Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 wireless problem

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Tonks
Riba
Tonks


Female
Pisces Dog
Broj postova : 160
Age : 30
Location : Hogwarts
Registration date : 29.12.2010

wireless problem  Empty
PostajNaslov: wireless problem    wireless problem  Icon_minitimeuto pro 27, 2011 6:41 pm

cao, pokusavam instalirati wireless na laptop i kad sam kupila laptop, imala sam windows 7 i tada mi je za wireless gorila narancasta lampica ali nisam imala router. sada imam ultimate i kupila sam router, ali problem je sto nema nikakvog svjetla za wireless, a karticu imam i pokusavala sam je pomaknuti i sve, ali opet nema narancastog svjetla pa zbog toga ne mogu ni upaliti wireless. zna li tko kako bi to mogla rijesiti? confused
hvala
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

wireless problem  Empty
PostajNaslov: Re: wireless problem    wireless problem  Icon_minitimeuto pro 27, 2011 6:50 pm

hmm. jel imaš na laptoppu gumb za palit gasit wifi i blutut ( simbol točkica sa malim crticama ). u control panelu- centar za mreže i zajedničko korištenje- tu sa lijeve strane imaš opciju - promjena postavki prilagodnika- to klikni i otvorit će ti se mrežne kartice, nađi wifi karticu i klikni desnom tipkom miša na nju i odaberi - omogući
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

wireless problem  Empty
PostajNaslov: Re: wireless problem    wireless problem  Icon_minitimeuto pro 27, 2011 6:56 pm

jel pomoglo?
[Vrh] Go down
Tonks
Riba
Tonks


Female
Pisces Dog
Broj postova : 160
Age : 30
Location : Hogwarts
Registration date : 29.12.2010

wireless problem  Empty
PostajNaslov: Re: wireless problem    wireless problem  Icon_minitimeuto pro 27, 2011 7:46 pm

kao prvo, nisam uspjela naci to sto si mi napisao, i moj komp je na eng. uglavnom, imam taj gumb na tipkovnici i pokusavala sam ga stisnuti bezbroj puta ali nista. Ja mislim da moj laptom uopce ne propoznaje wireless karticu i vjerovatno se nesto zeznulo prilikom instaliranja windows ultimate-a :(
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

wireless problem  Empty
PostajNaslov: Re: wireless problem    wireless problem  Icon_minitimeuto pro 27, 2011 8:05 pm

start-control panel- netvork and sharing center - - i sad imaš na lijevoj strani stupac sa nekoliko opcija, činimise da je četvrta prema dolje - manage network connections
[Vrh] Go down
Tonks
Riba
Tonks


Female
Pisces Dog
Broj postova : 160
Age : 30
Location : Hogwarts
Registration date : 29.12.2010

wireless problem  Empty
PostajNaslov: Re: wireless problem    wireless problem  Icon_minitimeuto pro 27, 2011 8:10 pm

nope, i dalje toga nema, ne znam jesam li prethodno spomenila da mi je windows 7.. ugl. znam da prvo treba biti narancasto svjetlo za wireless opciju na laptopu sto znaci da laptop prepoznava karticu ali nije ukljuceno, kod mene nema nikakvog svjetla
[Vrh] Go down
Deti
Majmun
Deti


Male
Sagittarius Broj postova : 1743
Location : Dalmacija
Registration date : 29.09.2007

wireless problem  Empty
PostajNaslov: Re: wireless problem    wireless problem  Icon_minitimeuto pro 27, 2011 11:39 pm

Tonks je napisao/la:
cao, pokusavam instalirati wireless na laptop i kad sam kupila laptop, imala sam windows 7 i tada mi je za wireless gorila narancasta lampica ali nisam imala router. sada imam ultimate i kupila sam router, ali problem je sto nema nikakvog svjetla za wireless, a karticu imam i pokusavala sam je pomaknuti i sve, ali opet nema narancastog svjetla pa zbog toga ne mogu ni upaliti wireless. zna li tko kako bi to mogla rijesiti? confused
hvala


Prvo provjeri da li ti je instaliran drajver za wireless.
Ako nema, instaliraj drajver, restartaj laptop i to bi bilo to.


Moguće da je problem u samoj kartici ali idi po redu.














Zadnja promjena: Deti; pet sij 06, 2012 3:37 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Tonks
Riba
Tonks


Female
Pisces Dog
Broj postova : 160
Age : 30
Location : Hogwarts
Registration date : 29.12.2010

wireless problem  Empty
PostajNaslov: Re: wireless problem    wireless problem  Icon_minitimepet pro 30, 2011 4:22 am

ok, hvala, i sama sam mislila da nemam driver, a znas li mozda kako bi ga mogla nabaviti.. trazila sam po internetu i ima previse vrsta a i vecina stranica daje samo driver search aplikaciju :/
[Vrh] Go down
Deti
Majmun
Deti


Male
Sagittarius Broj postova : 1743
Location : Dalmacija
Registration date : 29.09.2007

wireless problem  Empty
PostajNaslov: Re: wireless problem    wireless problem  Icon_minitimepet pro 30, 2011 11:43 am

Pogledaj na laptopu (kojemu je potreban drajver) koji je proizvođač,broj i otiđi direktno na stranice proizvođača.

Prilikom odabira obrati pažnju da je drajver namijenjen za win7 o.s.

(Ako ne možeš naći drajver, možeš postati oznaku laptopa ili poslati mi na p.m. pa ću ja probati naći.)

[Vrh] Go down
Tonks
Riba
Tonks


Female
Pisces Dog
Broj postova : 160
Age : 30
Location : Hogwarts
Registration date : 29.12.2010

wireless problem  Empty
PostajNaslov: Re: wireless problem    wireless problem  Icon_minitimepet pro 30, 2011 8:07 pm

skinula sam driver s sranice proizvodjaca i prilikom instalacije mi je dosla obavijest: "the device my not be present or could have been ejected/unplugged from the system." jel to znaci da mi ne prepoznaje karticu za wireless?
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 38
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

wireless problem  Empty
PostajNaslov: Re: wireless problem    wireless problem  Icon_minitimesub pro 31, 2011 2:44 am

Ajmo polako :) Koji laptop imaš :) kava
[Vrh] Go down
Deti
Majmun
Deti


Male
Sagittarius Broj postova : 1743
Location : Dalmacija
Registration date : 29.09.2007

wireless problem  Empty
PostajNaslov: Re: wireless problem    wireless problem  Icon_minitimesub pro 31, 2011 3:59 am

Tonks je napisao/la:
skinula sam driver s sranice proizvodjaca i prilikom instalacije mi je dosla obavijest: "the device my not be present or could have been ejected/unplugged from the system." jel to znaci da mi ne prepoznaje karticu za wireless?

Pošto bros pokazuje dobru volju da ti pomogne, prepuštam mu rješavanje tvog problema.:)
Uvjeren sam da će ga riješiti stručno i brzo. kava
[Vrh] Go down
Tonks
Riba
Tonks


Female
Pisces Dog
Broj postova : 160
Age : 30
Location : Hogwarts
Registration date : 29.12.2010

wireless problem  Empty
PostajNaslov: Re: wireless problem    wireless problem  Icon_minitimened sij 01, 2012 12:16 am

:) Aspire 5253-BZ631, Acer
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

wireless problem  Empty
PostajNaslov: Re: wireless problem    wireless problem  Icon_minitimened sij 01, 2012 12:40 am

za tvoj laptop izbacilo dve vrste drivera, klikni na link i preuzmi oba dva pa javi jel uspjelo :D


Wireless LAN Broadcom

Wireless LAN Atheros
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 38
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

wireless problem  Empty
PostajNaslov: Re: wireless problem    wireless problem  Icon_minitimened sij 01, 2012 2:17 am

Mislim da moraš Fn i F3 u isto vrijeme stisnuti.
Ako je do dugmeta samo. provjerim još što bi moglo biti pa editam post ujutro! :)
Sretna vam nova godina!! :P
[Vrh] Go down
Tonks
Riba
Tonks


Female
Pisces Dog
Broj postova : 160
Age : 30
Location : Hogwarts
Registration date : 29.12.2010

wireless problem  Empty
PostajNaslov: Re: wireless problem    wireless problem  Icon_minitimepon sij 02, 2012 12:08 am

Dantalion, hvala ti puno, you are the man, preuzela sam oba drivera i izgleda da sam atheros vec imala ali nije radio :/ ali zato broadcom radi odlicno, jos jednom hvala puno whee


@bros, stisnula sam obe tipke i uspjelo je konacno nakon instalacije drivera, sretna nova :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





wireless problem  Empty
PostajNaslov: Re: wireless problem    wireless problem  Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
wireless problem
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Problem sa Wireless netom
» Wireless-G router CWR-854
» Problem
» power dvd 9 problem
» Problem je u vama

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Informatička tehnologija-
Forum(o)Bir: