Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Praktični pokusi "na rubu znanosti"

Go down 
+8
Galileo Galilei
Blizzard
zvezda
Aleksandar Veliki
(CroM)Flash
Rain
Svjetloisjena
zozo
12 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
zozo
Stanica



Male
Cancer Snake
Broj postova : 17
Age : 46
Registration date : 29.12.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" Empty
PostajNaslov: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" Icon_minitimesri sij 02, 2008 11:43 pm

ima li netko možda upute za kakav eksperiment "na rubu znanosti"? Bilo bi dobro, umjesto naklapanja, probati napraviti poneki pokus i nakon toga komentirati rezultate.

Evo primjera: Uzmite špil s 52 karte, dobro ih izmiješajte, izvucite nasumice jednu kartu iz špila i, ne gledajući, pokušajte pogoditi koja je to karta. Pošto u špilu postoji 52 različite karte, vjerojatnost da pogodite kartu je 1:52 tj. 0,01923. Ponovite pokus što više puta (obavezno svaki puta ponovno dobro promiješajte špil). Matematički, očekivanje je da ćete od 52 pokušaja pogoditi jednom (sorry ako sam nekaj fulao, matematika mi je malo zahrđala). Ponovite li pokus 520 puta, matematičko je očekivanje da ćete pogoditi 10 puta itd... Pogodite li znatno više od toga, imat ćemo zanimljivu temu za raspravu.

Negdje prije sam na nekim forumima čitao o eksperimentu s nekim oblikom levitacije. Navodno četiri osobe, koristeći samo po dva prsta, bez problema dižu petu osobu u zrak. Ne znam točno koja je bila procedura i na koji način se izvodio pokus.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" Icon_minitimečet sij 03, 2008 12:11 am

Očito nismo skloni eksperimentima, radije smo na forumu, barem ja. Većina stvari koje zadiru u rubna ili prekorubna područja su zapravo slučajna, događaju se sporadično i što se više na njih koncentriramo to nam slabije ide. Za takve stvari treba biti paradoksalno koncentrirano dekoncentriran a mislim da je teško takvo stanje postići namjerno.

Ono s levitacijom me podsjeća na TM (transcendentalnu meditaciju) gdje meditanti doživljavaju subjektivno i navodno objektivno gubitak težine do stupnja levitacije za one naprednije, a pritom izvode nekakve skokove, nisam baš upućena pa ne bih o tome.

Ona spomenuta četvorica mogli bi biti aikidoke, treba pitati Galileia kad dođe na forum. Postoji vježba u kojoj jedan najprije zamišlja da je drvo pa ga drugi jako teško dignu, a zatim zamišlja da je lagan kao pero i čini se da je uistinu tako jer ga ostali puno lakše dignu. To bi se naravno trebalo provjeriti tako da ga se stavi n vagu, no ne vjerujem da bi vaga pokazala promjenu. Osim podsvjesne preraspodjele težine onoga kojeg dižu ostaje mogućnost kolektivne sugestije i autosugestije koja nam može omogućiti drugačiju percepciju stvarnosti i omogućiti da nekoga najprije teže onda lakše pridignemo. No pitam se ja što je sugestija, što autosugestija i kako djeluje hipnoza koja isto može imati takve učinke :)

I zadnje - smatra se da onaj koji eksperimentira bitno utječe na rezultat istraživanja svojim stavovima. :)
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" Icon_minitimečet sij 03, 2008 1:38 am

Kada razmislim malo o tome imam osjećaj kao da nebi ni iz 100-tog puta pogodio kartu, ali probati ću sutra ili prekosutra, baš me zanima. Dobra ideja.
[Vrh] Go down
(CroM)Flash
Dinosaur
(CroM)Flash


Male
Aries Tiger
Broj postova : 438
Age : 86
Location : Inside your computer!
Registration date : 30.11.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" Icon_minitimečet sij 03, 2008 2:49 am

bogte jebo dok tolko puta promjesam karte i sve cu bit spreman za ludnicu..
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" Icon_minitimečet sij 03, 2008 10:52 am

Rie je napisao/la:
Kada razmislim malo o tome imam osjećaj kao da nebi ni iz 100-tog puta pogodio kartu, ali probati ću sutra ili prekosutra, baš me zanima. Dobra ideja.

Da. Upravo tako.
Ako mijšaš karte i svaki put kad iz maca izvučeš kartu imaš 1:52 da ćeš izvući točnu kartu. Ali ta hipoteza stoji samo ako svaki put zamišljamo istu kartu. Ukoliko mijenjamo zamišljenu kartu taj omjer je mnogostruko veći. mudri
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" Icon_minitimečet sij 03, 2008 11:03 am

Naravno da to uspijeva. Dio toga može se objasniti time da sve pozadine karata nisu iste i da možemo nekako podsvjesno tu jednu prepoznati. Fenomen je čest u svakodnevnom životu. Ja recimo volim igrati jamb i igrala sam ga s bratom i sestrom, zatim s mužem i kasnije djecom. Zanimljivo je da moje unutarnje raspoloženje utječe na bacanje kockica, pa čak i želja da pustim dijete da pobijedi - u toj je igri, ako je poznajete, teško popuštati jer prilike naprosto padaju, djeca ih također prepoznaju i ne žele da im se pušta, a ne vole ni gubiti - sasvim sam sigurna da mogu utjecati na rezultat, odnosno da ga na neki način znam unaprijed, ponekad osjetim što će pasti i prije nego što kockice padnu. To se tumači na razne načine, od toga da dojam znanja unaprijed nastaje kad kombinacija već padne, dakle deja vu, do utjecaja ruke na kockice, jer ne volim bacati iz čašice. Što se tog drugog tiče zanimljivo je kojim to mehanizmom dolazi do utjecaja ruku na kocke koje ni ne gledam od trenutka kad ih uzmem do časa kad su pale na stol, a u prvo naprosto ne vjerujem jer taj fenomen aktivno promatram već godinama i znam da nije deja vu. Btw, ne mogu naprosto poželjeti da nešto padne pa da to padne, ali radi se o svojevrsnoj interakciji između moje namjere, ruke i kockica koja sigurno postoji, uvjerila sam se u nekoliko tisuća odigranih partija što s drugima, a ponekad i sama sa sobom. Fenomen je primijetio i moj muž bez da sam ga na njega upozoravala. To je dio života, htjeli mi ili ne.
[Vrh] Go down
zozo
Stanica



Male
Cancer Snake
Broj postova : 17
Age : 46
Registration date : 29.12.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" Icon_minitimečet sij 03, 2008 11:24 am

Aleksandar Veliki je napisao/la:
Ako mijšaš karte i svaki put kad iz maca izvučeš kartu imaš 1:52 da ćeš izvući točnu kartu. Ali ta hipoteza stoji samo ako svaki put zamišljamo istu kartu. Ukoliko mijenjamo zamišljenu kartu taj omjer je mnogostruko veći. mudri

Ne. Ta hipoteza stoji bez obzira na to koju kartu zamisliš. Radi se o vjerojatnosti bez pamćenja. Drugim riječima, prošli događaji ne utječu na vjerojatnost budućih zbog toga što nakon svakog izvlačenja ponovno promiješaš sve karte (uključujući i onu koju si izvukao). U matematici se to zove Markovljevo svojstvo http://hr.wikipedia.org/wiki/Markovljevo_svojstvo
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" Icon_minitimečet sij 03, 2008 11:26 am

zozo je napisao/la:
Aleksandar Veliki je napisao/la:
Ako mijšaš karte i svaki put kad iz maca izvučeš kartu imaš 1:52 da ćeš izvući točnu kartu. Ali ta hipoteza stoji samo ako svaki put zamišljamo istu kartu. Ukoliko mijenjamo zamišljenu kartu taj omjer je mnogostruko veći. mudri

Ne. Ta hipoteza stoji bez obzira na to koju kartu zamisliš. Radi se o vjerojatnosti bez pamćenja. Drugim riječima, prošli događaji ne utječu na vjerojatnost budućih zbog toga što nakon svakog izvlačenja ponovno promiješaš sve karte (uključujući i onu koju si izvukao). U matematici se to zove Markovljevo svojstvo http://hr.wikipedia.org/wiki/Markovljevo_svojstvo

Pozdrav zozo.
Drago mi je što si se priključio.
A još mi je draže što znaš jednu više od mene. Istina u krivu sam.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" Icon_minitimepet sij 04, 2008 4:53 am

Pokusacu... inace, od kada imam Tarot nisam ni uzela u ruke klasicne karte... :) *
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" Icon_minitimepet sij 04, 2008 2:26 pm

isto je kao i bacati novčić, samo što je puno teže. Radije bacaj novčić i gledaj koliko puta će se okrenuti na glavu na primjer.
Očekuješ da nakon 2 pokušaja uspiješ dobiti glavu.
No to uopće nije tako, sve je relativno pa tako i šanse.
Ja sam npr 7 puta zaredom dobio pismo. Šansa da to uspijem bila mi je 0.78125 %, ali uspio sam...
Što zapravo znači kada netko kaže da su šanse za uspjeh 80%? Dakle šanse za neuspjeh su po tome 20%. Realno gledano 80%=20% jer su šanse da se dese oba slučaja. Tako je i meni bilo čak 99.21875% da ne uspijem i 0.78125% da uspijem. I ovaj mali postotak je pobijedio.
Kada su postotci u pitanju što se šanse tiče, tada treba imati sreće što god to bilo.
Ovaj način gledanja na to pokupio sam od dragog prijatelja. Kad god sam ga pitao kolike su šanse da dođe (nekam), on je meni odgovorio 99% da dođe i 1% da ne dođe. I uglavnom je taj 1% dobivao. Iz toga sam naučio nešto. Znam da je to on bezveze omjer rekao, ali čak i da je rekao 30-70 ili 40-60 , opet nebih bio siguran hoće li doć...
Šanse su varljiva stvar. U uspjeh možemo biti sigurni samo ako imamo 100% šanse koliko god se 99.9% činilo uvjerljivim.
Uostalom šansa da asteroid udari u Zemlju je po godini manja od 1 %,ali opet to ne znači da nas odjednom neće 3 asteroida udariti...
[Vrh] Go down
zozo
Stanica



Male
Cancer Snake
Broj postova : 17
Age : 46
Registration date : 29.12.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" Icon_minitimepet sij 04, 2008 5:59 pm

PhoeNiX_ReMinD je napisao/la:
isto je kao i bacati novčić, samo što je puno teže. Radije bacaj novčić i gledaj koliko puta će se okrenuti na glavu na primjer.
Očekuješ da nakon 2 pokušaja uspiješ dobiti glavu.
No to uopće nije tako, sve je relativno pa tako i šanse.
Ja sam npr 7 puta zaredom dobio pismo. Šansa da to uspijem bila mi je 0.78125 %, ali uspio sam...
Što zapravo znači kada netko kaže da su šanse za uspjeh 80%? Dakle šanse za neuspjeh su po tome 20%. Realno gledano 80%=20% jer su šanse da se dese oba slučaja. Tako je i meni bilo čak 99.21875% da ne uspijem i 0.78125% da uspijem. I ovaj mali postotak je pobijedio.
Kada su postotci u pitanju što se šanse tiče, tada treba imati sreće što god to bilo.
Ovaj način gledanja na to pokupio sam od dragog prijatelja. Kad god sam ga pitao kolike su šanse da dođe (nekam), on je meni odgovorio 99% da dođe i 1% da ne dođe. I uglavnom je taj 1% dobivao. Iz toga sam naučio nešto. Znam da je to on bezveze omjer rekao, ali čak i da je rekao 30-70 ili 40-60 , opet nebih bio siguran hoće li doć...
Šanse su varljiva stvar. U uspjeh možemo biti sigurni samo ako imamo 100% šanse koliko god se 99.9% činilo uvjerljivim.
Uostalom šansa da asteroid udari u Zemlju je po godini manja od 1 %,ali opet to ne znači da nas odjednom neće 3 asteroida udariti...

Ako netko napravi gore opisani pokus s kartama 100 puta i od tih 100 pokusa, 50 puta pogodi kartu, moguće je da je imao sreće, ali je vjerojatnost za to ekstremno mala. Puno je vjerojatnije da ta osoba, u trenutku pogađanja, na neki način često može vidjeti koju kartu je izvukla.
[Vrh] Go down
zozo
Stanica



Male
Cancer Snake
Broj postova : 17
Age : 46
Registration date : 29.12.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" Icon_minitimepet sij 04, 2008 6:00 pm

Nego... ima li netko drugi kakve ideje za razne druge pokuse, "magije", i slično?
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" Icon_minitimesub sij 05, 2008 9:12 pm

Kao prvo, porucio bi da se pazi sto se zeli eksperimentirati. Znam jedan slucaj gdje je djevojka od nekih 14 godina zavrsila na psihijatriji poslije seanse dozivanja duhova. Neki ljudi jednostavno nisu dovoljno zreli, pa bolje je ne ulaziti u ono za sto ne znas 100% sigurno kako ide. Znaci, imati bar jednoga koji vas vodi kroz postupak a da ima pojma o cemu se radi.

Sto se tice onog dizanja covjeka. zozo i svjetloisjena su govorili o razlicitim stvarima.

zozo je spominjao podizanje covjeka od strane ostale cetvorice i to tako da je svatko upotrebio samo dva prsta. Neka je prosjecna tezina onoga kojeg su podizali oko 75 kg, to bi znacilo da je svatko dobio zadatak podici nekih priblizno 19 kila, sto i nije neki problem (znam osobno, cesto nosim pune vrecice kad se vracam iz trgovine :)). Narocito ako se covjek "ukipi", pa samim tim i pomogne svoje podizanje. E sada oko tog "kipa".

O tome je pricala svjetloisjena. Podizanje covjeka. Ako se covjek ponasa kao obican komad drveta, dize ga se bez ikakvih problema. Da bi se otezalo dizanje moras se opustiti. I sami znate kako je tesko podici nekoga tko je opusten, recimo, nekoga tko spava. Ali, ni to nije problem, ako namjestite svoj centar ispod njegovog. Opet ide gore. Slijedeci korak je ono sto se trazi na nasim ispitima. Biti opusten, ali ne dozvoliti da ti dodje ispod tvog centra. Znaci, cijelo vrijeme osluskivati odakle dolazi taj "napad" i prilagoditi se tijelom situaciji. Postavit cu vam par linkova, pa cete moci vidjeti uzivo kako to izgleda. O samom smislu tih testova cu napisati nesto na borilackim vjestinama.

Ali, evo vam prijedlog za eksperiment. Napravite malu repliku piramide i postavite zilet u nju, navodno se zilet naostri. OK experiment, nikome ne moze nauditi, a povezano je sa piramidama.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" Icon_minitimesub sij 05, 2008 9:18 pm

BTW

Izbjegavaju me u Jambu tuzni. Ajde pogodite zasto 8)?

Covjek je jednom zbog mene (5 uzastopnih rucnih jambova i to po zelji, samo reci broj) sjekirom izlupao kocke. Ljudi su samo narucivali, a ja bacao po zeljama :)
Sto cete sa mnom, kad sam poslusno celjade.
[Vrh] Go down
Yado
Riba
Yado


Male
Scorpio Rat
Broj postova : 144
Age : 63
Registration date : 30.09.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" Icon_minitimened sij 06, 2008 1:30 am

zozo je napisao/la:
Negdje prije sam na nekim forumima čitao o eksperimentu s nekim oblikom levitacije. Navodno četiri osobe, koristeći samo po dva prsta, bez problema dižu petu osobu u zrak. Ne znam točno koja je bila procedura i na koji način se izvodio pokus.
To smo radili nekad kao djeca....jedan bi sjeo opušteno na stolicu, četvorica bi najprije naizmjence naslagali dlanove na glavu onog koji sjedi a onda bi ga poduhvatili sa po dva ispružena prsta i to dvojica ispod pazuha, dvojica ispod koljena te bi ga podigli kao perce
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" Icon_minitimened sij 06, 2008 2:10 am

Yado je napisao/la:
zozo je napisao/la:
Negdje prije sam na nekim forumima čitao o eksperimentu s nekim oblikom levitacije. Navodno četiri osobe, koristeći samo po dva prsta, bez problema dižu petu osobu u zrak. Ne znam točno koja je bila procedura i na koji način se izvodio pokus.
To smo radili nekad kao djeca....jedan bi sjeo opušteno na stolicu, četvorica bi najprije naizmjence naslagali dlanove na glavu onog koji sjedi a onda bi ga poduhvatili sa po dva ispružena prsta i to dvojica ispod pazuha, dvojica ispod koljena te bi ga podigli kao perce

Zanimljivo, čini s eda je tu onda ipak nešto više od raspodjeljivanja težine.

Yado, lijepo da si navratio :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" Icon_minitimened sij 06, 2008 2:33 am

Vidis, kako se neka deca zanimljivo igraju?!... ;)

A sto se tice te piramide, o tome smo negde vec pisali, bitne su proporcije visine na stranu i duzine osnove, cini mi se zlatni odnos, mogu da proverim, a navodno se u njoj zaustavlja i proces truljenja... *
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" Icon_minitimepon sij 07, 2008 12:00 am

apsolutno si u pravu i ovaj put se moram sloziti sa tobom :D
[Vrh] Go down
Yado
Riba
Yado


Male
Scorpio Rat
Broj postova : 144
Age : 63
Registration date : 30.09.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" Icon_minitimepon sij 07, 2008 12:01 am

svjetloisjena je napisao/la:
Yado, lijepo da si navratio :)
Stalno sam tu a bit' ću i dalje jer je društvo prilično zanimljivo u svakom pogledu...čitam ali ne komentiram jer ili se slažem s postovima pa mi je glupo javiti se da bi samo to izjavio ili ne osjećam potrebu za komentarom.
study
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" Icon_minitimepon sij 07, 2008 12:02 am

apsolutno se slazem sa tvojim izlaganjem
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" Icon_minitimepon sij 07, 2008 3:19 am

Hej, nas srednjovekovni naucnik se sa svime danas slaze?!!!... :)

Ako boravak u piramidalnoj strukturi zaustavlja proces truljenja, da li bi zaustavio i proces starenja??? ... *
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" Icon_minitimepon sij 07, 2008 9:09 am

zvezda je napisao/la:
Hej, nas srednjovekovni naucnik se sa svime danas slaze?!!!... :)

Ako boravak u piramidalnoj strukturi zaustavlja proces truljenja, da li bi zaustavio i proces starenja??? ... *
Ne znam, sad si me opet navukla na novo o vodi (eh, ta voda, nisam ni svjestan bio dok sam temu otvarao koliko toga ima o njoj, ali drago mi je, i meni se siri znanje, spiralaaaa).
Navodno, starenje je povezano sa akumuliranjem molekula teske vode u nama. Naci cu o tome nesto, pa mozete citati na ... "Skrivene poruke u vodi"

I moram se, htjeo ili ne, sloziti sa tobom da sam se jucer sa svima slagao :D
Imam cudan osjecaj da bi mogao i danas. mase
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" Icon_minitimepon sij 07, 2008 11:15 am

zvezda je napisao/la:
Hej, nas srednjovekovni naucnik se sa svime danas slaze?!!!... :)

Ako boravak u piramidalnoj strukturi zaustavlja proces truljenja, da li bi zaustavio i proces starenja??? ... *

Nisam sigurna, ali čini mi se da sam čitala da boravak u piramidi doprinosi desikaciji, dakle sušenju tkiva, a to živima ne bi trebalo odgovarati. Znam da sam vidjela taj pokus jako davno u jednoj emisiji, a i čitala sam o njemu. Mislim da sam nedavno negdje vidjela i oglas gdje se prodaju mali modeli piramida - našao se netko i dosjetio se kako da iz pojave izvuče korist zubo
[Vrh] Go down
zozo
Stanica



Male
Cancer Snake
Broj postova : 17
Age : 46
Registration date : 29.12.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" Icon_minitimeuto sij 08, 2008 12:18 am

zvezda je napisao/la:
...A sto se tice te piramide, o tome smo negde vec pisali, bitne su proporcije visine na stranu i duzine osnove, cini mi se zlatni odnos, mogu da proverim, a navodno se u njoj zaustavlja i proces truljenja... *

:) proces truljenja? Znate li uopće što je proces truljenja? Znate li kakve se fizičke promjene trebaju dogoditi na žiletu da se on naoštri? Nema logike niti fizikalne osnove da piramida ima to svojstvo. Uostalom, kad bi piramida imala ta svojstva, ne bismo morali imati frižidere, zar ne? Mogla bi poslužiti i kao sterilizator, a bome i kao uređaj za oštrenje noževa i slično. I sve to još k tome bez napajanja? :)

Zar ne mislite da bi ova "fenomenalna" svojstva piramide ljudi već odavno otkrili i iskoristili?
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" Icon_minitimeuto sij 08, 2008 3:38 am

Ne. Ljudi generalno ne vole nove stvari i plase se promena. Magnati proizvode svoju robu i u cilju im je da im akcije skacu na berzama. Zato se jos uvek u mnogim oblastima koristimo zapravo davno prevazidjenim uredjajima, pogonskim sredstvima i uopste nepotrebnim stvarima. Ali ovo je vec neka druga prica. Probacu ovo sa piramidom, pa cu vam javiti. Mislim da ce upaliti...

Lepo sto pozitivno uticemo na Galileovu narav... ;)
A negde sam, of topic, pronasla da starimo jer nagomilavamo psiholosko vreme u sebi... *
[Vrh] Go down
Sponsored content





Praktični pokusi "na rubu znanosti" Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Praktični pokusi "na rubu znanosti"
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Na rubu znanosti
» Na rubu znanosti
» Na Rubu Znanosti - 16-11-2009 - David Icke - Proizvodnja kri
» Na Rubu Znanosti - 30-11-2009 - Jane Burgermeister - Tragom
» Zabavni pokusi

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: