Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 "Majka"i "Otac"? Šta je to?

Go down 
+2
Alpha
Archangel
6 posters
Autor/icaPoruka
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

"Majka"i "Otac"? Šta je to? Empty
PostajNaslov: "Majka"i "Otac"? Šta je to?   "Majka"i "Otac"? Šta je to? Icon_minitimečet ruj 27, 2012 9:08 pm

France set to ban the words 'mother' and 'father' from official documents


France is set to ban the words "mother" and "father" from all official documents under controversial plans to legalise gay marriage.

The move, which has outraged Catholics, means only the word "parents" would be used in identical marriage ceremonies for all heterosexual and same-sex couples.

The draft law states that "marriage is a union of two people, of different or the same gender".

It says all references to "mothers and fathers" in the civil code – which enshrines French law – will be swapped for simply "parents".

The law would also give equal adoption rights to homosexual and heterosexual couples.

Justice Minister Christiane Taubira told France's Catholic newspaper La Croix: "Who is to say that a heterosexual couple will bring a child up better than a homosexual couple, that they will guarantee the best conditions for the child's development?"

"What is certain is that the interest of the child is a major preoccupation for the government."

The head of the French Catholic Church Cardinal Philippe Barbarin warned followers last week that gay marriage could lead to legalised incest and polygamy in society.

He told the Christian's RFC radio station: "Gay marriage would herald a complete breakdown in society.

"This could have innumerable consequences. Afterward they will want to create couples with three or four members. And after that, perhaps one day the taboo of incest will fall."

Leading French Catholics have also published a 'Prayer for France', which says: "Children should not be subjected to adults' desires and conflicts, so they can fully benefit from the love of their mother and father."

And Pope Benedict XVI invited 30 French bishops to Italy to urge them to fight against the new law.

He told them: "We have there a true challenge to take on.

"The family that is the foundation of social life is threatened in many places, following a concept of human nature that has proven defective."

President Francois Hollande pledged in his manifesto to legalise gay marriage. The draft law will be presented to his cabinet for approval on October 31.

Izvor

Ma nije li to krasno i dirljivo, kako ovaj naš prelijepi svijet ponosno korača stazama bezdana? Nesumnjivo ovakva nastojanja imaju svoje predane apologete među užom intelektualnom elitom ionako dubiozne seksualne orijentacije, i njima se uvijek čini da je to "trijumf slobode" ili nečeg jednako glupog (a to je zbilja teško dostižan ideal)...

Posebna tužna činjenica je da je jedini glas "razuma" na strani Crkve - oni su jedina koliko-toliko organizovana strana koja je na ovakve stvari uvijek spremna reći "ne", naravno, iz posve POGREŠNIH razloga, ali, "ne" je ipak "ne"...

Definitivno, Zapad je ideal kome bi svi trebali strijemiti! Zar ne vidite kako su napredni? Moraju biti napredni kad primaju odostraga. Gura ih inercija...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

"Majka"i "Otac"? Šta je to? Empty
PostajNaslov: Re: "Majka"i "Otac"? Šta je to?   "Majka"i "Otac"? Šta je to? Icon_minitimepet ruj 28, 2012 11:16 am

Stupidna odluka.

Kad ove puste ''zvijezde'' posvoje djecu uvijek se u članku navodi ''blablabla posvojeno dijete''. Isto tako se i kod ''običnog'' naroda to navodi. Hoću reći čak i da par koji je posvojio dijete želi od njega skriti da je posvojeno to vrlo teško uspije. Stoga bi se jednostavno trebalo navesti točno tko je tko: biološki otac i majka, otac i majka usvajatelji pa ako se baš hoće nek se uvedu termini i za te druge zajednice. Ali IZBACIVATI termine ''majka'' i ''otac'' - krajnja glupost (po mom mišljenju).
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

"Majka"i "Otac"? Šta je to? Empty
PostajNaslov: Re: "Majka"i "Otac"? Šta je to?   "Majka"i "Otac"? Šta je to? Icon_minitimepet ruj 28, 2012 1:26 pm

Majka mi je Crkva a otac mi je Bog.

Ma bitno je da ja imam "Oca" i "Majku"... kava

Pa sad ko je lud(zbunjen) a ko normalan,priroda ili ljudska izopacenost a slijedece na redu je legalizacija incesta... no
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

"Majka"i "Otac"? Šta je to? Empty
PostajNaslov: Re: "Majka"i "Otac"? Šta je to?   "Majka"i "Otac"? Šta je to? Icon_minitimepet ruj 28, 2012 2:32 pm

I ja mislim da su Francuzi otišli malo predaleko u nekim stvarima, pogotovo zato što očito nisu čitali psihološke knjige u kojima se govori koliko su za pravilan razvoj djeteta potrebni i majka i otac, jer svaki na određeni način doprinosi mentalnom i fizičkom zdravlju djeteta.
Naravno da se ne može apriori govoriti o tome da će dijete odgojeno u heteroseksualnoj zajednici biti bolje odgojeno od onoga u homoseksualnoj, ali baš bi me zanimalo kakva je riječ struke, a ne lobija, po tom pitanju. Naime, očito je da osoba ima samo jednu biološku majku i biološkog oca i stoga nema nikakve sumnje u to da oni moraju biti navedeni u zakonu.
Kao što @Alpha kaže, navođenje posvajatelja je sasvim druga stvar, ali mora se znati tko su bili majka i otac.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 37
Registration date : 28.08.2009

"Majka"i "Otac"? Šta je to? Empty
PostajNaslov: Re: "Majka"i "Otac"? Šta je to?   "Majka"i "Otac"? Šta je to? Icon_minitimepet ruj 28, 2012 5:47 pm

Fantom je napisao/la:

Pa sad ko je lud(zbunjen) a ko normalan,priroda ili ljudska izopacenost a slijedece na redu je legalizacija incesta... no
incest je već legalan u japanu. kao i pedofilija...

a o ovoj vijesti. svaka im čast. tisućama godina otac i majka su bile 'svete' riječi koje se nisu smjele ni izgovarati u pogrešnom kontekstu, a sad oni zbog 10-ak % ljudi potpuno izbacuju te nazive.
samo me brine kakva nam je budućnost. sve je pošlo rapidno u neku stvar.
brine me to kako će ova djeca današnja odrastati jer naši će jedva dočekati nešto tako uvesti samo da se još uvuku u dupe europi.
danas jedno, sutra drugo. tko zna. možda za 15 godina neću smjeti reći da volim žene. možda će to biti zakonom kažnjivo.

do neki dan mi je bilo smiješno ono srpsko o Kraljeviću Marku(čini mi se da je on u pitanju). da je otišao i umro kad je vidio da su izumljene puške. kao: svaka guba junaka može ubiti.
možda ispada smiješno, ali svijet ide k tome da će se normalan narod samo povući i ostati će im da poumru.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

"Majka"i "Otac"? Šta je to? Empty
PostajNaslov: Re: "Majka"i "Otac"? Šta je to?   "Majka"i "Otac"? Šta je to? Icon_minitimepet ruj 28, 2012 8:51 pm

Hehe, živjeli liberali! Jedna stvar im nekako uvijek izmiče: kad tako stalno težiš slobodi, to vremenom dovodi i do slobode od zdrave pameti...

biga je napisao/la:
samo me brine kakva nam je budućnost. sve je pošlo rapidno u neku stvar.
brine me to kako će ova djeca današnja odrastati jer naši će jedva dočekati nešto tako uvesti samo da se još uvuku u dupe europi.
danas jedno, sutra drugo. tko zna. možda za 15 godina neću smjeti reći da volim žene. možda će to biti zakonom kažnjivo.

Već se odavno radi na tome. Pogledaj samo šta se desilo u zadnjih 50 godina sa terminom "silovanje". Hiljadama godina to je značilo samo jednu stvar: nasilna penetracija u tijelo žene. Danas je to tako širok pojam da čovjek mora četrdeset puta promisliti prije nego se uopšte obrati nekoj ženi ili je samo pogleda. Sve je silovanje. Termini "žena" i "muškarac" su od prapočetka značili jedno, sve do pretkraj prošlog stoljeća, kad neka budala odsiječe penis, ugradi gumenu vaginu, navuče periku i zakonski ga moraš zvati "ženom" i govoriti o njemu "ona", "njoj", "njeno" itd. Danas i par decenija unazad počelo se manipulisati sa baš SVIME, čak i sa onim što smo do juče smatrali "činjenicama" - manipuliše se javnim mnijenjem, manipuliše se obrazovanjem djece, i, naravno, POJMOVIMA. Ovo je samo najnoviji simptom već poznatog obrasca: "The leveling of Man continues..."

U zadnjih 50 godina brak je gotovo potpuno uništen, i danas se nalazi na izdisaju. Sad je izgleda na red došlo roditeljstvo. Da se kladimo da će sljedeće biti ukidanje polova? Ako ne baš sljedeće, onda sigurno krajnji cilj. A sve zato da bi se uništila sva individualnost, i od ljudskog roda načinila bezlična masa - bućkuriš... "Ma, polako! Jedno po jedno... Ima se vremena..."

Hmmmm... misli
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

"Majka"i "Otac"? Šta je to? Empty
PostajNaslov: Re: "Majka"i "Otac"? Šta je to?   "Majka"i "Otac"? Šta je to? Icon_minitimesub ruj 29, 2012 6:39 pm

Ovak na prvi pogled mi se činilo nekom nebitnom gluparijom... Al ovaj zadnji archov post... Pa slažem se sa svime, da. Iako inače ne spadam u paranoičnu skupinu ljudi koji vjeruju da nitko ne može ni prdnit a da to neki mason ne zna, ovo mi se čini prilično realnim.
Postepeno ukidanje razlike dok ne postanemo monolitna cjelina koja je u svim aspektima života jednaka. Kao što je danas vojska.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

"Majka"i "Otac"? Šta je to? Empty
PostajNaslov: Re: "Majka"i "Otac"? Šta je to?   "Majka"i "Otac"? Šta je to? Icon_minitimened ruj 30, 2012 6:15 pm

Nije to do masona. I ja sam mason, i mogu iz prve ruke reći da mi (većinom) ne planiramo dominaciju svijetom niti feminizaciju čovječanstva. Glavna briga nam je da nas šef za radnog vremena ne uhvati da sjedimo i pijemo pivu i ne odbije nam 10% od plate... ;)

Nema tu nikakve "urote" a la David Icky. To dolazi posve normalno, sa mehanikom velikih brojeva u populaciji...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

"Majka"i "Otac"? Šta je to? Empty
PostajNaslov: Re: "Majka"i "Otac"? Šta je to?   "Majka"i "Otac"? Šta je to? Icon_minitimesri lis 03, 2012 4:00 pm

@Arch...ne kužim ovo ''živjeli liberali''?

Zašto manjina ne bi imala prava samo zato jer je manjina? 10% ukupne populacije zapravo i nije tako malo.
Mislim da nije u redu da većina "pati" radi manjine ali onda opet nije u redu ni obrnuto, zar ne? Zar nije najkorektnije nazvati stvari svojim imenom, a "otac" i "majka" su imenice za koje se točno i precizno zna što označavaju. Iz tog razloga mi je glupo da ih se izbacuje. Isto tako mi je glupo da je (ako je) razlog što ih se izbacuje neka "politička korektnost" u smislu da se pazi na osjećaje usvojitelja, gejeva i svih ostalih pa kao zato se izbacuje. Ako je netko npr. gej i to u zajednici gdje smije usvojiti dijete i ako smatra da je gej o-kej onda što bi se vrijeđao da se točno imenuje njegova/njena ''funkcija'' naspram djeteta. Na stranu sad da li ti (Arch) ili bilo tko drugi ovdje misle da nije ili je u redu da gej par posvaja dijete. To nije tema rasprave, jelte. Tema je da li izbaciti navedene pojmove i ako da - ZAŠTO. A odgovor na taj ZAŠTO ja ne vidim.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

"Majka"i "Otac"? Šta je to? Empty
PostajNaslov: Re: "Majka"i "Otac"? Šta je to?   "Majka"i "Otac"? Šta je to? Icon_minitimesri lis 03, 2012 9:16 pm

To "živjeli liberali" je sarkastičan moto, zbog toga što su upravo na leđima neke "političke korektnosti" počeli (i ne samo počeli) polako dovoditi neke manjine u privilegovan položaj. Evo, opet je bila riječ o Prideu u Beogradu (podsjetilo me je na onu narodnu "čeg se pametan stidi, tim se budala ponosi") i kad su im zabranili da ga održe, oni su odmah to nazvali "kapitulacijom države". I šta da čovjek na to kaže, na takvo licemjerje? Kad im dozvole, to nekako nije kapitulacija - kapitulacija njima?

I dobro veliš, ako je nekome "gej-okej" - zašto bi mu smetalo da postoje "očevi" i "majke"? Osim...

Osim ako ti očevi i majke nisu za njih bolna tačka, nešto što ne vole čuti da postoji i da je drugačije od njih. Možda ih ovi podsjećaju na nešto što oni nemaju ili im manjka... Možda i sami osjećaju, negdje duboko ispod površine, da su degenerici, sa su nekako "odsječeni od prirode", odsječeni od svoje biološke funkcije, pa pokušavaju sve samo da nekako nadoknade taj nedostatak, ili makar da više ne razmišljaju o njemu, kako ne bi osjećali bol zbog toga... Zbog toga su tako glasni - iza nekih parola o "slobodi" pokušavaju da sebe načine onim što nisu, a što bi voljeli biti - nešto NORMALNO.

Eto, na mnogim mjestima su im dozvolili da posvajaju djecu, pa i na taj način mogu da donekle dožive tu "normalnost", iako to nisu niti mogu biti. Ali, je li to dovoljno? Da li staju na tome? A, jok! Što više daješ, to više traže! Problem je samo u tome da, kad nekome nešto daješ, ne možeš dati a da drugome ne oduzmeš. Međutim, svatko uvijek gleda sebe i svoj interes. Ni njih nije briga ako će koga uvrijediti time što paradiraju ulicama i pokazuju nepoštovanje prema osjećajima drugih - zašto bi onda ovi drugi marili za njih??? Mislim, ako smo već "jednaki" ili hoćemo da to budemo... Ako nismo, e onda to je posve druga stvar...

[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

"Majka"i "Otac"? Šta je to? Empty
PostajNaslov: Re: "Majka"i "Otac"? Šta je to?   "Majka"i "Otac"? Šta je to? Icon_minitimečet lis 04, 2012 7:22 pm

A gle, ne bih rekla da su 'degenerici' na osnov toga što ih privlači isti spol. Ima jako puno heteroseksualaca koji su, po mom mišljenju, daleko 'degeneričniji' u smislu devijacije u seksualnosti samo što ju upražnjavaju sa suprotnim spolom. Osim toga, kao što sam više puta spominjala, samo zato jer je netko biološki sposoban razmnožavati se to ne znači da bi, po mom mišljenju, to i smio. A smiju. Svaka budala koja se može razmnožit razmnoži se. Ako ćemo ić bit nešto politički korektni prema društvu (koje čine ljudi) onda bi trebalo izdavat dozvole za: oružje, vozačku, kućne ljubimce (s kategorizacijom) i djecu.
Ako netko ima mogućnost da udomi dijete i pruži mu nešto u životu onda neka tako bude. Seksualnost te osobe me ne uznemiruje previše. Na koncu konca i tog nekog geja su rodili neki roditelji koji su, očito, bili hetero. To, najčešće, jesi ili nisi. Rjeđe je psihološke prirode (traume i sl.).

Ipak, definitivno nešto nije u redu u nečijoj glavi ako mu/joj smetaju pojmovi "otac" i "majka". Bez obzira jel taj netko homo ili hetero ako ti ti pojmovi smetaju nešto nije u redu.

Što se tiče primjera s gej paradama...o tome imamo posebne teme face ...u principu, moje je mišljenje, da ako većini smeta onda je inzistiranje manjine neka vrst provokacije. Mislim da bi veći respekt izazvali kad ne bi napravili paradu i uvažili mišljenje drugih jer je upravo ta različitost mišljenja ono za što se oni kao bore. Na kraju ispada da se svatko bori za nametanje mišljenja :P
Ipak, nisu svi homo ljudi takvi međutim u svakom su društvu budale najglasnije.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 37
Registration date : 28.08.2009

"Majka"i "Otac"? Šta je to? Empty
PostajNaslov: Re: "Majka"i "Otac"? Šta je to?   "Majka"i "Otac"? Šta je to? Icon_minitimečet lis 04, 2012 8:07 pm

Alpha je napisao/la:
Na kraju ispada da se svatko bori za nametanje mišljenja :P
Ipak, nisu svi homo ljudi takvi međutim u svakom su društvu budale najglasnije.
sve ovo pisanje si mogla svesti na samo ove dvije rečenice. odlično napisano... ides
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

"Majka"i "Otac"? Šta je to? Empty
PostajNaslov: Re: "Majka"i "Otac"? Šta je to?   "Majka"i "Otac"? Šta je to? Icon_minitimesri lis 10, 2012 10:25 am

Te dvije rečenice ipak ne sadrže dovoljno podataka da bi se iz njih moglo isčitati ono što im je predhodilo ;)
[Vrh] Go down
Sponsored content





"Majka"i "Otac"? Šta je to? Empty
PostajNaslov: Re: "Majka"i "Otac"? Šta je to?   "Majka"i "Otac"? Šta je to? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
"Majka"i "Otac"? Šta je to?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Otac
» Lady Di & Majka Tereza
» Ronaldo postao otac

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Vijesti i zanimljivosti-
Forum(o)Bir: