Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu

Go down 
+7
Alpha
biga
Deti
Chakotay
Blizzard
Athena
julija81
11 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
julija81
Žaba
julija81


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 217
Age : 42
Registration date : 15.10.2010

Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Empty
PostajNaslov: Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu   Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Icon_minitimened vel 20, 2011 10:13 pm

Verovali ili ne, ali naucno je dokazano !!! :D

Muškarci često pričaju tek toliko da bi učestvovali u razgovoru i pritom uglavnom koriste iste reči. S, druge strane, žene su u govoru preciznije i nepredvidivije, otkriva istraživanje britanskih stručnjaka.


Suprotno uvreženom ubeđenju, muškarci mnogo više pričaju nego pripadnice lepšeg pola.

Prema rečima, profesora psihologije Goufrija Bitija sa univerziteta u Mančesteru, žene u razgovoru koriste preciznije i promišljenije reči, dok su muškarci skloni opštem brbljanju.

On je u potrebe istraživanja, analizirao 56 studija o muškoj i ženskoj komunikaciji. Tom prilikom je otkrio da rezultati 24 studije pokazuju da muškarci više pričaju, dok su samo dve potvrdile da to čine žene.

Uopšteni komplimenti
U svom istraživanju, profesor Biti je dao dobrovoljcima scenarije razgovora s različitim temama, a pri tom je svaka peta reč bila izostavljena. Nakon toga, dobrovoljci su sami umetali vlastite reči, a razgovori su se snimali.

Primetio je da se muškarci više oslanjaju na generalne i predvidive reči, kao što su “dobro” i “u redu”. Pa, bi tako, na primer, tipičan kompliment muškarca bio “Danas izgledaš baš lepo”, dok bi ženski bio “Baš mi se sviđa ta majica, gde si je kupio”.

Muškarci “recikliraju” reči
Ukupno gledano, 81 odsto reči koje su izgovarali muškarci mogle su da se predvide, dok je taj procenat kod žena bio 70 odsto. Jedine okolnosti u kojem su oba pola koristila iste reči, bio je razgovor o aktuelnim događanjima.

- Kod muškaraca je verovatnije da izgovaraju reči tek toliko da govore i učestvuju u razgovoru - smatra profesor Biti.
Oni to rade zato što žele da se što bolje uklope u društvo ili zato što misle da to drugi od njih očekuju. Pritom “recikliraju” reči, što znači da jednu reč ponavljaju nebrojeno puta, tvrdi on.


izvor

_________________
...you can run, but you can not hide...
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Empty
PostajNaslov: Re: Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu   Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Icon_minitimened vel 20, 2011 11:33 pm

Osobno ne bih rekla da muškarci pričaju više od žena, ali očito postoji uvriježeno mišljenje o ženama kao brbljavicama, koje ne mora imati realnu podlogu.
Što se tiče previdljivosti riječi kod muškog spola, tu se u potpunosti slažem.
Mislim da su muškarci uglavnom skloniji kraćim, uobičajenim, nedovoljno definiranim rečenicama.
Žene su u izražavanju bogatijeg vokabulara i sklonije su analizirati i promišljati ono o čemu će pričati.

Uglavnom, muškarci i žene ne percipiraju potrebu za razgovorima o određenim temama jednako bitno.
Dok će žene imati potrebu općenito ići u detalje, možda reći i ono što su već rekle stotinu puta, samo na drukčiji način :P, mnogim muškarcima će takvi razgovori biti nepotrebni, jer neće vidjeti njihovu svrhu, osim ako ona nije praktično usmjerena.
Oni vjerojatno neće zapaziti da je žena koja priča o nekoj "prožvakanoj" temi, ali opažajući pritom neke druge pojedinosti, već dotakla neku drugu temu ili aludirala na neku situaciju.
Čini mi se da muškarci ponekad govore nešto samo zato da bi pokazali da su zainteresirani za konverzaciju sa sugovornicama, a da im se pritom baš i ne da pričati pa se ograničavaju na kraće, predvidljive rečenice.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Empty
PostajNaslov: Re: Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu   Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Icon_minitimečet tra 21, 2011 1:54 am

To valjda britanci tamo klampaju ko navinuti, ali inače žene imaju tu čast xD
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Empty
PostajNaslov: Re: Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu   Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Icon_minitimečet tra 21, 2011 10:01 am

julija81 je napisao/la:
Verovali ili ne, ali naucno je dokazano !!! :D
Eto ti ga sad, pa zar nije jednako tako bilo znanstveno dokaza da žene izgovore puno više riječi u jednom danu od muškaraca.

Polako počinjem sumnjati u te naučnike, malo previše pričaju lol!

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Deti
Majmun
Deti


Male
Sagittarius Broj postova : 1743
Location : Dalmacija
Registration date : 29.09.2007

Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Empty
PostajNaslov: Re: Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu   Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Icon_minitimečet tra 21, 2011 12:26 pm

Bez komentara zubi
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Empty
PostajNaslov: Re: Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu   Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Icon_minitimečet tra 21, 2011 1:33 pm

julija81 je napisao/la:
kompliment muškarca bio “Danas izgledaš baš lepo”, dok bi ženski bio “Baš mi se sviđa ta majica, gde si je kupio”.
hmmm nikakvo iznenađenje... "gdje si je kupio jer baš takvu nemam u ormaru... možda i imam, ne znam trebala bih onih 1 000 nekad i pogledati..."
julija81 je napisao/la:

Muškarci “recikliraju” reči
Ukupno gledano, 81 odsto reči koje su izgovarali muškarci mogle su da se predvide, dok je taj procenat kod žena bio 70 odsto.
ni ovo nije iznenađenje jer žene ni same svoje postupke nekad ne mogu predviditi a da ne pričamo o riječima...

i na kraju me baš zanima koliko su "znanstvenici" za ovo dobili para...
blago nama kakvih sve znanstvenika imamo. pa onda čitamo:
"znanstvenici otkrili da privlačnost leži u duljini prstiju"
"znanstvenici otkrili da muškarci i žene prde isto"
"znanstvenici otkrili da žene više smrde od muškaraca"
.
.
.

hoće li itko meni ponuditi neki novac za neko debilno istraživanje poput spomenutih??

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Empty
PostajNaslov: Re: Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu   Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Icon_minitimepet tra 22, 2011 11:15 am

Ja bih cak i dala neki novac da se otkrije zasto ti zapravo imas tako lose misljenje o zenama kava

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Empty
PostajNaslov: Re: Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu   Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Icon_minitimepet tra 22, 2011 11:35 am

nebih se bash slozio sa time da zene manje pricaju a vise kazu. tocnije bi bilo da puno pricaju i puno kazu, a muskarci malo pricaju a puno kazu i tu se nema kaj za rec. kada moja draga prica to je ko da slusam radio, a ja samo slusam i onda ja velim dvje tri pametne i pobio sam sve sta je ona pricala cijelo vrijeme, i onda opet moram slusat drugu verziju koja objasnjava da nisam u pravu i sve sta veli zapravo veli jako jasno i shvatljivo, al uzalud kad ja opet to sve pobijem sa dvje tri rijeci. i onda zaradim stipavca na trbuhu :/
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Empty
PostajNaslov: Re: Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu   Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Icon_minitimepet tra 22, 2011 11:49 am

A jel nekom možda palo na pamet da to nema veze sa spolom jer ja znam žena koje jako malo pričaju, a znam i muškaraca koji se ne mogu zaustaviti ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Empty
PostajNaslov: Re: Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu   Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Icon_minitimepet tra 22, 2011 11:53 am

slazem se sa tobom Chak. ima i takvih
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Empty
PostajNaslov: Re: Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu   Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Icon_minitimepet tra 22, 2011 2:34 pm

Chakotay je napisao/la:
A jel nekom možda palo na pamet da to nema veze sa spolom jer ja znam žena koje jako malo pričaju, a znam i muškaraca koji se ne mogu zaustaviti ;)

Ma nije problem da to padne na pamet, samo pitanje je koliko se to slaže sa praksom. zubi
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Empty
PostajNaslov: Re: Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu   Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Icon_minitimepet tra 22, 2011 7:09 pm

Alpha je napisao/la:
Ja bih cak i dala neki novac da se otkrije zasto ti zapravo imas tako lose misljenje o zenama kava
evo odgovorit ću ti besplatno... :P
nemam ja baš neko loše mišljenje o ženama. ima mnogo žena koje su 100 puta bolje od muškaraca. al vas(žene) nažalost hebu stereotipi.
tako da je i ovo istraživanje silovanje znanosti u svrhu razbijanja još jednog stereotipa. tj žene kao ultimativni izvor nesuvislih riječi... :P

tisućama godina žene su bivale okarakterizirane kao zanovjetala. tako htjele one ili ne, većina ih je i postalo zanovjetalima... al ozbiljno, znam mnogo žena koje uvijek, al baš uvijek moraju biti kontra muža. pa čak i kad on pođe njima niz dlaku, one se opet okrenu...

a i nisam sreo mnogo žena koje baš tako lagano dobijaju neke rasprave koje se povedu u društvu, normalno uz uvijet da tema nije šminka, odjeća ili neko tračanje. iako u tračanju ih muškarci polako sustižu...


_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Empty
PostajNaslov: Re: Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu   Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Icon_minitimepet tra 22, 2011 10:51 pm

Ma dajte ljudi pa ne mislite valjda da ćete u T-portalu ili net.hr naći neki ozbiljan znanstveni članak ;) To je onako, zanimljivost za jutarnju kavu. Hej jesi čuo da muškarci više pričaju od žena...he he he zubi

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Empty
PostajNaslov: Re: Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu   Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Icon_minitimened svi 08, 2011 12:50 pm

To je prije vic nego zanimljivost. ^^
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Empty
PostajNaslov: Re: Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu   Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Icon_minitimened svi 08, 2011 2:44 pm

@Biga...a, to ti zavisi s kime se druzis. Naravno, ako se druzis s majmunima ti ces biti najpametniji u drustvu. Kuzis.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Empty
PostajNaslov: Re: Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu   Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Icon_minitimened svi 08, 2011 3:17 pm

Alpha je napisao/la:
@Biga...a, to ti zavisi s kime se druzis. Naravno, ako se druzis s majmunima ti ces biti najpametniji u drustvu. Kuzis.

A ne,duso moja,nego,skim si-takav si... ides

Ili,kazi mi skim se druzis pa cu ti reci kakav si... miga
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Empty
PostajNaslov: Re: Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu   Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Icon_minitimened svi 08, 2011 5:36 pm

Hm, u tom slucaju lose po Bigu jer se onda ocito druzi s nekim cudnim ljudima. Ja, recimo, nemam takvih problema.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Empty
PostajNaslov: Re: Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu   Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Icon_minitimeuto svi 10, 2011 11:42 pm

Ako gledamo samo po ovoj temi, onda se jasno vidi tko priča više kava Julija i Athena, obje po milijun redova u postu. Mi muški red, maksimalno 2. Deti čak ni nema komentara, jedino je Biga neka muška baba tračara pa piskara romane.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Empty
PostajNaslov: Re: Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu   Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Icon_minitimesri svi 11, 2011 12:00 am

ma Blizz, to su dugi komentari jer im pokušavam nešto objsniti, al čini mi se da je : uzalud vam trud svirači...

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Empty
PostajNaslov: Re: Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu   Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Icon_minitimesri svi 11, 2011 12:03 am

Viš viš, pametan si ti. Kako vuk uhvati zeku? Fućka ko mrkva. Tako i ti, govoriš ko žena da se sporazumiješ sa ženama. Dobra strategija. Eto, dobro je znati strane jezike ides
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Empty
PostajNaslov: Re: Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu   Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Icon_minitimesri svi 11, 2011 12:06 am

ma dašta... to je ona poznata strategija 'napad mrtve mačke s leđa'...

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Empty
PostajNaslov: Re: Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu   Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Icon_minitimesri svi 11, 2011 10:15 am

@Blizz...a sto sam ja? :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Empty
PostajNaslov: Re: Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu   Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Icon_minitimesri svi 11, 2011 12:58 pm

Ti si, sudeći po ovoj temi, muškarac. lol!
A ja sam baba, vidi koliko postova pišem ovdje raspa
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Empty
PostajNaslov: Re: Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu   Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Icon_minitimesri svi 11, 2011 1:39 pm

Svi ste vi babe cim ulazite u PDF koji se zove "Žena" zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Empty
PostajNaslov: Re: Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu   Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Icon_minitimesri svi 11, 2011 1:40 pm

Bio sam u nedoumici u vezi ove teme pa sam ljubazno zamolio svoju ljepsu polovinu da mi to potanko objasni.
Pa reko da to podjelim sa vama:

Zene laprdaju kao kisa oko Salzburga, muskarci kazu 3 reci u centar.
Zato svaka svadja u mojoj kuci pocne mojim uvodom od 25 minuta, on kaze jednu uvodnu recenicu, ja na to repliciram jos 25 minuta , on kaze drugu recenicu, ja na to pizdim oko pola sata. I onda kaze trecu presudnu :"Dosta vise" i ja izadjem iz sobe.

Dok ja njega obaspem komplimentima kako mu nesto stoji, kako mu se slaze sa ocima on mene samo pogleda i kaze:" Dupe ti je vece" ili "Ispale ti sise" ili "Dobro je"

Citala sam neku studiju o razlikama u nasim mozgovima, zene su daleko komunikativnije, da ne kazem opet da vise laprdamo. Kazemo golmilu nepotrebnih reci u recenici jer sasvim lako postoji :"Mars" , "Jebi se" , "Jedi govna"...ali gde ces tako, to nije postovanje.
Pa se onda ubedjujes ubedjujes......Trosis mnogo reci, od Kulina Bana i Kraljevica Marka sve do Bote....
I opet ti nista ne vredi, kad te mazge zacrtaju nesto mozes da tupis dokle hoces, ne ide.
I zato je bolje cutati, pa progovoriti na dupe? Ili je bolje reci, al' kad se razveze kesa? ...Ili da naucimo da komuniciramo kao muskarci, bice lakse.

Inace...posle sveg ovog sranja da kazem...mrzim muskarce koji se nastavljaju kao zenetine. Koji na svaku recenicu imaju 33 spremne da "opale".

Tako...eto...sad ste videli da ja ne znam sta bih...Sto i nije cudno jer ja sam zena. I sve mi je oprosteno.

Slegnuo sam ramenima i tiho joj rekao:
Naravno da ti ja oprastam ljubavi moja... cerek
[Vrh] Go down
Sponsored content





Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Empty
PostajNaslov: Re: Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu   Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Žene manje pričaju od muškaraca, ali mnogo više kažu
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Žena-
Forum(o)Bir: