Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Deja vu

Go down 
+14
leont
Jedi Mind Tricks
waldox
BastSekhmet
Mediterano Blanco
MoW
LaBibica
Slip
Storm.
Aniin
terx
ficoom666
Korplikan
Prometheus
18 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1779
Registration date : 18.03.2014

Deja vu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu - Page 3 Icon_minitimepet stu 27, 2015 1:18 pm

snajper
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1742
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Deja vu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu - Page 3 Icon_minitimepet stu 27, 2015 1:28 pm

Deja vu - Page 3 5y71c7
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Deja vu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu - Page 3 Icon_minitimepet stu 27, 2015 2:20 pm

waldox je napisao/la:
ha ,teško mi je vjerovati u deja vu ili snove. 5
Ne razumijem, ne vjerujes da postoje ili ne vjerujes da imaju znacenje?
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1779
Registration date : 18.03.2014

Deja vu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu - Page 3 Icon_minitimepet stu 27, 2015 3:59 pm

ne vjerujem da imaju značenje. foto
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Deja vu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu - Page 3 Icon_minitimepet stu 27, 2015 11:09 pm

waldox je napisao/la:
ne vjerujem da imaju značenje. foto
Aha, ok. Ni ja bas, ali ako nesto iscekjues tu i tamo ces mzda sanjati o tome.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1779
Registration date : 18.03.2014

Deja vu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu - Page 3 Icon_minitimesub stu 28, 2015 12:51 am

da tu se slažem s tobom hehe
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Deja vu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu - Page 3 Icon_minitimepon sij 25, 2016 12:36 am

Znacenje je jednostavno. Mozak ti se budi. A jos si uvjek rob matrice. Mozak procesuri podatke i uvjek trazi odgovor kada pocnes aktivirati desnu stranu mozga dobit ces dvije opcije dogadaja onu koju si izracunao u ljevoj strani i onu koju osjecas tj prozivljavas u desnoj strani. Od tud osjecaj da si to vec vidio. Ja sam vidio kraj svijeta. I to je tek pocetak.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1742
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Deja vu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu - Page 3 Icon_minitimepon sij 25, 2016 9:48 am

znači, déjà vu bi po tvom mišljenju bio - prepoznavanje ranijeg zapisa (bilo osjetilnog bilo analitičkog) u sivoj tvari?
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Deja vu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu - Page 3 Icon_minitimepon sij 25, 2016 11:14 am

Ako mene pitas. Da
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1816
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Deja vu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu - Page 3 Icon_minitimepon sij 25, 2016 11:44 pm

a sta ako je zapis astralni,onda ga isto fizicki mozak obradjuje il je Um nesto malo sire......
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1742
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Deja vu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu - Page 3 Icon_minitimeuto sij 26, 2016 9:24 am

istina pa je među tim zapisima veća  gužva na hardu, ima i više smeća dok je magla purpurna, no ko  voli kopat po dreku mora više pazit da nedobije gliste. nasreću, po nuždi (gužve) hard se sporije okreće i imaš više vremena neg dok trkeljaš po flashu
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 44
Registration date : 16.12.2011

Deja vu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu - Page 3 Icon_minitimeuto sij 26, 2016 1:47 pm

Jedna od opcija:

Osoba delic sekunde ili par sek sponano i iznenada upadne u beskonacnu sadasnjost a onda izadje iz nje i gledajuci isti prizor ali sada iz proslosti ili buducnosti ima osecaj vec vidjenog.
Tome u prilog ide cinjenica koju su utvrdili  istrazivaci da je fenomen obicno pracen naglim padom misicnog tonusa.
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Deja vu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu - Page 3 Icon_minitimeuto sij 26, 2016 8:33 pm

Ako je zapis astralni onda je jedino to. Astralni. Ja osobno imao sam astralne projekcije iliti vantjelesno iskustvo ali nikad sa nekim skrivenim porukama. Bar ih ja nisam nasao jednostavno sam izasao iz svog tjela i gledao svoje bezivotno tjelo u tom sadasnjem prostoru i vremenu. Snovi imaju znacenje a to moras sam dokuciti nekad trebaju i godine da protumacis svoje snove a za to ti trebaju obadvije zdrave i aktivne polovice mozga. Sve je to dokaz da imas slobodan um i da je tvoj mozak razvio svjest i na visem je nivou. Mozak treba vjezbat i nikada ga ne stavljat u stanje mirovanja i past na propagande i zabavni materijal koji nas zatupljuje treba puno uciti i istrazivati neistrazeno da bi se on razvijao mogao shvatiti sve a ne ove pojave koje nam se dogadaju da si opravdamo to sto ne razumijemo da je veliki misterij. Da mozak je nesto vise od masti i vode. On je sjediste nase duse autoriteta osobnosti sposobnosti i centar za upravljanje tjelom. A sistem nas namjerno oglupavljuje deblja i truje da moze upravljati nama. A i dobri smo kad slusamo i sutimo. I delamo u ropstvu za debele pohlepne guzice.
Da ne lupetam ako ste ikad imali de ja vu znaci da imate sanse biti slobodni. Sve je tako lako za shvatiti. Internet i knjiznice pune su informacija. Filmovi su svi vise manje sa skrivenim porukama. Postanite duhovni i otvorite trece oko.
Ja se sjecam ne tako davno imao sam de ja vu. Trebao sam nesto izracunati u svojoj glavi ali morao sam birati biti racionalan i dobro zaraditi ili biti covjek i pomoci drugom covjeku. Kopalo me kopalo to po glavi a kad sam se odlucio i to za ovu drugu opciju da pomognem za par trenutaka sam dozivio de ja vu. Ja pretpostavljam da se mozda u citavom tom mojem razmisljanju kako da izvucem oboje dobre situacije iz toga poklopile odluke iz ljeve i desne strane. Mozda sam u krivu. Zato sam tu citam ucim i rjesavam polako veliki misterij.
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Deja vu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu - Page 3 Icon_minitimeuto sij 26, 2016 8:40 pm

A i slazem se sa istrazivacim znanstvenicima sa teorijom koju je postao leont. Da bas je to sto sam opisao u svojem iskustvu ali sa ljepsim i pravilnijim dijalektom
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1742
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Deja vu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu - Page 3 Icon_minitimeuto sij 26, 2016 9:28 pm

imam isto pitanje ko od stranu-dvje ranije. déjà vu za vrijeme sna, svijest o snu i svijest odéjà vu prožetošću vezano uz taj određeni san - kako bi se to objasnilo ?
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 44
Registration date : 16.12.2011

Deja vu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu - Page 3 Icon_minitimeuto sij 26, 2016 9:58 pm

Zivoti nasih identiteta tj. nasih malih ja-ova teku neprekidno i kada smo ih svesni i kada nismo, i kada smo budni i kada spavamo. Kada tokom spavanja i sanjanja "upadnemo" u zivot nekog od njih  u istom njihovom prostorno vremenskom ambijentu u kome smo ranije bili tada sanjamo isti san koji smo nekada sanjali. Tako se neki snovi ponavljaju a ako smo samo malo svesniji tokom sna lako prepoznajemo "vec vidjeno". Taj trenutak prepoznavanja moze da se iskoristi za "ulazak" u lucidni san.
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Deja vu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Filing   Deja vu - Page 3 Icon_minitimeuto sij 26, 2016 10:39 pm

Deja vu - Page 3 Wi3sro


Zadnja promjena: grga@bizArt; uto oľu 22, 2016 1:56 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Deja vu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu - Page 3 Icon_minitimeuto sij 26, 2016 10:43 pm

face


Zadnja promjena: grga@bizArt; uto oľu 22, 2016 12:46 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1742
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Deja vu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu - Page 3 Icon_minitimesri sij 27, 2016 10:31 am

leont je napisao/la:
Zivoti nasih identiteta tj. nasih malih ja-ova teku neprekidno i kada smo ih svesni i kada nismo, i kada smo budni i kada spavamo. Kada tokom spavanja i sanjanja "upadnemo" u zivot nekog od njih  u istom njihovom prostorno vremenskom ambijentu u kome smo ranije bili tada sanjamo isti san koji smo nekada sanjali. Tako se neki snovi ponavljaju a ako smo samo malo svesniji tokom sna lako prepoznajemo "vec vidjeno". Taj trenutak prepoznavanja moze da se iskoristi za "ulazak" u lucidni san.

nije se radilo o prepoznavanju već sanjanog ,upravo obrnuto - neš sasvim novo: sanjati sam osječaj. inače samo tkanje sna pobuđuje pripadne osječaje i eventualno neki dominantni osječaj koji daje cijeli san.
imam dost precizn uvid u "kartografiju" svojih snova. snovi koji se vrte na istim mjestima, snovi koji se vrte s određenim osobama, snovi koji se vrte pod dominantnim mirisom, snovi u nastavcima, snovi u koje se i nakon buđenja može vračati (ako imaš vremena), (bitni?) snovi koje odlučuješ pamtiti do u detalje za vrijeme sanjanja, snovi gdi se pojavljuje određena vrstaživotinja, snovi s bazičnim elementi, snovi s kemikalijama ...
- baš me zanima zašto misliš kako bi skok u "lucidan san" bio važan i po čemu bi ovaj "već proživljeno" feeling bio dobar medij za taj skok.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1742
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Deja vu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu - Page 3 Icon_minitimesri sij 27, 2016 10:38 am

grga@bizArt je napisao/la:
Redovno idem na EEG kontrole i MR sveradi saobracajke u kojoj mi je stradala lijeva strana mozga od onog trena mi desna pokusava razviti aktivnost i povezanost sa ljevom. Svasta su mi rekli psihijatri neurolozi i neurokirurgi. Kazu da im nije jasno kako sam prezivio tu traumu. Nalazi kod eeg-a su mi konstanto difuzno dizritmicko iritativno promjenjen nalaz. A neurolog i ostali struka su mi odgovorili da su lucidni snovi nocne more budenje svjesti deja vu astralne projekcije i neuracunjivost ptsp samo popratna stvar zbog ozljede ljeve strane mozga i preuzimanje zivotnih sila i racunica od desne strane mozga. Imam i jako aktivan mozak na snimanjima pa nekad i potraje to snimanje dok se ne smirim. Znaci ljudi sve se da na medicinskoj strani objasnit i vjerujem da cete sve shvatiti kad se probudite. Interesantno je da u engleskom rijecniku right znaci desno i pravo valjanu u redu dobro i posteno. A za podnosljiv zivot trebaju raditi badvije strane jednako. To vam je kao Bozo Petrov i stranka nezavisnih lista "MOST". Progledajte ljudi. Most je spas u pravi cas. Ovo nije politicka propaganda vec sam stvarno odusevljen sa njegovim radom da hrvatsku odvede na pravi put a svim hrvatima bolju buducnost.zeli racionalno vladanje i upravljanje a da pritom bude i duhovan i socijalan.
jedan moj "old friend" bi reko - životna sila te goni tonalom graditi nagual xD
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 44
Registration date : 16.12.2011

Deja vu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu - Page 3 Icon_minitimesri sij 27, 2016 1:29 pm

web dust je napisao/la:
leont je napisao/la:
Zivoti nasih identiteta tj. nasih malih ja-ova teku neprekidno i kada smo ih svesni i kada nismo, i kada smo budni i kada spavamo. Kada tokom spavanja i sanjanja "upadnemo" u zivot nekog od njih  u istom njihovom prostorno vremenskom ambijentu u kome smo ranije bili tada sanjamo isti san koji smo nekada sanjali. Tako se neki snovi ponavljaju a ako smo samo malo svesniji tokom sna lako prepoznajemo "vec vidjeno". Taj trenutak prepoznavanja moze da se iskoristi za "ulazak" u lucidni san.

nije se radilo o prepoznavanju već sanjanog ,upravo obrnuto - neš sasvim novo: sanjati sam osječaj. inače samo tkanje sna pobuđuje pripadne osječaje i eventualno neki dominantni osječaj koji daje cijeli san.

Evo tvog pitanja:

web dust je napisao/la:
imam isto pitanje ko od stranu-dvje ranije. déjà vu za vrijeme sna, svijest o snu i svijest odéjà vu prožetošću vezano uz taj određeni san - kako bi se to objasnilo ?

Dakle - déjà vu za vrijeme sna.
Ponudio sam jedno moguce objasnjenje kako dolazi do ponavljanja istih snova. Sasvim je drugo pitanje zasto se oni ponavljaju. Jedan san mozemo da sanjamo deset puta a da on i dalje za nas bude samo san. Ali kada ga budemo sanjali naredni put i prepoznamo kao nesto sto smo nekada sanjali onda bi to moglo da se podvede pod déjà vu.


web dust je napisao/la:

imam dost precizn uvid u "kartografiju" svojih snova. snovi koji se vrte na istim mjestima, snovi koji se vrte s određenim osobama, snovi koji se vrte pod dominantnim mirisom, snovi u nastavcima, snovi u koje se i nakon buđenja može vračati (ako imaš vremena), (bitni?) snovi koje odlučuješ pamtiti do u detalje za vrijeme sanjanja, snovi gdi se pojavljuje određena vrstaživotinja, snovi s bazičnim elementi, snovi s kemikalijama ...
- baš me zanima zašto misliš kako bi skok u "lucidan san" bio važan i po čemu bi ovaj "već proživljeno" feeling bio dobar medij za taj skok.

Za nekog ko se  bavi snovima i ima obiman i precizan uvid u kartografiju svojih snova se ne bi bas ocekivalo da pita "zašto misliš kako bi skok u "lucidan san" bio važan".
A sto se tice feelinga - déjà vu u snu ti privodi k svesti da je to san a to dize svesnost i budis se u tom snu. Sta ti tu nije jasno? Prosto ko pasulj.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1742
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Deja vu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu - Page 3 Icon_minitimečet sij 28, 2016 10:51 am

za razliku od pisanog mapiranja luc.snova terminom virtualne kartografije (bez zapisa) poslužio sam se baš kako bi bistar razum mogao razlučiti da baš i nisam poznavatelj a ni fan luc.snova i nebi mu čudno bilo kaj se ineresiram o važnosti istog>>kako bi skok u "lucidan san" bio važan i po čemu bi ovaj "već proživljeno" feeling bio dobar medij za taj skok.<< - što uostalom još uvijek nisi objasnio

quote:"déjà vu u snu ti privodi k svesti da je to san a to dize svesnost i budis se u tom snu - to možda i i nije loša opcija objašnjenja, no kao i quote:"prepoznavanje snova malih ja" i quote:"moguce objasnjenje kako dolazi do ponavljanja istih snova. Sasvim je drugo pitanje zasto se oni ponavljaju..." nekako mi je površinsko - na prvuu ,ako me kužiš,prema tvojem ponuđenom mogućem objašnjenju to bi bilo - sfera snova zove svijest i obavještava istu kako je potrebno: sanjanje komplementirati lucidnim sanjanjem -  hm,malo blesavo. to mi djeluje više ko površinska doskočica. zato sam ti podebljo prvu informaciju s pokojom privatnom činjenicom ,no izgleda trošio sam rječi uzalud. :) kaj češ? tak ti je grah opal.
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Deja vu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu - Page 3 Icon_minitimečet sij 28, 2016 11:19 am

Jasno ko dan. Svjest se budi pa i u snovima pocinjes biti svjestan.
Kao sto sam rekao de'ja vu je znak da se budis.
Inace i mene je totalno zbunilo i neznam sto je pjesnik time htio rec.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1742
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Deja vu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu - Page 3 Icon_minitimečet sij 28, 2016 12:02 pm

..... budan već 500 godina
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1742
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Deja vu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu - Page 3 Icon_minitimepet vel 19, 2016 12:33 pm

kad smo već kod snova (malo dalje od déjà vu); baš me zanima ako neko zna; hodanje i kretanje u snu? kako su objašnjena ta ponašanja u snu, iamju li kakav poznat signal u moždanoj kori, jesu li vzeani uz kakve rizike i imaju li kakve prednosti i otvorene mogućnosti?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Deja vu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Deja vu   Deja vu - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Deja vu
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Deja vu problem kod mojeg frenda

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: