Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Duhovni vodiči i anđeli čuvari

Go down 
+19
Chakotay
tomi
Fantom
Gea
Blizzard
Reptil
Lukini
Michael Wittmann
MoW
Merkurica
**Vanyari
Angel from shadow
Hybrid
gloria_g
zeka
zvezda
Alpha
vladimir
Svjetloisjena
23 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Icon_minitimepet pro 07, 2007 12:06 am

Zlo je nedostatak dobroga kao što je tama nedostatak svjetla. Dakle dobro postoji kao kategorija, zlo se definira negacijom i možemo reći da zapravo ne postoji. Kad dobro ojača, zlo nestaje. No dok dobro ne ojača, zlo može biti i te kako stvarno. U snu se možemo jako bojati, a kad se probudimo shvatimo da je to bio samo san. Nadam se da je slično i sa zlim. Jednoga dana shvatit ćemo da ga nema.


Zadnja promjena: ; pet sij 04, 2008 11:43 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Icon_minitimepet pro 07, 2007 11:10 am

zvezda je napisao/la:
Kako si ti u prednosti ako postoji zlo, tj. negativna energija?... *

pa kao što rekoh - ako je istina da - kako misliš tako jest! a ja mislim da zlo ne postoji - tada za mene ni ne postoji, niti ću se susretati s tim (da budem iskrena, kad bolje razmislim, u ovom životu se do sada i nisam susrela s tim)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Icon_minitimepet pro 07, 2007 6:24 pm

A, to!
Pa, ... ... ... ne mogu se ni ja prisetiti neke realne situacije susreta sa zlom, ali... ... ... nesto kao ispod ruba svesti... negde tu, oko mene... *
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Icon_minitimesub pro 08, 2007 10:15 am

gloria_g je napisao/la:
zvezda je napisao/la:
Kako si ti u prednosti ako postoji zlo, tj. negativna energija?... *

pa kao što rekoh - ako je istina da - kako misliš tako jest! a ja mislim da zlo ne postoji - tada za mene ni ne postoji, niti ću se susretati s tim (da budem iskrena, kad bolje razmislim, u ovom životu se do sada i nisam susrela s tim)
Zlo itekako postoji jer da nema njega ne bi bilo ni dobra:uvijek je tamo gde ga najmanje ocekujes,zna se pritajiti i sakriti cak i u obliku dobrog i cekati dugo svoj trenutak;svoje sam vezao takoreci duhovnim lancima i lakse mi je podneti nego zadati bol jer sam svesan da ako pukne jedna karika i ucinim korak napred ka njemu nema mi vracanja i bez obzira da necu nastaviti koracati u tom pravcu taj jedini korak ce me jesti iznutra.
Necu reci da sam koristio neke stvari radi prouzrokovanja susreta sa necim sto je iznad mene(poput nostradamusa) vec da sam se nasao u situacijama
vidjenja neobicnih stvari koje su ipak realne ali mora se uzeti u obzir i sve price i legende koje smo slusali od nasih starih i prastarih te i to utice na nasu psihu i stvaranja vizija.Jedno je vizija zla a drugo je osetiti ga recimo u odbojnosti ka drugom bez obzira sto ne delimo misljenja i nemamo iste ukuse,ja recimo osetim zlo i zlu osobu u prvom susretu ociju.
Ono podsvesno ja nisam ja vec andjeo koji mi je od rodjenja dodeljen da bude uvek sa mnom gde god ja bio i ma sta cinio ali mi je isto dodeljen i njegov protivnik,moj dobar je jaci od mog zlog i ovde bih sada rekao "imamo li slobodu volje?".Naravno ovo je samo moje i ne mora biti za sve.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Icon_minitimesub pro 08, 2007 12:04 pm

Tvoje je i dopada mi se... *
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Icon_minitimesub pro 08, 2007 12:52 pm

Da, vlado je to jako dobro napisao :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Icon_minitimened pro 09, 2007 10:38 pm

gloria_g je napisao/la:
zvezda i namcor - ako je istina da: kako misliš tako jest - ja sam u prednosti - jel???:-))))

Pa kad bi ta izreka bila tocna onda bi teoretski mozda i bila u prednosti. Ali mislim da nije onako kako mi mislimo nego je onako kako jeste. A mi mozemo mislit sto hocemo. Dakle ti mislis da nema zla, netko drugi misli da ga ima. Ako ga nema svi smo u prednosti. Ako ga ima ti si u vecoj opasnosti jer nisi ni na koji nacin pripremljena na zlo... Iako mislim da nitko zapravo nikad nije pripremljen, al eto.
Ali kao sto rekoh ako zlo postoji medju ljudima, a tome svi mozemo posvjedocit, onda je, za mene, to prilican dokaz da ono postoji...
Pa sad...

Pozz :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Icon_minitimepon pro 10, 2007 11:31 am

Namcor je napisao/la:
gloria_g je napisao/la:
zvezda i namcor - ako je istina da: kako misliš tako jest - ja sam u prednosti - jel???:-))))

Pa kad bi ta izreka bila tocna onda bi teoretski mozda i bila u prednosti. Ali mislim da nije onako kako mi mislimo nego je onako kako jeste. A mi mozemo mislit sto hocemo. Dakle ti mislis da nema zla, netko drugi misli da ga ima. Ako ga nema svi smo u prednosti. Ako ga ima ti si u vecoj opasnosti jer nisi ni na koji nacin pripremljena na zlo... Iako mislim da nitko zapravo nikad nije pripremljen, al eto.
Ali kao sto rekoh ako zlo postoji medju ljudima, a tome svi mozemo posvjedocit, onda je, za mene, to prilican dokaz da ono postoji...
Pa sad...

Pozz :)

vidim da sam u manjini :) :)
no ovako: ljudi su slobodna bića jel tako?? imamo slobodu biranja slažete se??? u tome i je ta slobodna...
a ta sloboda očituje se u stvaranju - kreiranju naših života - jel se i s tim slažete??

dakle - mi stvaramo svoju "stvarnost" - e a ja u stvojoj stvarnosti ne stvaram zlo (pri tom mislim na istinsko zlo - ne na ljude koji su ograničeni nekakvom ljubomorom, zavisti ili tako nečim!!)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Icon_minitimepon pro 10, 2007 1:57 pm

Znas kako ja mislim... Da ipak postoje neke stvari... i to sto cu im ja okrenuti ledja nece uciniti da one nestanu, vec samo da me udare nepripremljenu...
Iako bi deo mene voleo da si ti u pravu, ali to je u suprotnosti sa mojim osecajima, impresijama... *
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Icon_minitimepon pro 10, 2007 3:49 pm

zvezda je napisao/la:
Znas kako ja mislim... Da ipak postoje neke stvari... i to sto cu im ja okrenuti ledja nece uciniti da one nestanu, vec samo da me udare nepripremljenu...
Iako bi deo mene voleo da si ti u pravu, ali to je u suprotnosti sa mojim osecajima, impresijama... *

nisam ja ničemu okrenula leđa - naprotiv - tu vas je previše koji mislie drugačije od mene, da me nebi motivirali da probam pronaći to o čemu govorite. ali jednostavno TOGA NEMA za mene???
okrećući se oko sebe, u najgorem slučaju vidim samo neznanje, ovisnost, nerazumijevanje, nedostatak ljubavi.....
(na kraju krajeva gledajući i u sebe - ne moram se okretati da to vidim :D :D :D :D :D )
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Icon_minitimepon pro 10, 2007 8:14 pm

Ha, sad...ne znam sto ti to znaci gledajuci oko sebe...jel to kao u tvojoj neposrednoj blizini? Mislim da ni drugi ovdje prisutni ne stvaraju zlo oko sebe ali ono svejedno postoji. Cak ako ga nema u neposrednoj blizini... Npr. u nekim nekontroliranim situacijama kao sto je rat - neki ljudi se ponasaju casno i ljudski unatoc nenormalnoj situaciji dok se drugi pokazu u pravom svjetlu radeci grozne stvari... E sad moze se to nazvati svakavim imenima (tipa mama ga nije voljela pa je sad jadnicak izrasto u sadista) ali to su u jednu ruku opravdavanja, nazivanja iste stvari razlicitim imenima...al na koncu sve se to moze staviti pod isti nazivnik zla. I tesko da se na to moze utjecati na princip da mi stvaramo svoju stvarnost jer bi to znacilo da su ljudi sami sebi navukli zlo na vrat, a to cesto nije bas tako...pogotovo kad vidimo kako se ljudi ponasaju prema djeci, zivotinjama...uglavnom slabijima od sebe koji su apsolutno neduzni u cijeloj situaciji...

Eto...tako da djelim misljenje sa Zvezdom po pitanju dobra i zla (ma kojim imenima mi to nazivali)...iako, kao sto i Zvezda kaze, bilo bi lijepo da si ti u pravu...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Icon_minitimeuto pro 11, 2007 12:05 am

To je kod mene prosto onaj jeziv osecaj... Kada nesto cujem ili procitam i osetim neku vrstu jeze, kao treperenja u nekom delu tela, nepogresivo znam da sam srela istinu... To mi se javilo i previse puta za moj ukus kada je rec o zlu... *
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Icon_minitimeuto pro 11, 2007 12:56 am

Mislim da zlo postoji, ali samo kao negacija dobroga. Kao takvo, ono će jednoga dana nestati i ostat će samo dobro koje jedino postoji. No dotad...

Ispričavam se ako sam ovo već napisala, ali ponavljanje je majka znanja.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Icon_minitimeuto pro 11, 2007 3:17 am

Da napisla si ali nema veze... Mislim da je to prilicno dobro definirano za ovaj nas svijet... Osobno se najvise prikljanjam toj teoriji i onoj da je sve energija, a energija ne moze biti ni dobra ni losa, samo se nama iz nase perspektive cini da postoji dobro i zlo...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Icon_minitimeuto pro 11, 2007 11:17 am

ok odustajem :D :D
a ako sretnem zlo - pa povjerujem da postoji - vi ćete biti prvi kojima ću to javiti :D :) :P :vopi: :vopi: zubi zubi
[Vrh] Go down
Angel from shadow
Riba
Angel from shadow


Female
Leo Rooster
Broj postova : 158
Age : 30
Registration date : 16.12.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Icon_minitimepon pro 17, 2007 12:59 am

malkice ste otishli s temom stranputicom...
vratimo se mi na duhovne vodiche...
kao shto je netko vech lijepo rekao, zgodno je kako dobijesh odgovor prije nego postavish pitanje tj. josh ga ni ne oblikujesh potpuno u glavi
obozavam svojeg DV-a ali kod mene je problem kad imam neku teshku situaciju, shto chu se prije sjetiti svih svetaca i ne svetaca nego nje roll
i onda se sjetim kad prode mislim doh
najlijepshe je znati da kad si najosamljeniji opet nisi sam
lovely
[Vrh] Go down
Angel from shadow
Riba
Angel from shadow


Female
Leo Rooster
Broj postova : 158
Age : 30
Registration date : 16.12.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Icon_minitimepon pro 17, 2007 1:01 am

gloria_g je napisao/la:
ok odustajem :D :D
a ako sretnem zlo - pa povjerujem da postoji - vi ćete biti prvi kojima ću to javiti :D :) :P :vopi: :vopi: zubi zubi

jao shto su mi simpa ovi koji su uvjereni da su svi dobri i sve dobro
svaka chast na optimizmu!
:cheers:
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Icon_minitimepon pro 17, 2007 11:50 am

nisam uvjerena da su svi dobri - rekla sam da za one za koje vi mislite da su zli - za mene su oni samo ljudi bez znanja, slabostima, prevelikim samoživim željama i ljudskoj ograničenosti. ja to tako karakterizima, a ne zlom.
a to je velika razlika.
[Vrh] Go down
Angel from shadow
Riba
Angel from shadow


Female
Leo Rooster
Broj postova : 158
Age : 30
Registration date : 16.12.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Icon_minitimeuto pro 18, 2007 1:06 am

hm, sad si opisala neshto treche.
ljudi bez znanja, slabostima, prevelikim samoživim željama i ljudskoj ograničenosti.
to su josh uvijek dobri ljudi ;)
uzmi samo za primjer nekoga od poznatijih osoba, prvi i najuchestaliji primjer (mozda preuchestal XD) je hitler - nije bash da je bio bez znanja, ogranichen i sl. zar ne?
no dobro, svatko ima svoje mishljenje i mogli bi raspravljati u nedogled, a stvarno ne vidim razlog zashto bih te uvjeravala u svoje mishljenje ako ti imash svoje :)
btw. svida mi se nachin na koji razmishljash. voljela bi kad bi i ja mogla biti tako optimistichna (i to ne mislim na losh nachin)
ako ikad budesh trazila nekoga za raspravu o postojanju zla, znash gdje sam ;)
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Icon_minitimeuto pro 18, 2007 2:58 pm

[quote="Angel from shadow"]ljudi bez znanja, slabostima, prevelikim samoživim željama i ljudskoj ograničenosti.

iz tih karakteristika proizlaze djela za koja ćeš ti reći da je zlo. to sam htjela reći.
al fakat, čemu raspravljat o "zlu" - predjimo na nešto svjetlije... :D :P zubi
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Icon_minitimesri pro 19, 2007 1:52 am

Na svetlost... *
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Icon_minitimesri pro 19, 2007 11:01 am

....i u tami
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Icon_minitimesri pro 19, 2007 11:06 am

...i u senkama smrti...

"When I walk through the Walley of the Shadows of Death..."
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Icon_minitimesri pro 19, 2007 11:57 am

opet vi..... :D :D lolcina lolcina lolcina
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Icon_minitimesri pro 19, 2007 7:48 pm

da...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Duhovni vodiči i anđeli čuvari
[Vrh] 
Stranica 2 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» fotografska natjecanja- 2009

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: