Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kako bi izgledalo da godinu dana ne skidate šminku

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Kako bi izgledalo da godinu dana ne skidate šminku Empty
PostajNaslov: Kako bi izgledalo da godinu dana ne skidate šminku   Kako bi izgledalo da godinu dana ne skidate šminku Icon_minitimepon srp 04, 2011 1:04 pm

Kako bi izgledalo da godinu dana ne skidate šminku 0458007.48

Jeste li se ikada zapitali kako bi na licu odjednom izgledala šminka koju potrošite tijekom jedne godine? Upravo to je učinio Lernert & Sander, artistički dvojac iz Nizozemske, u svom kratkom filmu Natural Beauty.

Redatelji su na lice modela nanijeli sedam bočica tekućeg pudera, dva rumenila, tri sjajila za usne i dvije bočice sjenila u kremi, ukupno 228,40 ml šminke.

Sloj po sloj, točnije 365 slojeva, šminke s potpisom Ellis Faas na lice belgijske manekenke Hannelore Knuts, nedavno izabrane za zaštitno lice švicarske modne marke Akris, nanosili su tijekom devetosatnog snimanja.

Redatelji su za nowness.com objasnili kako su imali potrebu prikazati ubojstvo prirodne ljepote kozmetikim sredstvima, a u realizaciji vizije su im pomagali make-up artist Ferry van der Nat i njegova asistentica Vanessa Chan.

Filmić se može vidjeti na linku:

LINK




_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Kako bi izgledalo da godinu dana ne skidate šminku Empty
PostajNaslov: Re: Kako bi izgledalo da godinu dana ne skidate šminku   Kako bi izgledalo da godinu dana ne skidate šminku Icon_minitimeuto srp 05, 2011 1:44 pm

Ovo je više kao neki preformans.. predpostavljam da bi ako se ne skine šminka izgledala skorjeno...raspadajuće... conf1 već bi stara šminka opadala pa bi bili i krateri po licu .. a koža ispod bi bila izsušena i izgledala bi kao 10 godina starija pošto ne bi mogla disati
Ali nakana filma se mora uzeti u obzir

Da li šminka u biti ubija prirodnu ljepotu ili je samo naglašava?

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kako bi izgledalo da godinu dana ne skidate šminku Empty
PostajNaslov: Re: Kako bi izgledalo da godinu dana ne skidate šminku   Kako bi izgledalo da godinu dana ne skidate šminku Icon_minitimeuto srp 05, 2011 2:02 pm

Smatram da šminka ne ubija ljepotu, ukoliko se umjereno i znalački nanosi. miga
Šminkanje je prava mala umjetnost, koja zahtijeva određeno znanje i praksu.
Ja se primjerice ne šminkam, jer nemam volje eksperimentirati previše sa time, mislim da se ne znam dobro našminkati i nisam navikla na šminku.
Ipak, stavim korektor za podočnjake i tu i tamo lagani puder, ponekad i diskretno sjenilo, iako se to ništa ne primijeti. :P
Mislim da svako lice ima nekih nedostataka, bilo radi osobina kože, boje puti pa malo šminke može uspješno korigirati te nedostatke.

Eto, moji podočnjaci su uočljivi i krupni, ističu se i radi svijetle puti, tako da umorni i pomalo iscrpljen izgled, mogu otkloniti samo uz pomoć nekih kozmetičkih pomagala, poput pudera.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Kako bi izgledalo da godinu dana ne skidate šminku Empty
PostajNaslov: Re: Kako bi izgledalo da godinu dana ne skidate šminku   Kako bi izgledalo da godinu dana ne skidate šminku Icon_minitimeuto srp 05, 2011 2:05 pm

jednom sa išao u banku, sa ulaznih vrata sam vidio dugokosu mladu crnku, zgodna do bola, pošto nije bilo gužve u banci odlučio sam ić kod nje na šalter. kada sam doša i vidio ju, požalio sam šta nisam uzeo onaj listić sa automata za redosljed. žena je bila oko 30 godina stara, sa svom tom šminkom je djelovala deset godina starije. na licu je imala toliko pudera da se bez problema moglo skidat zidarskom špahtlom, puder je na nekim mjestima popucao i što je izgledalo ko da joj se lice raspada, a trepavice su imale toliko pono onog crnog - kaj god da je to - da su bile grudice na grudicama i svaki tren sam očekivao da će barem jedna past.

dali šminka ubija prirodnu ljepotu ili je samo uništava?
moje osobno mišljenje je da je žena najljepša kad nema tih preparata po licu i osobno mi se najviše takve sviđaju. i sviđa mi se kad žena zna sa vrlo malo šminke, sjajila, naglasiti detalje lica i time usmjeriti pažnju na sebe. i da djeluje otmjeno
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Kako bi izgledalo da godinu dana ne skidate šminku Empty
PostajNaslov: Re: Kako bi izgledalo da godinu dana ne skidate šminku   Kako bi izgledalo da godinu dana ne skidate šminku Icon_minitimeuto srp 05, 2011 5:55 pm

ja se šminkam samo kad izlazim van i to sam smanjila na samo ono nužno - hidratantna krema, korektor, maskara, kadkad olovka, jedan potez sjajila za oči i hidratantni ruž
scratch to ne zvuči smanjeno.... ali ipak mi treba samo 5 minuta da izgledam ok
Ovako doma pitam dečka kako me može gledati tako raščupanu i bez šminke, a on meni da sam tako najslađa ^^
Sestra je druga priča... šminka se po sat vremena.. sada ne znam da li je dobro ili nije pošto je to darkerski izgled pa je teško procjeniti iako izgleda u neku ruku kao da je starija za jedno 5-6 godina

@Dant dam ti svoje naočale gleda miga

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Kako bi izgledalo da godinu dana ne skidate šminku Empty
PostajNaslov: Re: Kako bi izgledalo da godinu dana ne skidate šminku   Kako bi izgledalo da godinu dana ne skidate šminku Icon_minitimeuto srp 05, 2011 6:00 pm

Dantalion je napisao/la:
jednom sa išao u banku, sa ulaznih vrata sam vidio dugokosu mladu crnku, zgodna do bola, pošto nije bilo gužve u banci odlučio sam ić kod nje na šalter. kada sam doša i vidio ju, požalio sam šta nisam uzeo onaj listić sa automata za redosljed. žena je bila oko 30 godina stara, sa svom tom šminkom je djelovala deset godina starije. na licu je imala toliko pudera da se bez problema moglo skidat zidarskom špahtlom, puder je na nekim mjestima popucao i što je izgledalo ko da joj se lice raspada, a trepavice su imale toliko pono onog crnog - kaj god da je to - da su bile grudice na grudicama i svaki tren sam očekivao da će barem jedna past.

dali šminka ubija prirodnu ljepotu ili je samo uništava?
moje osobno mišljenje je da je žena najljepša kad nema tih preparata po licu i osobno mi se najviše takve sviđaju. i sviđa mi se kad žena zna sa vrlo malo šminke, sjajila, naglasiti detalje lica i time usmjeriti pažnju na sebe. i da djeluje otmjeno

Joj, kako si me nasmijao, haha. Preslatko.

Ja volim sve prirodno, pa tako i kada se radi o šminkanju. Mislim da sam puder stavila dva puta u životu, jednostavno ga ne volim, imam osjećaj kao da imam masku na licu, a i imam dobar ten/kožu, pa ne vidim razlog zašto bih se patila. Moje šminkanje se uglavnom svodi na maskaru i labelo.

Dakle, ako se žena zna našminkati, može imati i 5 slojeva priko kože, čisto sumljam da bi muškarac to primjetio. Moja preporuka za makeup, samo gledajte Rai Uno, bolji primjer ne treba :) ...

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kako bi izgledalo da godinu dana ne skidate šminku Empty
PostajNaslov: Re: Kako bi izgledalo da godinu dana ne skidate šminku   Kako bi izgledalo da godinu dana ne skidate šminku Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kako bi izgledalo da godinu dana ne skidate šminku
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Brza hrana ne raspada se ni nakon godinu dana

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Žena-
Forum(o)Bir: