Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vještice

Go down 
+108
Alma_Ashley
DeShaun01
Novus ordo seclorum
2pac
Jedi Mind Tricks
Viper
Wolf_Moon
tztekila
AnnewellX
damiani
Q
nixonstyle
Sedežničar
casperzg
MoW
Buby30
lela
Kahali
Korplikan
Akasha
radrad
zbunjena28
MaTT
Icarus
Green
sQue
Chakotay
wanderer
Angela
Miljan
biga
Th_Ea
Icecrowned
whitelady
twilightlover
Pumpkin
PurpLady
sanjak
randajad
ukiss
omen
hromi
Athena
Fantom
tomi
brle
Aurora Borealis
Remke
Legionar
bonesy
Miriam
Berny_Sinara
Gea
Lullaby
Shadowh86
zlatna ribica
cmcool
PEPE-Top Secret
mariod
Neo
josip21
fastforward
king
Skinbyrd
nymphadora nemesis
arhont
Cuppycake.Disaster
TockaRH
absent_beast
Tutankhamon
Saroman
Zeus
myst000
Karl Marx
snark
dady
Makondo
None
stella
vjestica
floridana
kurto
malenaivi
Merkurica
Blizzard
Neobicni forumas
B&W
Angel from shadow
Absynthia
Milab
Thor
bedro
Alpha
silver
Alen@l5
urbanaaa
babi
Aleksandar Veliki
sanja
Daenerys
doctor
zvezda
Svjetloisjena
malena
Cvrcak
vladimir
Rain
zmija
112 posters
Go to page : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21, 22  Next
Autor/icaPoruka
Icarus
Višestanični organizam
Icarus


Male
Cancer Monkey
Broj postova : 59
Age : 43
Location : Ni na nebu ni na zemlji...
Registration date : 12.02.2011

Vještice - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 19 Icon_minitimesub vel 12, 2011 1:41 am


Interesantan ritual... Nisam se puno sretao spelovima u kojima se koriste kosti, barem ne ljudske, ali po onome što sam našao u bakinoj knjizi sjena, kosti imaju učinak samo tamo gdje su zakopane. Dakle, moram se (iako to ne želim) ne-složiti sa green... i reći ti kako mislim da nisi u opasnosti više.

P.S. Nadam se da je sve Ok i da događaj koji si napisala nije ostavio nikakve posljedice na tebe.

(Iako ovdje neki tvrde da su se i muške i ženske osobe koji se bave magijom - vještice, na žalost i sa tim se moram ne-složiti.
Ja sam vještac, iako se jesam odrekao velikog dijela svog Ega, nisam se odrekao spola i gramatike :)
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Vještice - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 19 Icon_minitimesub vel 12, 2011 10:40 am

Dobrodošao alexandrov!

U svojem postu napisala sam točno zbog čega mislim da bi mogla biti u opasnosti, nigdje nisam spominjala kosti, pročitaj još jednom post molim te.

Vještac je hrvatska riječ i naravno da može označavati mušku vješticu no mnoge muške vještice se tako odbijaju zvati jer riječ vještica na drugim jezicima nema muškog oblika. Poznajem ljude koji će se ozbiljno uvrijediti ako ih nazoveš vještcima. No ako taj termin tebi odgovara, super, uotalom sami sebe definiramo. Sve što tebe veseli, veseli i mene i drago mi je da si nam došao.

Posjeti i temu Wicca na duhovnosti u kojoj ima mnogo zanimljivih stvari.

Još jednom, jako mi je drago da si tu


hug
[Vrh] Go down
MaTT
Višestanični organizam



Male
Leo Pig
Broj postova : 37
Age : 28
Registration date : 02.08.2010

Vještice - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 19 Icon_minitimesub oľu 12, 2011 1:30 am

Bok. Zanima me kako jednostavno iz nekog nakita (ogrlica, prsten...) napraviti talisman za zaštitu od uroka, negativne energije, talisman za dobru sreču itd.
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Vještice - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 19 Icon_minitimesub oľu 12, 2011 9:50 am

U talismane se stavlja energija, osobna energija, energija Zemlje, Sunca, itd, nabiti neki predmet energijom nije toliko jednostavno koliko se čini. Takvi predmeti tada postaju predmetima zaštite, a ovo što je spomenuto za dobru sreću, itd. takvi talismani ti se obično rade od biljaka koje se nakon sušenja i energije stavljaju u malene platnene vrećice (ko one za moljce u ormaru, te veličine), uz biljke ljudi znaju stavljati u vrećice i kamenje i kristale, ovisno što žele postići.
Nadam se da sam pomogla.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vještice - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 19 Icon_minitimepon oľu 14, 2011 3:51 pm

E, pricala si bila da svako jutro radis zastitu za taj dan. Hoces nam opisati kako ti to radis? :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Vještice - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 19 Icon_minitimepon oľu 14, 2011 4:02 pm

Joj da, ostala sam ti to dužna, sorry. Evo, evo... :)

Inaće, prije spavanja ide kratka meditacija i dizanje zaštite. U snu smo najranjiviji pa prije sna sjednem na krevet i za početak se opustim. Dišem na način da udišem nekoliko sekundi pa isto toliko sekundi zadržavam dah i naravno polagano toliko i izdišem. Svoju energiju tada ili kroz ruke ili kroz oči šaljem na strop i pletem paukovu mrežu srebrne boje, naravno vizualizacija je ključ svega. Ta mreža dragog i mene čuva od svih oblika energije dok spavamo, služi kao barijera.

Ujutro kada se probudim, mreža na stropu je potrošena i ne dižem je ponovno jer nas preko dana nema baš kod kuće pa nema smisla već dižem zaštitu za sebe. Sjedim "po turski" ali raširenih ruku u koje crpim energiju iz Zemlje koju tada laganim kružnim pokretima ruku premještam u glavu, srce i spolne organe. Ponovno crpim energiju iz Zemlje, a onda pomoću nje gradim oblak oko i iznad sebe, meni je najlakše vizualizirati zelenu energiju jer i Zemlju shvaćam zeleno. Kada je oblak energije gotov zatvorim oči i prihvaćam da će me oblak pratiti kroz čitavi dan, služiti će kao zaštita, a kroz njega će moći proći samo ono što dopustim. Na kraju ovisno o tome što imam, ili zapalim svijeću, ili mirisni štapić ili samo protrljam ruke u malo soli.

Eto, sad ti više ništa ne dugujem :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vještice - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 19 Icon_minitimepon oľu 14, 2011 4:21 pm

Super, hvala :) Ne kuzim bas tocno kako sjedis. Meni je najbolje kada sjedim normalno tako da su mi stopala na podu. Tako lakse vizualiziram spajanje sa Zemljom :)

E, sad ja tebi jos dugujem one PDF-ove...al to na mejl ;)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vještice - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 19 Icon_minitimepon oľu 21, 2011 12:55 am

Po turski znači kao u asani... hmmmm... kao Buda, samo stopala ne moraju da budu baš toliko izokrenuta, ali je to u suštini taj položaj... nadam se da sam bila jasna... ;) *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
zbunjena28
Prašina



Female
Libra Rooster
Broj postova : 2
Age : 30
Registration date : 30.08.2011

Vještice - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 19 Icon_minitimeuto kol 30, 2011 3:47 am

...moze pitanje?....sto mislite kako covjek zna da je vjestica ili nesto slicno?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vještice - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 19 Icon_minitimeuto kol 30, 2011 10:59 am

Covjek se ne bi trebao poistovjecivat sa onim cime se bavi ili u sto vjeruje. A ako zeli izucavati i prakticirati praksu koja se vezuje uz pojam vjestica onda to i moze. Dakle, stvar izbora. A ti si izabrala? :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Vještice - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 19 Icon_minitimeuto kol 30, 2011 1:28 pm

Pa vještice imaju dugu kovrčavu crvenu kosu, odjevene su ko stare frajle, nokte pofarbane u crno, boje se vatre i jašu na metli.
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Vještice - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 19 Icon_minitimeuto kol 30, 2011 2:59 pm

Alpha ti je dobro odgovorila. Premda postoje koveni koji će ti objasniti da se ne možeš tako zvati ako ne prođeš inicijaciju kroz stupnjevi, postoje i vještice koje prakticiraju umijeće i izvan kovena, one su prošle samoinicijaciju.

Živimo u 21. stoljeću, onako kako se želiš zvati i što želiš biti i možeš, bez obzira da li se želiš zvati vješticom i ponašati kao vještica ili zvati eskimom i ponašati kao eskim.
[Vrh] Go down
radrad
Prašina



Male
Taurus Snake
Broj postova : 1
Age : 46
Registration date : 22.11.2011

Vještice - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 19 Icon_minitimeuto stu 22, 2011 7:49 pm

drage vjestice postoji kardinalna razlika izmedju tvz.wicce i tradicionalnog vjesticarstva koje se prenosi obiteljski te ima veliku snagu,prema tradicionalnoj podjeli bijela magija sluzi samo skidanju crne magije te pomoci ljudima,stoci,usijevima i sl.Tradicionalna crna magija je nesto savim drugacije i ne sluzi se vizualizacijama,asanama,mantrama i slicnim elementima koje je tvz.wicca preuzela od istocnjackim sistema.U tradicionalnom vjesticarstvu postoje preduvjeti a jedan od najbitnijih je usmena predaja tako npr.obred gasenja uglja moze biti samo direktno naucen od osobe koaj izabere naucenika i vjeruje se da djeluje samo ako je naucen od osobe koja je u ovu tradiciju igrom slucaja uvedena a tako i u citav niz rituala i postupaka.Mislim da je problem wicce u masovnosti pa tako imamo i citav niz tecajeva koji ne daju vecinom nista pa tako imamo i tecajeve samanizma koji su cista glupost jer osoba postaje samanom ili vjesticom ili porodicnim nasljedjem ili pozvanjem ili bolescu.Ne kazem da wicca nema vrijednost kao takva ali smatrad da je zahvalnije ukoliko osoba posjeduje znanja autohtona koaj su dio folklora podrucja na koje zivi jer primjerice,iz mog iskustva rital gasernja ugljevlja i slicni imaju daleko vecu snagu nego 100 ili 1000 "caranja"naucenih iz knjige ili tecaja.
[Vrh] Go down
Akasha
Majmun
Akasha


Female
Aquarius Horse
Broj postova : 1299
Age : 34
Location : Between nowhere and hiding
Registration date : 09.11.2011

Vještice - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 19 Icon_minitimesri stu 23, 2011 4:21 pm

Meni mama stalno govori da sam vještica.......Ja njoj: S kim si takav si XD

Šalu na stranu......Ne sumnjam da vještice (kakve god bile) postoje... samo nek me se ne diraju jer će ih moja mama mlati XD
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Vještice - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 19 Icon_minitimesri stu 23, 2011 6:19 pm

Nema vještica, praznovjerje čisto




eto kak lijepo argumentiram, svako bi povjerovao

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Vještice - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 19 Icon_minitimečet stu 24, 2011 2:58 am

Korplikan je napisao/la:
Nema vještica, praznovjerje čisto


Praznovjerje ?
TO je kao da kažeš "Istina" ne postoji to je praznovjerje ili ne postoji "Druid" to je izmišljotina,
da bi znali da nešto uopće može biti praznovjerje moramo se uputiti za što se koristi Termin vještica, kako je to na ovoj temi već nekoliko puta dosta solidno objašnjeno onda ili nisi pročitao ili jesi ali ne kužiš da obična žena koja se bavi liječenjem nekonvencionalnim načinima i recimo Travama u dijelovima rusije nazivaju Vještica .
Ja znam osobno 2-ije vještice koje se tako nazivaju jer cijeli život provedoše na učenjima Teozofije, Astrologije i Druidizma i ako one same za sebe smatraju da su Vještice, ljudi oko njih slažu se sa tim kao i ja kako onda može biti praznovjerje ??
Praznovjerje je termin koji opisuje kako je vjerovanje u neku uzročno-posljedičnu pojavu neosnovano i dokazano da je tako nizom činjenica i argumenata, a ako su neki ostali na konceptu termina 'vještica' još iz bajki u djetinjstvu tada znamo da se ta osoba nije dobro uputila niti odakle potiče izvorni termin ni za koga se koristi, time je još manje bitno što on rekao o tom Terminu.
A što se tiče ljudi koji nisu sigurni, vjerujte mi Vještice su veoma stvarne i ako pričamo o njihovoj Svijesti i načinu postojanja i obitavanja na ovoj planeti zapravo su još "stvarnije" nego što su stvarni ljudi koji nemaju odredjene SPoznaje koje one imaju. Vještičarenje i Vještice kao i prvotno Štovanje Majke, Božice... ili recimo Isis koja predstavlja Revolt proročkog duha koji bježi u Pustinju (ništavilo) u kojoj začne i rodi 9-toro Djece (9 malih neba ili 9 nivoa postojanja, ove informacije i Znanje staro je preko 10 000 godina i prenosi se u nekim formama i do danas različitim terminima i definicijama ali se prenosi) i raspušta ih po osam strana svijeta da Štuju Majku i Šire Spoznaju (danas Mit).
Neo-Paganizam u tragovima prepoznaje ovo znanje i nema mnogo Izvornih ni tehnika ni Spoznaja niti se ona koja danas jesu involvirana u Wiccu i sl. tumače na prave načine.
U ponekim rijetkim slučajevima poneka rijetka individua može upoznati pravog Učitelja(icu) ovih Spoznaja i to ne zato što se od njega unazad može upratiti trag Tradicije ovog Znanja već zato što je takva Individua radom na sebi uspjela doći do istih Spoznaja kao i drevna predanja ili se možda spojila na "rezervoar" Znanja iz kojih crpi Znanja upravo ove Drevne Prakse (ovo je moguće postići na dva ili tri načina ovisno o praksi koja je tom čovjeku dostupna, jedno od njih involvira razvijanje "eterčnog" tijela do te mjere da može posjetiti "riznice" znanja u kolektivnoj podsvijesti Svijeta na Zemlji, a tu je riječ o čistom Astralu tj. Svijesnoj i Osviještenoj Podsvijesti ili kroz Lucidan san ili kroz Okultnu praksu)
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Vještice - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 19 Icon_minitimečet stu 24, 2011 4:01 pm

Ne, nisam čito niti oću jer me nimalo ne zanima ova tema ali pošto je otvorena pod "ostale misterije" trebalo bi biti riječi o srednjovjekovnom pojmu vještice koja leti na metli.

Ak je riječ o ovom travarskom vještičarenju onda je tema u krivom pdf-u

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Vještice - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 19 Icon_minitimečet stu 24, 2011 4:57 pm

Nisam znao da je vještica igdje bila tako predstavljana osim u crtićima i kao neko popularno narodno viđenje. Pravi pojam "vještice" je nešto sasvim drugo, oduvijek bio. confused
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Vještice - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 19 Icon_minitimečet stu 24, 2011 9:26 pm

Ma generaliziram. Al ono sredjevjekovni pojam sotonske babe, evo zadovoljan sad? zubo

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Vještice - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 19 Icon_minitimečet stu 24, 2011 9:55 pm

Definitivno zubo
[Vrh] Go down
lela
Prašina
lela


Female
Capricorn Horse
Broj postova : 3
Age : 45
Location : croatia
Registration date : 28.11.2011

Vještice - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 19 Icon_minitimeuto pro 06, 2011 12:34 am

Korplikan je napisao/la:
Ne, nisam čito niti oću jer me nimalo ne zanima ova tema ali pošto je otvorena pod "ostale misterije" trebalo bi biti riječi o srednjovjekovnom pojmu vještice koja leti na metli.

Ak je riječ o ovom travarskom vještičarenju onda je tema u krivom pdf-u


mislim da si totalno zabrazdio u pogrešne vode... ako želiš kritizirati i biti "duhovit" onda to radi sa ekipom u lokalnom bircu. a ako imas imalo poštovanja prema nekome i nečemu u što nisi upučen - nemoj više posječivati ovakve forume. Nećeš naći ono što tražiš....
A pod "ostale misterije" sigurno ne spadaju likovi iz crtića (vještice kao ružne babe sa bradavicama i letečim metlama).
i oprosti ako sam te uvrijedila... recimo da mi nije bila namjera evil
[Vrh] Go down
Buby30
Žaba
Buby30


Female
Aquarius Dog
Broj postova : 294
Age : 42
Location : Split
Registration date : 14.10.2011

Vještice - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 19 Icon_minitimeuto pro 06, 2011 2:46 pm

Vjestice- prvi pojam koji je vezan uz njih je ..stare bake sa metlom koje lete...

Ali vjestice mogu biti i dobre zene, da, zene koje se koriste prirodnim lijekovima, travama itd da bi pomogle ljudima...
A da li su vjestice zene koje bacaju uroke na druge, da, itekako jesu¨!
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Vještice - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 19 Icon_minitimeuto pro 06, 2011 5:37 pm

Zapravo, uopće nije bitno s čime se točno bave.
Jedino što je bitno to je da te žene osvješćuju unutarnji alkemijski proces koji je magičan. To je transformacija od žene koju zanimaju krpice i torbice do žene koju zanima kako se može povezati s kozmičkim energijama, kako da ispravno upravlja svojom sudbinom i kako da nenametljivo pomaže drugima činiti isto. Magija je pritom drugi naziv za dubinsko, ne površno razumijevanje svijeta kroz intuitivno nadahnutu prizmu koja funkcionira na svim razinama, od razine komunikacije s njezinim vodičem u onome svijetu sve do razumijevanja kako trava raste i zašto neke gljive snižavaju kolesterol.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Vještice - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 19 Icon_minitimeuto pro 06, 2011 6:53 pm

lela je napisao/la:
Korplikan je napisao/la:
Ne, nisam čito niti oću jer me nimalo ne zanima ova tema ali pošto je otvorena pod "ostale misterije" trebalo bi biti riječi o srednjovjekovnom pojmu vještice koja leti na metli.

Ak je riječ o ovom travarskom vještičarenju onda je tema u krivom pdf-u


mislim da si totalno zabrazdio u pogrešne vode... ako želiš kritizirati i biti "duhovit" onda to radi sa ekipom u lokalnom bircu. a ako imas imalo poštovanja prema nekome i nečemu u što nisi upučen - nemoj više posječivati ovakve forume. Nećeš naći ono što tražiš....
A pod "ostale misterije" sigurno ne spadaju likovi iz crtića (vještice kao ružne babe sa bradavicama i letečim metlama).
i oprosti ako sam te uvrijedila... recimo da mi nije bila namjera evil

moš mislit kak nije, samo me tjeraš s foruma
Pod ostale misterije spadaju utoliko što se ne zna o njima nešto i misteriozni su, bave se sotonizmom i iako ne lete na metli, bave se lošim stvarima. Takve se progonilo u srednjem vijeku i ja ne vjerujem da su stvarno imale moći nekakve i samim tim ne vjerujem da su s razlogom hvatani i zapaljivani.
za razliku od ovih travara koji posjeduju znanje o napitcima i šta ja znam šta o čemu se tu očito raspravlja.

eto, jasnije? a sad idi vrijeđat nekog drugog u svoju lokalnu birtiju
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Vještice - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 19 Icon_minitimesri pro 07, 2011 12:45 am

Odakle ti ideja da se bave Sotonizmom ?
Odakle ti ideja da se bave "lošim stvarima" ?
Da znaš zašto se "takve progonilo u srednjem" vijeku ili bi se ispovraćao od gadosti koje su "sveti ljudi" radili u ime Boga, Otadžbine, moći i "prevencije" opisane u 'Maleus Malificarum' ili ako nebi onda sa tobom nešto nije u redu i to sa elementarnim ljudskim vrijednostima, ako nisam dobro shvatio što si htio reći pod ovom tvojom "ne vjerujem" rečenicom, ispravi me ali se prije toga uputi o brojkama u milionima žena koje su nevine spaljivane žive ako nebi priznale da su "šurovale sa Sotonom" ili ako bi priznale i pokajale se onda bi ih samo ubili bez da ih pale.
Vještica se u umovima ljudi kao ti ucrtala kao Zla, u vezi sa Sotonizmom, u vezi sa nečim nužno negativnim samo i jedino iz razloga NEznanja, neinformiranosti, ograničenosti, priči iz bajki i bez ikakve volje i potrebe da su upute u Isitinu o cijeloj toj stvari, o porijeklu riječi Vještac/ica, o Starim vjerovanjima i na kraju krajeva o komparaciji argumenata i činjenica u svrhu donošenja što objektivnijeg Zaključka.
AKo ti smatraš pod "ostale misterije" nešto što po tebi mora imati veze sa srednjim vijekom i tom i takvom definicijom bilo kojeg termina onda si jako u krivu.
Vatikan i Plemstvo koji su znali zašto je 'Maleus Malificarum' na snazi bili su svjesni moguće konkurencije i znali su sa kakvim Znanjima raspolažu ono što podrazumjevamo pod Vještica ili Vještac, a ta su Znanja bila miljama veća, dublja i opširnija od onih Znanja sa kojima je tadašnja Crkva i Vatikan raspolagao jer su do tog vremena sva znanja koja su i sami imali zatomili i iskrivili iz razloga poznatim nemalom broju ljudi koji se ovom temom bave.
kako se ti ne baviš ni jednom od ovih tema a lupetaš po svome bez uvida, informacija i znanja i ja mislim da bi trebao u troskocima odskakutati od teme na kojoj ti nije ni mjesto niti o kojoj imaš ikakva znanja.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vještice - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 19 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vještice
[Vrh] 
Stranica 19 / 22.Go to page : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21, 22  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: