Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Brza hrana ne raspada se ni nakon godinu dana

Go down 
+2
Skulptura
Neobicni forumas
6 posters
Autor/icaPoruka
Neobicni forumas
Majmun
Neobicni forumas


Male
Libra Rat
Broj postova : 1133
Age : 39
Location : En lignje
Registration date : 19.11.2007

Brza hrana ne raspada se ni nakon godinu dana Empty
PostajNaslov: Brza hrana ne raspada se ni nakon godinu dana   Brza hrana ne raspada se ni nakon godinu dana Icon_minitimened oľu 21, 2010 7:40 pm

Brza hrana ne raspada se ni nakon godinu dana Mbsmj4

Poznata američka nutricionističa aktivistica tvrdi da se obrok brze hrane za djecu ni nakon godinu dana nije upljesnivio niti istrunuo, a nisu ga dirnuli ni kukci

Nonna Joann, američka blogerica i aktivistica koja promiče zdravu hranu, autorica više knjiga o istoj temi, objavila je nedavno na svojoj stranici BabyBites rezultat zanimljivog istraživanja koje će zgroziti svaku majku ali i ljubitelje zdrave hrane – da McDonald'sov Happy Meal možete ostaviti na sobnoj temperaturi punih godinu dana, a da ne istrune.

Nonna je u restoranu poznatog lanca brze hrane 3. ožujka 2009. kupila obrok za djecu i ostavila ga na polici u svojem uredu, u kući, međutim, bakterije ga nisu razgradile sve do danas. Nije se usmrdio ni upljesnivio, nisu ga pojeli čak ni mravi ni muhe.

- Moj tek kupljeni Happy Meal primamljivo miriši i krasnih je boja – napisala je aktivistica prošle godine.

- Mirisao je dobro nekoliko dana. Moj suprug se zabrinuo da će nam kuća užasno smrdjeti kada se počne raspadati. Brinuli su ga i mravi i miševi.

No tjedan dana kasnije dodala je kako njezin Happy Meal još uvijek izgleda happy. – Pogačice se nisu gotovo uopće promijenile iako je miris krumpirića izblijedio. Hamburger izgleda isto kao prvoga dana.

I devet mjeseci kasnije obrok je još uvijek djelovao slično. – Voljela bih da mogu reći kako se moj Happy Meal na neki način promijenio. Međutim, izgleda prilično slično kao kada sam ga kupila. Kruh je hrskav i to je sve.

Obrok je nedavno proslavio prvi rođendan, a blogerica je s nevjericom utvrdila da značajnijih promjena, odnosno znakova truljenja i dalje nema.

- Moj Happy Meal je star godinu dana, a još uvijek izgleda prilično dobro. Nikada se nije usmrdio. Hrana se nije raspala, nije se uopće upljesnivila – napisala je Nonna. – Jutros sam ga skinula s police kako bih ga fotografirala za prvi rođendan (slika gore).

Zanimljivo je da se čak ni kečap nije upljesnivio iako se prvi znaci plijesni na rajčicama uglavnom pojave već nakon tjedan dana.

- Smatram da su mravi, muhe i miševi pametniji od ljudi jer nitko od nije ni taknuo Happy Meal – zaključila je nutricionistička blogerica.

Neovisna istraživanja već su ranije pokazala da su burgeri i pića koja se prodaju u velikim lancima brze hrane prepuni kemikalija od kojih neke kod djece izazivaju čak i poremećaje u ponašanju.

Independent je 2008. utvrdio kako neki od burgera sadrže više od 15 aditiva, dok ih frape ima osam.

Prije nekoliko dana na YouTube je postavljen TV prilog u kojem je predstavila 10 najgorih prehrambenih artikala desetljeća.

Izvor
http://www.jutarnji.hr/brza-hrana-ne-raspada-se-ni-nakon-godinu-dana/643156/
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Brza hrana ne raspada se ni nakon godinu dana Empty
PostajNaslov: Re: Brza hrana ne raspada se ni nakon godinu dana   Brza hrana ne raspada se ni nakon godinu dana Icon_minitimened oľu 21, 2010 7:48 pm

Đizs koja katastrofa. Ajde, ja nemam neku naviku jesti brzu hranu. U McDonaldsu sam bio svega 2-3 puta u životu. Ali popriličan broj ljudi svakodnevno odlazi tamo na ručak, večeru ili što već. To je malo previše kemikalija za moj ukus...

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Brza hrana ne raspada se ni nakon godinu dana Empty
PostajNaslov: Re: Brza hrana ne raspada se ni nakon godinu dana   Brza hrana ne raspada se ni nakon godinu dana Icon_minitimened oľu 21, 2010 7:57 pm

Mislim da je već i prije bilo slučajeva da su našli fast food hranu zaboravljenu u nekom ormaru i nakon više godina i da se još uvijek nije upljesnivila. Jedino je kruh bio tvrd. cerek

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Brza hrana ne raspada se ni nakon godinu dana Empty
PostajNaslov: Re: Brza hrana ne raspada se ni nakon godinu dana   Brza hrana ne raspada se ni nakon godinu dana Icon_minitimened oľu 21, 2010 8:40 pm

eto kako sprijecit da ti dodju stetocine, nasred spajiza stavis jedan hamburger i malo prospes po podu pomfrita
[Vrh] Go down
Neobicni forumas
Majmun
Neobicni forumas


Male
Libra Rat
Broj postova : 1133
Age : 39
Location : En lignje
Registration date : 19.11.2007

Brza hrana ne raspada se ni nakon godinu dana Empty
PostajNaslov: Re: Brza hrana ne raspada se ni nakon godinu dana   Brza hrana ne raspada se ni nakon godinu dana Icon_minitimepon oľu 22, 2010 8:07 pm

Remke je napisao/la:
eto kako sprijecit da ti dodju stetocine, nasred spajiza stavis jedan hamburger i malo prospes po podu pomfrita

Dođeš za godinu dana, a pomfrit progrizo kroz tri kata dolje. :P
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Brza hrana ne raspada se ni nakon godinu dana Empty
PostajNaslov: Re: Brza hrana ne raspada se ni nakon godinu dana   Brza hrana ne raspada se ni nakon godinu dana Icon_minitimepon oľu 22, 2010 8:20 pm

snicla pojela lepinju zubo
[Vrh] Go down
Dragony
Majmun
Dragony


Male
Pisces Rat
Broj postova : 1048
Age : 28
Registration date : 16.12.2009

Brza hrana ne raspada se ni nakon godinu dana Empty
PostajNaslov: Re: Brza hrana ne raspada se ni nakon godinu dana   Brza hrana ne raspada se ni nakon godinu dana Icon_minitimepon oľu 22, 2010 8:35 pm

Remke je napisao/la:
snicla pojela lepinju zubo

A onda cola pojela šniclu zubo zubo
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Brza hrana ne raspada se ni nakon godinu dana Empty
PostajNaslov: Re: Brza hrana ne raspada se ni nakon godinu dana   Brza hrana ne raspada se ni nakon godinu dana Icon_minitimeuto tra 06, 2010 4:10 pm

Bljak...

Samo, istine radi, moram reći da postoje slučajevi gdje se i prirodna hrana čuvala stoljećima, recimo žitarice u egipatskim grobnicama, med na raznim stranama, vino koje je ostalo prepoznatljivo u amforama koje su se potopile još u antičko doba...

Bilo bi dobro da netko izvede pokus s brzom hranom i neraspadanjem iste, ali u kontroliranim uvjetima. Ovako se možda sve slučajno poklopilo pa se klopa isušila ili mumificirala.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Brza hrana ne raspada se ni nakon godinu dana Empty
PostajNaslov: Re: Brza hrana ne raspada se ni nakon godinu dana   Brza hrana ne raspada se ni nakon godinu dana Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Brza hrana ne raspada se ni nakon godinu dana
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Gadljiva Hrana
» Vesela hrana protiv zimske depresije

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Gastronomija-
Forum(o)Bir: