiranje

Go down 
+7
Fantom
Chakotay
MoW
josip21
Gea
Michael Wittmann
Alpha
11 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Čipiranje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čipiranje   Čipiranje - Page 2 Icon_minitimened lis 18, 2009 7:04 pm

Nikoliko. Jedva da imamo i mikroskop koji vidi nesto tako sitno. Kamoli da napravimo tako malog robota.

EDIT: Sta je "vestacka inteligencija"?

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Čipiranje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čipiranje   Čipiranje - Page 2 Icon_minitimened lis 18, 2009 7:16 pm

Skulptura je napisao/la:
Nikoliko. Jedva da imamo i mikroskop koji vidi nesto tako sitno. Kamoli da napravimo tako malog robota.

EDIT: Sta je "vestacka inteligencija"?
bice koje razmislja a nije covek nego je neka vrsta racunara/robota.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Čipiranje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čipiranje   Čipiranje - Page 2 Icon_minitimened lis 18, 2009 7:20 pm

aha, kao umjetna inteligencija. I o tome ima dosta rasprava. Ali umjetna inteligencija, u smislu da stroj/racunalo, samo razmislja i donosi odluke jos nije izmisljeno. Racunala i roboti razmisljaju, ali prema parametrima zadanih od strane programera.

EDIT: Otisli u of-topik, pa da malo vratim.

Naravno, ako se u skoroj buducnosti nanotehnologija razvije do te mjere, naravno da ce biti moguce ubiti covjeka pomocu cipa. I to u tren oka. Taj problem bi se mogao rjesiti izazivanjem elektromagnetskog impulsa u blizini cipa, koji bi onesposobio nanobote. Tak da se toga ne bojim. Uvjek cu u dzepu imati jedan EMP odasiljac :D :D

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Čipiranje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čipiranje   Čipiranje - Page 2 Icon_minitimesub sij 16, 2010 4:03 am

Ja i dva prijatelja smo se zajebavali i tako smo dosli na temu cipiranja.
I nas zakljucak je sljedeci mogu oni staviti sta oce i programirati ga kako oce ali mi cemo ga na ovaj ili onaj nacin sijebati i reversati.
Tako da samo naprijed slobodno no mene nebute kontrolirali.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Čipiranje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čipiranje   Čipiranje - Page 2 Icon_minitimened sij 17, 2010 5:35 pm

dr.chaos0 je napisao/la:
Ja i dva prijatelja smo se zajebavali i tako smo dosli na temu cipiranja.
I nas zakljucak je sljedeci mogu oni staviti sta oce i programirati ga kako oce ali mi cemo ga na ovaj ili onaj nacin sijebati i reversati.
Tako da samo naprijed slobodno no mene nebute kontrolirali.

To bih volio vidjeti, da ćete vas dvojica sjebat cijeli svijet inženjera. :D Čipiranje - Page 2 484415

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Čipiranje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čipiranje   Čipiranje - Page 2 Icon_minitimened sij 17, 2010 6:24 pm

Ma pusti ti to. Chaos i kompanija sve "reversaju" :)

Btw.
Chaos, vrag mi nije dao mira pa sam isprobao ovaj vaš Basic OS.
Kakve to veze ima sa OS-om? Takve stvari sam kao klinac radio u onom prastarom Delphiju tek toliko da vidim kako se što radi.

Da li ti i ta tvoja iskusna skupina programera znate nešto u C-u napraviti? Ili recimo, imam problem jer mi headset ne radi kad ga uštekam u front panel. Pomozi.

Opet off topic. suspect Zaboravi.....

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Čipiranje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čipiranje   Čipiranje - Page 2 Icon_minitimened sij 17, 2010 9:52 pm

Nevjerujem da ce imat cip puno stvari za igranje ako ga bude.
Ma kakvo revrsanje, samo te registriraju, i ako im nesto skrivis, umjesto uplacenih novaca trgovac na ekranu vidi 0 i "pobjegao iz ludare" iza tvog imena. Prije neg se snades rgovac puca na tebe, ili bjezi do policije.
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Čipiranje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čipiranje   Čipiranje - Page 2 Icon_minitimepon sij 18, 2010 12:13 pm

Par članaka (iako mislim da je ovaj post više za Manipulacije):
http://metro-portal.hr/vijesti/svijet/hrvati-spremni-za-cipiranje-od-strane-sad
Hrvatska veleposlanica u SAD-u Kolinda Grabar-Kitarović, koja je potpisala dokument, zahvalila je na naporima administracije predsjednika Georgea W. Busha i na njegovoj osobnoj potpori iskazanoj za lanjskog posjeta Zagrebu da se Hrvatska uključi u program ukidanja viza. Naglasila je da je "Hrvatska spremna ispuniti sve potrebne uvjete, od uvođenje biometrijskih putovnica, do potpisivanja sporazuma o razmjeni informacija, zaštiti granica i sprječavanju terorističkih aktivnosti".


http://www.javno.com/hr-hrvatska/nove-biometrijske-putovnice-od-1-srpnja_214149
Vlada je na današnjoj sjednici prihvatila projekt uvođenja biometrijskih putovnica za hrvatske državljane koje će se, prema riječima potpredsjednice Vlade, Đurđe Adlešič, početi izdavati od 1. srpnja iduće godine.

- Uvođenjem novih građani neće morati odmah mijenjati putovnice, već će to učiniti nakon isteka roka postojećih - objasnila je potpredsjednica Vlade, Đurđa Adlešič.

Objasnila je kako je riječ o putovnicama druge generacije koje su preko uređaja za čitanje putovnica na graničnim prijelazima povezane s centralnom bazom MUP-a.(između ostalog)

Novim će se putovnicama smanjiti krivotvorenje hrvatskih putovnica koje, prema riječima Đ. Adlešič, visoko kotiraju na crnom tržištu. Isto tako, uvođenjem tih putovnica s najmodernijim instrumentima zaštite stvorit će se pretpostavke za ukidanje viza hrvatskim građanima za SAD i Kanadu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Čipiranje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čipiranje   Čipiranje - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Čipiranje
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Znanost i tehnologija-
Forum(o)Bir: