Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Manipulacija i mediji

Go down 
+25
Gea
Viktor-x
Goran
Hapa
Neo
Groinx
Jaykof
gothic45
kiron
fastforward
kayser
Eosphoros
Alpha
belongs to lovers
Yado
zmija
zvezda
Aleksandar Veliki
Cvrcak
Hybrid
malena
Svjetloisjena
sanja
vladimir
Rain
29 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Manipulacija i mediji Empty
PostajNaslov: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji Icon_minitimepet ruj 21, 2007 3:44 pm

Mislite li da se danas manipulira ljudima pomoću medija? Što mislite kakvu ulogu imaju mediji u današnjem svijetu i je li sve ono što čujemo, čitamo i gledamo na televiziji istina?
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Manipulacija i mediji Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji Icon_minitimepet ruj 21, 2007 3:49 pm

Jok kako da se manipurala nasim svestima.
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

Manipulacija i mediji Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji Icon_minitimepet ruj 21, 2007 4:12 pm

vladimir je napisao/la:
Jok kako da se manipurala nasim svestima.
gdje on to ču? lovely
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Manipulacija i mediji Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji Icon_minitimepet ruj 21, 2007 4:18 pm

vruća mačka je napisao/la:
vladimir je napisao/la:
Jok kako da se manipurala nasim svestima.
gdje on to ču? lovely
od tebe :)
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

Manipulacija i mediji Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji Icon_minitimepet ruj 21, 2007 4:21 pm

od mene nije sigurno, ja sve odmah sprovodim u djelo, bez ikakve eristike lovely
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Manipulacija i mediji Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji Icon_minitimepet ruj 21, 2007 4:29 pm

vruća mačka je napisao/la:
od mene nije sigurno, ja sve odmah sprovodim u djelo, bez ikakve eristike lovely
Video sam ali nisam osetio
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

Manipulacija i mediji Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji Icon_minitimepet ruj 21, 2007 4:36 pm

vladimir je napisao/la:
Video sam ali nisam osetio
i bolje ti je lovely
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Manipulacija i mediji Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji Icon_minitimepet ruj 21, 2007 11:09 pm

Da, stupanj manipulacije raste s napretkom masovnih medija, na žalost. Ali i mogućnost da se ponekad iskrademo i u moru poluinformacija nađemo neku čvrstu točku koja nas privuče. Nekako mi se čini da nas je većina ovdje na tom putu :)
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Manipulacija i mediji Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji Icon_minitimesub ruj 22, 2007 9:34 am

Rie je napisao/la:
Mislite li da se danas manipulira ljudima pomoću medija? Što mislite kakvu ulogu imaju mediji u današnjem svijetu i je li sve ono što čujemo, čitamo i gledamo na televiziji istina?

Ja virujem najviše Internetu, iako ni to nije pretjerano vjerodostojno. a ostalim medijima, manje više, ovisi o vijestima...
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

Manipulacija i mediji Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji Icon_minitimesub ruj 22, 2007 9:48 am

a šta ćemo, moramo vjerovati! mediji jesu ovakvi-onakvi, ali zamislite jedan dan bez novina, interneta, radija, tv(bez ovog već mogu zamisliti dan :D)! ne šta bi to ličilo?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Manipulacija i mediji Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji Icon_minitimesub ruj 22, 2007 9:58 am

vruća mačka je napisao/la:
a šta ćemo, moramo vjerovati! mediji jesu ovakvi-onakvi, ali zamislite jedan dan bez novina, interneta, radija, tv(bez ovog već mogu zamisliti dan :D)! ne šta bi to ličilo?

Ovisi čime bi ga ispunila lol

Ja ga mogu zamisliti i kao super dan i kao čistu katastrofu roll
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

Manipulacija i mediji Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji Icon_minitimesub ruj 22, 2007 9:59 am

ali bi se svejedno glupo osjećala bez da znaš šta se događa u svijetu, dobro, možda prvi dan i ne bi, odmorila bi mozak, ali bi se već prvi dan počela koprcati... kava
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Manipulacija i mediji Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji Icon_minitimesub ruj 22, 2007 10:07 am

vruća mačka je napisao/la:
ali bi se svejedno glupo osjećala bez da znaš šta se događa u svijetu, dobro, možda prvi dan i ne bi, odmorila bi mozak, ali bi se već prvi dan počela koprcati... kava

Možda nakon tjedan dana... :D

Sad sam bila tri tjedna bez kompa na moru i prije toga na putovanju, nedostajali su mi internetski prijatelji, ali pokazalo se da mogu. A bez vijesti već dugo mogu, iako smo toliko uronjeni u njih da ih ne možemo izbjeći. Na kraju dana se ispostavi da znam 90% onoga što znaju moji roditelji zaglavljeni pred televizorom i zabijeni u novine :cheers:
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

Manipulacija i mediji Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji Icon_minitimesub ruj 22, 2007 10:16 am

pih, ja obožavam kad ne gledam vijesti, samo me opterete i sjebu, zato ih izbjegavam, ima jedna rečenica:''Glupi ljudi su najsretniji na svijetu'' i to je istina, ne zamaraš se ni sa čim i baš te briga za sve 8)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Manipulacija i mediji Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji Icon_minitimesub ruj 22, 2007 10:19 am

vruća mačka je napisao/la:
pih, ja obožavam kad ne gledam vijesti, samo me opterete i sjebu, zato ih izbjegavam, ima jedna rečenica:''Glupi ljudi su najsretniji na svijetu'' i to je istina, ne zamaraš se ni sa čim i baš te briga za sve 8)

"Blago siromašnima duhom" - zapisano u Bibliji, ali misli se na bezazlenost, ne na glupost. roll

A vidim da si sad i ti riba! cheer :cheers:
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

Manipulacija i mediji Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji Icon_minitimesub ruj 22, 2007 10:30 am

aaaaaaaaa, baš sam se počela brinuti da sam zaostala :D
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Manipulacija i mediji Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji Icon_minitimesub ruj 22, 2007 11:49 am

vruća mačka je napisao/la:
pih, ja obožavam kad ne gledam vijesti, samo me opterete i sjebu, zato ih izbjegavam, ima jedna rečenica:''Glupi ljudi su najsretniji na svijetu'' i to je istina, ne zamaraš se ni sa čim i baš te briga za sve 8)
A, lolcina
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Manipulacija i mediji Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji Icon_minitimesub ruj 22, 2007 11:50 am

svjetloisjena je napisao/la:
vruća mačka je napisao/la:
pih, ja obožavam kad ne gledam vijesti, samo me opterete i sjebu, zato ih izbjegavam, ima jedna rečenica:''Glupi ljudi su najsretniji na svijetu'' i to je istina, ne zamaraš se ni sa čim i baš te briga za sve 8)

"Blago siromašnima duhom" - zapisano u Bibliji, ali misli se na bezazlenost, ne na glupost. roll

A vidim da si sad i ti riba! cheer :cheers:
Riba i pol :D
[Vrh] Go down
Hybrid
Riba



Male
Capricorn Horse
Broj postova : 125
Age : 45
Registration date : 15.09.2007

Manipulacija i mediji Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji Icon_minitimesub ruj 22, 2007 11:12 pm

Postoji i manipulacija slikama.

Na alternativna medicina stavljene su tablete.

Molim te makni tu sliku.
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Manipulacija i mediji Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji Icon_minitimesub ruj 22, 2007 11:32 pm

Hybrid je napisao/la:
Postoji i manipulacija slikama.

Na alternativna medicina stavljene su tablete.

Molim te makni tu sliku.
jer ja sliku?
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

Manipulacija i mediji Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji Icon_minitimened ruj 23, 2007 8:33 am

vladimir je napisao/la:
jer ja sliku?
ne, sigurno sam ja u pitanju lovely
[Vrh] Go down
Cvrcak
Višestanični organizam
Cvrcak


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 70
Age : 34
Registration date : 18.09.2007

Manipulacija i mediji Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji Icon_minitimened ruj 23, 2007 10:36 am

manipulacija ne postoji od samog pocetka mas medija.ljudi su poceli da manipulisu masom tek kada su skontali da ljudi slusaju,gledaju i da slepo veruju u to.sta da kazem o tim ljudima osim da su jako podlozni.njih i danas ima podosta.
mada verujem da je sada cilj postao manipulacija mladuncad.jer "na mladima svet ostaje" zar ne? razni crtani,razne emisije za klince i omladinu sadrze materijal koji mogu smatrati matrijalom ispiranja mozga.pa culi sta za one slucajeve kada deca skacu u bunar kao teletabisi ili lete kao goku sa prozora zgrade.
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Manipulacija i mediji Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji Icon_minitimened ruj 23, 2007 4:30 pm

Cvrcak, ziva istina. hail
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Manipulacija i mediji Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji Icon_minitimened ruj 23, 2007 7:13 pm

Osobno smatram da nas mediji manipuliraju. Ne mislim da to rade kao u filmu Batman Forever, već malo drugačije. Primjer može biti Nacistička propaganda, citirati ću jednu povjesnu ličnost povezanu za istu: "Tisuću puta ponovljena laž postaje istina."
"Istina ne postoji
Sve informacije su irelevantne
Povijest i sve medijske poruke su samo narativi
Istina je ono u što ste izabrali da vjerujete"


To bi trebala biti i poruka i odgovor na prvotno pitanje.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Manipulacija i mediji Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji Icon_minitimened ruj 23, 2007 10:05 pm

Svidja mi se ovo "Istina je ono sto ste izabrali da verujete"... Ali, plasim se da je za mnoge to prestala biti stvar licnog izbora, a najstrasnije je to da oni toga uopste nisu svesni...
Mediji: manipulise se, naravno, uvek i svuda, na malo i na veliko... Psihologija mase je vec nesto cemu nas uce i u skolama... Malo oratorskih vestina, harizme i opste informisanosti mogu pomoci cak i u svakodnevnim manipulacijama... A mediji su, SVI, puni laznih informacija - to je kao i ono ISTORIJU PISU POBEDNICI, samo sto oni, u ovom slucaju, STVARAJU ISTORIJU... Jer, nije istorija ono sto se dogodilo (da je tako, potpuno bismo drugacije pojmili istoriju covecanstva uopste) - istorija je ono sto MISLIMO da se dogodilo, ono sto smo naucili, sto nam je godinama servirano, tako lepo iscepkano u fragmente, da nikada nismo ni uspeli sklopiti celovitu sliku dogadjaja - jer da jesmo, videli bismo da nesto ozbiljno nije u redu sa tom slikom?!?!?!...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Manipulacija i mediji Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Manipulacija i mediji
[Vrh] 
Stranica 1 / 7.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Masovni Mediji
» Masovni mediji
» Manipulacija i Vi
» Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)
» Manipulacija na kvadrat

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Manipulacija-
Forum(o)Bir: