Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kristalne lubanje

Go down 
+9
kety6
ThE_IMMORTAL
king
silver
Alpha
zvezda
pocahontas
Svjetloisjena
Rain
13 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristalne lubanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kristalne lubanje   Kristalne lubanje - Page 2 Icon_minitimened pro 02, 2007 11:50 pm

Ima ali je nesto o tehnikama zurenja u kuglu...ali evo link...ima dobrih tekstova :)

http://misakvecernji.blog.hr/2007/06/1622750323/zurenje-u-kristalnu-kuglu.html

_________________
Respect
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Kristalne lubanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kristalne lubanje   Kristalne lubanje - Page 2 Icon_minitimepon pro 03, 2007 12:01 am

Ima staro verovanje na ovim prostorima o proricanju - u tepsiju sa vodom se uhvati odraz Meseca (verovatno punog)... Naletela sam na ovo vracanje u narodnoj pesmi "Pocetak bune protiv dahija"... zanimljivo... ? *
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Kristalne lubanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kristalne lubanje   Kristalne lubanje - Page 2 Icon_minitimepon pro 03, 2007 1:14 am

zvezda je napisao/la:
Ima staro verovanje na ovim prostorima o proricanju - u tepsiju sa vodom se uhvati odraz Meseca (verovatno punog)... Naletela sam na ovo vracanje u narodnoj pesmi "Pocetak bune protiv dahija"... zanimljivo... ? *

Mjesečina na vodenoj površini, zvuči poetski :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Kristalne lubanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kristalne lubanje   Kristalne lubanje - Page 2 Icon_minitimepon pro 03, 2007 1:24 am

I jeste, magicno, ali u mnogim znacenjima te reci... ;) *
[Vrh] Go down
king
Višestanični organizam
king


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 81
Age : 48
Registration date : 29.10.2008

Kristalne lubanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kristalne lubanje   Kristalne lubanje - Page 2 Icon_minitimepet stu 21, 2008 2:47 am

žene k'o žene..
tema:"Kristalne lubanje", a one se raspisale lol o kuglama vidiga
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Kristalne lubanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kristalne lubanje   Kristalne lubanje - Page 2 Icon_minitimepet stu 21, 2008 9:33 am

king je napisao/la:
žene k'o žene..
tema:"Kristalne lubanje", a one se raspisale lol o kuglama vidiga

To je zato što smo razgovarali o zurenju u kristalnu lubanju i sasvim normalno prešli na zurenje u kuglu i nastavili zubi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristalne lubanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kristalne lubanje   Kristalne lubanje - Page 2 Icon_minitimepet stu 21, 2008 12:35 pm

@King...hmmm...meni se cini kristalno jasna poveznica kugle i lubanje... Tebi ne?

Osim toga...koje su ti to sovinisticke fore 'zene ko zene'? :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
king
Višestanični organizam
king


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 81
Age : 48
Registration date : 29.10.2008

Kristalne lubanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kristalne lubanje   Kristalne lubanje - Page 2 Icon_minitimepon stu 24, 2008 1:49 am

meni se cini jedina poveznica kugle i lubanje da su obje-kristalne! conf1 confused
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristalne lubanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kristalne lubanje   Kristalne lubanje - Page 2 Icon_minitimepon stu 24, 2008 12:42 pm

A jesi procitao sto se pisalo o kuglama i kavo djelovanje mogu proizvesti? Osim toga uopce ne moraju biti kristalne...mogu slobodno biti i staklene...
Zurenje u 'kristalnu' kuglu provocira vizije...isto tako i pogled na kristalu lubanju...a obzirom je lubanja oblikom izrazito slicna kugli...onda jelte...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 32
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Kristalne lubanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kristalne lubanje   Kristalne lubanje - Page 2 Icon_minitimepon stu 24, 2008 10:28 pm

bila je skoro emisija na satelitskoj televiziji, dokumentacija o kristalima, medjuostalim i o kristalnim lubanjama.

to sto je karakteristicno za kristalnu lubanju iz peru-a (ne sjecam se tacno odakle je, il iz peru-a ili meksika) je da, kada kroz nju svjetlost prolazi horizontalno kroz potiljak, s prijeda ona izlazi tacno iz ociju, znaci iz ocnih duplji.
a najinteresantnije je to da kada svjetlost vertikalno prolazi kroz lubanju, znaci kroz tjeme, svjetlost izlazi iz cela, odnosno na dijelu cela izmedju 2 oka.
to bi moglo predstavljati 3 oko, 6 culo.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristalne lubanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kristalne lubanje   Kristalne lubanje - Page 2 Icon_minitimeuto stu 25, 2008 12:24 am

Zbilja zanimljivo :)

Jel se zna za sto je sluzila?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Kristalne lubanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kristalne lubanje   Kristalne lubanje - Page 2 Icon_minitimeuto stu 25, 2008 1:03 am

Nevezano za ovu emisiju, jer je nisam gledala... negde je receno da su imale mogućnost "govora"...? Da li se misli bukvalno, ili je to metafora za "davanje informacija", možda baš u vidu gorepomenutih vizija... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristalne lubanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kristalne lubanje   Kristalne lubanje - Page 2 Icon_minitimeuto stu 25, 2008 11:10 am

Mislm da ce bit da se odnosi na vizije... study

_________________
Respect
[Vrh] Go down
kety6
Višestanični organizam
kety6


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 79
Age : 30
Registration date : 14.09.2008

Kristalne lubanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kristalne lubanje   Kristalne lubanje - Page 2 Icon_minitimeuto stu 25, 2008 11:31 am

Mozda se odnosi na to da im se miče donja čeljost gore dole pa da ozgledaju kao da govore i da su prave..jet to asm negdje čitala.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristalne lubanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kristalne lubanje   Kristalne lubanje - Page 2 Icon_minitimeuto stu 25, 2008 11:58 am

Micanje celjusti je nedovoljno da bi se proizveo glas...u biti ako bi vec postojao zvuk iz takvog predmeta onda samo pomicanje celjusti zapravo ni ne bi imalo neku svrhu...cemu? ...nije da 'govori' jer se pomice...ako joj treba pomicanje onda joj i glasnice trebaju...a ni jezik nije na odmet miga
Iako su lubanje radjene tocno kao prave, dakle da se donja celjust moze pomicat (cak su nadjene odvojene od glave) nekako mi se ne cini da je to radi 'govora'...

Tako da sam i dalje sklonija teoriji da su informacije dolazile na nacin vizija ili tako cega nego govora...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
kety6
Višestanični organizam
kety6


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 79
Age : 30
Registration date : 14.09.2008

Kristalne lubanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kristalne lubanje   Kristalne lubanje - Page 2 Icon_minitimeuto stu 25, 2008 12:10 pm

nene,nisam mislila da su stvarno govorile,vec kao preneseno znacenje,jer negdje sam procitala na nekoj stranici da pise da su govorilre ali poslje iz teksta sam vidila da je to metafora vec da su mislili na to pomicanje donje vilice kad puse vjetar i onda bi se usta otvarala i zatvarala pa da je lubanja izgledala kao da je ziva...heh
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristalne lubanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kristalne lubanje   Kristalne lubanje - Page 2 Icon_minitimeuto stu 25, 2008 12:19 pm

Aha, tako...ali onda to 'klepetanje' vilicom nije prenosilo nikakve informacije?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 32
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Kristalne lubanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kristalne lubanje   Kristalne lubanje - Page 2 Icon_minitimesri stu 26, 2008 10:53 pm

zvezda je napisao/la:
Nevezano za ovu emisiju, jer je nisam gledala... negde je receno da su imale mogućnost "govora"...? Da li se misli bukvalno, ili je to metafora za "davanje informacija", možda baš u vidu gorepomenutih vizija... *
sto se tice "davanja informacija" misli se na vizije. isto kao i kristalne kugle, zraci energijom koja nasu podsvijest stimulira na predvidjanje, samo sto je kosmicka energija koju zraci lubanja mnogo veca od energije kugle, ako sam to dobro razumio u emisiji.


samo me zanima kako moze "klepetati" vilicom? jel to opticka varka ili... kako?
[Vrh] Go down
kety6
Višestanični organizam
kety6


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 79
Age : 30
Registration date : 14.09.2008

Kristalne lubanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kristalne lubanje   Kristalne lubanje - Page 2 Icon_minitimečet stu 27, 2008 1:12 am

a nesjecam se tocno,potrazit cu taj tekst di sam to procitla pa kad ga nadem vas obavjestim.
[Vrh] Go down
Hapa
Riba
Hapa


Male
Virgo Cat
Broj postova : 140
Age : 36
Registration date : 07.12.2008

Kristalne lubanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kristalne lubanje   Kristalne lubanje - Page 2 Icon_minitimesri pro 10, 2008 12:28 pm

gledao sam dokumentarac o kristalnim lubanjama na nacionalnoj geografiji, jedna zena iz Kanade koja je vidovita, pomogla je kanadskoj policiji da rijesi nekoliko ubistava, dirala je luganju i rekla je da joj je lubanja rekla da ukupno ima 13 lubanja i da kad se sve lubanje nadju na jednom mjestu da ce nam dati sve tajne svemira, odnosno svo znanje svijeta, a naucnini nacionalne geografije su izvrsili neka mjerenja na lubanji(posto je njena vlasnica umrla pa je dala svom prijatelju koji je odnio lubanju na testiranje) i njihov zakljucak je da je lubanja lazna tj. istrazivali su tri lubanje i zakljucili da su sve lazne
[Vrh] Go down
kety6
Višestanični organizam
kety6


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 79
Age : 30
Registration date : 14.09.2008

Kristalne lubanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kristalne lubanje   Kristalne lubanje - Page 2 Icon_minitimesri pro 10, 2008 12:49 pm

nisam bas shvatila..kako mislis da su lazne? confused
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristalne lubanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kristalne lubanje   Kristalne lubanje - Page 2 Icon_minitimesri pro 10, 2008 1:47 pm

Lazne kao da ne potjecu iz vremenskog razdoblja iz kojeg se vjerovalo...to je bar ono sto sam ja cula...

Ali pojam 'lazno' je relativan jer cak ako i ne potjecu iz tog nekog perioda i dalje ne znaci da nemaju neku funkciju...

Doduse ova prica sa 13 lubanja i tajnama Svemira mi je malo previse u Indiana Jones stilu...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Hapa
Riba
Hapa


Male
Virgo Cat
Broj postova : 140
Age : 36
Registration date : 07.12.2008

Kristalne lubanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kristalne lubanje   Kristalne lubanje - Page 2 Icon_minitimesri pro 10, 2008 10:03 pm

pa lubanju su ispitivali pod elektronskim mikroskopom i dosli su do zakljucka su koristili koristili tehniku nekog dijamanstkog rezanja koja se pojavila u 19 st. nemojte zamjeriti ako sam pogresno napiso ne sjecam se tačno
[Vrh] Go down
kety6
Višestanični organizam
kety6


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 79
Age : 30
Registration date : 14.09.2008

Kristalne lubanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kristalne lubanje   Kristalne lubanje - Page 2 Icon_minitimečet pro 11, 2008 12:10 am

aha,ma nisam shvatila na sto mislis,sad razumjem.. :)
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Kristalne lubanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kristalne lubanje   Kristalne lubanje - Page 2 Icon_minitimepon oľu 08, 2010 4:57 pm

Hapa je napisao/la:
pa lubanju su ispitivali pod elektronskim mikroskopom i dosli su do zakljucka su koristili koristili tehniku nekog dijamanstkog rezanja koja se pojavila u 19 st. nemojte zamjeriti ako sam pogresno napiso ne sjecam se tačno
tako nešto, da...
Sad sam gledala dokumentarac... priče oko lubanja su fejk, mada se i dalje ne zna tko ih je izradio.

Citat :
Istrazivac Mike Mitchell-Hedges je 1927. rasciscavao vrh jednog od hramova u gradu
Maja Lubaantum-u (Belize). Njegova usvojena sedamnaestogodisnja kcerka Anna, koja
mu je pravila drustvo, je iznenada primijetila kako nesto svjetluca. Ispod prasine je
izvukla lijepo izvajanu kristalnu lobanju, ciji je vilica nedostajala. Tri mjeseca kasnije,
pronasla je i vilicu desetak metara daleko od lubanje.
Rekli su da Anna je u biti izmislila sve to... te da se pretpostavlja da je priča o Indiani Jones-u po uzoru na M. M. Hedges-a.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kristalne lubanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kristalne lubanje   Kristalne lubanje - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kristalne lubanje
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna povijest-
Forum(o)Bir: