Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Masovni Mediji

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Masovni Mediji Empty
PostajNaslov: Masovni Mediji   Masovni Mediji Icon_minitimečet lip 09, 2011 1:56 am

ako ste vec imali otvorenu ovu temu, onda slobodno obrisite ovo, ovo su jednostavno neka od mojih razmisljanja i shvacanja, pa ako vam bude zanimljivo slobodno svratite na moj blog, odakle je ovo i preuzeto(al se opet reklamiram)

Mediji imaju jako velik utjecaj na danasnji zivot, kao sto sam vec spominjao vecina ljudi dobiva sve svoje informacije putem mainstream medija, ocekuju od njih da im kazu istinu, takoder i da im kazu kako da misle, kako se treba ponasat i slicno.

Tko kontrolira medija taj kontrolira i svijet. Koliko od vas uistinu zna kakvo je stvarno stanje u Libiji, Iraku, Afganistanu? Nedavno su se prenosile vijesti kako Libija koristi avione protiv svojih ljudi, CNN i slicne tv kuce su danonocno o tome prenosili vijesti, sve samo da ljudi podrze razne vojne akcije, ostavljam vam video da vam bude jasnije zasto Rusi nisu dopustili vojno iskrcavanje vojnika na tlo Libije, iako su neke drzave to trazila, s razlogom da prekinu te okrutnosti.



Mnogi ljudi sklapaju svoje misljenje, ako ga uopce imaju, na temelju tih laznih informacija, pa kako onda znati sto je istina, lazu li nam stalno, osobno pomalo sam naucio kako igraju igru i samo ako budete pratili malo bolje vijesti vidjet cete sto sve zele postici. Amerikanci su napali Irak zato sto su rekli da imaju oruzja masovnog unistenja, kao i kemijska oruzja, sto se dakako kasnije utvrdilo kao netocnim, iako je Sadam cijelo vrijeme govorio da nema nikakvo oruzje, ali ni to, niti imanje ikakvih dokaza nije ih sprijecilo da zauzmu tu zemlju, pod geslom donosenja demokracije. Takoder je zanimljivo da te drzave koje najvise pricaju o miru najvise ratuju.



Ovdje je jedan video clip o Zaljevskom ratu, kao sto cete vidjeti reporter govori da se nalazi uzivo u Saudijskoj Arabiji dok je zaprave u svome studiu, kasnije cete vidjeti kako se on i ekipa zezaju oko toga svega, ali ljudi u to vrijeme su uistinu vjerovali da dobivaju istinite informacije od covjeka koji to sve vidi iz prve ruke, samo jedan od nacina na koji manipuliraju s nama.

Pa zasto im onda dalje vjerujemo, zasto dalje dopustamo da nam lazu, kao svatko zna da nam lazu, ali takoder briga ih za to, barem se tako ponasaju, a onda cim dode dnevnik svi se stisnu uz tv i gledaju kakvu novu bolest ce izmislit, kakav novi strah ce prenijet ljudima.

Mediji su zbilja zanimljiv fenomen, sjetite se samo silnih bolestina, danas je to e. choli, prije je bio antraks, pticja gripa, svinjska gripa, pa bog zna sto poslije ovoga nece izmisliti, ali ako pogledamo koliko ljudi je umrlo od svih tih bolesti, nije nista naspram koliko ih je za to vrijeme umrlo od gladi i lako sprecivih bolesti.

Danasnji ljudi se ponasaju ako nesto se ne prenosi putem medija, to onda ne postoji, glad se ne spominje vec duze vremena, vecina ljudi je u potpunosti i zaboravila na to, mozda ne mi ovdje, ali vecina zapadnog svijeta.

Bitno da mi gledamo Big brother, Ezele i sta sve ne, bitno da mediji prenose neke gluposti, da se rade velike predstave oko 22 igraca koji udaraju loptu, zaraduju masne pare na temelju toga, a da nazalost jako malo pridonose covjecanstvu, dok oni tu vrte milijune, ma i milijarde znansvenici koji bi uvelike mogli pomoci razvoju imaju problema sa prikupljanjem sredstava, ali mediji nam pokazuju kakav zivot trebamo imat, cemu trebamo tezit. Materijalizam to je ono sto mediji zele da mislimo da je najbitnije u zivotu, a onda nas s vremena na vrijeme malo isplase, pa opet roknu sapunice, malo pranja mozga i tako u krug, a sve vise i vise ljudi je prikovano za tv. Televizija uzrokuje odredeno stanje hipnoze u kojem covjek postane podlozniji za ono sto mu se putem medija prenosti, sto vise gledate tv lakse ulazite u to stanje, danas je prosjecnom covjeku potrebno nekoliko minuta, mozda cak i manje da zapadne u hipnozu, ali takoder koriste se subliminalnim porukama koje vas podsvjesni um prepoznaje, takve subliminalne poruke su se prvi put pocele koristit u kinima. Kao sto znamo film nastaje tako sto se velik broj slika tocnije 24 vrte u sekundi i time dobijemo iluziju pokreta, dobijemo film, pa radili su eksperimente u kinima gdje bi ubacili jednu dodatnu sliku, sliku kokica ili cole, ljudi ne bi to svjesno zabiljezili, ali podsvjesni um sve vidi, tako su utvrdili da su ljudi tokom gledanja filma dobivali zelju da jedu ili piju, te im je tako poskocila prodaja tih proizvoda.

Danas se nesto slicno radi, samo na drugi nacin, danasnji svijet se sve vrti oko nasilja i seksa, a to su primitivni nagoni, s time nagonima drze ljude u nesvjesti o svome pravom podrijetlu.

Medijima svi vjeruju i dok je tako vrlo tesko ce doci do bilo kakve promjene, posto uvijek lako mozete demantirat sto god zele, a ako ne uspiju, onda ce zataskat. Uvjeravaju nas u razlicite razlike medu nama, starom taktikom podijeli pa vladaj, morate shvatiti elita je vrlo malobrojna, oni mogu vladati sve dok imaju nase prihvacanje toga, sve dok im dopustimo, ako im kazemo ne, jednostavno su bespomocni, zato su spremni poduzeti sve da ljude drze dovoljno pametnima da znaju raditi, ali dovoljno glupima da ne shvate sto se dogada, vecina stvari za kojima ljudi trce danas su izmisljene, oni su ih izmislili, samo da ne pocnemo postavljat prava pitanja, trazit prave odgovore.

Elita nas je putem medija uvjerila da su odredeni ljudi losi, oni drugacije religije su opasni, drugacije rase, drugacijih uvjerenja, samo razlike naglasavaju, a mi vjerujemo u to, ne shvacamo da njima isto govore, opasni su, ugrozavaju nas i slicno. Mediji su najveca farsa, cisto zabavljanje uma i ega, nasilje, seks, sto vise to bolje, to se bolje prodaje, a ljudi to puse. Kako mediji kazu da je in tako se ljudi oblace, ponasaju, prate modu, koja je prema meni najdebilniji izum ovoga svijeta, kad ljudi iz Afrike dodu, gdje nisu imali sta za jest i cuju cifre koje izdajemo za cipele, odjecu i obucu, zele pasti u sok, jednostavno im nije jasno zasto dati tolike ogromne svote za nesto tako povrsno, tako beznacajno.

Stoga vam kazem nemojte vjerovati nicemu, a posebno medijima. Danas u medijima mogu prikazati nesto kao lose, a sutra ako im to bude odgovaralo mogu to okrenuti u nesto najpozitivnije na svijetu, a ljudi ce samo reci vidis da je ipak tako ili znao sam, jesam ti rekao i druge debilne tvrdnje. Svi kao znamo, ali nekako onda djelujemo bez smisla.

Ostavljam vas sa odlicnim clipom iz filma Network.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Masovni Mediji Empty
PostajNaslov: Re: Masovni Mediji   Masovni Mediji Icon_minitimečet lip 09, 2011 2:50 pm

Meni su te stvari postale jasna kod rata u Iraku, tamo je bilo potpuno jasno da ne postoji oružje za masovno uništavanje jer su amerikanci imali toliko malo dokaza, da je to bilo smiješno. Primjerice glavni dokaz na Vijeću sigurnosti u UN je bila slika nekog bazena sa vodom za koju su oni rekli da je teška voda... Sam napad na Afganistan koji je kao utočšte terorista je bilo isto jako upitno.

Ovo sa Libijom je toliko prozirno da valjda više ni amerikanci ne vjeruju u to. Mislim Gadafi terorizira vlastiti narod, a što je sa Rusijom i Čećenijom, što je sa Kinom i odnosom njihove vlasti prema vlastitom narodu? Eto iz nekog razloga je Gadafi najgori iako su naravno razlozi sasvim drugi, a ovo je samo priča za naslovnice.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Masovni Mediji Empty
PostajNaslov: Re: Masovni Mediji   Masovni Mediji Icon_minitimečet lip 09, 2011 5:06 pm

Jep, negdje sam citao da je taman Francuski dug trebao doci na naplatu, stoga su oni se prvi poceli bunit na Gadafija, da ne spomenem da Libija ne duguje nikome nikakve pare, ukoliko su ti izvori bili tocni, a i silni novci koji Libija ima, a zele ih se svi dokopati.
[Vrh] Go down
Sin_Nanna
Majmun
Sin_Nanna


Male
Libra Dragon
Broj postova : 1550
Age : 35
Registration date : 10.06.2011

Masovni Mediji Empty
PostajNaslov: Re: Masovni Mediji   Masovni Mediji Icon_minitimepet lip 10, 2011 9:30 pm

Pozdrav svima. Novi sam ovde pa je red da ostavim i svoj prvi post. Svi znamo da su mediji najveće oružije u rukama moćnika jer uvek izveštavaju onako kako oni žele. Kao što i sami znate najveću dominaciju u svetu medija imaju SAD pa uvek, kada im nestanu rezerve nafte, puste buvu da neki arapski ili gde već lider teroriše svoj narod pa je to dovoljno opravdanje da napadnu tu zemlju "štiteći civile", a ustvari u njihovom interesu je eksploatacija. Kao što je Chakotay rekao svi smo videli šta se desilo u Iraku. Tražili su nuklearno oružije, a njega nikada nije ni bilo. Tako sada hoće i u Libiji da svrgnu Gadafija zato što "teroriše" svoj narod, a moj rođak je radio u Libiji i rekao nam je da nije uopšte tačno da je tamo život pakao nego da ljudi imaju besplatno zdravstveno osiguranje, oslobođeni su od plaćanja benzima, svi se upisuju u red za kola, imaju osiguran posao. Propaganda je čudo. Toliko od mene. Nadam se da nisam ugušio svojim prvim postom miga . Pozdrav.
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Masovni Mediji Empty
PostajNaslov: Re: Masovni Mediji   Masovni Mediji Icon_minitimesub lip 11, 2011 11:58 am

Sto se tice Libije cuo sam da je tamo zivot poprilicno dobar, novi bracni parovi dobivaju drzavne stanove, drzava subvencionira studente koji zele studirati izvan zemlje, stoga vjerojatno i one unutar isto tako, auti su jako jeftini, hrana takoder, a svaki Libijac mjesecno dobije 100 dolara od drzavne prodaje nafte, ima toga jos, al ovoga se trenutno sjecam uz ovo sto je Sin naveo i pozdrav.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Masovni Mediji Empty
PostajNaslov: Re: Masovni Mediji   Masovni Mediji Icon_minitimesub lip 11, 2011 12:57 pm

Dobrodošao Sin Nanna mase

Ne znam jeste jučer na večer gledali mini seriju Izgaranje, sljedeći petak je drugi dio te serije. Dosta dobro opisuje stvarno stanje iako je naravno igrana serija, ali nekako mi se čini da nije daleko od istine. Izdvojit ću jedan razgovor Amerikanca i Britanca (oba su dosta visoko pozicionirana i dosta moćna) Pita Britanac ... pa dobro zašto niste sami podmetnuli oružje za masivno uništavanje u Iraku? A Amerikanac odgovori: Bi li mi vjerovao da ti kažem da jesmo, ali više ne znamo gdje je :) U glavnom, glavna nit vodilja je da moćnici ne žele promjene i da žele zadržati svjetsko gospodarstvo bazirano na nafti jer bi se u suprotnom morali odreći ovoga života i luksuza u kojem sada uživaju.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Sin_Nanna
Majmun
Sin_Nanna


Male
Libra Dragon
Broj postova : 1550
Age : 35
Registration date : 10.06.2011

Masovni Mediji Empty
PostajNaslov: Re: Masovni Mediji   Masovni Mediji Icon_minitimesub lip 11, 2011 2:23 pm

Hvala na dobrodošlici. Na kom kanalu je ta serija? Naravno da žele da sve izgleda onako kako oni žele jer se zna ko vuče konce, a zna se da Amerika mora da ratuje kako bi zadržala moć u svetu pa zato smišlja raznorazne razloga za rat.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Masovni Mediji Empty
PostajNaslov: Re: Masovni Mediji   Masovni Mediji Icon_minitimesub lip 11, 2011 7:16 pm

HRT 2 u 21:55 sljedeći petak mini serija "Izgaranje"

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Masovni Mediji Empty
PostajNaslov: Re: Masovni Mediji   Masovni Mediji Icon_minitimened lip 12, 2011 1:56 pm

nevezano za zemlju to su sve iluminati, samo drzave nastale radi dodavanja jedne podjele vise
[Vrh] Go down
Sponsored content





Masovni Mediji Empty
PostajNaslov: Re: Masovni Mediji   Masovni Mediji Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Masovni Mediji
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Masovni mediji
» Manipulacija i mediji

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Manipulacija-
Forum(o)Bir: