Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Povijest???

Go down 
+8
hromi
ThE_IMMORTAL
Gea
guitar_master
mivaman
Michael Wittmann
Legionar
Fantom
12 posters
Autor/icaPoruka
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Povijest??? Empty
PostajNaslov: Povijest???   Povijest??? Icon_minitimesub lis 31, 2009 4:38 pm

Kazu da povijest pisu pobjednici.
Sta nam to govori?
Da je ono sto nam serviraju u udzbenicima samo jedna strana medalje.
Sta o tome svemu kaze druga strana i gdje je u stvari prava istina.
Cini mi se da se to nikad ne moze sa sigurnoscu saznati, pa samim tim povijest sama po sebi ne moze biti ozbiljna nauka.
Mislim neke stvari su poznate, datumi bitaka i pobjednici (mada ni to nije uvijek sigurno) ali ipak...

Zbog ovoga nekad mislim kako povijest kao znanost nema smisla, nego samo kao opca kultura,
jer nikad ne mozes zaista znat pravu istinu, sve ostaje na nekakvim pokusajima i teorijama, a zna se samo ono sto su veliki igraci odlucili da se treba znat, sto moze bit totalna obmana.
Sad ce me povjesnicari razapet.

Slazete li se sa ovom mojom konstatacijom?
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Povijest??? Empty
PostajNaslov: Re: Povijest???   Povijest??? Icon_minitimesub lis 31, 2009 4:47 pm

Fantome, ovakvu sam temu ja htio otvoriti zivili

Slažem se s tobom. Razmišljao sam o tome da su u svakom ratu oni 'dobri' pobijedili. Bilo je bitaka i razdoblja kada je 'ona druga strana' bila jača, ali ona je uvijek savladana te na kraju pobjeđuju 'dobri'. Da je Hitler pobijedio u WW2, tko zna što bi sada pisalo u udžbenicima i koje bi nam laži prodavali. Da su Židovi imali genetske bolesti od kojih su izumrli??
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Povijest??? Empty
PostajNaslov: Re: Povijest???   Povijest??? Icon_minitimesub lis 31, 2009 5:42 pm

nacisti su bili dobri lepo sam ja reko ! zubi

Salu na stranu

U udzbenicima ne pise tacan povod za drugi svetski rat, tj pise samo da je Hitler hteo da pokori ceo svet ali to u sustini nije bilo tacno.
U prvom svetskom ratu kada su nemacka italija austrougarska... dovoljno ekonomski i vojno ojacale trazili su novu podelu sveta (kolonije) ali engleska, francuska i rusija nisu bili za novu podelu te je zbog toga i izbio 1 svetski rat.
Do drugog svetskog rata dolazi jer je Nemacka ponovo zatrazila novu podelu kolonija na sta su ponovo precutali isti, nakon toga Hitleru i napaceno mnemackom narodu kome su nametnuli ogromnu ratnu stetu da placaju posle prvog svetskog ratam, samo su trazili povod za II Svetski rat.
[Vrh] Go down
mivaman
Stanica
mivaman


Male
Leo Dragon
Broj postova : 12
Age : 35
Location : negdje izmedu (os/pž)
Registration date : 12.09.2009

Povijest??? Empty
PostajNaslov: Re: Povijest???   Povijest??? Icon_minitimečet stu 12, 2009 4:12 am

Legionar misliš li da bi hitler dopuštao obrazovanje nama nižoj rasi (slavenima) Povijest??? 973175a što se tiče teme mislim da povijest u srednjoj i osnovnoj je da se stekne nešto opće kulture ijako sam mišljenja da nije povijest samo crno ili bijelo već je mnogo kompliciranija bas kao što si reko fantom Povijest??? 973589
[Vrh] Go down
guitar_master
Riba
guitar_master


Male
Libra Goat
Broj postova : 175
Age : 32
Location : u gusarskom brodu
Registration date : 08.07.2010

Povijest??? Empty
PostajNaslov: Re: Povijest???   Povijest??? Icon_minitimesri srp 14, 2010 12:24 am

pa to je pažljivo prebrano koje informacije će ići u javnost, a koje ne
one koje su, kako ste rekli pobjednici odabrali, se uče u školama i svuda je to opće prihvaćeno..
a povijest je puna obmana počevši od početka naše religije Povijest??? Umnik
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Povijest??? Empty
PostajNaslov: Re: Povijest???   Povijest??? Icon_minitimesri srp 14, 2010 12:43 am

Povijest je postala još jedna bitka za prevlast

Ne znam.. meni nikad nije bilo jasno zašto moramo učiti toliko činjenica.. pogotovo u novijoj povijesti
a zanemaruje se kultura opčenito
nema više kako su ljudi živjeli, već kako je tko ratovao i tko je koga pobjedio...
a opet izuzmu one zanimljive podatke... nego ih lovim po dokumentarcima, nekim člancima itd.
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 32
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Povijest??? Empty
PostajNaslov: Re: Povijest???   Povijest??? Icon_minitimesri srp 14, 2010 12:58 am

ja povijest kao predmet u školi nikad nisam volio, baš iz tog razloga kojeg je fantom opisao. uvijek me to nerviralo i nisam se trudio da imam dobru ocjenu iz toga, jer i nije zanimalo; u suštini su to samo bajke i samo nečije mišljenje o tome, a mene mišljenje te osobe uopće ne interesuje (da ne pričam o filozofiji i sociologiji - koji smorovi od predmeta -.-'). stoga ne razumijem što se taj predmet toliko forsira u nekim školama. po mom mišljenju bi trebao biti u rangu izbornog predmeta. kava

Only my oppinion, who cares... zubo
[Vrh] Go down
guitar_master
Riba
guitar_master


Male
Libra Goat
Broj postova : 175
Age : 32
Location : u gusarskom brodu
Registration date : 08.07.2010

Povijest??? Empty
PostajNaslov: Re: Povijest???   Povijest??? Icon_minitimesri srp 14, 2010 1:07 am

baš zbog toga što si ti napisao, sam ja sam tražio koliko je toga točno..i uvijek detalje i uvijek više..sve me zanimalo
osim onih političkih stranaka..to je zanimljivo kao sjednica sabora od 10h ujutro do 18h Povijest??? Puke
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 32
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Povijest??? Empty
PostajNaslov: Re: Povijest???   Povijest??? Icon_minitimesri srp 14, 2010 1:37 pm

bljak, nemoj me podsjecat na to. Povijest??? Puke ironično je što sam iz povijesti imao 5 uz ni malo truda :O
*ukrao sam ti animaciju hoho*
najzanimljiviji predmeti su mi bili psihologija i matematika. društvene nauke mi ništa nisu značile... a ne znače mi ni danas ništa XP
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

Povijest??? Empty
PostajNaslov: Re: Povijest???   Povijest??? Icon_minitimesri srp 14, 2010 1:51 pm

ThE_IMMORTAL je napisao/la:
j; u suštini su to samo bajke
blago svakom ko misli da je istorija (povjest) nevazna i da su to bajke roll
Ajd razumem kad zivis u relativno novoj drzavi kao sto je Hrvatska , ali nije lako zanemariti 1000-godisnju istoriju , uspone i padove jedne drzave , i da ti se ne zaplace kad vidis sta nastade danas....
Volim istoriju , moze se puno toga izvuci i nauciti iz nje .
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 32
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Povijest??? Empty
PostajNaslov: Re: Povijest???   Povijest??? Icon_minitimesri srp 14, 2010 2:06 pm

povijest od srednjeg vijeka je tako i tako sva izmanipulirana od strane crkve i sl. organizacija. medjutim, kako mogu tvrditi da su u pravu, kad su u pitanju civilizacije stare 2000++ godina. ne daju drugim ljudima da kažu svoje mišljenje, odmah ih ispostave kao šarlatane. -.-'
to me sve jako jako nervira, jer kako mogu znati kako su živjele te stare civilizacije... nemaju pravo govoriti da su bili primitivni... (sve sto je staro je primitivno po njihovom uvjerenju i s time se nimalo ne slažem). npr. piramide na Giza platou. tvrde za njih da su grobnice, a nikad nisu pronašli nikakav lijes u njima... da ne pricam kakve stvari izmišljaju o gradnji tih piramida, msm da to znate i sami... oni definitivno nešto kriju ili su nešto pronašli u što sami ne mogu vjerovati pa su to toliko preoblicili u svojoj mašti da to nema nikakve logike...
just my oppinion, tko se ne slaže ne mora me napadat :D
[Vrh] Go down
guitar_master
Riba
guitar_master


Male
Libra Goat
Broj postova : 175
Age : 32
Location : u gusarskom brodu
Registration date : 08.07.2010

Povijest??? Empty
PostajNaslov: Re: Povijest???   Povijest??? Icon_minitimečet srp 15, 2010 4:58 pm

a čuj, to su nagađanja (isto što mi tu na forumu radimo :D )
naravno da se ne može znati kako je točno bilo

nadam se da će napravit neki vremeplov pa da se takve stvari mogu provjeriti :D
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 32
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Povijest??? Empty
PostajNaslov: Re: Povijest???   Povijest??? Icon_minitimečet srp 15, 2010 6:17 pm

aha, to bi bilo jedino rješenje, jedini način da se dokaže da smo učili pogrešno :D

u biti, sve su to samo pretpostavke, znači, nas uče samo 1 od X mogućih verzija :/
[Vrh] Go down
guitar_master
Riba
guitar_master


Male
Libra Goat
Broj postova : 175
Age : 32
Location : u gusarskom brodu
Registration date : 08.07.2010

Povijest??? Empty
PostajNaslov: Re: Povijest???   Povijest??? Icon_minitimečet srp 15, 2010 10:21 pm

da, sad treba samo čekati da ga netko dizajnira, pa da znamo šta je "gola istina" mudri
[Vrh] Go down
Tommaseo
Stanica
Tommaseo


Male
Capricorn Dog
Broj postova : 11
Age : 41
Registration date : 04.12.2010

Povijest??? Empty
PostajNaslov: Re: Povijest???   Povijest??? Icon_minitimesri pro 08, 2010 12:28 am

hromi je napisao/la:
ThE_IMMORTAL je napisao/la:
j; u suštini su to samo bajke
blago svakom ko misli da je istorija (povjest) nevazna i da su to bajke roll
Ajd razumem kad zivis u relativno novoj drzavi kao sto je Hrvatska , ali nije lako zanemariti 1000-godisnju istoriju , uspone i padove jedne drzave , i da ti se ne zaplace kad vidis sta nastade danas....
Volim istoriju , moze se puno toga izvuci i nauciti iz nje .


Za vrijeme boravka na sv. Heleni malom Korzikancu se pripisuju slijedece rijeci: "Neka moj sin studira povijest, jer to je jedina istinska psihologija i jedina istinska filozofija". Da se zamislis....
[Vrh] Go down
hawara
Riba
hawara


Female
Aries Snake
Broj postova : 189
Age : 34
Location : Germany
Registration date : 09.11.2010

Povijest??? Empty
PostajNaslov: Re: Povijest???   Povijest??? Icon_minitimesri pro 08, 2010 4:06 pm

Ja volim srednji vijek :)
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

Povijest??? Empty
PostajNaslov: Re: Povijest???   Povijest??? Icon_minitimesri pro 08, 2010 7:26 pm

Razlog?
Inace mnogo krvavo doba , deo srednjeg veka se naziva mracnim !
[Vrh] Go down
hawara
Riba
hawara


Female
Aries Snake
Broj postova : 189
Age : 34
Location : Germany
Registration date : 09.11.2010

Povijest??? Empty
PostajNaslov: Re: Povijest???   Povijest??? Icon_minitimečet pro 09, 2010 12:12 pm

Volim i razdoblja prije. Volim ovo doba, citam, gledam, slusam - koliko je crkva zapravo imala utjecaja, intrige, zabranjene ljubavi, ona odjeca. To me sve fascinira. Posljednja 4 ponedjeljka sam gledala film (cetverologija?) an temu Bestsellera Kena Folletta, i bila odusevljena, iako mi je knjiga bila mnogo bolja.

Volim i razdoblje kasnije. Volim noviju pvijest, pogotovo od 1933.-e na dalje. Ne volim sve ono sto cujem ili procitam, no to me zanima. Ja ti to sve analiziram, psihoanaliziram malo i slicno.
No, nisam jedna od onih koji znaju svaki tocan datum npr.
Povijest u skoli kao predmet nisam voljela, no kako "starim" sve vise i vise me zanimaju pojedini dijelovi proslosti.
Ali srednji vijek najvise volim :)
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Povijest??? Empty
PostajNaslov: Re: Povijest???   Povijest??? Icon_minitimečet pro 09, 2010 5:59 pm

Srednji vijek je zanimljiv u filmovima, mitovima i za proučavati, no trebaš računati da se 99% ljudi u srednjem vijeku nije pomaklo u krugu 10km od mjesta gdje su živjeli tako da reala nije bila bajna. conf1
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1164
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Povijest??? Empty
PostajNaslov: Re: Povijest???   Povijest??? Icon_minitimepon ruj 28, 2015 8:14 pm

Ma WW2 je zakon. ;) .
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Povijest??? Empty
PostajNaslov: Re: Povijest???   Povijest??? Icon_minitimesri sij 06, 2016 7:56 pm

rat u ugandi 1978 ,to je bilo da se ruši idi dada amin? kush https://www.youtube.com/watch?v=VB5hqoGNwPk&hd=1
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Povijest??? Empty
PostajNaslov: Re: Povijest???   Povijest??? Icon_minitimeuto sij 26, 2016 9:59 pm

idi amin je zločinac i dobio je što je tražio
[Vrh] Go down
Sponsored content





Povijest??? Empty
PostajNaslov: Re: Povijest???   Povijest??? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Povijest???
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Povijest masona
» Nuklearna i konvencionalna povijest oruzja
» Povijest illuminata
» Historija, istorija ili povijest - Egzaktna nauka?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Povijest-
Forum(o)Bir: