Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Umjetnost uz čaj (chat)

Go down 
+32
Dada289
Galileo Galilei
Akasha
SkywardSword
Madonna
dora
Shindayume
Korplikan
Lyra
Neo
Dantalion
Icarus
yuusha
legenda007
Melkior
flory
Zona
Fantom
hawara
Blizzard
Athena
Cinderella
Angelino croft
MoW
wanderer
biga
Skulptura
Legionar
Chakotay
Gea
Alpha
floridana
36 posters
Go to page : Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Next
Autor/icaPoruka
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Icon_minitimečet svi 03, 2012 8:00 pm

@dora kad si to predložila?

Ovak ja mislim da se fotke mogu zamijeniti, sve dok se ta zamjena učini do kraja roka. Ne vidim razlog zašto neki forumaš/forumašica ne bi mogao/mogla poslati novu fotku i reći da ju zamjenjuje sa ono starom koju je već poslao. Naravno zamjena se može učini sve dok se ne objavi fotonatječaj.

Što se tiče više fotki, ne znam tko bi odlučio koja će se objaviti, a ako se objavi više fotki tada bi netko mogao poslati deset fotki ili više i tako zagušiti cijeli fotonatječaj.


_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
dora
Žaba
dora


Female
Aquarius Goat
Broj postova : 268
Age : 45
Location : Zagrebačka županija
Registration date : 29.04.2011

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Icon_minitimečet svi 03, 2012 8:02 pm

mne, ja sam predložila da se odredi da svatko pošalje 2-3, ali nije prošlo jerbo i ova jedna se teško iznađe. zubi
[Vrh] Go down
dora
Žaba
dora


Female
Aquarius Goat
Broj postova : 268
Age : 45
Location : Zagrebačka županija
Registration date : 29.04.2011

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Icon_minitimečet svi 03, 2012 8:04 pm

ali bilo bi zanimljivije kada bi bile brojnije, ono oku ugoda i to. :)

a možda bi se i malo motivacije za slikanje dobilo time, tko zna. rofl
[Vrh] Go down
dora
Žaba
dora


Female
Aquarius Goat
Broj postova : 268
Age : 45
Location : Zagrebačka županija
Registration date : 29.04.2011

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Icon_minitimečet svi 03, 2012 8:12 pm

e danas sam sedam (7) puta ušla i izišla iz dućana a da bi osposobila, to jest uspjela iz pipe u kuhinji pa roz prozor pa na tersu i to, provest crijevo da mogu zalit dvorište jerbo se to sve nešto u šahti pokvarilo.

valjda samo ja imam nemoguće navoje na kuh.pipi, da se ne more normalno našarafit, još uvijek piški na jednoj premosnici sa 3/4 na 1/2. Boink zubi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Icon_minitimečet svi 03, 2012 9:23 pm

Sto se tice slanja vise fotki...sam natjecaj tako gubi smisao (po mom misljenju). Netko, sto kaze Chak, moze poslati 10 fotki kako bi si povecao izglede ili jer se ne moze odlucit. Upravo je poanta da se natjecemo s po jednom fotkom. Vise fotki se moze izlagati na nekoj izlozbenoj temi. Ovako je mozda manje slika ali sto bi bilo da ih je npr. 20, a glasaca (skupa s onima koji su sudjelovali) 7.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Icon_minitimečet svi 03, 2012 10:10 pm

I ovako je previše slika, kamoli da svatko šalje nekoliko. Bilo bi 40 slika i 10 glasača.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Icon_minitimečet svi 03, 2012 10:58 pm

I meni se cini tako...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
dora
Žaba
dora


Female
Aquarius Goat
Broj postova : 268
Age : 45
Location : Zagrebačka županija
Registration date : 29.04.2011

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Icon_minitimepet svi 04, 2012 11:42 am

Blizzard je napisao/la:
I ovako je previše slika, kamoli da svatko šalje nekoliko. Bilo bi 40 slika i 10 glasača.

Baš naprotiv,iznimno malo je slika ovdje.

Čak i kad ih je 10, opet ih je malo ustvari. Odaziv, interes je premalen, i zato sam bila predložila da se odredi - ne svatko koliko želi, već recimo svatko po barem dvije. Na taj način da bude šarolikije, punije, zanimljivije, eto. No nije to najbitnija sporedna stvar na svijetu tako da neka ostane kako je. :)
[Vrh] Go down
dora
Žaba
dora


Female
Aquarius Goat
Broj postova : 268
Age : 45
Location : Zagrebačka županija
Registration date : 29.04.2011

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Icon_minitimepet svi 04, 2012 11:44 am

i da. 40 slika nije previše nikako. :)
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Icon_minitimepet svi 04, 2012 12:28 pm

Blizzard je napisao/la:
Bilo bi 40 slika i 10 glasača.
Slažem se sa ovim. Slika nikad nije previše :P, ali ako se radi o fotonatječaju, onda se mora voditi računa i o odazivu glasača.
Nažalost, često znamo imati situacije da je glasača manje od natjecatelja (onda se glasanje produžuje), a time izvrsne slike znaju biti zanemarene.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
dora
Žaba
dora


Female
Aquarius Goat
Broj postova : 268
Age : 45
Location : Zagrebačka županija
Registration date : 29.04.2011

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Icon_minitimepet svi 04, 2012 12:40 pm

da ali zašto bi broj glasača trebao biti srazmjeran broju natjecatelja? Pa neka glasa i samo pet ljudi, ali neka ima barem izbor, a ne 5-6 slika........do 10 eventualno ako se posreći...
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Icon_minitimepet svi 04, 2012 1:01 pm

Baš zato jer u protivnom fotonatječaj (glasanje) gubi svoj smisao. miga Jedno je postavljati sliku u fotoalbum, gdje će netko moći neobvezno pogledati neke slike, a druga je stvar postaviti 50-ak slika koje će pogledati 10-ak ljudi, a svoj glas će dati eventualno 1/3.

Osobno, mislim da je na ovom forumu (obzirom na odaziv glasača), često puta dovoljno postaviti već tri slike za glasanje. Na taj način se dobiva realniji uvid u ukus većeg broja forumaša i bolje se može potvrditi rang lista plasiranih slika.


_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek
Madonna


Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Age : 47
Location : split-solin-rim-los angeles...@
Registration date : 07.11.2010

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Icon_minitimepet svi 04, 2012 5:57 pm

mozda bi se problem mogao rijesiti da glasaci imaju opciju glasati za vise slika,nesto slicno kao kod anketa sa vise izbora,kao sto sam vidio na nekim drugim forumima...@ :)
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Icon_minitimepet svi 04, 2012 8:47 pm

http://www.blic.rs/Kultura/320172/Munkova-slika-Krik-prodata-za-rekordnih-11992-miliona-dolara


koji idiotizam. vjerujem da se večina vas neće složiti s ovim što ću sad napisati ali kako pobogu išarani komad platna/drva/iverice/čega već, pogotovo što su 4 verzije ovoga i nije unikatna vrijedi 120 milijuna, pa ljepše su slike sa bombonjere. za to treba znat slikat

evo, nije li ovo:
Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Bob-ross-landscape-painting-281-2

ljepše i teže za naslikat nego ovo:
Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 240561_scream02-ap_ff

baš me zanima koji je to kriterij koji tvrdi da je odurna idiotska škrabarina naalkoholiziranog šabana vrijednija od slike nekog prosječnog uličnog slikara...
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Icon_minitimepet svi 04, 2012 9:12 pm

A propos broja slika i brojnosti glasača, iz statistike je poznato da za bilo kakvu distribuciju treba imati značajno više primjeraka (glasača) nego kategorija (slika). Stoga ono što kaže dora ne stoji baš.
Inače, Madonna je dao dobar prijedlog, glasanje za više slika bi situaciju bitno popravilo. Možda se to može namjestiti. Što mislite o tome? :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Icon_minitimepet svi 04, 2012 9:20 pm

Citat :
...glasanje za više slika bi situaciju bitno popravilo. Možda se to može namjestiti. Što mislite o tome?
Osobno nisam za glasanje za više slika, jer mislim da bi lako moglo doći do nekritičnog klikanja koje bi rezultiralo velikim brojem glasova, ujedno od realno malog broja glasača. misli
Time bi lako došlo i do ujednačavanja broja glasova, a cilj je ipak vrednovati jednu, nama najbolju sliku.
Smatram da bi to u konačnici vodilo samo lažnoj kvantiteti, bez realne podloge. Što drugi misle o tome? miga

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Icon_minitimepet svi 04, 2012 11:12 pm

Athena je napisao/la:
Citat :
...glasanje za više slika bi situaciju bitno popravilo. Možda se to može namjestiti. Što mislite o tome?
Osobno nisam za glasanje za više slika, jer mislim da bi lako moglo doći do nekritičnog klikanja koje bi rezultiralo velikim brojem glasova, ujedno od realno malog broja glasača. misli
Time bi lako došlo i do ujednačavanja broja glasova, a cilj je ipak vrednovati jednu, nama najbolju sliku.
Smatram da bi to u konačnici vodilo samo lažnoj kvantiteti, bez realne podloge. Što drugi misle o tome? miga

Ako je cilj vrednovati jednu najbolju, onda će naravno ostati kako je do sada.
Ali, mislim da bi bilo lijepo i pošteno da ako nam se svide dvije slika od njih pet, da im onda možemo dati svakoj po glas.
Svakako, nekako bi trebalo kontrolirati da se ne može glasati za više od njih nekoliko, recimo da se ograniči na tri slike ili alternativno, na ne više od pola slika koje su na natječaju.
Ne znam...

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Icon_minitimepet svi 04, 2012 11:18 pm

@Korplikan...totalno te kuzim zubi

@Diskusija vezana za visestruko glasanje...to mi je besmisleno. Poanta glasanja je da se da jedan glas.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Icon_minitimepet svi 04, 2012 11:31 pm

Korplikan je napisao/la:
...

Pogle Picassa. Umjetnik kažu. Slikao je ko da je retardiran.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Icon_minitimesub svi 05, 2012 12:15 am

Munckova slika mi se čini boljom od one druge, više mi se sviđa i više je truda u nju uloženo.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Icon_minitimesub svi 05, 2012 11:44 am

Madonna je napisao/la:
mozda bi se problem mogao rijesiti da glasaci imaju opciju glasati za vise slika,nesto slicno kao kod anketa sa vise izbora,kao sto sam vidio na nekim drugim forumima...@ :)
Ideja u stvari nije loša, ali mi se čini malo kompliciranom. Kako bi to ograničili broj glasova i na koji broj. Recimo da ima 7 fotki, a ja se dvoumim oko dvije, meni je dovoljno samo dva glasa, ali netko se može dvoumiti između pet fotki i njemu tada treba pet glasova. No što ako se nekome sviđaju sve fotke i svakoj da po jedan glas, tada to glasanje nema smisla, jer će sve imati po jedan glas više. Time bi se samo napuhavao broj glasova, ali broj glasača bi bio isti.

Ja sam i dalje da jedan forumaš može poslati jednu fotku, a nakon otvaranja natječaja, jedan forumaš može glasati za jednu fotku. Ne vidim baš neke velike važnosti u tome jer ako netko ima neke lijepe fotke može ih staviti na topic koji je za to, pa ćemo tamo komentirati, a i ako se nekome baš jako sviđaju dvije ili tri fotke, također to može prokomentirati i pohvaliti rad autora nakon što se završi fotonatječaj, a sad tko će imati najviše glasova, kao da je to važno ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Icon_minitimesub svi 05, 2012 12:06 pm

Korplikan je napisao/la:
evo, nije li ovo:
Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Bob-ross-landscape-painting-281-2

ljepše i teže za naslikat nego ovo:
Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 240561_scream02-ap_ff

baš me zanima koji je to kriterij koji tvrdi da je odurna idiotska škrabarina naalkoholiziranog šabana vrijednija od slike nekog prosječnog uličnog slikara...
Meni je slika "Krik" nekako privlačna, ima nešto u njoj. Kad sam ju prvi puta vidio, a to je bilo davno dok sam još bio u srednjoj školi, me se dojmila. Prikazuje strah, tjeskobu, depresivnost... nekako privuče pozornost. E sad zašto ta slika vrijedi 120 milijuna dolara, a ova druga niti 120 dolara, ne znam. Meni je definitivno i ova druga lijepa, jer volim prirodu, pa samim time i slike prirode :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
dora
Žaba
dora


Female
Aquarius Goat
Broj postova : 268
Age : 45
Location : Zagrebačka županija
Registration date : 29.04.2011

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Icon_minitimened svi 06, 2012 1:54 pm

MoW je napisao/la:
A propos broja slika i brojnosti glasača, iz statistike je poznato da za bilo kakvu distribuciju treba imati značajno više primjeraka (glasača) nego kategorija (slika). Stoga ono što kaže dora ne stoji baš.
Inače, Madonna je dao dobar prijedlog, glasanje za više slika bi situaciju bitno popravilo. Možda se to može namjestiti. Što mislite o tome? :)

A vidi.....bio dobar ili loš moj prijedlog nebitno, no u nekoliko sam navrata predlagala ponešto, a sve u svrhu malo veće zainteresiranosti i povećanja broja učesnika, od slučajnog prolaznika kroz forum pa do ljudi koji ovdje obitavaju.... ali najgore je kao i općenito u životu, ne učiniti ništa. Ostati u mjestu.:)


@Korplikan, KRIK je nastao iz emocije - i budi duboke emocije. A ovaj simpatični pejsaž je eto tako, hm. Baš bi lijepo bilo prošetati tim krajolikom. I to je sve što ta slika može dati promatraču....A njena (krik)vrijednost mi je precijenjena obzirom na gladnu djecu u Somaliji....tako ja na to gledam. :)
[Vrh] Go down
dora
Žaba
dora


Female
Aquarius Goat
Broj postova : 268
Age : 45
Location : Zagrebačka županija
Registration date : 29.04.2011

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Icon_minitimened svi 06, 2012 1:57 pm

jučer nisam imala ni fotić ni vremena, a točno sam si i mislila kako će danas biti ružno vani zubi

ali do ponoći možda još i zasja sunce. cerek
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Icon_minitimened svi 06, 2012 3:47 pm

Možda i u ponoć zasja sunce dora zubi Natječaj ću objaviti sutra poslije 17 kad se vratim s posla, tako da možeš i sutra nešto poslikati i poslati mi :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 34 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Umjetnost uz čaj (chat)
[Vrh] 
Stranica 34 / 40.Go to page : Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Umjetnost Pisanica

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Art-
Forum(o)Bir: