Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi

Go down 
+6
Chakotay
Legionar
Gea
biga
Fantom
Alpha
10 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Empty
PostajNaslov: Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi   Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Icon_minitimeuto ruj 21, 2010 10:28 am

Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi - kaze izreka.

Da li je to zbilja tako? Iskustveno gledano mnogi ljudi "puknu" uslijed zivotnih teskoca/krizeva. Padaju u depresije, dozivljavaju psihicke slomove, dolazi i do samoubostava.

Ljudi u zivotu pokusavaju izbjeci teskoce/krizeve. Smatraju da je netko sretan ako nije dozivio neke vece sokove/boli, ako mu sve ide, sto se ono kaze, po PS-u.

Meni se cini kako se covjek razvija upravo preko svojih krizeva ali da, ponekad, Bog ipak natovari previse.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Empty
PostajNaslov: Re: Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi   Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Icon_minitimeuto ruj 21, 2010 3:23 pm

Dok se covjek razvije preko mnogih krizeva,vrijeme prolazi.
Nemas kucu,obitelj,posao,prijatelje ali zasluzujes carstvo nebesko... confused
Izbor je vas,stado (ovce) moje,reci ce sveti ljudi... no
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Empty
PostajNaslov: Re: Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi   Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Icon_minitimeuto ruj 21, 2010 3:43 pm

Ne kuzim ovo:
Fantom je napisao/la:

Nemas kucu,obitelj,posao,prijatelje ali zasluzujes carstvo nebesko... confused

Jel mos malo pojasnit?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Empty
PostajNaslov: Re: Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi   Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Icon_minitimeuto ruj 21, 2010 4:11 pm

Ako ti sve ide dobro u zivotu(za mene su ovo neke vrijednosti:topli dom,srecna obitelj,solidan posao) ti se ne mozes nazvati osobom koja nosi ili je nosila krizeve sudbine.
Covjek se nikada ne moze razviti dovoljno da kaze "e sada je dosta" ali se moze bar
malo pribliziti savrsenstvu a to priblizavanje traje cijeli zivot.
U tom razvijanju,misli na topli dom,obitelj i dobar posao mogu da budu samo prepreka.

P.S. Bog mi nikada ne moze natovariti onoliko koliko ja mogu da ponesem i podnesem...
Bog ili nasi tvorci se boje nase moci koju svi posjedujemo ali te moci ljudi nisu svjesni,
cast izuzecima koje se mogu na prste izbrojiti.
Mnogi naslucuju ali ne vjeruju.
U vjeri je moc ali neki ljudi mjesaju zabe i babe... no
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Empty
PostajNaslov: Re: Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi   Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Icon_minitimeuto ruj 21, 2010 4:13 pm

Da, ali sto ako ti pokusavas ostvariti to sto si naveo, a zivotne okolnosti ti stalno to onemogucuju? Tebi se nije desilo ali se ljudima masovno desava.

Jel mozes objasnit koju to moc mi posjedujemo?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Empty
PostajNaslov: Re: Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi   Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Icon_minitimeuto ruj 21, 2010 4:52 pm

mislim da želi reći da je čovjek uglavnom nesalomljiv... druga je priča što ima nekih koji kontaju da je život ružičast...
život je siv... evo npr, mene boli zub ima5 dana.. meni je to cool... jer sad kontam da uvijek nekoga nešto boli kad sam ja zdrav, a mene boli uglavnom briga za to...
da ljudi razmišljaju malo vidili bi da su u stvari nesalomljivi, al previše se zatvore u sebe sa svojim strahovima i jednostavno puknu...

ja sebi znam ponavljat izreku: uvijek postoji netko kome je gore nego tebi... zato sam uvijek u jednu ruku sretan... ;)
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Empty
PostajNaslov: Re: Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi   Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Icon_minitimeuto ruj 21, 2010 5:09 pm

Biga sine ja jesam cesto prolazio kroz Hercegovinu ali,da li je moguce....hm,ko zna...
...cudni su putevi gospodnji... cerek

Salim se,isto bih i ja odgovorio,geni,telepatija ili puka slucajnost,vrag ce ga znati... ides
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Empty
PostajNaslov: Re: Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi   Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Icon_minitimeuto ruj 21, 2010 5:14 pm

a tko će znati... sve je moguće... ionako na brata ne sličim nimalo... tako da... :P
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Empty
PostajNaslov: Re: Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi   Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Icon_minitimeuto ruj 21, 2010 5:17 pm

Biga,Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi... zubi
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Empty
PostajNaslov: Re: Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi   Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Icon_minitimeuto ruj 21, 2010 5:19 pm

hehe... tako je...
ozbiljno... kad pogledaš zašto neki se ubijaju, neznaš bil se smijao ili plakao... kažu ubio se što ga je ženska ostavila...
a majke ti na svijetu toliko milijuna žena a on zbog jedne se ubija... to je samo novi izazov...
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Empty
PostajNaslov: Re: Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi   Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Icon_minitimeuto ruj 21, 2010 5:25 pm

Samoubistvo je jedno od 7 smrtnih grijehova... rofl2
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Empty
PostajNaslov: Re: Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi   Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Icon_minitimeuto ruj 21, 2010 8:43 pm

Čovjek je onoliko slab koliko misli da je... najlakše je reči kvragu i sve pustiti
sve se nalazi u njemu.. sve ove male bolesti koje imao je ono što smo mi dopustili da se razviju i preuzmu nas.. ako netko dopusti pasti u depresiju to je dopustio sam... znam kako je to ne imati izlaza ne moči disati.. padati toliko duboko dok ne zaboraviš da padaš
ali to sam sve ja kriva
sad isto tako nemam nikamo ali osjećam se snažnije nego ikad
zašto?
jer gledam s druge strane. Nabacim iskren osmjeh i kažem kvragu i sve ali ja ne puštam
Još jedno iskustvo, još jedna zagonetka za riješiti, priča koju ću zaboraviti :)

Ako je ovo neki ispit.. želim briljirati na njemu jer ja to mogu.. znam da to mogu i uvijek ću znati da poslije svakog križa dobijem cvijeće miga

Rekla bi da me nešto pozitivna nadanaganja zubi Bolje ona mene nego ja nju

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Empty
PostajNaslov: Re: Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi   Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Icon_minitimeuto ruj 21, 2010 8:51 pm

Gea, to je ljepota življenja. hug To daje smisao životu osim...
Mnogi ljudi su tako tražili smisao. Tražili su nove zagonetke. Tražili su nove osjećaje, ljubavi prijateljstva, bili su nestalni. Pomislili su da su se zasitili. A zapravo nikad nisu istinski živjeli. Koliko se činili pogonjeni strastima i izazovima, osjećajima koje će istrpjeti, živjeli su razumom. Živjeli su razumom koji iskušava i isprobava i razumom koji sudi i analizira, ali ništa ne mijenja. Razumom koji donosi samosvjesnost, ali ističe vlastite probleme kao nešto prolazno ili ih toliko uvelićava da se gubi nada u promjenu. Zato ne treba mijenjati i prilagođavati sebe ili prilagođavati privremeno. Pretjerali su u tome te postali destruktivni.
To si mi ne smijemo dozvoliti. Što misliš, jel je tako? :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Empty
PostajNaslov: Re: Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi   Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Icon_minitimeuto ruj 21, 2010 9:07 pm

@Gea iznenađuješ me svojim optimizmom u zadnje vrijeme, za Legija sam već navikao da ima ovakve postove, ali tvoji su pravo osvježenje ides

@Alpha nije baš Bog kriv za sve što nam se dešava, imamo i mi svoje prste u tome. Doduše u takvim situacijama je glupo govoriti o krivnji bilo božjoj bilo našoj, jer ništa ne možemo promijeniti. Radi se o tome da damo najbolje od sebe, ništa više, ali i ništa manje, i tada ako se radi o ispitu ćemo briljirati kako Gea kaže :)



Zadnja promjena: Chakotay; uto ruj 21, 2010 9:54 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Empty
PostajNaslov: Re: Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi   Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Icon_minitimeuto ruj 21, 2010 9:50 pm

Chak iznenadjujes me u poslijednje vrijeme svojim postovima... zubo

Gea je puna optimizma,Legi te iznenadjuje,,MoW ti je pravo osvjezenje..itd...
Pa dobro je vise brate,uobrazices ih vise... cerek
Nece vise htjeti da dolaze na meeting... miga
Chak ko veliki brat... rofl2

P.S. Nemoj im davati vise komplimenata nego sto ih mogu nositi... :)


Zadnja promjena: Fantom; uto ruj 21, 2010 9:53 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Empty
PostajNaslov: Re: Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi   Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Icon_minitimeuto ruj 21, 2010 9:51 pm

Pa malo mi se život posložio kako spada, od tud pozitiva.. reklo bi se da je treniram :)

@Legi nisam sigurna da razumijem što hoćeš reči...

Mislim da promjene rade samo oni hrabri. Jer ono na što smo naučili.. na naš krevet, okoliš, grad, način razmišljanaj.. to je za nas sigurno. Znamo sve o tome.. kako će reagiati koji će osjećaj pružiti, što očekuju od tebe što ti od njih... oni koji se promjene uče ispočetka
E to je sad kocka.. gdje ćeš završiti...
A opet odpuštanje problema ili zagristi u njih nikad nije zdravo niti dobro... problem je tu htio ti u to buljiti i živcirati se (nepotrebno) ili žmiriti i praviti se da ne postoji dok on raste
A životno iskustvo ti daje da nađeš neku ravnotežu koliko se unjeti u riješavanje
Ne moraš sad dušu dati da opereš mrlju na košulji.. a opet ona će se samo stvrdnuti ako ništa ne napraviš ... sad se ja ponavljam...

u svakom slučaju nekiputa razum i analiza nam mogu biti prepreke... je ni razmu ni analiza ne slušaju naše emocije

sad mi reci jer sam nabola ovim postom ikakav odgovor na pitanje koje ne razumijem xD

@ Fantome mlati pusti Chak-a mislim da njegovi komentari takve vrste jako dobro djeluju.. bar mene potiču da još više pišem
a na meeting će sigurno svi doči jer ih Chak čini zadovoljnima a tko ne bi htio biti pokraj takve osobe? :P

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Empty
PostajNaslov: Re: Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi   Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Icon_minitimeuto ruj 21, 2010 9:59 pm

Hvala Gea hug

@Fantom mislim da svi mi u RL-u imamo dosta kritičara, pa je moj stav da nam ne treba još nešto takvoga i na forumu ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Empty
PostajNaslov: Re: Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi   Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Icon_minitimesri ruj 22, 2010 12:11 am

Chakotay je napisao/la:

@Alpha nije baš Bog kriv za sve što nam se dešava, imamo i mi svoje prste u tome. Doduše u takvim situacijama je glupo govoriti o krivnji bilo božjoj bilo našoj, jer ništa ne možemo promijeniti. Radi se o tome da damo najbolje od sebe, ništa više, ali i ništa manje, i tada ako se radi o ispitu ćemo briljirati kako Gea kaže :)

Ja nisam ni rekla da je Bok KRIV. Uopce nisam unijela taj pojam u raspravu. Cudesni su putevi Gospodnji ali treba se UFATI cak i kada nas natovari teskim krizem.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Empty
PostajNaslov: Re: Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi   Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Icon_minitimesri ruj 22, 2010 12:11 am

Fantom je napisao/la:
Chak iznenadjujes me u poslijednje vrijeme svojim postovima... zubo

Gea je puna optimizma,Legi te iznenadjuje,,MoW ti je pravo osvjezenje..itd...
Pa dobro je vise brate,uobrazices ih vise... cerek
Nece vise htjeti da dolaze na meeting... miga
Chak ko veliki brat... rofl2

P.S. Nemoj im davati vise komplimenata nego sto ih mogu nositi... :)

Zato mene spljuje di god stigne :P Valjda sa mnom voli ici na kavu :D

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Empty
PostajNaslov: Re: Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi   Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Icon_minitimesri ruj 22, 2010 11:20 am

Alpha je napisao/la:
Chakotay je napisao/la:

@Alpha nije baš Bog kriv za sve što nam se dešava, imamo i mi svoje prste u tome. Doduše u takvim situacijama je glupo govoriti o krivnji bilo božjoj bilo našoj, jer ništa ne možemo promijeniti. Radi se o tome da damo najbolje od sebe, ništa više, ali i ništa manje, i tada ako se radi o ispitu ćemo briljirati kako Gea kaže :)

Ja nisam ni rekla da je Bok KRIV. Uopce nisam unijela taj pojam u raspravu.
Znam da nis, ali iz kontekst bi se dalo iščitati da na to misliš jer govoriš da nam Bog daje težak križ. E ako nam to Bog daje znači da bi nam mogao dati i neki lakši koji će nam biti draži :) U tom smislu odluka je Njemu, a mi smo ti koji nešto moramo odraditi. Tu se ne slažem s tobom, ja mislim da mi imamo izbor i da se nas pita nešto o tome. Malo mi je lakše, kad mislim da smo slobodni i da možemo slobodno odabrati, jer tada naša borba ima smisla, možemo se nadati da možemo promijeniti stvari na bolje.

I sorry to što se ne slažem uvijek s tvojim mišljenjem, ne znači da mislim loše o tebi, upravo suprotno, za tebe mislim da si dobra i draga osoba i iz tog razloga volim ići s tobom na kavu mase

Alpha je napisao/la:
Cudesni su putevi Gospodnji ali treba se UFATI cak i kada nas natovari teskim krizem.
Lijepo rečeno ides
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Empty
PostajNaslov: Re: Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi   Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Icon_minitimesri ruj 22, 2010 12:29 pm

E, vi mene skroz krivo citate i iz tih pustih konteksta vidite neke stvari ne samo kojih nema nego odete u posve krivom smjeru ponekad :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Empty
PostajNaslov: Re: Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi   Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Icon_minitimesub lis 16, 2010 2:02 pm

ako čovjek ima puno problema u životu, za koje nije sam kriv nego, eto, sudbina, vjerojatno će puno razmišljati zašto je to tako i da li može naći nekakvo riješenje da mu život bude lakši i ljepši. sve dok mu je teško, napori da pronađe smisao svega, ga ojačavaju. i tako onda ona izreka "što te ne ubije, to te ojača" dokazuje da je stvarno tako. po meni, ova teorija važi za većinu čovječanstva.
ipak postoje i oni koji ne mogu podnijeti svoj križ, pa pokleknu, postaju sve slabiji i na kraju sami sebi presude. takvima je bog, očito, stavio više nego su mogli nositi.
zanimljivo je kako ima velikih razlika između ovih što se bore, i u toj borbi jačaju, i ovih što si oduzmu život ...tj, ima dosta slučajeva da se ljudi ubiju zbog banalnih razloga.
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 45
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Empty
PostajNaslov: Re: Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi   Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Icon_minitimepon lis 18, 2010 10:46 am

Eto, obzirom da ja vjerujem da naš život uglavnom ide po ugovorima koje smo sklopili "gore" prije reinkarnacije,
vjerujem da smo i mi dosta imali prste u nabacivanju križa na naša leđa. Vjerujem da nam naši duhovni vodiči predlažu kakav bi život trebali imati (vezano uz lekciju koju trebamo naučiti), a na nama je da prihvatimo ili ne.
Naravno, sve zaboravljamo kad dođemo na Zemlju pa nam je teško pojmiti zašto nam se događa to što nam se događa.
Kao što sam već prije napomenula, mogu govoriti iz vlastitog iskustva. Kad mi se pojavila boleština, bilo mi je teško na početku shvatiti zakaj se to baš meni događa. E, onda kad mi se ista boleština pojavila 2. puta, na prvi mah mi je prošlo kroz glavu -wtf?! Ali ubrzo sam skužila da očito ponavljam neke stare greške. I kad sam skužila koje su, radim na njima i bolje je. Shvaćanju pogreški pridonijela je i regresija po Newtonu na koju sam išla čak u Italiju. Ali isplatilo se jer dobila sam mnoge odgovore. A jedan od njih je bil da je moja bolest bila unaprijed dogovorena baš radi učenja važnih lekcija. I svako ko me zna, kuži o čemu govorim, jer sam tvrdoglava ko magare, pa me trebalo 2 puta vudriti po glavi da shvatim :D .

Joj, sve sam namljela... Mislim da kužite na kaj mislim...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Empty
PostajNaslov: Re: Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi   Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Icon_minitimepon lis 18, 2010 11:01 am

Po meni ti si uspjela i Bog ti je dao taman koliko mozes nositi ali da li je uvijek i sa svima tako? Hocu reci, u teoriji jeste jer je samoubojstvo slobodan izbor ali opet je do njega doslo radi nemogucnosti/nesposobnosti/neznanja kako da se osoba nosi s time. Netko drugi bi se prepustio, predao i to bi bilo ravno samoubojstvu...da li bi tada mogli reci da je toj osobi Bog dao preveliki teret, da se netko tu precijenio? I ako da, tko?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 45
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Empty
PostajNaslov: Re: Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi   Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Icon_minitimepon lis 18, 2010 4:50 pm

Po meni, mi smo "gore" ugovorili više nego kaj sad možemo ispuniti. To i nije čudno, jer život je tu dolje puno drugačiji nego tamo.U izvornom obliku smo, vjerujem puno svjesniji i mislimo da možemo više nego kaj zapravo možemo.
A i često nam se usput dogode i neke stvari na koje možda nismo računali pa se sve skupa ne da izdržati.
Npr., mi dogovorimo jako tešku lekciju "gore". I nama netko bliski isto to napravi. Samo, jedan od nas ipak ne može ispuniti svoj ugovor-previše mu je. Tada to i na nas naravno utječe, jer ako nam je netko blizak teško da se od toga možemo baš odvojiti. I tak je onda i nama teže ispuniti svoju obavezu. Mislim da je uloga Boga tu kao promatrača i pomagača (pomaže nam i na način da nam šalje vodiče i/ili anđele). On/Ona/Oni je tu kao roditelj. Pušta svoju djecu da uče sami i usput pomaže i savjetuje. To je moje mišljenje.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Empty
PostajNaslov: Re: Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi   Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Bog ti nikad ne daje više no što možeš nositi
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» gdje nikad ne biste putovali...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: