Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Razlozi ulaska u vezu

Go down 
+9
Korplikan
kika13
Blizzard
julija81
Athena
Lyra
MoW
Ladytron25
Alpha
13 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Razlozi ulaska u vezu Empty
PostajNaslov: Razlozi ulaska u vezu   Razlozi ulaska u vezu Icon_minitimesri srp 13, 2011 4:17 pm

Blizz je postavio dobro pitanje koje zasluzuje svoju temu. Dakle:

Blizzard je napisao/la:
Koji bi bio "pravi" razlog ulaska u vezu, ako takav uopće postoji?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Ladytron25
Riba
Ladytron25


Female
Pisces Tiger
Broj postova : 114
Age : 38
Location : Zagreb Slavonija
Registration date : 13.07.2011

Razlozi ulaska u vezu Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi ulaska u vezu   Razlozi ulaska u vezu Icon_minitimesri srp 13, 2011 5:03 pm

Želja da s nekim podjeliš svoj zivot...svoje boli...svoja mastanja...da se osjecas potpun...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Razlozi ulaska u vezu Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi ulaska u vezu   Razlozi ulaska u vezu Icon_minitimesri srp 13, 2011 5:04 pm

Ako se ne osjecas potpun sam sa sobom nego to trazis u drugome onda je ta veza prilicno osudjena na propast. Ipak, upravo je to jedan od glavnih razloga zasto ljudi ulaze u veze.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Ladytron25
Riba
Ladytron25


Female
Pisces Tiger
Broj postova : 114
Age : 38
Location : Zagreb Slavonija
Registration date : 13.07.2011

Razlozi ulaska u vezu Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi ulaska u vezu   Razlozi ulaska u vezu Icon_minitimesri srp 13, 2011 8:00 pm

ne mislim to...nego zelis s nekim djeliti sebe..i volje ti ga...ne u takom smislu..ali naravno ne izabrati samonekog da ne budes sam..nego bas izabrati..kako bi se reklo...srcem :)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Razlozi ulaska u vezu Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi ulaska u vezu   Razlozi ulaska u vezu Icon_minitimesri srp 13, 2011 11:31 pm

Evo jedne teorije koja mi je sad pala na pamet. :)

Dakle, postoje po meni tri glavna razloga ulaska u vezu.
Prvi je isključivo motiviranost prokreacijom, zato što osobe ulaze u godine kad im se spolna aktivnost počinje smanjivati pa žele ispuniti svoj evolucijski potencijal i razmnožiti se.
Drugi je monetarne ili protekcijske prirode: u vezu se ulazi radi financijske sigurnosti ili fizičke sigurnosti.
Zadnji je energetska motiviranost. U vezu se ulazi zato što osjećamo kompatibilnost energija s dotičnom osobom. Ovaj tip veze, u ovisnosti o razini duhovnog razvoja osobe može biti:
1. energetska motiviranost na temelju suprotnosti energija - kratkotrajna, strastvena veza
2. energetska motiviranost na temelju sličnosti energija - dugotrajna veze, može postati dosadna.
3. energetska motiviranost na temelju usklađivanja energija - nešto između suprotnosti i sličnosti, u pravilu najstabilnija veza, uz uvjet stalnog rada na vezi strast se može dugo održati.

Što je osoba potpunija u svakom smislu, emocionalnom, duhovnom, materijalnom, to će rjeđe tražiti prvi i drugi tip veze, i češće će se naći u trećem tipu veze. Nadalje, što je osoba duhovno razvijenija to će biti bliže motiviranosti na temelju usklađivanja energija.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Razlozi ulaska u vezu Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi ulaska u vezu   Razlozi ulaska u vezu Icon_minitimečet srp 14, 2011 12:21 am

MoW je napisao/la:
Evo jedne teorije koja mi je sad pala na pamet. :)

Dakle, postoje po meni tri glavna razloga ulaska u vezu.
Prvi je isključivo motiviranost prokreacijom, zato što osobe ulaze u godine kad im se spolna aktivnost počinje smanjivati pa žele ispuniti svoj evolucijski potencijal i razmnožiti se.
Drugi je monetarne ili protekcijske prirode: u vezu se ulazi radi financijske sigurnosti ili fizičke sigurnosti.
Zadnji je energetska motiviranost. U vezu se ulazi zato što osjećamo kompatibilnost energija s dotičnom osobom. Ovaj tip veze, u ovisnosti o razini duhovnog razvoja osobe može biti:
1. energetska motiviranost na temelju suprotnosti energija - kratkotrajna, strastvena veza
2. energetska motiviranost na temelju sličnosti energija - dugotrajna veze, može postati dosadna.
3. energetska motiviranost na temelju usklađivanja energija - nešto između suprotnosti i sličnosti, u pravilu najstabilnija veza, uz uvjet stalnog rada na vezi strast se može dugo održati.

Što je osoba potpunija u svakom smislu, emocionalnom, duhovnom, materijalnom, to će rjeđe tražiti prvi i drugi tip veze, i češće će se naći u trećem tipu veze. Nadalje, što je osoba duhovno razvijenija to će biti bliže motiviranosti na temelju usklađivanja energija.

Jako mi se dopada tvoja teorija ...

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Razlozi ulaska u vezu Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi ulaska u vezu   Razlozi ulaska u vezu Icon_minitimečet srp 14, 2011 3:37 pm

Smatram da uopće ne postoji "pravi" razlog ulasku u vezu, već razlozi ovise o samoj osobi i njenim prioritetima/očekivanjima, u datom trenutku.
Dakle, ne vjerujem da postoje univerzalne "točke", radi kojih bi neka osoba trebala ulaziti u vezu.

Ipak, mislim da je najbolje kad osoba ulazi u vezu motivirana nekom inspiracijom, a ne unaprijed "isforsiranom" željom da pronađe partnera.
To znači da vjerujem kako bi trebala postojati svojevrsna doza spontanosti i da je upravo spontanost, uz postojeću kompatibilnost partnera neki preduvjet za potencijalno uspješniju vezu.
Mislim da veze u kojima su partneri bitno različiti, nemaju dovoljno potencijala na duge staze. Isto tako, partneri u drugoj osobi ne bi trebali tražiti kompenzaciju za vlastite nedostatke, jer veza bi trebala biti svojevrsna nadogradnja, a ne kamen temeljac u životu neke osobe.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
julija81
Žaba
julija81


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 217
Age : 42
Registration date : 15.10.2010

Razlozi ulaska u vezu Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi ulaska u vezu   Razlozi ulaska u vezu Icon_minitimepet srp 15, 2011 12:59 am

A gde je ljubav u svemu tome? lovely Zar to ne bi trebalo da bude osnovni razlog??? hug

_________________
...you can run, but you can not hide...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Razlozi ulaska u vezu Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi ulaska u vezu   Razlozi ulaska u vezu Icon_minitimepet srp 15, 2011 10:43 am

Mislim da razlog ulaska u vezu ovisi o osobi...o spolu, o godinama i tako... Kad su ljudi mladji vise su pod utjecajem hormona i ulaze u veze sukladno tome. To bi bila zaljubljenost i temelji se najvise na nagonu.

Iako ovo sto MoW opisuje stoji mislim da ljudi ne ulaze u vezu osvjesteni o navedenom. Uglavnom se zaljube i zele biti s tom osobom. Medjutim dosta ljudi koji nisu zaljubljeni (i nisu u vezi) teze da to budu. Ipak, mislim da ni oni ne razmisljaju o tome na nacin na koji je MoW naveo iako se najcesce svede upravo na to. Mislim da ljudi imaju romanticnu viziju kako ce sve biti super kada nadju "onog nekog" (ili "onu neku", jelte). Imaju teznju jer se osjecaju nepotpuni.

@Julija...ljubav dolazi kasnije ;) ...ako dojde :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Razlozi ulaska u vezu Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi ulaska u vezu   Razlozi ulaska u vezu Icon_minitimepet srp 15, 2011 11:30 am

Htio bih to još malo detaljnije objasniti, jer nisam baš zadovoljan onime što sam gore iznio.
Pomiješao sam mislim kruške i jabuke.
Dakle, postoje sljedeći razlozi ulaska u vezu:
1. Prokreacijski
2. Monetarno-protekcijski
3. Isključivo seksualni
4. Romantični

Mislim da su prva dva razloga prije objašnjena. Treći razlog je pronalaz partnera isključivo radi seksa, i nezainteresiranost za neku dublju vezu. Ovakav razlog je čest kod promiskuitetnih osoba. Romantični razlog je ustvari ono što se naziva romantična ljubav, i to je ono što je ipak najčešći razlog ulaska u vezu, o čemu govore Alpha, Julija i Ladytron.

Iz energetske perspektive stvari se ne mijenjaju, dakle ostaje veza na temelju suprotnosti energija, na temelju sličnosti energija i na temelju usklađivanja energija. No dodao bih i četvrti razlog, a to je čest kod prvog ili još više drugog razloga ulaska u vezu, a često se javlja i kod trećeg razloga, a to je vampirska veza.
Dakle, veza opstoji zato što se partneri međusobno ili samo jedan od njih hrani energijom onoga drugoga. Ovakve veze najčešće ne opstanu dugo, a mogu završiti i vrlo destruktivno po partnere.
Zanimljivo je da iz energetske perspektive sam razlog ulaska u vezu manje bitan, jer svih tipova energetskih odnosa nalazimo u vezama koje su pokrenuti iz sva četiri razloga.
Jedino što je zaista bitno je slaganje i emocionalna zrelost partnera.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Ladytron25
Riba
Ladytron25


Female
Pisces Tiger
Broj postova : 114
Age : 38
Location : Zagreb Slavonija
Registration date : 13.07.2011

Razlozi ulaska u vezu Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi ulaska u vezu   Razlozi ulaska u vezu Icon_minitimepet srp 15, 2011 11:33 am

mow zeni se :)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Razlozi ulaska u vezu Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi ulaska u vezu   Razlozi ulaska u vezu Icon_minitimepet srp 15, 2011 11:37 am

Bez brige :D

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Ladytron25
Riba
Ladytron25


Female
Pisces Tiger
Broj postova : 114
Age : 38
Location : Zagreb Slavonija
Registration date : 13.07.2011

Razlozi ulaska u vezu Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi ulaska u vezu   Razlozi ulaska u vezu Icon_minitimepet srp 15, 2011 11:38 am

MoW je napisao/la:
Bez brige :D

oke onda miga
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Razlozi ulaska u vezu Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi ulaska u vezu   Razlozi ulaska u vezu Icon_minitimepet srp 15, 2011 12:31 pm

@MoW...zgodno dopunjeno ali mi se cini vise kao objasnjenja zasto netko ostaje u vezi. Medjutim mislim da je Blizz vise mislio na to zasto ljudi uopce ulaze u veze...? Ne znam jer ga nema ovih dana pa da nam pojasni ali valjda bude...

Zasto ljudi uopce zele vezu? Naime, kao sto sam kazala, cak i mnogi koji nisu zaljubljeni teze tome da najdu nekoga.

@Lady...zasto da se zeni?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Ladytron25
Riba
Ladytron25


Female
Pisces Tiger
Broj postova : 114
Age : 38
Location : Zagreb Slavonija
Registration date : 13.07.2011

Razlozi ulaska u vezu Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi ulaska u vezu   Razlozi ulaska u vezu Icon_minitimepet srp 15, 2011 12:32 pm

ma to ga zezam :D
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Razlozi ulaska u vezu Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi ulaska u vezu   Razlozi ulaska u vezu Icon_minitimepet srp 15, 2011 1:14 pm

Alpha je napisao/la:

Zasto ljudi uopce zele vezu? Naime, kao sto sam kazala, cak i mnogi koji nisu zaljubljeni teze tome da najdu nekoga.

Pa, mislim da i dalje stoje oni razlozi zašto ljudi žele vezu. Dakle, ili se žele razmnožavati (imaju za to hormonalni poriv ili racionalno razmišljaju), ili žele materijalnu sigurnost ili jednostavno žele seks radi ispunjenja temeljnih nagona.
Romantično gledano, fali im ili žele nadopunjavati ili izmjenjivati svoju energiju s drugim ljudskim bićem.
Ali ok, možda to ne stoji. Možda je sve samo i isključivo pitanje biološkog imperativa za razmnožavanjem s prikladnim partnerom radi očuvanja vrste.

@Ladytron je zezoliko raspoložena danas. A mi pričamo o ozbljinim problemima. :)


_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Ladytron25
Riba
Ladytron25


Female
Pisces Tiger
Broj postova : 114
Age : 38
Location : Zagreb Slavonija
Registration date : 13.07.2011

Razlozi ulaska u vezu Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi ulaska u vezu   Razlozi ulaska u vezu Icon_minitimepet srp 15, 2011 1:24 pm

nema problema...veza nebi nikad smjela biti problem...onda i nije veza..dok god se u vezi osjecas nako bas kako zelis..i da si svoj...sve stima...

pa jesam...nisam nist spavala :D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Razlozi ulaska u vezu Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi ulaska u vezu   Razlozi ulaska u vezu Icon_minitimepet srp 15, 2011 1:25 pm

@MoW...Ma u redu je to sto pises ali mislim da ljudi ne ulaze u vezu s tim idejama na pameti. Pitanje je s kojim idejama ulaze. Sto ih tjera na to da se vezu za drugo ljudsko bice. Ima i homosekusalaca koji ne mogu imati djecu pa zele vezu. Mislim da ima puno toga u ovom osjecaju neispunjenosti o kojem govori Lady...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Ladytron25
Riba
Ladytron25


Female
Pisces Tiger
Broj postova : 114
Age : 38
Location : Zagreb Slavonija
Registration date : 13.07.2011

Razlozi ulaska u vezu Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi ulaska u vezu   Razlozi ulaska u vezu Icon_minitimepet srp 15, 2011 1:29 pm

bas je bilo pojasnjenje...covjek je stvoren da ne bude sam...samo ovdje ima razlicitih sepktara.

sam kao pojedinac...sam ovako..ili sam emocionalno..

mislim da u vezu treba ui iskljucivo sto zelis s nekim dijeliti svoj zivot i svoje trenutke..djeliti postelju i naravno osjetiti sve cari privlacnosti
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Razlozi ulaska u vezu Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi ulaska u vezu   Razlozi ulaska u vezu Icon_minitimepet srp 15, 2011 1:47 pm

Alpha je napisao/la:
Medjutim mislim da je Blizz vise mislio na to zasto ljudi uopce ulaze u veze...?

Jesam, da. Samo vi pišite kako i radite :)

Ljudi idu u vezu u potragu za vlastitim zadovoljstvom, bilo seksualne, materijalne ili energetske prirode. Barem ja to tako vidim.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Razlozi ulaska u vezu Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi ulaska u vezu   Razlozi ulaska u vezu Icon_minitimepet srp 15, 2011 2:30 pm

Meni se cini da su ljudi generalno nesretni/nezadovoljni i misle da ce se to sve promijeniti ako/kada najdu partnera(icu). Na neki nacin se stvari i promijene jer dok su zaljubljeni ljudima se sve cini puno ljepse nego inace. Problem je sto zaljubljenost prolazi.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Razlozi ulaska u vezu Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi ulaska u vezu   Razlozi ulaska u vezu Icon_minitimepet srp 15, 2011 5:25 pm

@MoW, sve šta si naveo kao dopunu u drugom postu, je u biti isto kao u prvom...samo si malo detaljnije razložio.

Ljudi ulaze u vezu kada osjete nekakvu jaku vibraciju prema drugoj osobi. Uglavnom su nesvjesni zašto žele to. E, šta je pozadina svega toga, komplicirano je objasniti. Nekad je prepoznavanje duše iz prošlih života, nekad je jaka fizička privlačnost, nekome je strah od samoće pokretač, nekome otkucava biološki sat ...Znate da ženke tj. žene priko feromona mogu nesvjesno osjetiti koji mužjak tj. muškarac nosi najbolji genetski potencijal. Puno toga je da kažem na "životinjskoj" razini a da toga nismo ni svjesni ...

A zaljubljivanje je čist fiziološki proces koji se vremenom smiruje ... i ako je odabir pogrešan, ta faza zalljubljenosti ne prelazi u fazu ljubavi, već uglavnom veza pukne.

Neko misli da ulazi u vezu iz ljubavi, a u biti je nešto sasvim drugo u pitanju ... najbitnije je pripoznati stvar. Jer često se dogodi da sami projektiramo nekakvu priču.

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13


Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Age : 33
Location : Berry Pomeroy Castle
Registration date : 03.08.2011

Razlozi ulaska u vezu Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi ulaska u vezu   Razlozi ulaska u vezu Icon_minitimepet kol 26, 2011 12:38 am

Razlozi su jednostavni. Pucaju nas dopamin,serotonin,noradrenalin i slični neurotransmiteri. Tada smo u ružičastoj fazi i mislimo da je ta osoba "the one" i da će to trajati zauvijek. Svaka normalna osoba koja se tako osjeća i ne boji se vezati ulazi u vezu.
Bez pretjeranog filozofiranja. Razlog ne može biti jednostavniji.

Tek nakon nekog vremena kada se ta "ružičasta faza" aka zaljubljenost aka strast ugasi, javlja se prava ljubav i spremnost da dijeliš sve s tom osobom što do sada nisi sa nikim.

Alpha je napisao/la:
Problem je sto zaljubljenost prolazi.
Ja to nikako nebi nazvala problemom. To je faza realnosti, kada skidaš napokon ružičaste naočale i doista vidiš pravu sliku osobe s kojom si. To je ajmo reći, prednost.

Bez obzira na godine, spol ili slično, svi ljudi ulaze u vezu iz istog razloga. Dobro, većinom. Sponzoruše i sličnu vrstu ljudi ne ubrajam tu, naravno.
Baš svi prolaze kroz istu fazu, dolaze do iste točke, do točke kada vidiš da li doista funkcioniraš sa tom osobom. Faza kada je komunikacija sve. Ako nema toga, ode sve kvragu.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Razlozi ulaska u vezu Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi ulaska u vezu   Razlozi ulaska u vezu Icon_minitimepet kol 26, 2011 1:25 am

Ne znam. Valjda kada ti dosadi samacki zivot bacis se u potragu za nekim s kim ces se ponasati sablonski, bar ako ne poznas tu osobu od ranije nego ju upecas na izlasku/facebooku/msn-u. Meni su takve veze i bezvezne, upoznavati nekoga s kim si u vezi. Ili drugim rijecima biti u vezi s nekim koga ne poznas. Razlog za takvu vezu je u 100% fizicki izgled. Ili ako si zena onda sto je lik zanimljiv ili sta vec (uistinu ne znam na sto zene padaju). U takvim su vezama gotovo svi iz mog drustva pa mi onda kukaju kad prekinu kako su gadno pogrijesili scratch
Preferiram vezu proizaslu iz prijateljstva. Tu nema neki poseban razlog, neplanski je i jednostavno se desi. Samo sto su onda eventualni prekidi dosta gadni i tako gubis i prijatelja. Eto, takav sam ja dojam stekao.

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13


Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Age : 33
Location : Berry Pomeroy Castle
Registration date : 03.08.2011

Razlozi ulaska u vezu Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi ulaska u vezu   Razlozi ulaska u vezu Icon_minitimepet kol 26, 2011 1:29 am

Da.. najgore je kad ti prijatelj postane partner. Jer kad je gotovo, sve je gotovo. I prijateljstvo i ljubav. Mislim da je to najgori scenarij..
[Vrh] Go down
Sponsored content





Razlozi ulaska u vezu Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi ulaska u vezu   Razlozi ulaska u vezu Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Razlozi ulaska u vezu
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Razlozi za predid
» Razlozi za prekid

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ljubav-
Forum(o)Bir: