Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vještice

Go down 
+108
Alma_Ashley
DeShaun01
Novus ordo seclorum
2pac
Jedi Mind Tricks
Viper
Wolf_Moon
tztekila
AnnewellX
damiani
Q
nixonstyle
Sedežničar
casperzg
MoW
Buby30
lela
Kahali
Korplikan
Akasha
radrad
zbunjena28
MaTT
Icarus
Green
sQue
Chakotay
wanderer
Angela
Miljan
biga
Th_Ea
Icecrowned
whitelady
twilightlover
Pumpkin
PurpLady
sanjak
randajad
ukiss
omen
hromi
Athena
Fantom
tomi
brle
Aurora Borealis
Remke
Legionar
bonesy
Miriam
Berny_Sinara
Gea
Lullaby
Shadowh86
zlatna ribica
cmcool
PEPE-Top Secret
mariod
Neo
josip21
fastforward
king
Skinbyrd
nymphadora nemesis
arhont
Cuppycake.Disaster
TockaRH
absent_beast
Tutankhamon
Saroman
Zeus
myst000
Karl Marx
snark
dady
Makondo
None
stella
vjestica
floridana
kurto
malenaivi
Merkurica
Blizzard
Neobicni forumas
B&W
Angel from shadow
Absynthia
Milab
Thor
bedro
Alpha
silver
Alen@l5
urbanaaa
babi
Aleksandar Veliki
sanja
Daenerys
doctor
zvezda
Svjetloisjena
malena
Cvrcak
vladimir
Rain
zmija
112 posters
Go to page : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16 ... 22  Next
Autor/icaPoruka
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Vještice - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 11 Icon_minitimepet pro 19, 2008 5:49 pm

hehe tu sliku sam nasao ovdje na forumu smanjio je i eto avatar..

evo jedna prica...bi li ovo mogla biti vjestica...

TRAGOVI NA GROBU MUCITELJA
Samo u 1692. godini, u Salemu, Masachusets, pod optužbom da su se bavili crnom
magijom obješeno je 13 ljudi. Za pukovnika Bucksa iz Bucksporta u Mainu bila je stvar
prestiža da i njegovo selo uzme ucešca u sveopcem lovu na vještice. Nije bilo sastanka
lokalnog vijeca, a da pukovnik ne postavi to pitanje. Ustrajnost je dala rezultata. Prst
javne osude je pokazao na jednu staricu. Kronicari se ne mogu složiti oko toga kako se je
uopce zvala i koliko je imala godina. Prema jednoj zabilješci, ime joj je bilo Comfort

__________________________________________________________ 62 _
Ainsworth i bila je starija od 90 godina. Proces je poceo. Svjedoci su se redali jedan za
drugim izricuci besprizorne osude. Na okrivljenu gotovo da nitko nije ni pogledao, a sve
oci su bile uprte u pukovnika Bucksa. Jedna je žena ispricala kako je cula staricu kako
nešto nerazgovijetno mrmlja u bradu. Ali, kada joj je po dolasku u kucu potekla krv iz
ušiju, bila je sigurna da su cini bacene na nju. Jedan covjek se, pak, zakleo da je na
vratima staricine kuce vidio spodobu deset stopa visoku - ocigledno da je to bio sam
davo ili barem netko od sljedbenika necastivog.
Porota nije dugo vijecala. Citirajuci tekst "Zlo ne zaslužuje da živi", sudac je optužio
Comfort Ainsforth za bavljenje crnom magijom i osudio je na smrt. Presuda se trebala
izvršiti slijedeceg dana ujutro. Tada je, prije nego što su cuvari mogli bilo što poduzeti,
upiruci svojim kvrgavim prstom na pukovnika, jasnim glasom povikala : "U cijelom svom
životu nikada nisam proklela nijedno živo ljudsko bice ! Ali, vas, gospodine, i vaše ulizice,
što me u smrt poslaste, mogu prokleti mirne duše... A sada poslušaj i zapamti ovo - kada
umreš, a to ce biti uskoro, obecavam ti da cu ostaviti otisak svog stopala na tvom
nadgrobnom spomeniku. A taj biljeg, pukovnice Bucks, ostace za sva vremena da svijet
nikada ne zaboravi nepravdu ucinjenu na ovaj dan".
Tri mjeseca poslije sudenja pukovnik je umro. Nasljednicima je ostavio u amanet da mu
podignu nadgrobni spomenik od takvog kamena da ga ništa ne bi moglo oskrnaviti.
U pocetku je rad na spomeniku odmicao normalnim tokom sve dok jednog dana uzbudeni
radnik nije obavijestio nasljednike da su se na mramoru pojavili tragovi stopala koji se ni
najmarljivijim trljanjem pijeskom nisu mogli ukloniti !? U potpunoj tajnosti unajmljen je
drugi kamenorezac. Obecavši da ce sacuvati tajnu, isklesao je spomenik u svemu isti kao
i prethodni. Stara ploca je zakopana, a nova postavljena na predvidenom mjestu.
Nije prošlo ni desetak dana kada nasljednici saznadoše od preplašenih ljudi da im varka
nije uspjela. Na ploci su se vidjele jasne konture stopala. Gundajuci protiv necuvenog
vandalizma, objašnjenje koje nikog nije uvjerilo - nasljednici nisu odustali, vec dadoše da
se napravi spomenik od još plemenitijeg i skupljeg kamena. Dakako, i on je ponio biljeg
izrecenog prokletstva. Obeshrabreni nasljednici nisu cinili dalje pokušaje. Poslije tri stoljeca biljeg je poput zive rane i dalje prisutan na grobu pukovnika Bucksa.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vještice - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 11 Icon_minitimepet pro 19, 2008 6:16 pm

Ovo?

Vještice - Page 11 MEBUCtomb2[img]

Vještice - Page 11 Bucktomb[/img]
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Vještice - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 11 Icon_minitimepet pro 19, 2008 9:45 pm

brrrrrr slike...nema spavanja veceras...

da to.....
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Vještice - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 11 Icon_minitimepet pro 26, 2008 4:06 pm

Rie je napisao/la:
Vještice su šta? O kakvim se tu vješticama radi - one što lete na metli?

Mislim da ljudi te vještice povezuju sa raznim vračarama, ženama što se bave nekom magijom, bacaju uroke, sa svačime ih se povezuje...

Šta su vještice zapravo?

moja treća cura
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Vještice - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 11 Icon_minitimepet pro 26, 2008 5:19 pm

doctor je napisao/la:
DA BIH IH ČOVJEK MOGAO VIDJETI MORA UČINITI NEKOLIKO STVARI. MORA SE NAPRAVITI STOLČIĆ U KOJEM NEMA NIKAKVOG METALA. MORA SE RADITI OD SV. CECILIJE (22. STUDENOG) DO BADNJAKA (24. STUDENOG). TAJ STOLČIĆ PONESITE NA POLNOĆKU I STAVITE NA CRKVENI PRAG. PRILIKOM PODIZANJA HOSTIJE MORATE STATI NA TAJ STOLČIĆ I SVAKA ŽENA KOJA SE OKRENE LICEM PREMA VRATIMA JE VJEŠTICA. ČIM SE SPUSTI HOSTIJA MORA SE ISPRED CRKVE POSUTI SOL PŠENICA.


PS. : NAKON TOGA BJEŽITE ALI STVARNO BJEŽITE JER AKO VES TE VJEŠTICE KOJE SU SE OKRENULE UHVATE ZAJAŠIT ĆE VES I MUČITI CIJELU NOĆ !!!!!!!!


probao i upalilo,tri žene su se okrenule prema vratima i onda su me počele ganjati ali sam im pobjegao u gužvi i nisu me našle
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Vještice - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 11 Icon_minitimepet pro 26, 2008 5:20 pm

usput nemojte isprobavati molim,nije bas lijepa slika za oci(lica vjestica naravno)
[Vrh] Go down
mariod
Prašina
mariod


Male
Aries Horse
Broj postova : 5
Age : 46
Registration date : 25.12.2008

Vještice - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 11 Icon_minitimepon pro 29, 2008 12:57 am

doctor je napisao/la:
.... ČIM SE SPUSTI HOSTIJA MORA SE ISPRED CRKVE POSUTI SOL PŠENICA.

PS. : NAKON TOGA BJEŽITE ALI STVARNO BJEŽITE JER AKO VES TE VJEŠTICE KOJE SU SE OKRENULE UHVATE ZAJAŠIT ĆE VES I MUČITI CIJELU NOĆ !!!!!!!!

...kad to izvedes na polnocki zajasit ce te murija kojoj ćeš morati objasniti da je to bijelo što imaš kod sebe sol i to sjemenje da je pšenica :)
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Vještice - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 11 Icon_minitimepon pro 29, 2008 1:28 pm

moš i tako reć,al mene nitko nije zajašio(osim moje cure)
[Vrh] Go down
PEPE-Top Secret
Žaba
PEPE-Top Secret


Male
Gemini Broj postova : 229
Location : Na kraju svemira...
Registration date : 10.12.2008

Vještice - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 11 Icon_minitimeuto pro 30, 2008 3:18 pm

a je tako se može bilo ko okrenit nevezano uz to daj molin te po su priče za malu djecu da imaju nočne more haha ni oni nebi imali od ovoga uostalom koja bi to vještica došla u crkvu...možda one dobre iz helloween town hahahaa
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Vještice - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 11 Icon_minitimeuto pro 30, 2008 3:20 pm

vidi se da si mlad
[Vrh] Go down
cmcool
Stanica



Male
Gemini Rooster
Broj postova : 19
Age : 30
Registration date : 26.08.2008

Vještice - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 11 Icon_minitimesub sij 03, 2009 12:09 pm

Pročital sam tu fintu s stolcem u jednoj knjizi
al mi se čini nekak fkt bezveze...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vještice - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 11 Icon_minitimesub sij 03, 2009 3:04 pm

cmcool je napisao/la:
Pročital sam tu fintu s stolcem u jednoj knjizi
al mi se čini nekak fkt bezveze...

Pisalo je negdje pri početku ove teme da je to iz jedne sanjarice ili nečeg takvog, ako se ne varam. Koga zanima neka pogleda prve stranice komentara.
[Vrh] Go down
king
Višestanični organizam
king


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 81
Age : 48
Registration date : 29.10.2008

Vještice - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 11 Icon_minitimesub sij 03, 2009 6:01 pm

men se čini da je svjetloisjena vještica...strah
čim drmi pred PC-im do 1 ujutro... :jutar:
[Vrh] Go down
zlatna ribica
Stanica



Female
Pisces Goat
Broj postova : 10
Age : 45
Location : Zagreb
Registration date : 02.03.2009

Vještice - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 11 Icon_minitimepon oľu 02, 2009 11:03 pm

Zašto se na vještice uvijek gleda kao na zle? I što sa muškima, vješcima ili čarobnjacima, zar njih nema? postoje li i vještice i čarobnjaci koji su dobrice, kao npr. Harry Potter Vještice - Page 11 Smilie_HarrryPotter

:)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vještice - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 11 Icon_minitimeuto oľu 03, 2009 1:52 am

king je napisao/la:
men se čini da je svjetloisjena vještica...strah
čim drmi pred PC-im do 1 ujutro... :jutar:

Jesam, i danas sam opet vještica whee
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vještice - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 11 Icon_minitimeuto oľu 03, 2009 1:53 am

zlatna ribica je napisao/la:
Zašto se na vještice uvijek gleda kao na zle? I što sa muškima, vješcima ili čarobnjacima, zar njih nema? postoje li i vještice i čarobnjaci koji su dobrice, kao npr. Harry Potter Vještice - Page 11 Smilie_HarrryPotter

:)

Pogledaj malo temu Wicca na Duhovnosti, ovo je pomalo neozbiljna tema o vješticama koju je netko davno otvorio i nekim čudom je ostala živa :)
[Vrh] Go down
Shadowh86
Višestanični organizam
Shadowh86


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 44
Age : 37
Registration date : 31.01.2009

Vještice - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 11 Icon_minitimeuto oľu 03, 2009 2:01 am

Ja osobno poznajem jednu vjesticu i nije tako strasna
Aktivno se bavi magijom i ne crnom (ne ako cesto uostalom)
Iako se kod magije uci cijeli zivot ona zna podosta

Nekuzim taj strah od vjestica
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vještice - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 11 Icon_minitimeuto oľu 03, 2009 2:04 am

Pa kažem da se za temu vještice pogleda topic Wicca, a ne ovaj :)
[Vrh] Go down
Shadowh86
Višestanični organizam
Shadowh86


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 44
Age : 37
Registration date : 31.01.2009

Vještice - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 11 Icon_minitimeuto oľu 03, 2009 2:41 am

Ta frendica mi je rekla da su Wicca Sr**e :D
Da ona uci od jedne zene :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vještice - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 11 Icon_minitimeuto oľu 03, 2009 2:43 am

Ali ja sam govorila o kvaliteti tema ovdje, bez obzira na naslov, ionako je bitan sadržaj. :)
[Vrh] Go down
Lullaby
Višestanični organizam
Lullaby


Female
Capricorn Monkey
Broj postova : 93
Age : 103
Registration date : 01.05.2009

Vještice - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 11 Icon_minitimepet svi 01, 2009 5:26 pm

evo jedan doprinos temi:
PDF o vjesticama i slicnom na hrvatskom

Kod:
http://rapidshare.com/files/227923880/05_marjanic.pdf.html
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vještice - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 11 Icon_minitimepet svi 01, 2009 7:43 pm

Stavila si Code, a treba staviti Link, možeš to ispraviti u svom postu, ja sam korigirala u quotu miga

Btw, sad sam skinula i na brzaka pogledala, mislim da sam imala tu knjigu posuđenu iz knjižnice ali sam je vratila, hvala hug

Edit, maknula sam link :D


Zadnja promjena: Svjetloisjena; pet svi 01, 2009 8:45 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Lullaby
Višestanični organizam
Lullaby


Female
Capricorn Monkey
Broj postova : 93
Age : 103
Registration date : 01.05.2009

Vještice - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 11 Icon_minitimepet svi 01, 2009 8:09 pm

[quote="Svjetloisjena"]
Lullaby je napisao/la:
evo jedan doprinos temi:
PDF o vjesticama i slicnom na hrvatskom



Stavila si Code, a treba staviti Link, možeš to ispraviti u svom postu, ja sam korigirala u quotu miga

Btw, sad sam skinula i na brzaka pogledala, mislim da sam imala tu knjigu posuđenu iz knjižnice ali sam je vratila, hvala hug
hm..Code sam stavila iz razloga da Bootovi ne klikaju (spamovi , to su vam oni gosti cudnih ip adresa), a kad je link u kodu onda nema slucajnih klikova vec se mora kopirati. Kao gost na rapid share imam mogucnost dignut file na rapid sa kojeg se moze skinut samo 10 puta.Tako da sam to uradila s razlogom! (na taj nacin funkcioniraju i warez linkovi (ilegalni software).). Ali meni ne smeta ako je i u linku i kako vec ..
:)


Zadnja promjena: Lullaby; pet svi 01, 2009 9:05 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vještice - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 11 Icon_minitimepet svi 01, 2009 8:46 pm

Sad još moraš maknuti link iz quota u tvom postu. Sorry, nemam toliko iskustva s RapidShare-om, samo povremeno skinem koju knjigu ove vrste oops
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Vještice - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 11 Icon_minitimesub svi 02, 2009 4:46 pm

ja se bavim (sad još) amaterskim vještačenjem
poduka traje godinu i jedan dan od početka do inicijacije, sam nažalost nemam toliko vremena i sva ta božantva i obredi zbune čovjeka - mislim gdje bi za Beltane (1. svibanj) upalila krijes, a da netko ne zove vatrogasce?!

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vještice - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 11 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vještice
[Vrh] 
Stranica 11 / 22.Go to page : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16 ... 22  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: