Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kokoš ili jaje?

Go down 
+30
life.on.mars
Bozon
SkywardSword
Magic
Madonna
Dantalion
kika13
Fantom
Korplikan
Einar
Foto
Gea
Chakotay
biga
vladimir
vjestica
Tutankhamon
None
Sentinel
zmija
Alpha
Thor
Galileo Galilei
silver
Aleksandar Veliki
Blizzard
(CroM)Flash
malenaivi
Svjetloisjena
Rain
34 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Što je nastalo prije, kokoš ili jaje?
Kokoš
Kokoš ili jaje? - Page 3 Icon_vote_lcap48%Kokoš ili jaje? - Page 3 Icon_vote_rcap
 48% [ 28 ]
Jaje
Kokoš ili jaje? - Page 3 Icon_vote_lcap52%Kokoš ili jaje? - Page 3 Icon_vote_rcap
 52% [ 30 ]
Ukupno glasova : 58
 

Autor/icaPoruka
vjestica
Dinosaur
vjestica


Female
Libra Buffalo
Broj postova : 321
Age : 38
Location : saudi arabia
Registration date : 26.12.2007

Kokoš ili jaje? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kokoš ili jaje?   Kokoš ili jaje? - Page 3 Icon_minitimečet svi 01, 2008 2:18 pm

Nacrosrill je napisao/la:
e baš nije kava

ajde dokazi da nije
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek
Sentinel


Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Age : 41
Location : Outa Space
Registration date : 04.02.2008

Kokoš ili jaje? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kokoš ili jaje?   Kokoš ili jaje? - Page 3 Icon_minitimečet svi 01, 2008 2:24 pm

znam, piše u bibliji pop
[Vrh] Go down
vjestica
Dinosaur
vjestica


Female
Libra Buffalo
Broj postova : 321
Age : 38
Location : saudi arabia
Registration date : 26.12.2007

Kokoš ili jaje? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kokoš ili jaje?   Kokoš ili jaje? - Page 3 Icon_minitimečet svi 01, 2008 2:29 pm

da pise u bibliji. pop

jer Bog je stvorio od svake vrste po dvoje i rekao radjajte se i mnozite.a tako je stvorio i kokos i pijetla i oni su dobili malo pile koje im se izleglo iz jajeta,pa onda jos jedno i tako dalje..................... :) sve u krug
rofl
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek
Sentinel


Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Age : 41
Location : Outa Space
Registration date : 04.02.2008

Kokoš ili jaje? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kokoš ili jaje?   Kokoš ili jaje? - Page 3 Icon_minitimečet svi 01, 2008 2:36 pm

Tako je, ma zezam te naravno, totalno je glupo raspravljat što je prije bilo (iako je prije jaje bilo :P), a ovo za bibliju, pa recimo da sam čitao malo puno postova od jednog našeg dragog člana, pa eto pokupio sam malo neke njegove manire!!! evil
[Vrh] Go down
vjestica
Dinosaur
vjestica


Female
Libra Buffalo
Broj postova : 321
Age : 38
Location : saudi arabia
Registration date : 26.12.2007

Kokoš ili jaje? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kokoš ili jaje?   Kokoš ili jaje? - Page 3 Icon_minitimečet svi 01, 2008 2:39 pm

Nacrosrill je napisao/la:
Tako je, ma zezam te naravno, totalno je glupo raspravljat što je prije bilo (iako je prije jaje bilo :P), a ovo za bibliju, pa recimo da sam čitao malo puno postova od jednog našeg dragog člana, pa eto pokupio sam malo neke njegove manire!!! evil


iskreno nemam pojma sta je bilo prije ali po eto toj logici gledajuci sa vjrske strane ipak je prije kokos koja je donjela na svjet jaje starija daz
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kokoš ili jaje? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kokoš ili jaje?   Kokoš ili jaje? - Page 3 Icon_minitimečet svi 01, 2008 5:27 pm

@Nac...je, znam da je sluzbeno glediste da je jaje...ali ja se ne slazem s time...cisto filozofski gledano...objasnih vec zasto sam za kokos zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kokoš ili jaje? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kokoš ili jaje?   Kokoš ili jaje? - Page 3 Icon_minitimečet svi 01, 2008 5:28 pm

Tutankhamon je napisao/la:
Je dragi moji bez pevca nist, dakle Pevec je bio prvi !!! face
Nema jaja bez kokosi, kokos mora da se trosi..... lood

lolcina lolcina rofl2

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kokoš ili jaje? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kokoš ili jaje?   Kokoš ili jaje? - Page 3 Icon_minitimečet svi 01, 2008 5:28 pm

Nacrosrill je napisao/la:
znam, piše u bibliji pop

lolcina lolcina lolcina

E, ti i Tutic cete ubit... lolcina lolcina lolcina

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kokoš ili jaje? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kokoš ili jaje?   Kokoš ili jaje? - Page 3 Icon_minitimečet svi 01, 2008 5:29 pm

@Vjestica...i ja sam za kokos...objasnila sam zato na prijasnjim stranicama :) zivili

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek
Sentinel


Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Age : 41
Location : Outa Space
Registration date : 04.02.2008

Kokoš ili jaje? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kokoš ili jaje?   Kokoš ili jaje? - Page 3 Icon_minitimečet svi 01, 2008 8:34 pm

Jaje!!! gica
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Kokoš ili jaje? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kokoš ili jaje?   Kokoš ili jaje? - Page 3 Icon_minitimečet svi 01, 2008 8:45 pm

Prema evoluciji prvo nastaju pticari pa sledi jaje.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Kokoš ili jaje? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kokoš ili jaje?   Kokoš ili jaje? - Page 3 Icon_minitimečet svi 01, 2008 9:17 pm

A gmazovi su bili prije ptica a legu jaja
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek
Sentinel


Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Age : 41
Location : Outa Space
Registration date : 04.02.2008

Kokoš ili jaje? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kokoš ili jaje?   Kokoš ili jaje? - Page 3 Icon_minitimepet svi 02, 2008 1:55 am

Ma kokoš je nastala od T-rexa, pa sad ti zezaj kokoš!!! gica
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Kokoš ili jaje? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kokoš ili jaje?   Kokoš ili jaje? - Page 3 Icon_minitimepet svi 02, 2008 10:28 am

Nacrosrill je napisao/la:
Ma kokoš je nastala od T-rexa, pa sad ti zezaj kokoš!!! gica

affraid lolcina lolcina lolcina
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Kokoš ili jaje? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kokoš ili jaje?   Kokoš ili jaje? - Page 3 Icon_minitimepet svi 02, 2008 10:50 am

Kakve veze imaju gmazovi s kokoshima(pticarima)?
Jel pitanje"kokosh ili jaje"?
Znaci po evoluciji prvo je nastala kokosh(pticar)pa snela jaje inace pitanje postaje besmisleno kada u njemu stoji rec kokosh s time da se zna da gmizavci nose jaja....
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kokoš ili jaje? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kokoš ili jaje?   Kokoš ili jaje? - Page 3 Icon_minitimesri svi 07, 2008 1:37 pm

Ima veze utoliko sto se smatra da su dinosauri tj. gmazovi preci ptica...pa zato...

Al fora u tom pitanju je zapravo stvar pristupa...ako se gleda strogo tehnicko tehnoloski...dakle DNK analiza...onda izgleda da je prvo jaje...bar tako tvrde znanstvenici...
Ako se gleda iz filozofskog gledista...onda je kokos...jer jednostavno jaje koje je snijela prakokos ipak nije kokosje jaje vec prakokosje...tek kad ta prva kokos (koja se izlegla iz jaja prakokosi) snese jaje onda je ono kokosje...bar ja tako gledam... :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Kokoš ili jaje? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kokoš ili jaje?   Kokoš ili jaje? - Page 3 Icon_minitimesri svi 07, 2008 1:49 pm

lood
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kokoš ili jaje? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kokoš ili jaje?   Kokoš ili jaje? - Page 3 Icon_minitimesri svi 07, 2008 2:14 pm

Khm, khm...a sto ti lood znaci? :P zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Kokoš ili jaje? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kokoš ili jaje?   Kokoš ili jaje? - Page 3 Icon_minitimesri svi 07, 2008 2:19 pm

Sta, pa zbunila si me sa tim parkokosima, prajajima, kokoskama i jajcima face dok sam citao skoro sam epilepsiju dobio face ali dobra ti je teorija lovely
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kokoš ili jaje? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kokoš ili jaje?   Kokoš ili jaje? - Page 3 Icon_minitimesri svi 07, 2008 2:25 pm

lolcina lolcina lolcina

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kokoš ili jaje? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kokoš ili jaje?   Kokoš ili jaje? - Page 3 Icon_minitimečet srp 15, 2010 10:25 am

Eto, znanstvenici su napokon potvrdili ono sto im tvrdim vec godinama. Eh...kad nece da slusaju roll

Dakle, kokos je prije jajeta kazu britanski istrazivaci:

Dvojba oko pitanja što je prije nestalo – kokoš ili jaje – napokon je razriješena! Naime, britanski istraživači tvrde da je kokoš bila prije jajeta. Prema njihovom mišljenju, formiranje jajeta je nemoguće bez proteina koji se nalazi u jajnicima kokoši. ''Dugo se vjerovalo da je jaje nastalo prije kokoši, ali sada ima znanstveni dokaz koji pokazuje da je prvo bila kokoš", rekao je dr. Colin Freeman sa Sveučilišta Sheffield koji je na istraživanju radio s kolegama sa Sveučilišta Warwick. (izvor)

:D

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Kokoš ili jaje? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kokoš ili jaje?   Kokoš ili jaje? - Page 3 Icon_minitimečet srp 15, 2010 1:08 pm

Kokoš ili jaje? Kokoš nese kokošja jaja (hvala bogu nisu krokodilska gica). Ako je prije bilo jaje, a ne kokoš, to znači da to jaje nije kokošje jaje jer ga nije snijela kokoš, već neka druga životinja. A može li se kokoš izleći iz nekokošjeg jajeta? Ono, T-rex snese jaje i van mu izađe večera Kokoš ili jaje? - Page 3 897253

Dakle, kokoš je bila prije! raspa
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Kokoš ili jaje? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kokoš ili jaje?   Kokoš ili jaje? - Page 3 Icon_minitimečet srp 15, 2010 1:13 pm

ma to sam im ja šapnuo.... :)

pazi ovo:
prema Bibliji:
Bog stvorio sve životinje na zemlji... znači stvorio kokoš... znači prva kokoš.....

prema evoluciji:
jaje nemože se stvorit iz ničega... neka životinja je mutirala/evoluirala kako god, i počela je nositi jaja... to je bila šukun baba današnjih kokošiju zvana 'kol'... a ime kokoš je dobila po tome što su neandertalci pitali ima li jaja od kol-a, a odgovarali bi kol'ko 'oš..... e i tako je nastalo ime kokoš...

nadam se da je svima jasno...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kokoš ili jaje? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kokoš ili jaje?   Kokoš ili jaje? - Page 3 Icon_minitimečet srp 15, 2010 1:18 pm

Je, je, lako vam je sad svirat. Di ste bili kad je grmilo? gica Ajmo malo prolistat temu od pocetka kad je cak bilo potvrdjeno da je prvo jaje ali ja se nisam dala:

Alpha je napisao/la:
Ko sto je reko Venom negdje pri pocetku znanost se izjasnila za jaje...
A ja bih tu prvo postavila pitanje - O kakvom je jajetu ovdje tocno rijec? Govorimo li upravo o kokosjem jajetu ili jajetu kao takvom? Naime, ja sam to pitanje uvjek citala kao "Sto je bilo prije Kokos ili (Kokosje) jaje?" Jer ako je jaje samo jaje onda je ono bezpredmetno bilo prije...obzirom je lezenje jaja bilo glavni nacin donosenja mladih na svijet...tek sa pojavom sisavaca dolazi do radjanja zivih mladunaca...to sve, naravno, ako predpostavimo postojanje evolucije.
Ali ako pricamo o Kokosi i Kokosjem jajetu onda je, smatram, prije bila Kokos...i to zato sto jaje iz kojeg se izlegla prva prava kokos nije bilo jaje prave kokosi vec neke polukokosi kod koje je u jaju doslo do mutacije. Ali jaje je ipak bilo sneseno od strane polukokosi. Dakle tek kad se iz jaja polukokosi izlegla prva prava kokos onda je ona mogla dalje snesti i prvo pravo kokosje jaje.
Eto...to bi bilo moje misljenje :)


@Biga...naravski, ti si musko pa te poslusali. Sovinisti jedni :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Kokoš ili jaje? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kokoš ili jaje?   Kokoš ili jaje? - Page 3 Icon_minitimečet srp 15, 2010 1:20 pm

ma ne... ja im poslao tvoj prijašnji post i rekao im da malo obrate pažnju....
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kokoš ili jaje? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kokoš ili jaje?   Kokoš ili jaje? - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kokoš ili jaje?
[Vrh] 
Stranica 3 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Svako jutro jedno jaje...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Ankete-
Forum(o)Bir: