Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Biranje partnera

Go down 
+4
Alpha
Athena
Fantom
MoW
8 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Biranje partnera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Biranje partnera   Biranje partnera - Page 2 Icon_minitimesri tra 06, 2011 10:10 am

To je samo bolje i losije ako ti (mislim netko) tako vidi(s). Recimo, ljudi koji imaju romanticarskog duha tezit ce nekom partneru za kojeg smatraju da su kozmicki vezani (da tako kazem). Oni su doslovno svjesni tog osjecaja. Medjutim, cinjenica je da (ako postoje srodne duse tj. bas neki pravi/idealni partner za svakog) ce svatko naci ono sto mu najvise odgovara i da ce to uvijek biti i na tom nekom kozmickom nivou samo sto to oni nece tako dozivljavat. Kao sto sam ranije pisala...mislim da sam prosla sve te rangove i u svima sam trazila to "nesto". To je sve izmjesano samo je pitanje koliko. Tako ce netko traziti osobu po modelu druge grupe i smatrati ce da je upravo ta osoba njegova/njena srodna dusa. Mozda nece osjecati neku vibru na ne znam kojem nivou ali toj osobi to niti ne treba. Ona je nasla sto je trazila. I jeste :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Biranje partnera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Biranje partnera   Biranje partnera - Page 2 Icon_minitimesri tra 06, 2011 12:08 pm

Zašto smatram da je kategorija 2 objektivno bolja od kategorije 1, a kategorija 3 od kategorije 2? Imam vrlo dobrih razloga za to.
Ako se povodimo isključivo za nagonima i iracionalnošću pri izboru partnera tada tražimo samo ono što nas nadopunjava i čini nas sretnijima. Ne razmišljamo o tome u kakvom okruženju živimo, je li takva veza izvediva, koje su nam realne sličnosti. Takve veze koji put uspiju u smislu da su oba partnera dulje vrijeme zadovoljna, i to samo onda ako se pokaže da tu ima i više od samo ispunjavanju suprotnosti. Međutim, često takve veze pucaju i stoga su najmanje stabilne, odnosno najlošije za pojedinčevo fizičko i psihično zdravlje.

Veze iz kategorije 2 su bolje od onih u kategoriji 1 zato što su razočarenja rjeđa kad se sve stavi na papir i vidi u čemu se slažemo s tom osobom. Ako racionalno zaključimo da se slažemo u npr. 80% ili više toga, slijedi najčešće duga veza. Ta veza međutim ubrzo postaje dosadna u slučaju da partneri ne rade dalje na njoj, a to je često kod racionalnih tipova koji uzimaju stvari zdravo za gotovo. Yeah right, onda pronađu ženu / muža u krevetu s drugim. Onih 20% stvari u kojima se nisu slagali također postanu problematični s vremenom, čak toliko da cijela veza dođe u pitanje. U racionalno pitanje. Racionalni agent u tom slučaju odluči dalje tražiti. I to je to. Ipak, u odnosu na kategoriju 1, veze dulje traju, manje je frustracija, a i štete po zdravlje su nešto manje, pogotovo ako su ljudi dovoljno racionalni da skuže kad treba prestati. A to je pretpostavka za takve tipove.

Veze iz kategorije 3, uz to što predstavljaju sklad suprotnosti i istog mišljenja, sadrže nužno i duhovnu komponentu u smislu intuitivne spoznaje o idealnosti partnera te o stalnom promatranju partnera, suosjećanju s njim i razgovaranju o problemima. To su veze u koje ulaze zreli ljudi, i to i u emocionalnom i u racionalnom smislu, no ponajviše na dubljem intuitivnom principu koji mu govori da je dotična osoba njegova srodna duša. Taj princip pak omogućava da se gotovo svaki problem nadvlada i da se osobe trude da veza traje. Takve osobe znaju praviti probleme i oko sitnica, jer svaka sitnica je zapravo bitna u vezi. Nit vodilja takvih osoba je da sve mogu razrješiti stalnim usavršavanjem svoje veze sa svojom srodnom dušom. To nije romantičarska ideja, to je duboko duhovna misao koja podrazumijeva da su oba parnera zrela. Ovakve veze u pravilu traju najduže i najplodnije su za uspjeh i zdravlje pojedinca. Zato ih smatram najboljima.



_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Biranje partnera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Biranje partnera   Biranje partnera - Page 2 Icon_minitimesri tra 06, 2011 12:45 pm

@MoW....da, to je tocno tako gledano iz tvog ugla i onoga sto ti mislis da covjek jeste, a ideju o tome temeljis opet na sebi samome. Dakle, za tebe je to tocno tako i da biras partnericu samo po tocki jedan ili dva vjerojatno bi zavrsilo prekidom. Medjutim globalno to nije tako. Zasto? Zato jer...prije svega u tocki tri zrcali se i tocka jedan i tocka dva. Jer ta duhovno uskladjena partnerica ti mora biti i ono pod jedan (privlacna) i ono pod dva (kompatibilna u vecini razmisljanja). Da nije tako moglo bi ispasti da je tvoj idalni partner zapravo neki tip koji je apsolutno razlicit od tebe (osim sto ste istog spola zubi ) ali dijelite duhovni svjetonazor.
Ako pogledamo tocke iz perspektive nekih drugih ljudi (a ne samo nase) onda mozemo zamisliti slijedecu situaciju. Recimo da imas neku osobu na vrlo niskom duhovnom i svjesnom razvoju. Ta osoba je gotovo kao zivotinja. Ona se nahodi prema nagonima, podlijeze mnogim ovisnostima (recimo kockanje), nasilan je i svijet gleda iskljucivo kroz tjelesno. Ta osoba nalazi partnericu u istom "rangu" i sa hrpom suprotnosti. Dakle, ona je zgodna, iz obitelji gdje je otac mozda bio nasilnik i alkoholicar te je vrlo submisivna i td. Da, on ce nju (mozda i ona njega) varati, mozda ce se i tuci i mozda ce biti svega tu ali oni su idalni par povezan bas i kroz tu providnost sudbine. Dala sam malo radikalan primjer ali to je radi ilustracije. I sad od toga pa nadalje ima jako puno kombinacija i ne moze se reci da je treca opcija najbolja za svih. Ona je najbolja za tebe ali ne za svih. Onaj dan kada i par iz primjera dojde do tvog razmisljanja tada ce biti i za njih ali i onda ce biti zastupljena prva i druga tocka samo ce omjeri biti drugaciji :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Biranje partnera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Biranje partnera   Biranje partnera - Page 2 Icon_minitimesri tra 06, 2011 1:17 pm

Potcrtao bih ovo: "Onaj dan kada i par iz primjera dojde do tvog razmisljanja tada ce biti i za njih...", drugim riječima, da li priznaješ da nisu dovoljno zreli za vezu i kategorije 3? To bi naime značilo da je veza u kategoriji 3 bolja od one iz kategorije 1, zar ne? Jer da nije bolja, zašto bi oni ikada stremili prema njoj? Zašto ne bi ostali na kategoriji 1 ili se vratili nazad u životinjskom tijelu?

Mislim da je prije svega tip veze u koju osoba ulazi ogledalo duše. Stoga mislim da je veza za tu osobu u kategoriji u kojoj joj se nalazi duša najpogodnija za nju. Ona nije i najbolja u smislu toga čemu bi trebalo težiti, ali joj je u tom trenutku najbolje odgovarajuća.
No nemojmo zaboraviti da se duša razvija i tijekom jednog života, te stoga veza koja joj je u nekom trenutku bila odgovarajuća, možda poslije nije, možda se unaprijedi kao osoba pa joj veze iz više kategorije počnu bolje pasati, a možda se i unazadi pa joj počinju pasati više životinjski tip veze. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Biranje partnera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Biranje partnera   Biranje partnera - Page 2 Icon_minitimesri tra 06, 2011 1:27 pm

Ti bi svim silama htio da je tvoja kategorija bolja i iznad drugih. A ja se s time ne mogu sloziti. Prije svega jer, kao sto rekoh, sve tri su isprepletene samo su omjeri razliciti.
A sad da odgovorim na pitanje. Ne mogu odgovoriti da li oni jesu ili nisu "zreli" jer se bojim postaviti kompetentno po tom pitanju. Mislim, tko sam ja da to sudim? Ali mogu reci ovo. Oni jesu zreli za ono sto mogu postici. Druga bi stvar bila ako pricamo o teenagerima koji su u prvoj skupini jer jos nisu formirali licnost ali ovdje pricamo o gotovim ljudima. Zasto su oni takvi, zasto su postali takvi...mi to ne znamo. Da li je rijec uistinu o mladim dusama ili o karmi...mi to ne znamo. Zato ne mogu odgovoriti na pitanje. Ali...ako bi njih pitao da li su u paru sa svojom srodnom dusom oni bi kazali da jesu. Kuzis. I jesu.
Jos nesto. Oni ne streme prema trecoj kategoriji. Oni o njoj niti ne razmisljaju, a kada bi im ju ti postavio kao imperativ vjerojatno ju ne bi razumjeli na nacin na koji si zamislio. Naime...oni bi sebe isto vidjeli u toj kategoriji jer smatraju da jesu sa svojojm srodnom dusom ;)

Ni ja nisam stremila prema trecoj kategoriji. Dapace, mislim da je greska zacrtati si ikakvu kategoriju jer onda od puste ideje kako to tocno mora izgledat mozes propustit tu svoju srodnu dusu.

Seksualnost je vrlo osjetljiva stvar. Cak i ljudi koje smatramo duhovnim uciteljima mogu na tom polju iznenaditi.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Biranje partnera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Biranje partnera   Biranje partnera - Page 2 Icon_minitimesri tra 06, 2011 1:36 pm

A dobro... ako se dakle izjednačava nagonsko posezanje za suprotnom energijom s duhovnim traženjem srodne duše neka bude tako. Malo lucidniji među njima će ti reći da nisu ni krenuli za srodnom dušom kad su kretali u vezu, ali da im se sad čini da im ta osoba je srodna duša.
Što to govori? To govori da nemaju unaprijed istančan osjet za ustanoviti je li im je ta duša srodna ili ne, već moraju debelo zagristi prije nego što će to ustanoviti. To govori o njihovoj neprofinjenosti. Ono idu u vezu na puf, pa šta bude. Ako je to jednako dobro kao intuitivni osjećaj jedinstva s nekom osobom, onda se predajem. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Biranje partnera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Biranje partnera   Biranje partnera - Page 2 Icon_minitimesri tra 06, 2011 1:49 pm

Tocno to. Oni nisu kretali ali sada bi rekli da jesu u vezi sa srodnom dusom. I vjerojatno jesu. A sto mi to govori...u biti nista puno. Govori mi da smo ionako nasteleni da naletimo na onog na koga trebamo naletit :P

OK, pricajmo o "profinjenosti". Ispada da onaj koji je najvise u trecoj skupini nema sanse da se zahebe u izboru. A ja u to - cisto sumnjam. Mislim da se moze zahebat. Razlika je sto ce ta osoba ulaziti generalno u manji broj veza i biti ce opreznija pa ce imati i manje neuspjeha (da tako kazem) ali to je to. Hocu reci nije da to ide na princip idu dvoje ljudi i sretnu se na cesti. Najednom nepoznata energija ih spoji i oni dozive prosvjetljenje te budu zajedno usprkos svemu. Jok. To ide ovako. Covjek upozna zenu. Ona mu se svidi (fizicki). Razgovaraju pa mu se svidi i kao osoba. Sto je vise poznaje uvidja da titraju na istoj frekvenciji. I onda je to to.
Kako to ide kod prve skupine. Covjek sretne zenu i ona mu se svidi (fizicki). Nije ga puno briga sto prica ali mu se svidja sto je supotna od njega (on dominantan, ona submisivna). Oni se spetljaju i to je to. Slicno, jel da? ;)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Biranje partnera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Biranje partnera   Biranje partnera - Page 2 Icon_minitimesub tra 09, 2011 1:12 pm

MoW je napisao/la:
Što to govori? To govori da nemaju unaprijed istančan osjet za ustanoviti je li im je ta duša srodna ili ne, već moraju debelo zagristi prije nego što će to ustanoviti. To govori o njihovoj neprofinjenosti. Ono idu u vezu na puf, pa šta bude. Ako je to jednako dobro kao intuitivni osjećaj jedinstva s nekom osobom, onda se predajem. :)

Tko uopće ima unaprijed istančan osjet? Oni koji kažu da imaju? :P
Za mene smo mi ti koji biramo svoje srodne duše, iliti osobe s kojima se dobro slažemo i super nam je. Čak i ne moramo biti ko prst i nokat, bitna je samo komponenta slaganja, a to se odredi isključivo iz prakse i upoznavanja osobe. To je poput definicije Boga, nešto osjetiš i nazoveš to nekim prikladnim ti imenom.
Pojam srodne duše za mene naprosto znači da nam je neka osoba draga i da nam je lijepo s njom. U protivnom, zašto nekoga i na temelju čega nazvati srodnom dušom? Nema tu ideala da ćeš uperit prstom u neku tamo i reći "ta je idealna za mene" jer ti na temelju nečega osjećaš da je tako.
Evo usporedbe sa hranom (zubi). Da, bitno nam je da hrana izgleda ukusno, ali kako procijenit kakva je hrana ako ju ne probamo. Meni recimo grah baš fino miriši, ali da bi ga jeo, ne hvala lol!

Tako da, i jedni i drugi moraju zagristi da bi probali, samo što će prvi manje filozofirati i prije krenuti u akciju, a drugi će prvo izmeditirati o svemu i onda, ako bog da, napokon krenuti u akciju. Ili možda i neće, tko zna.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Biranje partnera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Biranje partnera   Biranje partnera - Page 2 Icon_minitimepet tra 15, 2011 1:04 am

Najbolje je kada se nadju dvoje jednakih,tu veza idealno funkcionise... cerek

Biranje partnera - Page 2 J7t62x
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Biranje partnera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Biranje partnera   Biranje partnera - Page 2 Icon_minitimepet tra 15, 2011 9:46 am

@Blizz...mislim da se MoW malo krivo izrazio...ili nesto :P Naime, neki ljudi uopce ne razmisljaju o takvim stvarima na taj nacin pa zato niti nemaju taj "istancan osjet". To je sve :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Biranje partnera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Biranje partnera   Biranje partnera - Page 2 Icon_minitimepet tra 15, 2011 10:36 am

Vjerojatno sam jedan od tih budući kako često čitam da su ljudi našli srodnu dušu pomislim si kako ih je pun planet pa o tome ni ne razmišljam drugačije osim na neki filozofski način sa naglaskom na ljudskoj psihi.
Kako da se izrazim, "srodne" smo duše dok nas nesuglasice ne rastave, tada više odjednom to nismo. Ako se to ne desi, ostat ćemo srodne duše. rofl2

To je više-manje to što mislim o srodnim dušama zubi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Biranje partnera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Biranje partnera   Biranje partnera - Page 2 Icon_minitimepet tra 15, 2011 10:51 am

Pa, zapravo si sad reko isto sto i MoW. Ljudi koji se vezuju po principu navedenom iz prve grupe cesto ce upadati u nove "ljubavi" i nove "srodne duse". Ali zapravo se radi o emotivno nezrelim ljudima koji zaljubljenost i fizicku privlacnost brkaju sa ljubavlju. Tada se desava tocno to sto kazes - srodne douse dok se ne pokaze obrnuto. Svejedno ce u jednom trenu i ti ljudi "ubost" osobu s kojom ce ipak ostati. Nitko nije rekao da je sa onim tko ti je ta neka srodna dusa sve uvijek super. Dapace, nitko nije rekao da srodne duse ostanu zajedno. Isto tako ne mora znaciti da ce ti osoba koja ti je zbilja srodna dusa biti partner. Moze to biti tvoj najbolji prijatelj. Nekada se desi da ljudi radije izaberu nekog prikladnijeg po X faktora nego onog koga mu bira srce. Milion je kombinacija.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Biranje partnera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Biranje partnera   Biranje partnera - Page 2 Icon_minitimepet tra 15, 2011 11:20 am

Alpha je napisao/la:
Nitko nije rekao da je sa onim tko ti je ta neka srodna dusa sve uvijek super. Dapace, nitko nije rekao da srodne duse ostanu zajedno.

Ali, što bi u tom slučaju pojam srodnih duša značio. Da smo mi po percepciji naših osjećaja sa tom nekom dušom u "onom" svijetu puno bliži nego smo recimo tu na Zemlji?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Biranje partnera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Biranje partnera   Biranje partnera - Page 2 Icon_minitimepet tra 15, 2011 12:04 pm

U principu tako nekako. Navodno postoji par dusa koji se vise-manje prate. Kada se sretnu one "vibriraju" jedna drugoj na poznatoj frekvenciji i puno bolje se razumiju nego s ostalim ljudima/dusama.
E sad, to se moze prepoznati na svjesnoj razini ili ne. O toj osjetljivosti je zapravo ova tema.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Biranje partnera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Biranje partnera   Biranje partnera - Page 2 Icon_minitimepet tra 15, 2011 12:22 pm

@Alpha...Svejedno ce u jednom trenu i ti ljudi "ubost" osobu s kojom ce ipak ostati. ides

Ubode me i ostavi bol na srcu mom... cerek
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Biranje partnera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Biranje partnera   Biranje partnera - Page 2 Icon_minitimepet tra 15, 2011 12:52 pm

Nevjerojatno kako sa X kilometara udaljenosti, bez da sam te ikada susrela u zivo tocno znam da ces komentirati taj post i tu rijec. Ili sam ja genijalka ili si ti previse predvidljiv...a nekako mi se cini da je ovo drugo :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Biranje partnera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Biranje partnera   Biranje partnera - Page 2 Icon_minitimepet tra 15, 2011 1:01 pm

Ma jok,radi se o jednoj tankoj niti koja veze nasa srca aaaaaaaaaa neda se dirati... hug
[Vrh] Go down
baffy
Riba
baffy


Female
Virgo Dragon
Broj postova : 122
Age : 35
Location : Doboj-Zemun-Beograd-Vršac-Kladovo
Registration date : 29.11.2012

Biranje partnera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Biranje partnera   Biranje partnera - Page 2 Icon_minitimepet stu 30, 2012 7:21 pm

Hm.... Biram partnera ne po ICQ (koji mi je iznad norme) ni po oblinama (Iako ih imam) ni po bogadstvu... Jednostavno kada ga pogledam u oči mora imati ono nešto da me privuča a uz to mora biti emotivan i romantičan i pažljiv... sve ostalo nije bitno... tako da sam verovatno u nekoj međugrupi :D :D :D
[Vrh] Go down
Sponsored content





Biranje partnera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Biranje partnera   Biranje partnera - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Biranje partnera
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Manipulacija prilikom nalazenja partnera

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ljubav-
Forum(o)Bir: