Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vampiri

Go down 
+110
Korplikan
Simony
EchelonPIA
Jedi Mind Tricks
Novus ordo seclorum
megawar888
amenities
AnnewellX
Archangel
Viper
takojesudjeno
Madonna
Kahali
Sin_Nanna
Akasha
CELICNI ALHEMICAR
Q
Einar
Buby30
MisteryManiac
orca
cy86
srki2000
ania
biga
Andrea:))
Star
Kalahad
Miljan
TheGodfather
Armin od Irima
whitelady
Zona
sanjak
randajad
guitar_master
Cinderella
keala
Ninabella
PathFinder
ukiss
SolarWind
Charles Dexter Ward
hromi
Goran
Sade
faith
dr.chaos0
Grinder
delaylah
tomi
Chakotay
Reptil
Calisto
Remke
d_sasha
Aurora Borealis
Michael Wittmann
Damian
ThE_IMMORTAL
Gea
Legionar
minchy^_^
kurto
twilightfanovka777
zlatna ribica
Shadowh86
Berny_Sinara
floridana
kiron
LarusArg
Mefistofeles
Alpha
Merkurica
snark
Tutankhamon
Saroman
omen
Malkavian
Martisan
silver
alexx
skin
meli
zagrepčanec
None
(CroM)Flash
Thor
Ecko
MalaBubi
Blizzard
Akhkharu
Hybrid
pocahontas
Yado
Milab
bedro
Srky
Daenerys
doctor
zvezda
sanja
vladimir
Svjetloisjena
Aleksandar Veliki
zvonchica
malena
Rain
Alen@l5
zmija
114 posters
Go to page : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 12 ... 17  Next
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vampiri - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 7 Icon_minitimesri oľu 04, 2009 11:06 pm

Naravno, ali neke kontradikcije ipak jako upadaju u oči.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Vampiri - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 7 Icon_minitimečet oľu 05, 2009 5:30 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Naravno, ali neke kontradikcije ipak jako upadaju u oči.
to da :D
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vampiri - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 7 Icon_minitimeuto oľu 10, 2009 12:31 am

Kad bi se negdje pojavila kuga, ljudi bi pregledavali leševe i ako bi otkrili krv na platnenom pokrovu oko usta žrtve kuge, tretirali bi je kao vampira ili vampiricu i zabili ciglu u usta kako žvačući svoj pokrov ne bi dalje širila kugu.

Moram priznati da nisam za to čula do danas, no svašta čovjek nauči. Na kraju ČLANKA je objašnjenje da žrtve kuge često krvare iz usta pa se zato znalo dogoditi da pokrov na tom mjestu bude zamrljan krvlju.

Vampiri - Page 7 0418007.17
[Vrh] Go down
Malkavian
Višestanični organizam
Malkavian


Male
Pisces Dog
Broj postova : 65
Age : 30
Location : Šuma
Registration date : 30.07.2008

Vampiri - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 7 Icon_minitimeuto oľu 10, 2009 1:06 am

zašto su ih probadali kolcima i odrubljivali glave?
ne vjerujem da im je kuga bila razlog... iako je zanimljivo... suspect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vampiri - Page 7 Empty
PostajNaslov: Vampiri   Vampiri - Page 7 Icon_minitimeuto oľu 10, 2009 3:59 pm

Vampiri - Page 7 0418007.17

'Vampirica je zakopana 1576. godine, te joj je u usta stavljena cigla kako više ne bi mogla širiti kugu', objasnio je Matteo Borrini, znanstvenik sa Sveučilišta u Firenci na izlaganju u Denveru.

Iskapajući ostatke žrtava kuge iz masovne grobnice otkrivene nadomak Venecije, antropolozi su pronašli vampiricu, potvrdio je Matteo Borrini sa Sveučilišta u Firenci.

Istraživače je na taj zaključak potaknula cigla nađena u ustima te žene, što upućuje na to da se netko 1576. godine, od kada datira grobnica, pobrinuo da više ne širi smrtonosnu bolest.

Pojasnimo da su ljudi u to vrijeme za epidemije često optuživali zle duhove, te da su prevrtali po grobovima ne bi li pronašli krivca.

Vjerovalo se da vampir širi kugu tako što žvaće svoj mrtvački pokrov, pa kada bi lovci otkrili leš oštećene plahte, u usta bi mu se stavljala cigla ili kamen kako to više ne bi mogao činiti.

Lako je objasniti i zašto su ljudi tada bili uvjereni da je vampira moguće pronaći među žrtvama kuge.

Naime, stradali od te bolesti su znali krvariti iz usne šupljine, te je upravo krv bila razlog zašto se poneki mrtvački pokrov znao oštetiti na tom mjestu, pojasnio je Borrini na sastanku forenzičara u Denveru. (Izvor)


A mozda je zbilja bila vampire ... miga

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Vampiri - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 7 Icon_minitimeuto oľu 10, 2009 5:27 pm

Erektuzis je napisao/la:
zašto su ih probadali kolcima i odrubljivali glave?
ne vjerujem da im je kuga bila razlog... iako je zanimljivo... suspect
je zanimljivo je al zasto cigla suspect
[Vrh] Go down
Malkavian
Višestanični organizam
Malkavian


Male
Pisces Dog
Broj postova : 65
Age : 30
Location : Šuma
Registration date : 30.07.2008

Vampiri - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 7 Icon_minitimeuto oľu 10, 2009 5:33 pm

a ko će ih znati... face
[Vrh] Go down
twilightfanovka777
Riba



Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 111
Age : 30
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.03.2009

Vampiri - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 7 Icon_minitimeuto oľu 10, 2009 6:39 pm

zakon. ja obožavam priče o vampirima i vukodlacima =)
[Vrh] Go down
Malkavian
Višestanični organizam
Malkavian


Male
Pisces Dog
Broj postova : 65
Age : 30
Location : Šuma
Registration date : 30.07.2008

Vampiri - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 7 Icon_minitimeuto oľu 10, 2009 9:34 pm

i ja... ;)
[Vrh] Go down
kurto
Stanica



Male
Libra Dragon
Broj postova : 29
Age : 35
Registration date : 27.12.2007

Vampiri - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 7 Icon_minitimeuto oľu 10, 2009 9:55 pm

1.šta mi je na toj slici sumnjivo su zubi ,pogledajte ih , prema pričama vampiri imaju šiljaste zube kojima sušu krv(ko punice :) )
2.možda je ta jadna žena spavala u špilji i kako je hrkala otvarala usta i pala joj jedna cigla u usta i ona se ugušila (još što sad serem :) )
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vampiri - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 7 Icon_minitimesri oľu 11, 2009 1:17 pm

E...znala sam da imamo temu o Vampirima i nisam ju odmah nasla i otvorim novu i sada vidim da je Svjetlo vec postnula ovo sto pise u uvodnom postu na postojecoj temi...

Sada cu spojiti ovo sa postojecim...malo ce se ispreklapati al eto... :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vampiri - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 7 Icon_minitimesri oľu 11, 2009 1:22 pm

Pitanje...ja sam bila temu Vampiri otvorila na Ostale misterije jer je predvidjen za Vjestice, Carobnjake i sl.

Da li ova tema bolje pripada ovdje na Kriptozoologiji ili tamo?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vampiri - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 7 Icon_minitimečet oľu 12, 2009 2:49 am

Ja bih je stavila na Ostale misterije, u kriptozoologiji uvek očekujem nešto bliskije životinjama, a vampire ne ubrajam u tu kategoriju... Čisto po srodnosti tema mislim da može u Ostale... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Vampiri - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 7 Icon_minitimečet oľu 12, 2009 9:45 pm

zvezda je napisao/la:
Ja bih je stavila na Ostale misterije, u kriptozoologiji uvek očekujem nešto bliskije životinjama, a vampire ne ubrajam u tu kategoriju... Čisto po srodnosti tema mislim da može u Ostale... *
ja bi stavila u ostale misterije :D
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vampiri - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 7 Icon_minitimepet oľu 13, 2009 12:26 am

Stvarno, zašto su vampiri u kriptozoologiji confused
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vampiri - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 7 Icon_minitimepet oľu 13, 2009 12:44 am

Da, i meni vise spada u Ostale misterije...onda cu je prebaciti :)

zivili

_________________
Respect
[Vrh] Go down
minchy^_^
Višestanični organizam



Female
Aquarius Horse
Broj postova : 49
Age : 33
Registration date : 01.05.2009

Vampiri - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 7 Icon_minitimepet svi 01, 2009 1:51 pm

ma nisu svi vampri losi
ima i dobrih ...nasi susjedi stregoni benefici roll
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vampiri - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 7 Icon_minitimepet svi 01, 2009 2:19 pm

Evo, zahvaljujući tvom postu našla sam super člančić o vampirima study :

Iako većina svjetske populacije živi u uvjerenju da svi vampiri potjeću iz Transilvanije (poput starog jarca grofa Vlada Tepeša - Drakule), da svi nose crne Gucci kapute i naočale poput onih iz loših Hollywoodskih filmova, istina je ustvari sasvim drugačija. Legende o krilatim beštijama stare su koliko i ljudski rod i u raznim oblicima postoje u folkloru gotovo svakog naroda na kugli zemaljskoj. Pa uključujući i nas i naše susjede "hudiče peklenske" Slovence. Predstavljamo one najzanimljivije. Krenimo redom:

INCUBUS / SUCCUBUS
Bez dvojbe ovaj dvojac najpoznatiji je vampirski par na svijetu. Incubus posjećuje žene noću, vodi ljubav sa njima i muči ih kroz snove. Pije im krv i crpi snagu a najzanimljivije- može predstavljati očinsku figuru siročadi te se brinuti za njih dok ne odrastu.
Ženski oblik Incubusa je Sucubus. Ona naravno posjećuje muškarce u snovima i tjera ih na seksualni odnos. U svojoj požudi Sucubus može iscrpiti žrtvu do smrti (sam čin ispijanja krvi se nigdje ne spominje) Legende o ove dvije vrste vampira pojavljuju se u srednjem vijeku ali nije precizirano iz koje zemlje dolaze. Pravi kozmopoliti.

BRUXSA
Bruxa nam dolazi iz Portugala. Ova vampirica je za dana prekrasna djeva dok noću preuzima oblik ptice i napušta svoj dom kako bi se hranila. Zanimljivo je da su joj glavne mete iscrpljeni i izgubljeni putnici i turisti. Posebno ako znamo koliko je danas Portugal popularno turističko odredište..

DEARG- DUE
Dreag- Due je krvopija iz Irske a ime mu u prijevodu znači "onaj koji ispija krv". Zaustaviti ga može gomilanje kamenja na njegovom grobu a poznavajući Irce vjerojatno su nazvali koktel po njemu.

KOZLAK
Kozlak je vampir iz Dalmacije (vampiri u Hrvatskoj?) ali izvor ne navodi kada počinju legende o njemu. Također, malo se zna o njegovom obliku, žrtvama i sl. Možda je razlog tomu njegova lijenost.

LEANHAUM- SHEE
Ova mlada dama je Irska vila koja koristi svoju zapanjujuću ljepotu da namami muškarce u svoje odaje i onda ih začara i zarobi. Životna energija žrtve lagano nestaje kroz iscrpno vođenje ljubavi sa njom. Definitivno najveća fufa među vampirima.

LOBISHOMEN
Lobishomen je porijeklom iz Brazila. Napada uglavnom žene ali ih ne ubija već im samo ispija manje količine krvi. Nakon napada, tvrdi izvor, žrtve su sklone nimfomaniji. Kako ga ubiti i uopće zašto, nije poznato.

NOSFERATU
Slavni Nosferatu. Vanbračna djeca koja umru u djetinjstvu sigurno će se vratiti kao Nosferatu. Nakon što ustanu iz groba, počinje njihov put uništenja a usput se upuštaju i u orgijanje sa mrtvima, poluživima i živima. Nosfreatu navodno najviše prezire tek vjenčane parove i osvećuje im se tako što mladoženju nakon napada ostavlja impotentnog a mladu neplodnom.

PIJAVICA
Slovenski vampir!!! Stvoren je da bi osvećivao sve nepravde koje su mu se dogodile kao običnom smrtniku. Osobe čiji su roditelji počinili incest obavezno se nakon smrti vraćaju kao Pijavice i onda se hrane rodbinom i rođacima.

STREGONI BENEFICI
Stregoni je talijanski vampir koji je začudo na strani dobra i postoji da bi uništavao zle vampire. Kao i svi Talijani, ima zalizanu kosu i dobre cipele. Da, i ima debelu mamu koja kuha dobre špagete.
[Vrh] Go down
minchy^_^
Višestanični organizam



Female
Aquarius Horse
Broj postova : 49
Age : 33
Registration date : 01.05.2009

Vampiri - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 7 Icon_minitimepet svi 01, 2009 2:35 pm

e taj zadnji mi je naj ides
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vampiri - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 7 Icon_minitimepet svi 01, 2009 2:36 pm

Je, sigurno je zgodan zubi
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Vampiri - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 7 Icon_minitimepet svi 01, 2009 4:19 pm

Pirimijetio sam da je oko skoro svih vampira povezana neka seksualna skolonost...

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vampiri - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 7 Icon_minitimepet svi 01, 2009 8:55 pm

Sad sam skužila da nedostaju oni istarski štriguni. Ili su oni samo muške vještice misli

Znam da postoji nekakva priča o najmanje jednom istarskom vampiru, ne mogu mu se sjetiti imena...
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Vampiri - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 7 Icon_minitimesub svi 02, 2009 4:40 pm

Legionar je napisao/la:
Pirimijetio sam da je oko skoro svih vampira povezana neka seksualna skolonost...
da zato što se kod vamprira obićno veže sloboda mladosti, egzotika, privlačna morbidnost i njihova pretjerana seksualnost kako bi pomoću njih namamili žrtve

našla sam zabavan citat u jednom blefiskonu;
VAMPIR - čak i prije vremena horor filmova vampire su shvaćali ozbiljno. Ova stvorenja ne piju krv doslovice, fizički, ali mislilo se da neki ljudi mogu ostati mladi hraneći se životom i vitalnošću onih uokolo, koji ostaju slomljeni i izmoždenog kostura. Ima ih i danas, samo ih sad zovemo tek prohodalom djecom.

lol!

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 33
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Vampiri - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 7 Icon_minitimesub svi 02, 2009 5:48 pm

Gea je napisao/la:
VAMPIR - čak i prije vremena horor filmova vampire su shvaćali ozbiljno. Ova stvorenja ne piju krv doslovice, fizički, ali mislilo se da neki ljudi mogu ostati mladi hraneći se životom i vitalnošću onih uokolo, koji ostaju slomljeni i izmoždenog kostura. Ima ih i danas, samo ih sad zovemo tek prohodalom djecom.

lol!
hihihihihi
POTPISUJEM 5
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Vampiri - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 7 Icon_minitimesub svi 02, 2009 11:35 pm

e našla sam i za Incubi/Succubi to duhovi koji noću posjećuju ljude napostvujući svim mogućim strastima i opačinama. izaberu neokaljane i prikažu mu se u obiliku osobe suprotnog spola. nakon što ta odvratna stvorenja obave što žele, ostave ih iscrpljene i slabe.
svaki će muž danas, koristi li ovu izliku morati objasniti zašto je Succubi uzeo baš oblik sobarice iz susjedne gostionice lol

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vampiri - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 7 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vampiri
[Vrh] 
Stranica 7 / 17.Go to page : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 12 ... 17  Next
 Similar topics
-
» vampiri kao sto su kod anne rice...
» Vukodlaci

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Kriptozoologija-
Forum(o)Bir: