Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Deja vu

Go down 
+14
leont
Jedi Mind Tricks
waldox
BastSekhmet
Mediterano Blanco
MoW
LaBibica
Slip
Storm.
Aniin
terx
ficoom666
Korplikan
Prometheus
18 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Prometheus
Stanica
Prometheus


Male
Sagittarius Buffalo
Broj postova : 26
Age : 26
Location : Men in Black HQ
Registration date : 07.02.2013

Deja vu Empty
PostajNaslov: Deja vu   Deja vu Icon_minitimečet vel 21, 2013 5:32 pm

Vjerujem da svi znate sta je "deja vu" te da vam se barem jednom dogodio. ( Za one koji neznaju; Déjà vu (franc. "već viđeno"), déjà vu doživljaj ili déjà vu pojava, označava psihološku pojavu koja se izražava u smislu da se nova situacija već dogodila, viđena ili u snu doživljena. ) Sta vi mislite o tome? Dali vjerujete da je to obicna "psiholoska varka kojom nas mozag "vara", ili nesto drugo? Neznam zasto ali meni osobno se "deja vu" osjecaj javlja zacudujuce jako cesto ( Barem jednom dnevno) , a cujem da ima veze sa memorijom mozga.


Sta mislite?
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Deja vu Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu Icon_minitimepet vel 22, 2013 2:42 am

kako mi još nemamo temu o ovome? suspect
Neam pojma, ne zanima me ovo ali nešto tu ima. Jednom sam prepričao san a onda sam ga doživio. Ništa neobično, auto, žuta buba, se parkirao kod mog susjeda kojeg inaće nitko nikad ne posjećuje. Moguće da je slučajnost ali možda i nije...

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
ficoom666
Riba
ficoom666


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 131
Age : 24
Location : Ispred kompjutera
Registration date : 03.01.2013

Deja vu Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu Icon_minitimepet vel 22, 2013 12:33 pm

Bio sam u skoli i dozivio deja vu,a znao sam unaprijed sto ce se desiti i rekao sam drugu do mene da ce razrednoj da ispadne kreda i da ce da se izdere na sve nas jer smo nemirni...Rekao sam da ce da kaze vase znanje je ravno nuli.On je samo slegnuo ramenima,poslije 10 sekundi ista situacija koje sam se ,,sjetio" se desila.Ovako nesto se svima bar 2 puta dogodilo.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Deja vu Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu Icon_minitimepet vel 22, 2013 4:24 pm

Deja vu nije predviđanje budućnosti, iako ti ni ne vjerujem da si ovo predvidio.
[Vrh] Go down
ficoom666
Riba
ficoom666


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 131
Age : 24
Location : Ispred kompjutera
Registration date : 03.01.2013

Deja vu Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu Icon_minitimepet vel 22, 2013 5:18 pm

Ok,ne moras vjerovat,ali ne znam kako da ti objasnim...Prisjetio sam se trenutka kad je nesto govorila i onda sam se prisjetio cijelog tog ,,filma" i prije nego sto je rekla znao sam sta ce da kaze.Tako nekako.
[Vrh] Go down
terx
Stanica
terx


Male
Scorpio Pig
Broj postova : 14
Age : 28
Location : Croatia
Registration date : 17.07.2012

Deja vu Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu Icon_minitimened vel 24, 2013 6:54 pm

Vidim da vecina pise kak su samo cekali ili su znali kaj se bude dogodilo.
Ja deja vu dozivljavam jako u cestalo ali ne da ja sad znam kaj se bu tocno desilo nego odjednom mi samo dojde ko da sam nedavno to radil ili imal sam par snova u kojima je zacudo bilo sve realno cak sam svoje lice videl itd...i nakon njih kroz par dana tocno to mi se desilo al unatoc snu nisam znal kaj se bu tocno desilo,no imao sam isto tak ko klinac koji su bili skrozz realni a tek su se obistinili nakon 6-10 godina takvi deja vu mi je bil nacudniji.
[Vrh] Go down
Aniin
Stanica
Aniin


Female
Capricorn Rat
Broj postova : 21
Age : 39
Location : Far, far away of this world...
Registration date : 12.03.2013

Deja vu Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu Icon_minitimeuto oľu 12, 2013 5:42 pm

To se i meni znalo dogoditi. Sanjati tosno neke stvari koje su se kasnije dogodile. Pogotovo dok sam jos u skoli bila. Moguce da kazu da je dejavu, da se mozak uspori i slicno zapravo cista varka, jer tko je to iskusio zna o cemu pricam, nikakvo usporavanje nego nesto vec viđeno puno prije nego taj usporeni tenutak kako to neki znanstvenici objasnjavaju. Ima tu puno toga sigurno, moza trece oko, mozda paralelni svjetovi, druge dimenzije, svasta moze biti, samo je bitno imati svoj mozak u pogonu a ne tuđi, ako znate na sta mislim. ;)
[Vrh] Go down
Storm.
Prašina
Storm.


Female
Leo Pig
Broj postova : 4
Age : 28
Registration date : 06.03.2013

Deja vu Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu Icon_minitimesub oľu 16, 2013 2:37 pm

Meni se deja vu često događa. Za neki događaj koji mi se događa, ili čak neku scenu u filmu, osjetim kao da sam je negdje već vidjela, u snu ili ne.
[Vrh] Go down
Slip
Stanica
Slip


Male
Leo Rooster
Broj postova : 25
Age : 30
Location : Osijek
Registration date : 06.03.2013

Deja vu Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu Icon_minitimesub oľu 16, 2013 6:08 pm

dogodilo mi se vise puta, taj cudan osijecaj kao da si ovo vec prezivio i kad da si vec bio tu zadnji put mi se dogodilo tjekom vecernje zajebancije u parku prije par mjeseci, makar to neki ljudi objasnjavaju na drugaciji nacin ne kao da je to osijecaj iz proslog zivota kojeg si prozivio neko kao "znak" iz proslog zivota da si na pravom putu i da tu trebas bit ili tako nesto sad nisam potpuno siguran pa me nemojte drzat za rjec
[Vrh] Go down
LaBibica
Prašina



Female
Pisces Horse
Broj postova : 5
Age : 34
Registration date : 12.12.2013

Deja vu Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu Icon_minitimečet pro 12, 2013 4:08 pm

Često mi se dešava tokom dana u da mi je neka situacija jako poznata i već točno znam šta će mi se desiti ( npr. Sjedim u kafiću, dolazi konobar i iza njega dolazi druga osoba meni totalno nepoznata ali ja znam da sam to već vidjela, i znam šta sljedi (način na koji ta osoba skida jaku i sjeda) znam da će me prijateljica pitati o Mikiju (mom mačku) i to se dešava...) sve to traje možda 2-3min i ja znam gdje sam to vidjela. To sam sanjala. Cijelu tu sitaciju točno tako kako se odigrala u stvarnosti. Znam šta je Déjà vu, ali sigurna sam da sam to već sanjala.

Da li je to moguće ili moj mozak samo radi šale samnom mase 
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Deja vu Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu Icon_minitimepet pro 13, 2013 2:36 pm

LaBibica je napisao/la:

Da li je to moguće ili moj mozak samo radi šale samnom mase 

Svašta je moguće. Mi ne znamo kako stvari zaista funkcioniraju. Najvjerojatnije je tu riječ o nečemu što se prije dogodilo u sličnom okruženju (bili to snovi ili budno stanje), ne nužno istom, pa mozak to reinterpretira kao jednaku situaciju.
Pamćenje se uvijek rekonstruira na temelju poznatih konekcija u mozgu. Neki put je to uspješno, neki put samo donekle. Drugim riječima, ti si nešto doživjela, ali se mozak toga tek djelomično sjeća, pa zato imaš taj osjećaj. To je neovisno o tome da li si to doživjela u snu ili u javi.


_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Deja vu Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu Icon_minitimepet pro 13, 2013 3:25 pm

U knjizi Ezoterijska fizika od Coyote Cardo-a (pripadnika damahura) se objašnjava deja vu.
Autor tvrdi da čovjek uvijek vidi samo svoju vremensku liniju i da ta linija postoji paraleleno s drugim vremenskim linijama (dvojnici i paralelni svemiri).

On kaže da kad se na jednom mjestu spoje dvije linije, čovjekova pozornost malo prijeđe na tuđu liniju te tako se dobije taj čudni osjećaj.

Znači kad vidiš neku zgradu za koju znaš da je prvi put vidiš, a imaš deja vu, to bi značilo da je tvoj dvojnik vidio tu zgradu i da su se u tom trenutku vremenske linije presjekle.

Isti slučaj je kad zaboraviš ključeve i nekako ih nađeš na stolu, ali imaš osjećaj da to ne štima, osjećaj da si ih zaboravio u WC-u naprimjer, iako si ih našao na stolu. Zaključak? Dvojnik je ostavio ključeve u WC-u, a ti na stolu.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Deja vu Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu Icon_minitimepet pro 13, 2013 4:08 pm

@Novus,da dobra fora.Kakva je knjiga ''Ezoterijska fizika'' ? O cemu se sve razglaba :)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Deja vu Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu Icon_minitimepet pro 13, 2013 4:08 pm

^^Iako interesantna, ova ideja mi nekako ne drži vodu. Prvo, sumnjam da ju je autor pokušao i dokazati. Mnogo je jednostavnije i biokemijski točnije objašnjenje da um jednostavno ne pamti sve informacije na idealan način. Da li su snovi prelazak našeg astralnog tijela u drugu dimenziju (ne nužno drugu vremensku liniju) mi je mnogo interesantnije pitanje. Mislim da kod samog deja vua je ipak u pitanju neko više prozaično, jednostavnije rješenje.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Deja vu Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu Icon_minitimepet pro 13, 2013 4:38 pm

@Mow...

Pa astralno tjelo je skup definicija licnosti na astralnoj razini kreacije,ko sto je fizicko tjelo ono sto nas spaja sa fizickom razinom.Razine se mogu preklapati,tako da neko moze sa astralom da djeluje na fizickoj razini.Ono sto je bitno u kontekstu vremenskih linija je tjelo iznad astralnog,tjelo bez formi a nastalo kao posljedica odluka i namjere,Kauzalno tjelo.

Bez formi i objekata Um nema za sta da se veze i vrjeme kolabrira u takvome Umu a to je djelovanje iz Kauzalnog tjela.Ako oces da vidis buducnost ili proslost sadasnjosti sa astralne razine ili fizicke razine,to radis sa Kauzalnim okom jer buducnost nabrojanih razina je zapravo kauzalni lanac sastavljen od trenutnih uzroka i naknadnih posljedica.Onda neko ima vecu ili manju slobodu da mjenja te lance.

Kako to povezati sa ''vec vidjenim'' ? Vec vidjeeno je forma,dakle neki objekat astrala ili fizicke razine,a sve forme su iluzija i posmatrajuci ih sa Kauzala nisu se nikad ni desili ili su se pak sve vec desile,tako da ''vec vidjeno'' moze biti svakakva kombinacija tih Uvida sa Kauzala.

To su valjda najkomplikovanije stvari za objasniti,lakse ih je zivjeti.A usko je povezano sa granicom izmedju klasicnih i kvantnih objekata(iako su zapravo svi objekti iluzija,te tako i njihove karakteristike tipa polozaja u vremenu i prostoru zavise na jedan dobar dio od posmatraceve Namjere,a to je Kauzal),odnosno te razgranicavajuce granice koju jos nisu objasnili teorijski fizicari a tice se tih problema i osobina kvantnog svjeta koje i omogucavaju postojanje Multiunverzuma.

U zadnje vrjeme mi je to nesto sa cime se pucam :) Sveti spisi su mi postali Shredinger,Pauli, Feynman,Wyner, Wigner, Heizenberg,Bohr,Ajnstajn i ekipa.Kolabriranje talasne funkcije cestica i zasto neka cestica uzme parametre koje uzme i zasto nije uzela neke druge ako je postojala statisticka sansa za to.

Ne bih rekao da astral ide u drugu dimenziju,nego se mi presaltamo u dimenziju iznad astrala,tj Kauzal,i onda odatle gledamo djelove sebe ili okoline na astralu ili fizickoj razini i samim cinom gledanja uticemo na to sto gledamo.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Deja vu Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu Icon_minitimepet pro 13, 2013 5:09 pm

Čekaj, da li je san nesvjesni boravak na astralu (svjesni ako je lucidni) ili je to kako kažeš gledanje s kauzala "nadolje"?

P.S. možeš li na temi "lucidni snovi" odgovoriti na moj zadnji post u kojem opisujem tri lucidna sna? već dugo čekam neki pametni odgovor
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Deja vu Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu Icon_minitimepet pro 13, 2013 5:39 pm

U pravu si za taj prvi dio recenice, a za drugi sam mislio u toku budnog stanja da se prestaltas u kauzal i gledas raznorazna racvanja vremenski linija i analogno tome promjene sopstvene forme ili forme drugih prema tim linijama.

Trebalo bi da se to moze i iz sna.Pitanje je onda gdje se nalazimo kad smo u snu bez snova.,odnosno dubokom snu.

Citao sam to sto si opisivao,da ako napisem nesto pametno :P
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Deja vu Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu Icon_minitimepon tra 20, 2015 7:49 pm

već viđeno je nešto si vidio a zaboravio si gdje i kada... to se dešava svakome pale
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Deja vu Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu Icon_minitimesri lip 24, 2015 10:08 pm

waldox je napisao/la:
već viđeno je nešto si vidio a zaboravio si gdje i kada... to se dešava svakome pale
Moze to i tako da se objasni,odnosno u neku ruku je najlogicnije,ali mislim da je to malo kompleksnije nego sto se cini.Nije bas svakom,evo moj burazer kaze da nikada nije doziveo deja vu,mozda laze.Sto se tice mene,doziveo sam deja vu upravo pre par sati i to kada sam usao ovde na forum i citao neke postove na jednoj temi,koja koicidencija.Sanjao sam pre par dana da sam citao postove na toj temi,naravno kada sam se probudio to sam bio zaboravio,sve do tog kljucnog trenutka,pre par sati kada sam usao ovde i pogledao jednu temu i citao te postove i kliknulo mi,ovo mi je poznato,ovo sam sanjao pre par dana.Meni se deja vu relativno cesto desava,zadnji put pre par sati,predprosli put pre par nedelja,pre toga pocetkom februara ove godine.To je normalna pojava a neki naucnici kazu da je povezana sa teorijom koja glasi strela vremena,gde se nudi odgovor sta je san i sta je deja vu,odnosno ta teorija strela vremena  je o uzajamnoj-uzrocnoj vezi vremena i svesti.
[Vrh] Go down
BastSekhmet
Prašina
BastSekhmet


Female
Scorpio Horse
Broj postova : 7
Age : 33
Registration date : 16.04.2014

Deja vu Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu Icon_minitimesri stu 04, 2015 12:22 am

Meni se jednom dogodilo, da dok sam lezala i gledala tv, sve odjedanput zaustavilo, kao neki slow motion i onda je dosao deja vu osjećaj tipa pa ja sam vec gledala ovaj dnevnik i mislila o temama u njemu. Tijekom toga sam sva izvan sebe, nekako neprisutna. Zanimljiv je taj deja vu.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Deja vu Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu Icon_minitimesri stu 04, 2015 12:41 am

deja vu ne postoji to je sve u mozgu.misliš da je tako a nije.dnevnici su uvijek isti
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Deja vu Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu Icon_minitimesri stu 04, 2015 4:43 pm

Jesam li vec napisao svoj post o deja vuu? scratch
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Deja vu Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu Icon_minitimesri stu 04, 2015 5:09 pm

nisi bigfootu muha mozak uvijek izbaci neku sliku ili viziju i misliš to je tako a nije .
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Deja vu Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu Icon_minitimesri stu 04, 2015 6:15 pm

waldox je napisao/la:
nisi bigfootu       muha mozak uvijek izbaci neku sliku ili viziju    i misliš to je tako a nije .
ides
To je bila sala. Bas zbog toga jer je tema deja vu, kao... jesam li vec postao o tome? Zasto moram objasnjavat... :)
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Deja vu Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu Icon_minitimesri stu 04, 2015 8:08 pm

ma znam šalim se ,inače meni se desilo jedanput da sam vidio jednu osobu negdje a ne znam koja je a poznata mi znam a ne znam je,,, evil
[Vrh] Go down
Sponsored content





Deja vu Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Deja vu
[Vrh] 
Stranica 1 / 4.Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Deja vu problem kod mojeg frenda

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: