Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kauzalna razina-ravan-nivo

Go down 
+3
primitive101
MoW
Mediterano Blanco
7 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Kauzalna razina-ravan-nivo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo - Page 3 Icon_minitimepet vel 03, 2017 3:31 am

slatkish :)

najsladji je zapravo kad skvichi i kuka jer mu neko bjezi iz polja,to vrijedi Vidjeti...
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Kauzalna razina-ravan-nivo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo - Page 3 Icon_minitimepet vel 03, 2017 3:42 am

slatkoca..

http://www.kuthumi-hands.com/myblogs/sanatkumara.htm

najsmjesnija stvar,a opet najzlobnija,je cisti pokushaj da preusmjeri inache odlicne i ciste mantre i Mostove od Shakyamuni Buddhe na sebe,tako sto je Teozofima pricao ove uspavanke vezane za Buddhu Maitreyu.

[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva


Male
Pisces Goat
Broj postova : 273
Age : 57
Registration date : 15.12.2016

Kauzalna razina-ravan-nivo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo - Page 3 Icon_minitimepet vel 03, 2017 12:16 pm

Valjda ga je infarkt strefil kad je vidio kolko duša izlazi van.
E sad i taj Maitreya. Biće nam zanimljivo....
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Kauzalna razina-ravan-nivo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo - Page 3 Icon_minitimepet vel 03, 2017 1:25 pm

ste na tigru kralju?
hehe...... u ulici gola maja smještena su vrata raja:
https://www.youtube.com/watch?v=YwO1-pcMeFw
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Kauzalna razina-ravan-nivo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo - Page 3 Icon_minitimepet vel 03, 2017 7:44 pm

A Maitreya je bio Bodhisatva,zaboravih kojeg nivoa,dok se druzio sa Shakyamuni Buddhom,nego ovi preokrecu cjelu pricu oko njega na svoj mlin.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Kauzalna razina-ravan-nivo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo - Page 3 Icon_minitimepet vel 03, 2017 8:01 pm

Iako sam relativno dosta upoznat s teozofijom, nisam skužio još zašto furaju toliko Maitreyu kao onoga koji će opet doći.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Kauzalna razina-ravan-nivo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo - Page 3 Icon_minitimepet vel 03, 2017 9:28 pm

pa posto oni kanaliziraju Sanata,ja bih rekao da on zeli citav Budhin nauk preokrenuti na sebe,jer Buddha je detaljno objasnjavao kako Maitreya dolazi nakon njega,kao full Buddha,sta god to znacilo (do tada je Maitreya u Tushita raju).Mislim,ak me sjecanje ne vara,Maitreya je vec bio na zemlji i prolazio svasta sa Shakyamunijem,bar prema sutrama.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Kauzalna razina-ravan-nivo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo - Page 3 Icon_minitimepet vel 03, 2017 9:32 pm

iz prilozenog se da vidjeti da Teozofi sve Majstore teze staviti pod isti kosh i istu Namjeru.Tipicno njihovo nepostovanje razlicitosti Namjere koja se manifestuje na beskonacno nacina.Kao da su svi Majstori retardirani,pa jadni moraju svi biti u istoj ekipi.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Kauzalna razina-ravan-nivo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo - Page 3 Icon_minitimepet vel 03, 2017 10:43 pm

Po tome bi Maitreya bio avatar Sanat Kumare ili?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Kauzalna razina-ravan-nivo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo - Page 3 Icon_minitimesub vel 04, 2017 12:24 am

pravi Maitreya nema bash nikakve veze sa Sanatom.Ko i ostali Buddhe.Mislim,Shakyamuni je specifican zbog toga sto je oko sebe imao takve kalibre od drugova u ekipi,od kojih je svaki bio sposoban pokrenuti citave pokrete,a Shakyamuni im je bio kao Big Daddy.Svi si bili minimalno Bodhisatve osmog nivoa,a zapravo vecina 10og nivoa (to sve on ljepo objasnjava u sutrama sta ko od njih moze i Vidi na kojem nivou,koji je to stepen alhemije).

Avalokiteshvara,Manjusri,Maitreya,Mahamati itd su svi bili 10ti nivo cini mi se.Shakyamuni je valjda imao minimalno 20ak bohisatvi oko sebe,mislim zamisli to.Ne znam nijednog lika da je imao takvu ekipu oko sebe inkarniranu.Svi ostali su bili nekakve vrste ucenika iniciranih u njihove aspekte,koji su pokusavali skapirati sta ovi rade,a velika vecina samo obicni pratioci ili zapisivachi.

Mislim,ima tu opichenih cifri,ne znam kolko je to preseravanje,al u Lotus Sutri se opisuje dogadjaj kada Shakyamunija iskulira 500 Arhata jer mu ne zele vjerovati da ima faza nakon onog sto su oni postigli.Arhat ima Tao,preso je Abis,ima probudjenu Kundalini,ima razne samadhije i odradio je dosta alhemije,al je predstavnik Malog Vozila,sto mentalno,sto energetsko-alhemijski,bar ja to tako sam skapirao.Samo na jedno mjesto,kod onog Nan Huai Chin-a i Williama Bodrija sam nasao detaljno opisanu fazu koja razdvaja Arhata i malo Vozilo od Bodhisatve i Velikog Vozila i tice se "paljenja" zaprljanih pranickih tjela preko centra iza i ispod glave,gdje je onaj Taoisticki jade pillow.Sve do te faze neko prirodno cisti pranu preko tjemena i vrha glave,al na taj nacin nikad nece ocistiti i to ovi nisu znali i nisu htjeli da mu vjeruju.Al 500 njih,ne znam,ogroman broj.

Ta se faza tice davanja,umiranja i pretvaranja "sebe" u razne Zakletve (Bodhisatva vows) na Kauzalu,to su bash neke avanced stvari o kojima se maltene nigdje ne prica.To izbacivanje prane kroz jade pillow je bukvalno sljedeci nivo Skoka,maltene ekvivalentan skoku preko Abisa,samo u skroz drugom kontekstu.Tek poslje toga ide osma faza Bodhisatve,ak neko dodje dotle,o kojoj prica Lankavatara Sutra i tice se primarno "nezamislive transformacione Smrti licnosti" i "predaje Volje Dharmi",ustvari realizacija Prajne i jedno uzasno duboko anuliranje sestog,diskriminatornog Uma,i mislim da je to prakticki Sahaja Samadhi od Patanjalija.

A sve to je povezano sa razbijanjem prva dva agregata,kulminacije seksualne alhemije (pozude),postizanja prve dhyane i pravljenja Samboghakaye.Meni je onda shokantno kad Vidim kakvi majstori se pojavljuju po svjetu i bleblecu o Ja Jesam i slicnim stanjima kao nekom vrhuncu.

I nikad nemre neko iz nivoa ispod da Vidi kompletno drugog lika koji je nivo "iznad".Moze samo da mu vjeruje i testira sta ovaj prica ili da se tu zaustavi i zacementira skupne tacke.

Najgore od svega,kod tih raznih tripova u koje ljudi upadnu,sto ne kapiraju da idu drito u razne paklove nakon napustanja tjela,cisto kao najefikasniji nacin da maknu taj nivo projekcije sa sebe.Malo skrenuh sa teme,al eto :)
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Kauzalna razina-ravan-nivo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo - Page 3 Icon_minitimesub vel 04, 2017 1:01 am

Meni je šokantnije da se u modernom svijetu razvila jedna struja razmišljanja koja tvrdi da možeš biti ektremni hedonist i "prosvijetljen". Takva se razmišljanja jako sviđaju nekim ljudima, te onda ih propagiraju dalje.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Kauzalna razina-ravan-nivo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo - Page 3 Icon_minitimesub vel 04, 2017 2:33 am

pa nije ni to nova struja,to je glavna struja u vecini tantrickih skola,tipa Aghora ili sta znam,jednostavno asketizam i hedonizam su dva ekstrema,a prosvjetljenost Tao-a je van oba.Mada zavisi kako definisemo hedonizam,al ocu reci,nekome hedonizam moze biti da se tripuje na asketizam,mislim da je mnogo bitnija Namjera,nego sama forma.

u svakom slucaju,bolje biti hedonista i kroz hedonizam raditi alhemiju,nego biti lazni moralista i lazni asketa (dok se po Umu vrti sve i svasta).

ak si uvjek nedualan i nerodjen,to je to,nema ljepljenja,makar bio u pecini i jeo koprive ili bio na ogrijama,pio Jack Daniels i pushio kvalitetne cigare.Mislim,kakva je to Sloboda kada me "neko" tjera da biram jednu formu umjesto druge kada manifestuje Nerodjeno?

Mislim da je najbititnije doci do tacke kad ti je svejedno i onda ono sto ostane je tvoja bezlicno licna preferenca prema nekim stvarima,koja ne utice na tvoj Uvid u Tao.

Krishna je prvi bio hedonist,jebo sve sto stigne,jeo,pio,uzivo dok kida glave demonima,i sad ce meni neko reci da lik nije bio Prosvjetljen :) Sve je do Namjere.Ak je Namjera Ispravna,mozes raditi sta oces,bilo koju formu manifestovati i mislim da je takav nacin zivljenja dosta paradoksalan za vecinu ljudi,i svima je uvjek lakse birati neki set formi i osjecati se sigurno u svojoj sigurnoj zoni ili krdu.Drugo,kada cistish neka sranja,uvjek mozes sebe ubaciti u to sranje,uci u demona,napraviti situaciju,ali sa Namjerom da maknes sve to,kontrolisano Ludilo.Neko sa strane kad gleda,vidi forme i misli evo ga demon,a ti gledas i Vidish demona kao dio sebe i gledas na sta je nakacen da bi to u kljucnom trenutku uvukao u dio sebe koji ti je Nerodjena referentna tacka i tako istopio sve to.

Marpa je bio hedonista,pun para,pio pivo i vino ko lud i zdrao ko lud.Nisargata je pushio ko Turchin :D Ramakrishna zdrao kolache ko lud :) poslje je problem sto ti je sve teze ostati u tjelu a da ne odljepish i maknes se iz njega,i prakticki si primoran vezivati se vjestacki,stvarati svoje licne "demone".Prvo se pokusavah odvezati,pa kad Vidis Tao Vidish da nemres da bude vezan zapravo,i da moras biti totalno lud i u iluziji da izggubish Tao,potpuno drugacija Namjera u praksi i alhemiji.Mala i velika Istina.

U maloj imas svjet ispod abisa i svjet iznad i Most preko Abisa,u velikoj,nema abisa,nema mosta,temelj Uma == svjetu objekata,i moras dobro sebe izluditi da izgubish taj Uvid i pocnesh se tripovati da je grijeh moguc.Ocigeedno ako pocetnik ide da zivi po principima Velike Istine da ce zavrsiti u velikom paklu :)
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Kauzalna razina-ravan-nivo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo - Page 3 Icon_minitimesub vel 04, 2017 4:38 pm

Postoji razlika između modernih gurua koji su takvi hedonisti i GOVORE da su prosvijetljeni i onih koji su radili na sebi i JESU prosvijetljeni, a hedonisti su usput.
Ja sam mislio na ove prve.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Kauzalna razina-ravan-nivo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo - Page 3 Icon_minitimesub vel 04, 2017 5:03 pm

povratak izvornosti je najbitnija.
Song of Childhood By Peter Handke
Citat :
When the child was a child
It walked with its arms swinging,
wanted the brook to be a river,
the river to be a torrent,
and this puddle to be the sea.

When the child was a child,
it didn’t know that it was a child,
everything was soulful,
and all souls were one.....
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Kauzalna razina-ravan-nivo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo - Page 3 Icon_minitimesub vel 04, 2017 6:44 pm

@Novus,znam da mislish na to :D
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kauzalna razina-ravan-nivo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kauzalna razina-ravan-nivo
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: