Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Borba za muska prava

Go down 
+3
tomi
floridana
Fantom
7 posters
Autor/icaPoruka
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Borba za muska prava Empty
PostajNaslov: Borba za muska prava   Borba za muska prava Icon_minitimened pro 13, 2009 5:58 am

Borba za *muska* prava! Dosta je zenskog shovinizma!

Svi smo mi g*vna kaze Ljuti Hari (http://www.angryharry.com/). Ovaj genijalac, filozof i antifeminista je uspio da u potpunosti sagleda citav danasnji svijet, sve pokrete, svu politiku i svu pokvarenost istog i da to prebaci u veoma interesantne filozofske i sarkasticne tekstove na svom (blog) sajtu.

1. Primjera radi. Kazete li "Svi crnci su govna" - optuzice vas. Kazete li "Svi jevreji su govna" - optuzice vas. A ako kazete "Svi muskarci su govna" aplaudirace vam...

2. Stariji covjek sjeda u avion pored djevojcice. Stjuardesa mu prilazi i kaze mu da nije lijepo to sto je sjeo pored male djevojcice i da bi trebao da promjeni mjesto. Djevojcica je onda rekla "ali on je moj otac!" ... jadno, ali desava se ... podrazumijeva se da smo svi pedofili i da volimo (i hocemo) zlostavljati djecu.

3. Zena optuzi muza za silovanje. Muz izgubi pet godina na tuzakanje i ogroman novac na sud. Proglase ga nevinim. Zenu optuze na 1 god. zbog klevete.

4. Covjeku se svidi neka guzica i on je stipne. Zena ga osamari i prijavi policiji. Covjek kaznjen. Zeni se svidi muskarac, pa ga malo stipne. Covjek ozenjen, tuzi zenu i biva ismijan u sudnici...

Zatim se bavi uzrocima kriminala. Podrzava Blerovu ideju za pravljenje DNA baze pomocu koje bi se citavo stanovnistvo UK kontrolisalo - nasilje, kriminal, nasljedne bolesti i ostalo bilo bi svedeno na 1% postojeceg.

Daje kontroverzne komentare. Smatra da su zene odgovorne za svoju sudbinu i za "zlostavljanja" (gdje navodi da se zene namjerno oblace provokativno). Podrzava islam, kaze, bolje biti musliman nego hriscanin. Kod muslimana jos uvijek postoje "muskarci". Ovi na zapadu su sve same pi***. Zene pokrecu 75% razvoda. Po razvodu dobiju kucu i djecu.

Harry takodje redovno prati razne feministicke portale i skuplja sve njihove bljuvotine. Tipican primjer je ovaj:
http://www.ifeminists.net/e107_plugins/ ... content.43

I tako dalje i tako dalje. Hari je nenadjebiv. Za sve muskarcine na forumu, pravac http://www.angryharry.com/

Smrt retardiranom feminizmu !
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Borba za muska prava Empty
PostajNaslov: Re: Borba za muska prava   Borba za muska prava Icon_minitimened pro 13, 2009 10:17 am

postoji neka božja pravda, pa sve ovo šta je nabrojano da su muškarci danas diskriminirani i ugroženi nije ništa naspram više tisuća ljeta tretiranja žena kao robova.
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Borba za muska prava Empty
PostajNaslov: Re: Borba za muska prava   Borba za muska prava Icon_minitimened pro 13, 2009 3:34 pm

floridana je napisao/la:
postoji neka božja pravda, pa sve ovo šta je nabrojano da su muškarci danas diskriminirani i ugroženi nije ništa naspram više tisuća ljeta tretiranja žena kao robova.

Pretpostavka je da je drustvo raznijenije i "zrelije" nego prije vise tisuca godina. Zar cemo cekati da se dug zenama naplati i tek onda postati ravnopravni? Ali da, naravno, zene nisu ni htjele ravnopravnost na svim poljima. roll
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Borba za muska prava Empty
PostajNaslov: Re: Borba za muska prava   Borba za muska prava Icon_minitimened pro 13, 2009 3:52 pm

Zene uglavnom traze ravnopravnost a nisu je spremne prihvatiti. U muskom drustvu su ismijavanji, vrijedanja i sl. normalna pojava jer nam je svima jasno da je sve zajebancija. Sa zenama ne mozes na taj nacin razgovarati jer one to iz nekog razloga ne odobravaju.
Zene nisu diskriminirane, dapace. Evo ja si vec par mjeseci trazim neki normalan posao. Da ne mislite da lazem, samo pogledajte u plavi oglasnik. Djevojku za ovo, djevojku za ono...
Osim toga, zene se "posebno tretiraju" na radnim mjestima, sa velikom kolicinom opreza da zenska glava nebi nesto krivo shvatila i tuzila poslodavca. Ako pak nismo dovoljno oprezni, u vecini slucajeva dobimo tuzbu zbog kojecega. "Rekao mi je da sam glupa, da sam kucka" ili ne znam sta.
Shvati zajebanciju zeno. Mi si stalno govorimo da smo pederi, budale i sl. pa nikom nista, ali ako to kazes zeni, onda je to vec problem.

Sto se tice ravnopravnosti spolova, to je nemoguce i nikad se nece desiti osim ako zene ne pristanu raditi teske fizicke poslove ili opcenito bilo kakve gdje postoji rizik da slome nokat.

@Flo
Ako Bog postoji, onda je papak ako mu je to pravda. Mi sada nismo krivi za to sto se desavalo prije neznam koliko stotina ili tisuca godina. Bog prasta ako se ne varam.
Osim toga, zar bi se sad muskarci stotinama i tisucama godina trebali klanjati zenama zbog toga sto je nekad bilo? Mislim da ne.
Ja stvarno ne razumijem sto te udruge za zenska prava zapravo zele postic. Mislim da ni same ne znaju....

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Borba za muska prava Empty
PostajNaslov: Re: Borba za muska prava   Borba za muska prava Icon_minitimened pro 13, 2009 4:11 pm

Borba za muska prava 833139 Skulp



I jos jedna napomena,konkretno kod nas u Republici Hrvatskoj
ne postoje institucije koje kontroliraju ravnopravnost spolova , nego samo ravnopravnost zena! ...Borba za muska prava 888361
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Borba za muska prava Empty
PostajNaslov: Re: Borba za muska prava   Borba za muska prava Icon_minitimened pro 13, 2009 4:21 pm

Fantom je napisao/la:
[img]http://ce-
I jos jedna napomena,konkretno kod nas u Republici Hrvatskoj
ne postoje institucije koje kontroliraju ravnopravnost spolova , nego samo ravnopravnost zena! ...Borba za muska prava 888361

Pa možda zato što žene nisu ravnopravne pa postoji samo takav zakon...kad se izjednače onda će prenamijeniti zakon o jednakosti spolova.

Ja moram reći da se ne osjećam ugroženom...a nadam se da ni moji kolege ne osjećaju ugroženost od strane mene...

I što to znači biti pravo muško? Negdje u prethodnim postovima je bilo napisano da u islamu postoje pravi muškarci ili tako nešto (parafrazirala sam).
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Borba za muska prava Empty
PostajNaslov: Re: Borba za muska prava   Borba za muska prava Icon_minitimened pro 13, 2009 4:41 pm

Borba za muska prava Feminism_motivational_posters_yes_more-s595x475-26159-580
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Borba za muska prava Empty
PostajNaslov: Re: Borba za muska prava   Borba za muska prava Icon_minitimepon pro 14, 2009 6:18 am

Evo, i na forumu ima primjera gdje se neka forumašica odlučila generalizirati i pisati da su svi muški takvi i takvi, misleći naravno isključivo na negativne osobine. A čim netko od nas pisne negativno o ženama, odmah stižu pritužbe i hrpa opravdanja. Što jest, jest, tako je, ali neda mi se tražiti postove kao materijalan dokaz ovoga što pišem, ali svakako postoje. :P

Između muškaraca i žena postoje razlike, sveukupno gledano. Žene su uglavnom empatičnije i privrženije drugima dok su muškarci na tom planu nešto primitivniji, a opet sposobniji na materijalan način. To jesu generalizacije, ali je općenito tako, čak i znanstveno istraženo.

Ne mislim da zbog tih razlika treba diskriminirati ijedan od spolova sa raznoraznim negativnim generalizacijama kako to neki čine. Ili općenito davati nekom spolu prednost u stvarima gdje bi trebali biti ravnopravni po nekim kriterijima. Ne možemo svudje biti ravnopravni, naravno da će u težem fizičkom poslu muškarci imati prednost, to je razumljivo.
Jesu li danas muškarci doista toliko diskriminirani, ne znam... Primjeri svakako postoje. Što je pak sa diskriminacijom žena danas?
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Borba za muska prava Empty
PostajNaslov: Re: Borba za muska prava   Borba za muska prava Icon_minitimepon pro 14, 2009 12:14 pm

Citat :
Evo, i na forumu ima primjera gdje se neka forumašica odlučila generalizirati i pisati da su svi muški takvi i takvi, misleći naravno isključivo na negativne osobine. A čim netko od nas pisne negativno o ženama, odmah stižu pritužbe i hrpa opravdanja. Što jest, jest, tako je, ali neda mi se tražiti postove kao materijalan dokaz ovoga što pišem, ali svakako postoje.
ja se sad prvo zapitam, šta je i normalno, jesam li ja u pitanju?
neke stvari radimo nesvjesno pa....

šta se tiče posla i to da se djevojke više traže, stavila bi naglasak na ovo djevojke. isplativije su nego udate žene sa djecom. manje idu na bolovanje. tako bi ove druge rekle da su diskriminirane jer imaju djecu.
sigurno da ima diskriminacije i muškaraca i žena, ali ako ćemo gledati globalno onda diskriminacija žena vodi. kod razvijenih društava ono je manje izraženo ili je obrnuto. šta je sa ostatkom svijeta? da li se mi u ovoj temi ograničavamo samo na područje Hrvatske ili razvijenijih zemalja? velika je razlika između Hrvatske i Australije ili SAD-a. i velika je razlika između zakona i onoga šta se dešava u praksi.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Borba za muska prava Empty
PostajNaslov: Re: Borba za muska prava   Borba za muska prava Icon_minitimepon pro 14, 2009 3:41 pm

Apsolutno se slazem sa ovim "djevojke i zene". Djevojke imaju veliku prednost zbog razloga koje si spomenulu i mislim da tu postoji diskriminacija. No mislim da to nema previse veze sa diskriminacijom spolova. Sto se toga tice, mislim da zene traze prveise. Previse u smislu jer traze neke stvari koje niti same nisu spremne ili u stanju "odraditi". Dalke, protivim se udrugama koje traze ravnopravnost spolova jer sam misljenja da to nebi funkcioniralo. Svasta ja mislim... :)

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Borba za muska prava Empty
PostajNaslov: Re: Borba za muska prava   Borba za muska prava Icon_minitimepon pro 14, 2009 4:32 pm

Skulptura je napisao/la:
...Previse u smislu jer traze neke stvari koje niti same nisu spremne ili u stanju "odraditi"....

A što bi to bilo? confused
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Borba za muska prava Empty
PostajNaslov: Re: Borba za muska prava   Borba za muska prava Icon_minitimepon pro 14, 2009 4:39 pm

Prvenstveno sto se tice posla. 80% poslova koje izvode muskarci, zene nisu u stanju raditi. Mislim, mozda jesu u stanju, ali vecina onih "bitnih" poslova je upravo fizicka i zene ih nebi mogle raditi. Ako bi i mogle, to nebi bilo toliko ucinkovito kao kod muskaraca.

Udruge za zenska prava se bore za jednakost, ali ne za jednakost u svemu vec samo za one poslove koji im odgovaraju. Mislim da je to bezobrazno od samih tih udruga, a i zena koje se slazu sa time. Ili smo jednaki ili nismo. Nema izmedu. Sad bi zene u politiku, a nebi na baustelu... Lako je sjediti i pricati, to bi i ja.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Borba za muska prava Empty
PostajNaslov: Re: Borba za muska prava   Borba za muska prava Icon_minitimepon pro 14, 2009 4:47 pm

Bauštela je posao kojim se žene ne bi smjele bavit iz fizičkih razloga... zašto onda muškaraca jako malo ima u tekstilnoj industriji - šivanje, peglanje... te žene rade ko robovi.. Mogli bi tako od zanimanja do zanimanja... nema smisla. Ali to što kažeš da je ružno od njih što traže ravnopravnos tu poslovima koji im odgovaraju je ružno zapravo od tebe...jer kao što rekoh žene fizički neke poslove ne mogu i ne bi smjele radit ako žele jednog dana imati djecu...
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Borba za muska prava Empty
PostajNaslov: Re: Borba za muska prava   Borba za muska prava Icon_minitimepon pro 14, 2009 4:49 pm

Upravo je to moja poanta.
Cemu onda uopce teznja za ravnopravnosti spolova? Neki poslovi su "zenski" a neki "muski".

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Borba za muska prava Empty
PostajNaslov: Re: Borba za muska prava   Borba za muska prava Icon_minitimepon pro 14, 2009 4:52 pm

Pa ako traže ravnopravnost u politici, nije to ništa loše. U politici fizikalije nema...

Znam da za moju struku im nije bitno dal si M/Ž...bitno je znanje , stupanj obrazovanja i iskustvo.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Borba za muska prava Empty
PostajNaslov: Re: Borba za muska prava   Borba za muska prava Icon_minitimepon pro 14, 2009 4:57 pm

Da ali neko nepisano pravilo je da je politika muski zanat. Bar je od uvijek tako bilo. Nemam nista protiv zena u politici, da nebi doslo do zabune, ali imam protiv zena koje bi htjele raditi samo ono sto zele, dok muskarce nitko nista ne pita. Radis ono sto moras koliko god tesko ili glupo bilo.
Zasto ja ne mogu prihvatiti posao koji moze neka djevojka? Zasto uopce u oglasu trazi iskljucivo djevojku?
Tu se sad ja osjecam diskriminiran.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Borba za muska prava Empty
PostajNaslov: Re: Borba za muska prava   Borba za muska prava Icon_minitimepon pro 14, 2009 4:59 pm

Ajoj...nije stvar u tome...

Žena na baušteli imaš kao muškaraca u vrtiću koji rade kao "tete"...tijetki su primjerci ali ih ima...stvar odabira...isto kao što će na natječaju ta tetu poslodavac uvijek uzeti prije ženu nego muškarca...a na baušteli muškarca nego ženu...a po meni neko ko nema afiniteta za neki posao i ne voli to raditi neće se javiti na natječaj...ali ako se javi treba imati jednaku šansu bez obzira na spol, gledati nečiju stručnu sposobnost...a to se ne radi...predrasude čine svoje

Ali činjenica je da žene dugo nisu imale pravo glasa...da je dugo bio tabu da žene idu u školu i uče čitati...da i ako su školovane, nije bilo Ok da rade...

Isto tako je činjenica da ako se ljudi razvode dijete će automatski pripasti majci iako je očito da bi otac bio bolja opcija (nekim ženama nebi dala dvije ovce da čuvaju kamo li da dijete odgajaju)...

Ali to je život...

Da je sve postavljeno kako spada nije...i zato postoje borbe za pravo žena i borbe za pravo muškaraca...ali cilj bi trebao biti bolje sutra a ne međusobna netrpeljivost i prebacivanje ti ovo ti ono...
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Borba za muska prava Empty
PostajNaslov: Re: Borba za muska prava   Borba za muska prava Icon_minitimepon pro 14, 2009 5:02 pm

^^lijepo napisano! ides

Skulptura je napisao/la:
Radis ono sto moras koliko god tesko ili glupo bilo.

Pa nauči šivat i odi slobodno to radit...ako već hoćeš "ženski" posao za koju nije potrebno puno škole.. :p

Oglasi koji su na stranicama tipa mojposao, posao i slično MORAJU imati oznaku M/Ž i uvijek je imao. A to što u Burzi ili nekim oglasnicima piše da traže djevojku, to je druga priča..i to najčešće za konobarenje...i ok, djevojka dobije posao i onda je jebu gosti i šef u zdrav mozak, ne da ti plaću....


Nikad nisam doživljavala politiku kao muški posao...
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Borba za muska prava Empty
PostajNaslov: Re: Borba za muska prava   Borba za muska prava Icon_minitimepon pro 14, 2009 5:05 pm

Skulptura je napisao/la:
... ali imam protiv zena koje bi htjele raditi samo ono sto zele, dok muskarce nitko nista ne pita. Radis ono sto moras koliko god tesko ili glupo bilo.

Ima i muškaraca koji rade isključivo ono što žele a i žena koje rade ono što moraju ma kako im glupo i teško bilo...
Ne znam zašto smatraš da žene biraju samo poslove koje žele...idu u školu završe je ili ne imaju neku kvalifikaciju i rade...isto kao i muškarci...

Skulptura je napisao/la:
Zasto ja ne mogu prihvatiti posao koji moze neka djevojka? Zasto uopce u oglasu trazi iskljucivo djevojku?
Tu se sad ja osjecam diskriminiran.

O kakvom je poslu riječ?
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Borba za muska prava Empty
PostajNaslov: Re: Borba za muska prava   Borba za muska prava Icon_minitimepon pro 14, 2009 5:11 pm

Jasno, moja mama ima prilicno tezak fizicki posao. Radi sa nepokretnim ljudim. 80% njih ima preko 100kg. Ja sam mislio iskljucivo na zenske udruge koje se bore za nebuloze. Naravno, neke od stvari za koje se bore su OK.

Sto se tice ovog drugog, vecinom je rijec o nekom konobarenju i tako nesto. Nebi ja niti konobario nego sam naveo kao primjer. No svejedno, ne pada mi na pamet niti jedan posao koji bi zena mogla raditi, a muskarac ne.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Borba za muska prava Empty
PostajNaslov: Re: Borba za muska prava   Borba za muska prava Icon_minitimepon pro 14, 2009 5:13 pm

što se tiće konobarenja...sumnjam da su djevojke presretne što se traže isključivo djevojke jer svi znamo zašto je to tako..
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Borba za muska prava Empty
PostajNaslov: Re: Borba za muska prava   Borba za muska prava Icon_minitimepon pro 14, 2009 5:29 pm

A čuj, sam si rekao da ne bi konobario...
Pa zašto se onda osjećaš diskriminirano ako se ionako nebi javio na taj natječaj...ja sam mislila da si se htio na neš javiti ali nisi zbog oznake spola u oglasu...

Čuj...meni je totalno blesavo što su me pitali na razgovoru za posao: da li imam djece i kad ih planiram imati i sl... a ne nešto stručno...a opet primili su tu jednog koji krmi na poslu...ali svakako neće ostati trudan... kava
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Borba za muska prava Empty
PostajNaslov: Re: Borba za muska prava   Borba za muska prava Icon_minitimepon pro 14, 2009 5:31 pm

^^nisi jedina, ne radi se o meni, al par starijih cura od mene su to pitali...i ne samo to nego imaju li dečka, koliko su zajedno i da li se planiraju ubrzo udavat?!?
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Borba za muska prava Empty
PostajNaslov: Re: Borba za muska prava   Borba za muska prava Icon_minitimepon pro 14, 2009 6:01 pm

Nefertiti je napisao/la:
A čuj, sam si rekao da ne bi konobario...
Pa zašto se onda osjećaš diskriminirano ako se ionako nebi javio na taj natječaj...ja sam mislila da si se htio na neš javiti ali nisi zbog oznake spola u oglasu...
To sam naveo kao primjer. Bilo je tu i raznih tel. operatera i sl. Na te natjecaje bi se javio. No netko bi se javio i za konobara a to ne moze jer je oglas samo za djevojke....

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Borba za muska prava Empty
PostajNaslov: Re: Borba za muska prava   Borba za muska prava Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Borba za muska prava
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» O zenama....muska spika....
» Prava opasnost?
» Univerzalna(prava) istina
» Zastita autorskih prava

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Muškarac-
Forum(o)Bir: