Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Meditacijom do astralne projekcije

Go down 
+65
Amalka
orca
primitive101
Lyra
Astral WOlf
Neo
hmhm696
yuusha
horus
Dada289
Kakashi
dajannah
hromi
DoC
UNIDA
Annabel Lee
Silence
ukiss
Dragony
mEN_iN_WHite
danpocalypse
flory
bros
schmizzl
skin
MoW
Indigo_girl
Athena
Remke
Legionar
Pux
Ivan-ik
tomi
Skulptura
Gea
Chakotay
snark
Jaykof
ThE_IMMORTAL
arhont
KiChO666
vrapche
Flamezar
Groinx
stella
labellina
davor1408
Merkurica
Galileo Galilei
Angel from shadow
indigocakra
Blizzard
Alpha
piratxx
capsicum
zmija
zvezda
Hybrid
floridana
Svjetloisjena
vladimir
Cvrcak
malena
Rain
jovko
69 posters
Go to page : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 18 ... 22  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Icon_minitimesri pro 02, 2009 3:22 pm

@Smizla...hehe...fora :)
Ali mozemo gledati i ovako...recimo da osmislimo neku skalu i da intezitet bude mjerljiv to je ipak 'samo' kvantiteta ali sto je s kvalitetom miga

_________________
Respect
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Icon_minitimesri pro 02, 2009 3:28 pm

kvaliteta bi bila ovako.. s jedne strane bezuvjetna ljubav (to je ono.. naj) a s druge strane uvjetna ljubav...hihihi!! :)

mjerenje ljubavi bi moralo biti 3D..ako ne i više! :
1 koordinata - ljubav - mržnja
2 koordinata - bezuvjetno - uvjetno
3 koordinata - demokratska - totalitarna

:) ma ja se šalim...

kvaliteta ljubavi je zeznuta stvar... ovisi o dobi, okruženju i još puno stvari..
naoko kvalitetna ljubav može biti bolesna, i obratno...
čovjek jedino za vlastitu ljubav može reći da li je kvalitetna ili ne... a druge ne možemo suditi.. :)
znaš kako se kaže... jedina žena koju muškarac voli je njegova majka! :)
(ne vjerujem u to, al je fora izreka)
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Icon_minitimečet pro 03, 2009 2:00 pm

Al dobro da ti osjecaje mjeris necim drugim ili energiju isto. Jaka, slaba, Snazno, i tako ali ti ovdje govoris o "21 gram". Po meni malo suludo... Nije namjenjeno da te na nikoji nacin povrjedim :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Icon_minitimečet pro 03, 2009 3:41 pm

Flamezar, Smizla spominje 21 gr. jer je postojala teorija o tome da je to tezina duse...cak je i film snimljen...ali nekako meni se ne cini bas da je tako...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Icon_minitimečet pro 03, 2009 3:57 pm

Flamezar je napisao/la:
Nisam rekao da je u krivu Legionar...
Kazao sam da je energija nematerijalna stvar sto se nemoze izmjerit. Mogu bit u krivu. Ali po meni je to isto kao i mjerenje ljubavi, mrznje, ljubomore i drugih osjecaja...

Jel moguce da je sve energija u određenom obliku, a masa, sile ili određena svojstva samo rezultat međudjelovanja određenih oblika energije .
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Icon_minitimečet pro 03, 2009 8:01 pm

sve je moguće..
ali ne razumijem što misliš pod "sva energija u određenom obilku", jer postoje kinetička, potencijalna, toplinska, unutarnja, električna, kemijska energija itd.

recimo to ovako.. i masa i energija su ekstenzivna fizička svojstva tvari koja ovise o njenoj količini..
znači, energija je jedno od svojstva tvari..

a što se sile tiče.. njome opisujemo međudjelovanje tijela i njegove okoline i kojom objašnjavamo uzroke gibanja.. znači potrebno nam je jedno ili više tijela na koje bi sila djelovala (imaš tri Newtonova zakona gibanja)..
tako da nisam sigurna u njeno nastajanje iz međudjelovanja energijskih oblika.. loptu koja stoji ja mogu šutnut nogom... moj šut bi bio kinetički energija a lopta koja stoji mirno potencijalna.. sad... dok lopta leti to je opet kinetička energija... pomoću sile opisujemo međudjelovanje lopte i moje noge koja ju je šutnula, a isto tako i gibanje lopte.. :)
i kad lopta padne i stane, opet iz kinetičke prelazi u potencialnu energiju, a sila sada je 0
(na razini atoma postoje sile, al to je nešto drugo)..
tako da su energija i sila povezane, ali mislim da ne nastaje jedna iz druge.. jer i kin. i pot. energija spadaju pod mehaničku energiju..
a energija je sposobnost nekog tijela da izvrši neki rad
energija - sposobnost da letiiii lopta a sila - objašnjavamo gibanje.. kojim intenzitetom leti, u kojem smjeru...
:) :) :)

sad više ni ja ne kužim dal sam ti dobro objasnila.. hihihi...
jesi ti uopće mislio na silu kao vektorsku veličinu? :)
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Icon_minitimečet pro 03, 2009 8:07 pm

Mislio sam nesto u stilu da je i tvar energija, mislim sve titra i sve se krece razlika je samo frekvencija.Mozda bolje da guglam ali koja je definicija tvari ili tjela?
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Icon_minitimečet pro 03, 2009 8:09 pm

@flamezar... to je samo teorija i to ne moja.. :)
što se tiče osjećaja... zezancija..
što se tiče energije...ona se zbilja može imjeriti... :) i za to postoji mjerna jedinica - joule.. džul.. :)

bilo bi simpatično reći..moja duša ima 65 kilojula.. :)
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Icon_minitimečet pro 03, 2009 8:18 pm

@bros... svemir se sastoji od 98%energije i 2%materije..
bilo koji stupanj organizacije materije se zove tvar...
uz masu i volumen, jedno je od fizikalnih svojstava tvari i energija..
dakle, razlikujemo materiju i energiju..
a jedno od svojstava tvari je i energija (sposobnost da se obavi neki rad)..
kao kad jedeš čokoladu recimo... piše ti energetska vrijednost npr. 2415 kJ(kilojoula).. to je količina energije koju ti unosiš u sebe.. za pranje suđa ti treba npr. 1425kJ, a ti si ih taman unio u sebe... transformacijom iz oblika u oblik, s onom energijom koju si unio u sebe, sada pereš suđe.. a tu sudjeluju i tvoje ruke - koje su tvar, odnosno tijelo..

tvar nije energija, ali kao fizičko svojstvo posjeduje energiju..
znaš..materija i energija su toliko različite, a onda opet toliko ovisne jedna o drugoj da ne znam mogu li ti dati bolji odgovor od ovog sada..:)


@alpha... ma kakav 21 gram... kako to izmjerit, čime? tip je možda bio malo lud... :)
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Icon_minitimečet pro 03, 2009 8:28 pm

ok, zadnji oftopic `čokoladu recimo... piše ti energetska vrijednost npr. 2415 kJ(kilojoula) `

Znaci li to da toliko energije dobijemo iz cokolade kemijskom reakcijom, ili cokolada sama po sebi sadrzi toliko energije. a sta je onda s energijom koja se moze oslobodit ali ne u asem probavnom sustavu nego recimo u nuklearnom reaktoru nekom.
i hvala na objasnjenju.
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Icon_minitimečet pro 03, 2009 8:50 pm

čokolada sama po sebi sadrži toliko kemijske energije (jer kemijska je energija i ona koja je "uskladištena" u tijelima)..
ti kad ju pojedeš, ona se ispoljava van tvojim radom kao mehanička energija (doduše u tijelu se troši i proizvodi mnogo energije.. samim time što nam tijelo održava konstantno istu tjelesnu temperaturu..tu tijelo korisi isto kemijsku energiju (zbog mnođtva kemijskih procesa u našim tijelim) a pretva ju u toplinsku energiju...

postupcima fusijom i fisijom (spajanjem dva ili rascepljianjem jednog atoma) se osobađa velika količin energije.. zbog mase koja ostaje u odnosu na prije i poslje.. tako se recimo bombardira uran koji se raspada na atom željeza(najčešće ili uvijek) i još neki atom, zaboravila sam kojeg elementa.. ta se energija transformira u električnu...
ako nešto pođe po zlu...dobiješ čerobil.... :(

nema na čemu.. :)
[Vrh] Go down
Pux
Višestanični organizam
Pux


Male
Cancer Dog
Broj postova : 45
Age : 29
Location : Osijek
Registration date : 11.10.2009

Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Icon_minitimesub pro 05, 2009 2:34 am

Decki obojica ste offtopic s tom cokoladom i energijom ...
tema je AP :D
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Icon_minitimesub pro 05, 2009 3:40 am

ja sam cura...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Icon_minitimened pro 06, 2009 11:12 pm

Legionar je napisao/la:

@ostatak
1. Kako uopće možemo znati da je duša samo energija, a ne masa?!
2. Kako uopće možemo opovrgnuti pretvorbu mase u energiju ne znam ni ja kojim putem ako niti sami taj proces ne znamo do kraja?!

Može se postaviti novo pitanje:

1. Kako uopće znati što bi bila duša?
2. Masa i energija jesu usko povezane jedna uz drugu i jedno proizlazi iz drugoga. No ni dan danas ne znamo što je zapravo masa, to jest što materiji daje masu. Zato se sada u CERN-u pokušava izolirati Higgsov Bozon koji bi po nekoj teoriji bio odgovoran za postojanje mase.

Vidim da se ovdje piše o fizici i nekim znanstvenim stvarima... Ne znam koliko je dobro miješati znanost i znanstvene definicije u sam proces AP-a, jer AP je dosta nepoznat fenomen, kao i sam pojam duše.

I mene zanima kako se došlo do podatka o gubitku 21 grama po smrti, jesu li mrtvaca stavili na vagu ili je nešto drugo u pitanju ;)
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Icon_minitimepon pro 07, 2009 6:31 pm

Omega je napisao/la:
Legionar je napisao/la:

@ostatak
1. Kako uopće možemo znati da je duša samo energija, a ne masa?!
2. Kako uopće možemo opovrgnuti pretvorbu mase u energiju ne znam ni ja kojim putem ako niti sami taj proces ne znamo do kraja?!
1. Kako uopće znati što bi bila duša?
2. Masa i energija jesu usko povezane jedna uz drugu i jedno proizlazi iz drugoga. No ni dan danas ne znamo što je zapravo masa, to jest što materiji daje masu. Zato se sada u CERN-u pokušava izolirati Higgsov Bozon koji bi po nekoj teoriji bio odgovoran za postojanje mase.
Ti si napisao isti post kao i ja (ne računajući ovu digresiju o CERN-u), a samo drugačije formulirao :P

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Icon_minitimeuto pro 08, 2009 6:20 pm

tip je stavljau umireće ulje na vagu.. ne kućnu sigurno! :) :(
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Icon_minitimepet sij 15, 2010 1:25 pm

Nekidan sam imala jos jedno zanimljivo iskustvo AP-a. Naravno, mozda sam i halucinirala ali ajmo reci da nisam.
Enivej, slicno kao i zadnji puta, kada sam se ustala u sred noci posve dezorjentirana i u mraku ugledala nekoga, a zapravo nije bilo nikog, ovaj put sam se isto ustala, otisla u drugu sobu gdje sam valjda bila par trenutaka ranije da vidim ima li koga. I opet vidim osobu ali ovaj puta puno jasnije jer je svjetlo upaljeno. Znam da je to nemoguce i onak buljim u poluprozirnu siluetu jedno pola minute dok se nisam pribrala i slika je iscezla. Je i meni zabavno u zivotu :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Icon_minitimepet sij 15, 2010 2:00 pm

Cool Alpha, jeli te bilo strah, ako nije onda je stvarno bilo zabavno :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Icon_minitimepet sij 15, 2010 2:04 pm

Ne, ne bude to mene strah :) Kad se jednom nadjes u tom 'stanju' onda je sve 5. Stvar je u tome da dolazak do doticnog 'stanja' (ili sto god to jeste) meni prodje nesvjesno. Kada bih taj dio svjesno prozivljavala moguce da bi me i bilo strah.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Icon_minitimepet sij 15, 2010 8:36 pm

A jel ti ikad osjetiš klasičan izlazak i ulazak u tijelo? Ili što? Zašto bi te bilo strah?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Icon_minitimepet sij 15, 2010 8:48 pm

Mislis kao namjerno iniciran? Pa, nisam to bas radila. Obicno se desi 'na prepad' bez obzira jesam budna ili ne. Par puta mi se desilo (za budnog stanja) da osjecam kao da sam na granici da se 'odvojim'. Radi takvih dozivljaja sam bila uvjerena da mi tlak ne valja ali jok. Tlak svaki put ok bio. Enivej, u toj varijanti me pocme lovit panika. Najvise od toga da cu se srusit tj. da ce mi tijelo past u nesvjest. Onda se borim protiv toga. Slican osjecaj sam imala u navedenoj prici samo sam u tom trenu ocito bila negdje na pol dok se tijelo borilo da se povrati totalno u RL.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Icon_minitimepet sij 15, 2010 8:52 pm

Možda ponekad nisi 'sređena', tj. spremna za izlazak iz tijela pa te tijelo želi vratiti? Možda zato intiutivno osjetiš strah? Iz razloga što ga i trebaš osjećati? Ili misliš da je strah općenito nepotreban?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Icon_minitimepet sij 15, 2010 8:56 pm

Mislim da nema realnog razloga za strah. Cini mi se da je to vise kao kad ti je zlo i moras povratit i znas da ce ti biti bolje ako povratis i znas da ce sve biti ok ali se boris do zadnjeg casa, a kad se to desi bude ti milion puta bolje. Koji primjer, ha? zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Icon_minitimepet sij 15, 2010 9:00 pm

Totalno... :P
Iako se ja nikad nisam bojao povraćanja. Možda onaj ko jest ne želi da mu kasnije cijelu noć smrdi iz usta? zubi
cerek miga

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Icon_minitimepet sij 15, 2010 9:05 pm

Kod mene se tu radi o strahu od nepoznatog, strah me je što će me dočekati s te druge strane.

@Alpha da li si ikada ušla u neku vrstu interakcije sa bićima ili entitetima koje si susrela u tom stanju.

Alpha je napisao/la:
Par puta mi se desilo (za budnog stanja) da osjecam kao da sam na granici da se 'odvojim'. Radi takvih dozivljaja sam bila uvjerena da mi tlak ne valja ali jok. Tlak svaki put ok bio. Enivej, u toj varijanti me pocme lovit panika. Najvise od toga da cu se srusit tj. da ce mi tijelo past u nesvjest.
I meni se to desilo nekoliko puta i upravo se taj strah javio, a ja sam baš bio u takvoj situaciji da ne bi bilo dobro da se onesvjestim. No kažu mi ljudi da je tijelo i dalje funkcionira potpuno normalno, što je jako zanimljivo.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 14 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Meditacijom do astralne projekcije
[Vrh] 
Stranica 14 / 22.Go to page : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 18 ... 22  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: