Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Fizikalni model eteričnog svijeta

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Fizikalni model eteričnog svijeta Empty
PostajNaslov: Fizikalni model eteričnog svijeta   Fizikalni model eteričnog svijeta Icon_minitimened srp 17, 2011 12:34 pm

U zanimljivom članku postavljenom na stranice "Campaign for philosophical freedom"

dr. Katsman daje ideju o tome po kojim fizikalnim principima funkcionira eterični, duhovni svijet.

Link na puni članak je ovdje, a zbog formula ne mogu ga prenijeti na forum.

Ukratko, model se zasniva na nekoliko pretpostavci:

1) Eterični svijet je stvaran i neovisan o našem umu.
2) On postoji u našem "prostoru" i u našem "vremenu" (pri čemu je u članku objašnjeno zašto su tu navodnici).
3) Eterični svijet ima prirodu vala (ili valnog polja).
4) Eterična tijela imaju složenu unutarnju strukturu i sastoje se od malih elementarnih val-čestica.
5) Geometrijska veličina i energetske vrijednosti eteričnih tijela su istoga reda kao i naša fizička tijela.
6) Eterični svijet je obično nevidljiv za nas i naše uređaje.

Autor navodi da se ove pretpostavke dobivaju na temelju dostupnih eksperimenata i opažanja.
Glavna konstatacija je da su frekvencije valova eteričnog svijeta više, čime dovodi do sljedećih zaključaka za eterični svijet:
1. Konstanta brzine svjetlosti c je viša.
2. Planckova konstanta je manja.
3. Utjecaj gravitacije je više redova veličine manji.
4. Mase elementarnih čestica su manje.
i drugo...

Članak je dobro napisan, ali zanimalo bi me da ga ljudi pročitaju i komentiraju s čime se eventualno ne slažu. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Fizikalni model eteričnog svijeta Empty
PostajNaslov: Re: Fizikalni model eteričnog svijeta   Fizikalni model eteričnog svijeta Icon_minitimened srp 17, 2011 4:21 pm

Meni osobno je zanimljiv članak, iako, čini mi se da je dosta toga tu na bazi teorije, ali ok, sjeda na mjesto. Ako ovako nastave, mislim da bi moglo biti zanimljivo, tj. jedva čekam šta će novoga otkriti u vezi tog "drugog" svijeta. Ali što se tiče ideje i teorije, nemam zamjerki, osim toga što ima teorijskih dijelova koji popunjavaju rupe, ali tako se to radi svugdje.

Međutim, mene zanima još jedan dio koji tu nije pokriven, ili možda je, ali ja to ne kužim jer mi formule nisu jača strana. Ima neki pokus di su u jednu stranu ispalili elektron okrenut na, karikiram, +-, a na drugu isto na +-, i ispaljeni su brzinom blilskom brzini svjetlosti. Međutim, kada su došli skoro do kraja, jedan od njih je prošao kroz neki naboj pa se sa +- okrenuo na -+, ali se isto tako okrenuo i onaj na drugoj strani. E tu je sada caka da ako je brzina svjetlosti nešto najbrže i ništa nije brže od toga, onda ta reakcija ne bi trebala postojati jer nije bilo vremena da se po brzini svjetlosti dode do onog drugog elektrona i okrene ga se.

Sad, ako netko zna točnije o tom pokusu, neka slobodno kaže, ovo mi je iz glave, ali da li sam sve točno napisao ne znam. U svakom slučaju, to je nešto što mene zanima, jer se fizika dosta veže na tu brzinu svjetlosti, i tu u članku je dosta stvari vezano na to, ali izgleda da ima nesto što je još brze od toga, što vjerujem da valja uzeti u obzir. Jer kažu da kad si izvan tijela da možeš putovati nevjerojatnim brzinama, praktički trenutno bilogdje.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Fizikalni model eteričnog svijeta Empty
PostajNaslov: Re: Fizikalni model eteričnog svijeta   Fizikalni model eteričnog svijeta Icon_minitimened srp 17, 2011 6:31 pm

Članak je dosta spekulativan u mnogo toga. I, kao što si dobro uočio, nigdje ne govori o spregnutosti (entanglement, Verschraenkung) između čestica (bili oni elektron, foton ili nešto treće) koje bi dovelo do trenutačne izmjene informacije.
I dok je spregnutost jasno izmjerena fizikalna činjenica, njezin uzrok trenutno nije poznat iako tu postoji nekoliko teorija-kandidata.
Vjerojatno je da korelacije koje se uočavaju moguće čak i trenutačno između spregnutih čestica na velikoj udaljenosti nisu posljedica toga da postoji nešto brže od brzine svjetlosti u ovom fizičkom svemiru.
Zanimljivo je to da se izmjerena promjena svojstava druge čestice odigrala gotovo trenutačno. E sad, u radu autor ipak špekulira o tome da postoje različite eterične razine, na kojima je konstanta brzine svjetlosti sve veća i veća. Mi ne znamo kojim su zakonima i eventualno, u kojoj dimenziji, jednom spregnute čestice dalje povezane. Logično bi bilo zaključiti da je brzina izmjene informacije između ili trenutačna ili vrlo velika, mnogo puta brža od našeg c.
Ako brzina izmjene informacije nije beskonačna, već konačna, to onda sugerira slojevitost njihove spregnutosti, može biti i kroz više različitih eteričnih svjetova ili dimenzija.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Fizikalni model eteričnog svijeta Empty
PostajNaslov: Re: Fizikalni model eteričnog svijeta   Fizikalni model eteričnog svijeta Icon_minitimened srp 17, 2011 8:23 pm

Kad se sjetim toga, sjetim se i Yode kako, kad su ubijali jedie po svemiru, on nekako to osjeti iako je udaljenost ogromna. :D
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Fizikalni model eteričnog svijeta Empty
PostajNaslov: Re: Fizikalni model eteričnog svijeta   Fizikalni model eteričnog svijeta Icon_minitimened srp 17, 2011 9:01 pm

Naravno, to je jedna te ista stvar. Lucas je u Star Warse utkao puno elemenata popularne znanosti i duhovnosti. :)
Iako, kralj svega takvoga je ipak Star Trek, tu su cijelu fiziku malčice izmijenili i nadogradili da bi omogućili sva ona čudesa koja imaju na njihovim brodovima. :)
Ajmo samo reći da je Gene Rodenberry imao informacije od raznih "izvora"...

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Sponsored content





Fizikalni model eteričnog svijeta Empty
PostajNaslov: Re: Fizikalni model eteričnog svijeta   Fizikalni model eteričnog svijeta Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Fizikalni model eteričnog svijeta
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» spasioci svijeta
» Gospodar svijeta
» Smak svijeta 23.09.2017.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Znanost i tehnologija-
Forum(o)Bir: