Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Razlika u godinama

Go down 
+15
Dantalion
Neo
nyx_22
floridana
Floridain
Fantom
legenda007
Archangel
Abarksas
MoW
Athena
biga
julija81
Sadb
Alpha
19 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Razlika u godinama  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u godinama    Razlika u godinama  - Page 2 Icon_minitimepon oľu 14, 2011 1:03 pm

Evo novih istraživanja.
Britanka Mary Gold koja se specijalizirala za proučavanje veza između muškaraca i žena tvrdi da je idealna razlika između parova više od deset godina i to u korist muškaraca.

Mary argumentira svoju tvrdnju s činjenicom da stariji muškarci imaju više samopouzdanja, a to je ono što ih razlikuje od mlađih kolega
koji su nesigurni i skloni flertovanju, pa čak i preljubu.
Osim toga, stariji muškarci imaju i više iskustva u zavođenju, u vezi ili braku trude se više od svojih mlađih kolega te im nije problem odvojiti vrijeme za duge i ozbiljne razgovore.
I što je najvažnije, znaju kontrolirati svoju seksualnost.

Dakle, sukladno njenom istraživanju idealni partner za ženu je muškarac stariji od nje 10 do 15 godina.

LINK http://www.net.hr/seks-i-veze/page/2011/03/12/0311006.html

Što reći? scratch
Mislim da je već bilo toliko raznolikih rezultata istraživanja da skoro nije bilo kombinacije koja nije spomenuta. :D
Stariji muškarac i znatno mlađa i ljepša žena, mlađi muškarac i koju godinu starija žena kao idealna kombinacija za inteligentniju djecu itd.

U vezi ovog zadnjeg istraživanja mogu samo reći da se njime ponovno svrstava muškarce u "bića-testosterona" koji jednostavno ne mogu kontrolirati svoj nagon pa će u slučaju znatno mlađe partnerice donekle imati manje potencije za švrljanje.
Još su zaboravili spomenuti da bi prije dotične mlade partnerice muškarci trebali promijeniti pozamašan broj žena, kako bi eto,
nakon "palete iskustva" odjednom osjetili poriv za obiteljskim životom i smirivanjem, a niti muškarčevo financijsko stanje u većini slučajeva nije naodmet.

Kad se uzmu u obzir svi ti preduvjeti- činjenica da je žena znatno mlađa, plodna i privlačna, prethodno iskustvo muškarca i njegova prošlost u kojoj se dobro "ispucao", poželjni bankovni račun, ženska priroda koja nije toliko sklona ljubavnim prijevarama...stvarno
idealna kombinacija. kava

Samo što mislim da bi takve veze još bolje izvana funkcionirale ukoliko je ona mlađa i više od 15 godina, jer to ujedno znači
da svakom dodatnom godinom razlike muškarac ima sve bolji "ulov", što godi njegovu egu.

Ovo istraživanje smatram prenategnutim i mislim da favorizira preveliku dobnu razliku između muškarca i žene.
Bez obzira na to, vjerujem da su potencijalno i prosječno uspješnije veze ipak one u kojoj je partner koju godinu stariji od partnerice. miga
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Razlika u godinama  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u godinama    Razlika u godinama  - Page 2 Icon_minitimepon oľu 14, 2011 1:29 pm

Vecini ljudi je odgodjem usadjeno da je zena mladja. Jasno je zasto. Zena trazi sigurnost. Stariji muskarac je vec mozda nesto priskrbio i moze to ponuditi. Istodobno oni su vizulane zivotinje i odgovara im pogled na mladju zenu. Ali to je sve uglavnom kulturoloski.
Bioloski je zena na sexualnom vrhuncu nakon 30-e, a muskarac negdje do 25-e. Takodje ima istrazivanja kako se radjaju inteligentnija djeca kod parova gdje je zena nesto starija od muskarca.

Tako da...kao sto Athena rece...sve je pokriveno i zapravo nema pravila :)
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 53
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Razlika u godinama  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u godinama    Razlika u godinama  - Page 2 Icon_minitimepon oľu 14, 2011 4:35 pm

Ma uopste nije problem ako je muskarac stariji 15-16 godina pod uslovom da ona
ima vise od 15-16 godina... cerek
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 53
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Razlika u godinama  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u godinama    Razlika u godinama  - Page 2 Icon_minitimepon oľu 14, 2011 4:46 pm

Alpha je napisao/la:

Bioloski je zena na sexualnom vrhuncu nakon 30-e, a muskarac negdje do 25-e. Takodje ima istrazivanja kako se radjaju inteligentnija djeca kod parova gdje je zena nesto starija od muskarca.

Gdje ovo rece i ostade ziva Alpha... affraid

Pa ja tek sada dostizem sexualni vrhunac... ides

A poznato je da covjekov zivot nalik na piramidu i ide do uspona do 45 godina i zatim krivulja polako pada... confused

P.S. Ovo vazi za muskarce jer znam da ja otac mogu biti i sa 80 godina a ti majka do 45 godina
starosti pod uslovom da nije prvorodjence tj. prvo dijete... roll

Necu spominjati klimaks jer je to nama muskarcima nepoznanica... ides
Kako je to priroda samo lijepo udesila... 8)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Razlika u godinama  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u godinama    Razlika u godinama  - Page 2 Icon_minitimepon oľu 14, 2011 5:33 pm

Ne rekoh ja nego znanost. A ako je tebi sad vrhunac zbilja mi je zao :P
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Razlika u godinama  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u godinama    Razlika u godinama  - Page 2 Icon_minitimeuto oľu 15, 2011 12:30 pm

ti Fantom bubneš i ostaneš živ kava i muškarci imaju klimaks, tj. i kod njih se razina hormona smanjuje starenjem. to ima i stručan naziv, andropauza. dobro je kad kod partnera klimaks dođe skoro istovremeno. zajebano je kad nije tako kava

po meni je najbolje kad partneri istovremeno mentalno sazrijevaju. meni osobno ne paše da je osoba puno starija od mene. više mi paše da se uzmemo za ručice i zajedno prolazimio sve životne faze.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Razlika u godinama  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u godinama    Razlika u godinama  - Page 2 Icon_minitimeuto tra 12, 2011 9:55 pm

Ma nas Fantom je prosa svoj klimaks plus jos neke pauze pa je vec toliko izlapija da ga se vise ni ne sica zubi
[Vrh] Go down
nyx_22
Stanica
nyx_22


Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 11
Age : 35
Registration date : 17.02.2011

Razlika u godinama  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u godinama    Razlika u godinama  - Page 2 Icon_minitimepon tra 25, 2011 6:17 pm

ja sam zaljubljena u muškarca koji je 20 godina stariji od mene reakcija
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Razlika u godinama  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u godinama    Razlika u godinama  - Page 2 Icon_minitimepon tra 25, 2011 7:41 pm

LJUDI,POMAGAJTE.
NEO IN TROUBLE

Ozbiljno je.
Od nedavno sam solo i to sve.
Izlazim koliko mogu,od MORH-a.
Sve je jasno.

ALI
U mene se "zaljubila" žena stara 34 godine.
Mislim,istini za volju,iznimno je lijepa i simpatična.
Al pogledajte moje,a pogledajte njezine godine.
I sad trebam pomoć
neznam što da radim scratch
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Razlika u godinama  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u godinama    Razlika u godinama  - Page 2 Icon_minitimepon tra 25, 2011 7:54 pm

Neo, nađi sebi neku tvojih godina, a sa ovom od 34 budi u dobroprijateljskim odnosima ides
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Razlika u godinama  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u godinama    Razlika u godinama  - Page 2 Icon_minitimepon tra 25, 2011 7:55 pm

@Neo... cerek
Ja mislim da ti tu nikakvi savjeti neće puno pomoći, jer ih nećeš uvažiti. Moraš sam znati što bi, ali i otprilike kakva su očekivanja (u vezi) dotične žene.
Ne bi bilo korektno da jedna osoba ima neka očekivanja, koja nema i druga.
Šanse za dugotrajnu vezu u dotičnom slučaju su takve kakve jesu, iako mislim da to nikoga nije spriječilo da ne proba započeti vezu s nekom osobom, ako se osobe obostrano privlače.

Što se tiče zaljubljenosti...nijedna nimalo zrela osoba se fatalno ne zaljubljuje samo tako niti nitko nije nezamjenjiv.
Dakle, ukoliko nije bilo nikakvog fizičkog kontakta, veoma ćeš lako suzbiti bujanje zaljubljenosti u startu, bez ikakvih posljedica.
U protivnom, lako da će doći do otvaranja tebe i dotične osobe ka novim doživljajima i emocijama, koji će se kasnije puno teže (bezbolno) prekinuti.
Eh, sad je pitanje je da li ti uopće želiš suzbiti potencijalno "bujanje" zaljubljenosti kod nje (i sebe) ili ti trenutno imponira da je iskusnija i starija žena "bacila oko" na tebe. zubi
Preostaje ti da razmisliš i nađeš kompromis između htijenja i realne situacije, ali uvažavajući očekivanja druge osobe i nju samu. miga
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Razlika u godinama  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u godinama    Razlika u godinama  - Page 2 Icon_minitimepon tra 25, 2011 10:09 pm

Athena je napisao/la:
@Neo... cerek
Ja mislim da ti tu nikakvi savjeti neće puno pomoći, jer ih nećeš uvažiti. Moraš sam znati što bi, ali i otprilike kakva su očekivanja (u vezi) dotične žene.
Ne bi bilo korektno da jedna osoba ima neka očekivanja, koja nema i druga.
Šanse za dugotrajnu vezu u dotičnom slučaju su takve kakve jesu, iako mislim da to nikoga nije spriječilo da ne proba započeti vezu s nekom osobom, ako se osobe obostrano privlače.

Što se tiče zaljubljenosti...nijedna nimalo zrela osoba se fatalno ne zaljubljuje samo tako niti nitko nije nezamjenjiv.
Dakle, ukoliko nije bilo nikakvog fizičkog kontakta, veoma ćeš lako suzbiti bujanje zaljubljenosti u startu, bez ikakvih posljedica.
U protivnom, lako da će doći do otvaranja tebe i dotične osobe ka novim doživljajima i emocijama, koji će se kasnije puno teže (bezbolno) prekinuti.
Eh, sad je pitanje je da li ti uopće želiš suzbiti potencijalno "bujanje" zaljubljenosti kod nje (i sebe) ili ti trenutno imponira da je iskusnija i starija žena "bacila oko" na tebe. zubi
Preostaje ti da razmisliš i nađeš kompromis između htijenja i realne situacije, ali uvažavajući očekivanja druge osobe i nju samu. miga

Neznam..
Poznajem ju duže vrijeme...
Ali u zadnje vrijeme je ona promijenila odnos prema meni,na ovakav kakav sam vec objasnio.
Nema veze dal mi imponira ili ne,
ali nisam siguran da mogu naći zajednički jezik.
Neznam,,razmisliti ću pa vam javim....
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Razlika u godinama  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u godinama    Razlika u godinama  - Page 2 Icon_minitimesri tra 27, 2011 12:43 pm

@Nyx22... pa, ako je i on zaljubljen u tebe onda nema problema, zar ne? :)

@Neo...a jel bi ti htio biti s tom osobom? Ako bi htio sto je onda problem? Ako ne bi htio onda kakve veze imaju godine?
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Razlika u godinama  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u godinama    Razlika u godinama  - Page 2 Icon_minitimesri tra 27, 2011 3:55 pm

Meni se čini da puno forumaša gleda jako slobodoumno na veze i razlike u godinama. :P
Uglavnom, ne znam koji je problem, ali očito je problem velika razlika u godinama.
Je li, Neo? misli

Sad je pitanje zašto je to problem, da li radi same razlike u godinama, činjenice da ljudi u srednjim 30-tima ili kasnije imaju drukčije prioritete od onih mlađih ili slabom potencijalu da takva veza traje?
Ako je ono zadnje problem, tada smatram da bi osoba trebala realistično postaviti stvari kako stoje.
Zašto žena od kojih 34 godine uopće želi biti sa 24-godišnjakom? Što ona očekuje od njega ili on od nje u toj vezi? Ja bih si postavila pitanje što bih primjerice ja za 10-ak godina radila sa nekim od 20. cerek
Ukratko, mišljenja sam da bi mogao probati takvu vezu "dok ide ide", jer ako očekuješ nešto na dužu relaciju, onda teže da će to uspjeti u dotičnoj situaciji, ali možeš probati. miga

@Neo, da li ti problem postavlja okolina i njena reakcija?
Jučer sam baš razgovarala sa mamom o njenoj obiteljskoj prijateljici. Dotična ima odrasle sinove od 30 godina i njena je želja da si nađu nekoga, ožene se itd.
Međutim, poštujući izbor svoje djece, obitelj bi voljela da si nađu nekoga približno sličnih godina, miroljubivog svjetonazora, čak po mogućnosti dobrih roditelja, s kojima će danas-sutra biti u kontaktu.
Prvotno mi je bilo uopće neobično zašto bi roditeljska riječ bila uopće bitna, ali kasnije mi je to postalo donekle razumljivo.
Čak i kad smo u vezi s nekim, ne radi se samo o dvije osobe i nisu isključivo one bitne. miga
Barem ne u slučaju ako imamo roditelje koje poštujemo (i obrnuto) i s kojima planiramo biti u kontaktu.

Osobno, možda nisam dovoljno liberalna, ali ne znam kako bih ja primjerice gradila vezu sa nekim od 45 godina, ako ne bih imala kakvu-takvu podršku svoje obitelji i njegovih bližnjih.Razlika u godinama  - Page 2 306
Naravno, to bi bilo moje pravo, ali ne bih mogla reći da me se utjecaj okoline apsolutno ne dotiče i ne utječe na mene.
Dakle, u slučaju kad bi "zapazila" nekog tko je dosta stariji (ili mlađi, ukoliko bih ja bila dosta starija :P), mislim da bih itekako vodila računa o toj činjenici i procijenila da li ima smisla da se "otvaram" ka nekim emocijama i potencijalnoj vezi, obzirom na sve druge okolnosti. Just my opinion.

Zanimljivo mi je ovdje čuti drukčija mišljenja, jer si onda ispadam dosta velika konzerva cerek, obzirom na svoje godine.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Razlika u godinama  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u godinama    Razlika u godinama  - Page 2 Icon_minitimečet tra 28, 2011 1:15 am

Neo je napisao/la:


ALI
U mene se "zaljubila" žena stara 34 godine.
Mislim,istini za volju,iznimno je lijepa i simpatična.
Al pogledajte moje,a pogledajte njezine godine.
I sad trebam pomoć
neznam što da radim scratch

Ne znam što da ti radiš, ali znam što bi Neo napravio. raspa
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Razlika u godinama  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u godinama    Razlika u godinama  - Page 2 Icon_minitimečet tra 28, 2011 11:06 am

Athena je napisao/la:
Zanimljivo mi je ovdje čuti drukčija mišljenja, jer si onda ispadam dosta velika konzerva cerek, obzirom na svoje godine.
Pitanje je kako definiraš konzervativno, da li je to osoba koja gleda malo šire i ne teži trenutnom užitku ;)

Kod velike razlike u godinama, dakle više od 10 godina je glavno pitanje potomaka i njihovog odgajanja. Ako je žena ta koja je starija tada primjerice muškarac koji ima 30 tak godina i koji je taman spreman za djecu ima ženu koja ima 40 i više godina i koja više praktički ne može imati djecu. Ako je pak situacija obrnuta tj. žena ima 30 tak, a muškarac 40+ tada oni mogu imati djecu, ali je naravno pitanje koliko taj muškarac želi djecu i koliko je spreman brinuti se o maloj bebi u prvih nekoliko godina, a kasnije o školarcu, srednjoškolcu.... plus ako žena želi više od jednog djeteta tada se stvari dodatno kompliciraju i malo njih će na to pristati.
djecu
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Razlika u godinama  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u godinama    Razlika u godinama  - Page 2 Icon_minitimečet tra 28, 2011 11:29 am

@Athena....ma ne brini...ispast ces i ti iz konzerve cim te zivot malo oplete...
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Razlika u godinama  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u godinama    Razlika u godinama  - Page 2 Icon_minitimečet tra 28, 2011 1:38 pm

Chakotay je napisao/la:

Pitanje je kako definiraš konzervativno, da li je to osoba koja gleda malo šire i ne teži trenutnom užitku ;)

Nisam ovdje mislila konkretno na užitak ili njegovo trajanje, već na činjenicu da si postavljam neke granice i njih se u startu držim, ali u konačnici bi se to svelo na ovo što si spomenuo. miga Čini mi se da je danas zavladala klima da nema uopće nikakvih granica.
Ja smatram da za vezu ipak nije dovoljna samo želja neke osobe da bude s drugom i obrnuto.

Primjerice, ja se mogu zaljubiti u muškarca koji je u vezi, u braku, u značajno starijeg muškarca, bivšeg ubojicu, oca troje djece, profesora sa fakulteta...međutim, gotovo sve nabrojeno za mene predstavlja svojevrsnu barijeru.
To ne znači dakako da će time automatski netko ispasti iz "igre", ali dakako da bi o tome vodila računa prije nego bih se u nešto upuštala.
U tom dijelu sam "konzervativna" i čini mi se da danas dosta ljudi upravo čini sve ono što trenutno žele, a bez da dugoročnije vode računa o posljedicama njihovih akcija na njih same, a kamoli druge ljude.
Ipak, nikako ne mislim da bi moj svjetonazor morao biti "model" po kojem bi se svi morali ravnati.
Dapače, ima ljudi koji se upuštaju u neke stvari radi trenutka, iskustva itd. (mislim da ih je jako puno) i to je u redu. Upravo bi oni neka ograničenja koja spominjem, nazvali "konzervativnima". :)

@Alpha, bilo bi vrlo nezrelo da sad unaprijed opovrgavam. :P Ipak, sumnjam da ću prestati razmišljati ili ići značajno izvan nekih "principa" koji su meni veoma bitni.
Svatko ima svoj put. :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Razlika u godinama  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u godinama    Razlika u godinama  - Page 2 Icon_minitimečet tra 28, 2011 3:31 pm

Athena je napisao/la:
Primjerice, ja se mogu zaljubiti u muškarca koji je u vezi, u braku, u značajno starijeg muškarca, bivšeg ubojicu, oca troje djece, profesora sa fakulteta...međutim, gotovo sve nabrojeno za mene predstavlja svojevrsnu barijeru.
To ne znači dakako da će time automatski netko ispasti iz "igre", ali dakako da bi o tome vodila računa prije nego bih se u nešto upuštala.
U tom dijelu sam "konzervativna" i čini mi se da danas dosta ljudi upravo čini sve ono što trenutno žele, a bez da dugoročnije vode računa o posljedicama njihovih akcija na njih same, a kamoli druge ljude.
Ipak, nikako ne mislim da bi moj svjetonazor morao biti "model" po kojem bi se svi morali ravnati.
Dapače, ima ljudi koji se upuštaju u neke stvari radi trenutka, iskustva itd. (mislim da ih je jako puno) i to je u redu. Upravo bi oni neka ograničenja koja spominjem, nazvali "konzervativnima". :)
Ne postoji ništa što ne bi imalo ograničenja, granice su potpuno prirodne. Čak je i Svemir u kojem živimo ograničen lol!
E sad što se tiče ovih što se smatraju otvorenim za sve stvari. Što misliš zašto oni djele drugima etikete "konzervatvan/na" Zato što uopće ne mogu razumjeti takav način razmišljanja i ponašanja. Njima je sve u užitku i gledaju vrlo kratkoročno. Nije im bitno koga će pri tome povrijediti, važni su samo oni. Tko može nekoga tko se upušta u vezu sa oženjenom osobom smatrati nešto posebnim? Odnos između starije i mlađe osobe se također zasniva s jedne strane na užitku u sexu sa mlađom osoba dok ova mlađa osoba ima pak u pravilu materijalni interes, jer teško da će se "zaljubiti" u stariju osobu koja je siromašna.

Misliš da bi se recimo Dolores Lambaša zaljubila u nekoga tko ima isto godina kao Dikan, a da nema ništa novca. Ona se ustvari ne zaljubljuje niti u svoje vršljake ako nemaju novca ;)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Razlika u godinama  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u godinama    Razlika u godinama  - Page 2 Icon_minitimečet tra 28, 2011 5:14 pm

@Athena...naravno, uopce se ne mora desiti da ikada promijenis misljenje ali to ce samo znaciti da te zivot po tom pitanju nije "lupio po nosu". Ne mislim time nista lose. Nadam se da kuzis sto hocu reci :)
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Razlika u godinama  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u godinama    Razlika u godinama  - Page 2 Icon_minitimečet tra 28, 2011 5:18 pm

Alpha je napisao/la:
@Nyx22... pa, ako je i on zaljubljen u tebe onda nema problema, zar ne? :)

@Neo...a jel bi ti htio biti s tom osobom? Ako bi htio sto je onda problem? Ako ne bi htio onda kakve veze imaju godine?

E pa to je i problem.
Ne bi ja to spominjao da mi nije "stalo".
Samo,tolika razlika u godinama je ujedno
i razlika u kulturološkim krugovima.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Razlika u godinama  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u godinama    Razlika u godinama  - Page 2 Icon_minitimečet tra 28, 2011 7:01 pm

Chakotay je napisao/la:

Misliš da bi se recimo Dolores Lambaša zaljubila u nekoga tko ima isto godina kao Dikan, a da nema ništa novca. Ona se ustvari ne zaljubljuje niti u svoje vršljake ako nemaju novca ;)

E pa...sad je to pitanje prioriteta u životu. miga Neki ljudi na pijedestal postavljaju neke stvari, kao što je primjerice novac.
Malo je žalosno da su radi toga spremni praktički na "prodaju samih sebe" i da pokazuju da sve stvari imaju svoju cijenu, što je meni neshvatljivo i bilo bi mi ispod časti.
Oni pak koji imaju novac, svjesni su da imaju moć nad dosta žena i muškaraca koji su gladni za njihovim novcem i to im imponira.
Ipak, osobno ne bih osuđivala osobe koje se odluče za brak iz interesa i radi novaca, ukoliko su spremni uložiti u svoj brak i nastoje biti dobri supružnici.
Često, ipak nije tako.

Citat :
@Athena...naravno, uopce se ne mora desiti da ikada promijenis misljenje ali to ce samo znaciti da te zivot po tom pitanju nije "lupio po nosu".
Da probam objasniti. scratch

Moguće je da će se dogoditi da se jako razočaram u nekoga tko je u startu imao sve predispozicije koje sam ja očekivala i kod koga nisu postojale nikakve "barijere", jer to nije garancija uspješne veze. miga
Svjesna sam da će biti situacija u životu kad ću moći birati samo nešto što mi se pruža, iako to neće zadovoljiti moja očekivanja. To se ponekad događa svima.
Međutim, vjerujem da se čovjek u tom slučaju mora odlučiti prema onome "take it or leave it".

Meni su neke vrijednosti vrlo bitne, također kod sebe ne mogu niti ne želim eliminirati faktor određenih kriterija, jer nastojim poštovati sebe i druge i ne smatram da sam radi toga previše izbirljiva.
To znači da vjerojatno ne bi bitno spuštala kriterije, iako bi to primjerice rezultiralo time da uslijed meni prilično (nezadovoljavajućeg) izbora (u ovom slučaju izbora potencijalnog partnera), ostanem sama. Mnogi ljudi pristaju na puno manje od očekivanog ili totalno srozaju kriterije, ali mislim da ja nisam jedna od tih.
Sada tako razmišljam, iako mi te stvari trenutno niti nisu prioritetne. :P

Tu se ponovno javlja pitanje prioriteta i osobnih očekivanja, o kojima je otvorena zanimljiva tema :) i koji se dakako mogu sagledavati u raznim aspektima života.
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 37
Registration date : 24.05.2010

Razlika u godinama  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u godinama    Razlika u godinama  - Page 2 Icon_minitimepet tra 29, 2011 3:31 am

Citat :
Sto vi mislite o velikim razlikama u godinama izmedju partnera? I koja je za vas idealna razlika? :)

Ja ne mislim ništa.
Vidim ljude koji žive skupa bez obzira na razliku u godinama. Što ih veže, što im je motiv? To oni znaju.
Što bih ja o tome trebao uopće razmišljati, svatko ima izbor i bira ono što mu odgovara.
A idealna razlika? Mislim da je nema. Sve ovisi o trenutku i raspoloženju. Ono što mi se jučer činilo idealnim danas mi izgleda sasvim obično.
A možda sam danas samo loše raspoložen. Vidjet ću kako će sutra biti zubi
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Razlika u godinama  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u godinama    Razlika u godinama  - Page 2 Icon_minitimepet tra 29, 2011 10:40 am

Athena je napisao/la:
Ipak, osobno ne bih osuđivala osobe koje se odluče za brak iz interesa i radi novaca, ukoliko su spremni uložiti u svoj brak i nastoje biti dobri supružnici.
Često, ipak nije tako.
Ma naravno ne osuđujem ih ni ja, zašto i bi uostalom svi mi radimo ono što mislimo da je najbolje za nas. Ti ljudi koji to čine nisu osjetili ništa bolje i ništa više, pa onda pristaju na malo lol!
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Razlika u godinama  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u godinama    Razlika u godinama  - Page 2 Icon_minitimepet tra 29, 2011 11:35 am

@Chak, a Žuži bi ti rekla da je svejedno da li oženiš onu koju voliš ili ne, jer nakon pet godina sve dođe na isto. lol!
Možda se po toj logici neki odlučuju ulaziti u vezu ili brak. Novac traje, a sve drugo dolazi na prosječnu razinu. cerek
[Vrh] Go down
Sponsored content





Razlika u godinama  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u godinama    Razlika u godinama  - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Razlika u godinama
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Ljubav i razlika u godinama

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ljubav-
Forum(o)Bir: