Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Atlantida - činjenice

Go down 
+10
om
MoW
bodhisattva
Novus ordo seclorum
web dust
Jedi Mind Tricks
Skulptura
Archangel
2pac
boris9707
14 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
boris9707
Višestanični organizam
boris9707


Male
Cancer Monkey
Broj postova : 34
Age : 43
Registration date : 25.06.2015

Atlantida - činjenice Empty
PostajNaslov: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice Icon_minitimeuto lip 30, 2015 12:41 pm

Čitajući dosta tema i postova na ovom forumu, ne mogu a da ne primetim koliko se ljudi prilikom objašnjavanja izgradnje nekih monumentalnih gradjevina iz prošlosti vezuju za Atlantidu. Mislim da bi bilo dobro objasniti ljudima nekoliko činnjenica o Atlantidi. Kao prvo i najvažnije, jedino mesto u istoriji gde se Atlantida spominje su Platonovi dijalozi. Dakle, sve što bi predstavljalo neke relevantne činjenice o ovom davno izgubljenom ostrvu se nalazi tamo, i nigde drugde. Nijedan drugi spis, trag, pa čak ni nagoveštaj postojanja Atlantide nigde drugde nije pronadjen. A šta se to govori u Platonovim dijalozima? Onaj ko ih je čitao, već zna o čemu pričam. Kao prvo ni oni nam ne garantuju postojanje Atlantide, jer se u njima ne tvrdi decidno - da Atlantida je postojala, video sam to sopstvenim očima. U njima se u stvari, jedan od učesnika u dijalogu - Kritija, priseća priča iz svog detinjstva o legendi o Atlantidi. Dalje, on se tih priča priseća do najsitnijih detalja, tako da nam donekle daje uvid u društveno uredjenje i stepen razvoja Atlantidjana. Pa evo ukratko i tih detalja. Atlantida se nalazila u Atlanskom okeanu, činilo ju je veoma veliko ostrvo sa nekoliko gradova. Svaki grad - naseobina je imao svog vladara. Atlantidjani su inače verovali u više bogova, a vrhovni bog im je bio Posejdon, koga su smatrali i osnivačem Atlantide. Imali su veoma razvijeno gradjevinarstvo i poljoprivredu, jer je Atlantida bila bogata plodnim tlom i vodama. Što se tiče same tehnologije koju su posedovali, ona se nije u mnogo čemu razlikovala od ostalih naroda koji su im bili savremenici. Vojska je bila opremljena štitovima, dvokolicama, kopljima, strelama. Za transport je korištena stočna zaprega i konji. Ono u čemu je Atlantida odskakala od drugih je bilo njeno ogromno bogatstvo u zlatu. Inače, nije na odmet spomenuti da su imali svoje kolonije svuda po svetu, pa i na teritoriji starog Egipta. Takodje, pokušali su da Atinu načine jednom od svojih kolonija, ali su u ovom sukobu pretrpeli poraz. Nedugo posle ovog poraza, Atlantida tone u more za jedan dan i jednu noć. Kritija ovo pripisuje gnevu bogova. Dakle, ljudi, ovo su vam čijenice. Ništa osim ovoga nije nikada pronadjeno u vezi Atlantide. Sve ostalo su puka nagadjanja i bujna mašta. Nema nikakve levitacije, vibracija, kristala, energetskih polja i ostalog. Znam da se ovo nekima neće svideti, ali jednostavno, tako je.
Ako vas još nešto zanima, pitajte, možda sam nešto i propustio da napišem.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Atlantida - činjenice Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice Icon_minitimeuto lip 30, 2015 2:49 pm

"Činjenice" o Atlantidi dolaze upravo iz ustiju ljudi koji sami žele zataškati podatke o njoj. Kad bi Atlantida bila čista povijesna činjenica došlo bi do velikog preokreta. Mnogo ljudi bi izgubilo doktorate i diplome jer bi se shvatilo da su ih izgradili na lažima. Najveći protivnici su naravno egiptolozi. Što misliš kad bi se otkrilo da su piramide starije od Egipta i da nisu funkcije kako nam prodaju u povijesnim knjigama?
Nije istina da se spominje samo u Platonovim spisima. Doduše, tamo se spominje imenom, ali Atlantida se kao referenca nalazi među mnogo naroda koji kad govore o davnoj prošlosti, spominju "zlatno doba" i dosta njih spominje da su došli sa "zapada, s velikog otoka u moru".
Platonova priča je malo dorađena za njegovo doba, jer ta atlantiđanska civilizacija je bila na razini razvijenosti koju Grci uopće ne bi razumjeli. Uostalom, napad na Atenu je bio nemoguć, jer to bi značilo da je Atena starija od ledenog doba.
Pročitaj si knjigu "Solar System" od autora Arthura Powella. Tamo ti se nalazi detaljno opisana civilizacija atlantide, njezini stanovnici i običaji.
[Vrh] Go down
boris9707
Višestanični organizam
boris9707


Male
Cancer Monkey
Broj postova : 34
Age : 43
Registration date : 25.06.2015

Atlantida - činjenice Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice Icon_minitimeuto lip 30, 2015 3:01 pm

Cenim tvoje mišljenje i ništa mi nije draže nego dobra, zdrava polemika o nekim temama.
Činjenice koje ja iznosim o Atlantidi potiču iz Antičke Grčke od strane Platona. Ono što tvrdim je da se Alantida ne pojavljuje nigde drugde kroz istoriju, već samo u njegovim Dijalozima. Dakle, ne znam zaista gde je Arthur Powell mogao da "isčupa" neke druge podatke. Ali, definitivno ćeu pročitati tu knjigu, jer me takve stvari zanimaju. Zaista ti savetujem da pročitaš i deo iz Platonovih dijaloga koji se odnosi na Atlantidu. Evo i linka: http://hiperboreja.blogspot.com/2012/07/mit-o-atlantidi-platon.html Ne moraš verovati u ono što je on pisao, ali je u svakom slučaju interesantno sagledati i drugačije mišljenje. 8)
[Vrh] Go down
boris9707
Višestanični organizam
boris9707


Male
Cancer Monkey
Broj postova : 34
Age : 43
Registration date : 25.06.2015

Atlantida - činjenice Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice Icon_minitimeuto lip 30, 2015 3:11 pm

E, da još samobih voleo ako neko ima neki drugi istorijski spis osim ovoga koji sam ja naveo, a da se u njemu spominje Atlantida na bilo koji način, ne samo imenom, da mi ga predoči ili da link da mogu da pročitam. Inače, zapad, veliki otok u moru i ljudi koji su doneli zlatno doba, vrlo lako mogu biti i Maje, koje su bile daleko ispred svog vremena po svemu, a opšte je poznato da su bili veoma bogata civilizacija koja je posedovala dosta zlata. Inače, neki istoričari smatraju da su uparavo Maje predstavljale civilizaciju koja je pogrešno protumačena kao Atlantida. Mada, nisam baš sklon ovoj tvrdnji, jer nisam baš ubedjen da su Maje mogle toliko napredovati na istok da bi došli do starog Egipta.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Atlantida - činjenice Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice Icon_minitimeuto lip 30, 2015 3:41 pm

Ne spominje se nigdje imenom nego opisima. Čitaj malo staro irske legende, tamo se spominje kako su pra stanovnici Irske bili "bogovi" i kako su došli sa zapada. Sa sobom su donijeli naprednu tehnologiju. Ono što je zanimljivo kako na primitivan način opisuju razvijenu tehnologiju.

Arthur Powell je bio teozof, a teozofi su u svoje vrijeme dosta znali, jer su do znanja dolazili netipičnim, magijskim metodama.
[Vrh] Go down
boris9707
Višestanični organizam
boris9707


Male
Cancer Monkey
Broj postova : 34
Age : 43
Registration date : 25.06.2015

Atlantida - činjenice Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice Icon_minitimeuto lip 30, 2015 3:56 pm

Ja zaista ne tvrdim da Atlantida nije postojala. Ono što tvrdim je da nije postojala u onoj formi kako to mnogi veruju. I sam sam pristalica ideje da piramide predstavljaju nasledje neke drevne razvijene civilizacije. Ono u šta ja verujem je da to nije bila Atlantida. Bila je to neka još starija civilizacija, koja je davno nestala sa lica zemlje, pre nego što su se Egipćani naselili na područje u okolini piramida. E, sada, verovatno i Irci ne govore o Atlantidjanima, jer pretpostavljene lokacije na kojima se Atlantida mogla nalaziti se nalaze južno i jugoistočno od Irske.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Atlantida - činjenice Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice Icon_minitimeuto lip 30, 2015 7:43 pm

boris9707 je napisao/la:
E, da još samobih voleo ako neko ima neki drugi istorijski spis osim ovoga koji sam ja naveo, a da se u njemu spominje Atlantida na bilo koji način, ne samo imenom, da mi ga predoči ili da link da mogu da pročitam. Inače, zapad, veliki otok u moru i ljudi koji su doneli zlatno doba, vrlo lako mogu biti i Maje, koje su bile daleko ispred svog vremena po svemu, a opšte je poznato da su bili veoma bogata civilizacija koja je posedovala dosta zlata. Inače, neki istoričari smatraju da su uparavo Maje predstavljale civilizaciju koja je pogrešno protumačena kao Atlantida. Mada, nisam baš sklon ovoj tvrdnji, jer nisam baš ubedjen da su Maje mogle toliko napredovati na istok da bi došli do starog Egipta.
Pa upravo su Maje u jednim svojim spisima-artefaktima koji su nadjeni blizu cuvenog njihovog kalendara,koji su se mnogi istripovali na smak sveta 21 decembra 2012,opisali njihove drevne Bogove,koji su imali cudne uredjaje koji su lebdeli u vazduhu,cak su ima i njihov fizicki opis,bili su relativno visoki za njihove standarde,imali evropeidne crte lica,bili su crnomanjasti,ili smedji,sa izrazenim bradama i brkovima i imali su uglavnom zelene oci,znaci odudarali su od njih.Da,ti njihovi drevni-zaboravljeni Bogovi su imali interakciju sa pretcima Maja,pokazali im neka za njih do tad nepoznata znanja,na primer u agro-kulturi,odnosno zemljoradnji,pa u gradjevinarstvu, obradi alata i orudja i itd.Spekulise se da su ti drevni Bogovi Maja gradili njima piramide da bi poboljsali njihovu dostupnost izvora energija,odnosno poboljsali funkcionisanje njihovog drustva.Tu je i predanje da su ti drevni Bogovi dosli iz daleka,daleko iza njihovog mora,odnosno njihove spoznaje sveta.Logicki se moze iz ovoga protumaciti da se radi upravo o Atlantidjanima,jer kao sto je rekao Novus,Atlantidjani su u svom zenitu imali kolonije sirom sveta,samim tim verovatno i u Srednjoj Americi,odnosno u oblasti gde su zivele Maje i njihovi pretci.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Atlantida - činjenice Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice Icon_minitimeuto lip 30, 2015 8:00 pm

nesmijemo zaboraviti da kad i mi nestanemo, o nama će slijedeća rasa govoriti u "polubožanstvenom" stilu, s legendama
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Atlantida - činjenice Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice Icon_minitimeuto lip 30, 2015 8:08 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
nesmijemo zaboraviti da kad i mi nestanemo, o nama će slijedeća rasa govoriti u "polubožanstvenom" stilu, s legendama
Vrlo verovatno ce tako biti Novus,osim ako mi pre toga ne izvrsimo kolonizaciju Svemira.
[Vrh] Go down
boris9707
Višestanični organizam
boris9707


Male
Cancer Monkey
Broj postova : 34
Age : 43
Registration date : 25.06.2015

Atlantida - činjenice Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice Icon_minitimesri srp 01, 2015 10:00 am

Hajde kad već pričamo o ovome, da čujem vaše mišljenje, šta se desilo sa svom tom tehnologijom? Činjenica je da je neka napredna tehnologija korištena prilikom izgradnje piamida ( na kamenim blokovima se vide tragovi mehaničke obrade ). Gde se nalaze sve te mašine sada? Mislim, nemoguće je sve to i skrivati od javnosti. Pa desilo bi se na kraju krajeva, da neko sasvim slučajno naleti na neki trag te drevne tehnologije, barem negde u svetu. Zagonetno, zar ne? Mislim, jednog dana kada nas ne bude bilo, opet će ostati širom sveta ostaci naše civilizacije, gradjevine, mašine, automobili, avioni.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Atlantida - činjenice Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice Icon_minitimesri srp 01, 2015 1:30 pm

Blokovi su dizani zvučnom levitacijom. Vrlo vjerojatno da izvor tog zvuka nije uopće bio stroj već posebni oblik pjevanja. Postoje reportaže naprimjer kako su tibetanski svećenici u 20. stoljeću pjevanjem dizali kamenje, moguće je da je to znanje preostalo svih ovih godina.
Što se tiče piramida također, kristali koji su bili na vrhovima su maknuti. Vjerojatno razbijeni u sitnije dijelove, moguće je da se skrivaju po raznim laboratorijima danas u svrhu proučavanja.
Letjelice su opisivane u epu Mahabharata, u raznim legendama i slično. Oružja su također opisivana.
Ono u što sam siguran je da sva ta napredna tehnologija je namjerno skrivena upravo od strane elitista koji su potekli iz samoga sutona civilizacije atlantide.
[Vrh] Go down
boris9707
Višestanični organizam
boris9707


Male
Cancer Monkey
Broj postova : 34
Age : 43
Registration date : 25.06.2015

Atlantida - činjenice Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice Icon_minitimesri srp 01, 2015 1:48 pm

Da, OK, ali ne govorim o principu podizanja kamenih blokova, već o njhovom sečenju i oblikovanju. Na nekim nedovršenim kamenim blokovima se vide useci sa tragovima mehaničke obrade (rezanja), a na nekima se nalaze milimetarski precizno izbušene rupe sa tragovima kakvi nastaju prilikom bušenja nekog materijala bušilicom sa velikim brojem obrtaja. Ono šeto me čudi je šta se desilo sa takvim, mehaničkim stvarima iz tog doba, kako neko već slučajno nije našao nešto od toga. Za ove druge stvari tipa kristali, me ni ne čudi, jer da neki laik nabasa slučajno na to, verovatno nebi ni znao šta je našao. roll
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Atlantida - činjenice Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice Icon_minitimesri srp 01, 2015 5:50 pm

Vjerojatno odnesoše sa sobom... No, ne treba se niti zamarati previše oko toga, ionako su više koristili duhovnu "tehnologiju" kao što je već spomenuto zvučna levitacija (teleportacija, teleprecepcija, bilokacija itd...) Svaka civilizacija koja je bila u interakciji s nama su bili izuzetno duhovno napredni i duhovnost im je bila primarni alat, (iako ima još duhovno naprednijih "civilizacija", a u našem rječniku se spominju kao Bogovi Kreatori). Zato mi moramo otkriti natrag te predivne duhovne tehnike i sve što se povlači za time. Tako bi se čovječanstvo vratilo u ravnotežu, jer Sustav i jest ravnotežan. Fora u tome je da mi sa ovakvom "naprednom" mehaničkom tehnologijom zapravo nazadujemo.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Atlantida - činjenice Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice Icon_minitimesri srp 01, 2015 6:23 pm

boris9707 je napisao/la:
Hajde kad već pričamo o ovome, da čujem vaše mišljenje, šta se desilo sa svom tom tehnologijom? Činjenica je da je neka napredna tehnologija korištena prilikom izgradnje piamida ( na kamenim blokovima se vide tragovi mehaničke obrade ). Gde se nalaze sve te mašine sada? Mislim, nemoguće je sve to i skrivati od javnosti. Pa desilo bi se na kraju krajeva, da neko sasvim slučajno naleti na neki trag te drevne tehnologije, barem negde u svetu. Zagonetno, zar ne? Mislim, jednog dana kada nas ne bude bilo, opet će ostati širom sveta ostaci naše civilizacije, gradjevine, mašine, automobili, avioni.
Pretpostavljam da su u posedu ZOG-a,odnosno danasnje svetske elite.Jer je Atlantida bila prva prava ljudska civilizacija na Zemlji u svakom pogledu,ne samo fizickom,vec i psiho-duhovnom,kao sto bi rekli ozloglaseni nekadasnji NSDAP-ovci,NS-ovci,iliti pogrdno Nacisti pravi Arijevci.Kao sto bi rekao Novus-Pusac mozda su postojale i ljudske civilizacije pre Atlantide,ali one nisu bile kompletne u pravom smislu reci i pojma Humanoidni-ljudski zivotni oblik,vec su bile verovatno na pola puta-delimicno kompletne,ili jos nize ispod-nedefinisane-nekompletne,ako su postojale naravno.


Zadnja promjena: Mediterano Blanco; sri srp 01, 2015 6:52 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Atlantida - činjenice Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice Icon_minitimesri srp 01, 2015 6:43 pm

A sad si zamisli Mediterano, pošto smo mi u četvrtoj rundi u četvrtom ciklusu, da je postojalo 49 rasa i u trećoj, i u drugoj i u prvoj rundi.
Znači mi smo trenutno 151 rasa od početka četvrtog ciklusa.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Atlantida - činjenice Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice Icon_minitimesri srp 01, 2015 7:05 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
A sad si zamisli Mediterano, pošto smo mi u četvrtoj rundi u četvrtom ciklusu, da je postojalo 49 rasa i u trećoj, i u drugoj i u prvoj rundi.
Znači mi smo trenutno 151 rasa od početka četvrtog ciklusa.
Zar mi nisi rekao Novuse-Pusacu da smo mi 5 rasa,cetvrte runde,cetvrtog ciklusa i da je Atlantida bila 4,Lemurija/Mu 3,Hiperboreja 2 i 1 je bila Etericna rasa.Sada kazes da smi mi trenutno 151 rasa.NO ETENDIDO,ne razumem.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Atlantida - činjenice Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice Icon_minitimesri srp 01, 2015 9:31 pm

Ako je u svakom cklusu bilo hipoteticki 7 rasa kao sto ti Novuse kazes,mada ne razumem sto se taj broj 7 toliko koristi u nekoj simbolici i objasnjenju.Ne smatram 7 nekim bitnim brojem,kao na primer 3,1,ili 8,nebitno,3 puta 7 je 21,plus 5 iz ove zadnje 4 runde u 4 ciklusu,dobijemo broj 26 od pocetka 4 ciklusa po tvojoj Teozofskoj kosmologiji.Jeste da nisam nesto vican u Matematici,niti je volim,ali ne verujm da ne znam da sabiram i mnozim. ;) .
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Atlantida - činjenice Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice Icon_minitimesri srp 01, 2015 11:07 pm

Stvar je jako složena za objasniti tekstualno, a nemogu kopirati slike iz knjige. Pročitaj Solar System od Arthura Powella, tamo ima objašnjenje uz svaku ilustraciju.

Zabuna je nastupila kad nisam naveo sve pojmove koji objašnjavaju nastanak rasa. To su:
- Globularni period
- Runda
- Ciklus

Neda mi se svaki objašnjavati zasebno, ali stvar je slijedeća. U jednome ciklusu postoji 7 globularnih perioda planeta. Taj pojam označava vrstu materije od koje je planet napravljen. Također za vrijeme ciklusa se život kreće 7 rundi oko tih perioda.

Za vrijeme jednog perioda nastane 7 rasa, pa nastaje novi period planeta i također 7 rasa. Taj proces kruži u krug 7 puta.
Mi smo trenutno u četvrtoj rundi i zato ima puno rasa. Sve će ti biti puno jasnije kad vidiš knjigu i slike.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Atlantida - činjenice Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice Icon_minitimesri srp 01, 2015 11:26 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Stvar je jako složena za objasniti tekstualno, a nemogu kopirati slike iz knjige. Pročitaj Solar System od Arthura Powella, tamo ima objašnjenje uz svaku ilustraciju.

Zabuna je nastupila kad nisam naveo sve pojmove koji objašnjavaju nastanak rasa. To su:
- Globularni period
- Runda
- Ciklus

Neda mi se svaki objašnjavati zasebno, ali stvar je slijedeća. U jednome ciklusu postoji 7 globularnih perioda planeta. Taj pojam označava vrstu materije od koje je planet napravljen. Također za vrijeme ciklusa se život kreće 7 rundi oko tih perioda.

Za vrijeme jednog perioda nastane 7 rasa, pa nastaje novi period planeta i također 7 rasa. Taj proces kruži u krug 7 puta.
Mi smo trenutno u četvrtoj rundi i zato ima puno rasa. Sve će ti biti puno jasnije kad vidiš knjigu i slike.
Mislim da pocinjem polako da shvatam bazican aspekt tvoje Teozofske kosmologije,ako ukljucimo i razne pod-rase Novuse,onda mozemo doci mozda i do tvog broja 151,nebitno Novuse,da ne spamujemo temu,opusteno. ;) .
[Vrh] Go down
boris9707
Višestanični organizam
boris9707


Male
Cancer Monkey
Broj postova : 34
Age : 43
Registration date : 25.06.2015

Atlantida - činjenice Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice Icon_minitimečet srp 02, 2015 1:12 pm

CCCCC.... pale Pa dali vi čujete sebe? cry Znam da ću sada popiti osudu svih vas, ali jednostavno ne delimo ista mišljenja. Slažemo se samo do momenta da jeste postojala nekada neka super razvijena civilizacija. Da vas pitam jednu stvar. Dali ste svesni da vi verujete u sve to samo zato što želite da verujete u tako nešto. Ko pobogu može znati informacije koje ste vi sada izneli? Pa ko garantuje da Arthur Powell u knjizi "Solar sistem" iznosi istinu? Mislim, bez uvrede da bi isto tako ja sebe mogao proglasiti teozofom i tvrditi da sam magijskim putem dobio saznanje da su piramide izgradili svemirski medvedići koji su došli sa Venere, koristeći samo horsko pevanje i ništa drugo. lol!
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Atlantida - činjenice Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice Icon_minitimečet srp 02, 2015 3:45 pm

Postoje metode koje se mogu naučiti i provjeriti ove stvari. Mnogi pravci razvitka su se bavili prekognicijom, gledanjem u prošlost i sl. Teozofi, tj. Helena Blavatsky je znala neke od tih metoda. Teozofi su u svoje zlatno doba okupljali veliki broj ljudi slična interesa koji su doprinijeli teozofskom pokretu. Mnogi od tih ljudi su se bavili određenim praksama. Vlastita iskustva su mi dokazala da postoje istine van službenih okvira i imam razloga vjerovati u istinitost ovih informacija.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Atlantida - činjenice Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice Icon_minitimečet srp 02, 2015 6:04 pm

boris9707 je napisao/la:
CCCCC.... pale Pa dali vi čujete sebe? cry Znam da ću sada popiti osudu svih vas, ali jednostavno ne delimo ista mišljenja. Slažemo se samo do momenta da jeste postojala nekada neka super razvijena civilizacija. Da vas pitam jednu stvar. Dali ste svesni da vi verujete u sve to samo zato što želite da verujete u tako nešto. Ko pobogu može znati informacije koje ste vi sada izneli? Pa ko garantuje da Arthur Powell u knjizi "Solar sistem" iznosi istinu? Mislim, bez uvrede da bi isto tako ja sebe mogao proglasiti teozofom i tvrditi da sam magijskim putem dobio saznanje da su piramide izgradili svemirski medvedići koji su došli sa Venere, koristeći samo horsko pevanje i ništa drugo. lol!
Borise ja ne smatram da je Atlantida bila neka ultra napredna civilizacija,koja je bila skoro svemoguca,kao sto su bili recimo u SF serijama  Vremenski Lordovi-Galifrejci u Doctor Who,ili Drevni-Aterani u Stargate.Da su bili ultra napredni,ne bi tako naprasno propali i skoro ne ostavili nikakve tragove i pecate o njihovom postojanju.Vec da ima indicija da je Atlantida bila nesto naprednija civilizacija od nas danas,ali verovatno ne nesto specijalno.Da su bili ultra napredni,verovatno bi se logicki izdigli iz svega toga i na kraju logickim spletom okolnosti izvrsili bi  ekspanziju prema svemirskim prostranstvima,odnosno izvrsili bi kolonizaciju Svemira a ne nestali sa lica Zemlje i skoro bukvalno,totalno izumrli.Da,smatram da su Atlantidjani izvorno iz nase planete Zemlje a ne sa neke Venere,Marsa, ili neke druge planete i da su bili Ljudska bica,kao mi danas,samo verovatno nesto naprednija.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Atlantida - činjenice Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice Icon_minitimepon lis 05, 2015 6:40 pm

Meni je ova tema bas veoma zanimljiva i inspirisajuca.Steta sto bas nema mnogo zainteresovanih za ovu temu,jbg,civutski MAINSTREAM cini cuda danas nazalost.Cak verujem da Civuti-Cionisti i ostali svetski mocnici danas verovatno mnogo znaju o Atlantidjanima i njihovoj proslosti,odnosno imaju uvid o tome,cak mislim i da imaju neke AKSIOMSKE dokaze o postojanju atlantidske civilizacije,koje kriju od  ociju javnosti,jer bi to verovatno trajno poremetilo njihove bolesne planove i cilj-projekat zvan pod imenom NEW WORLD ORDER . ;) .
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Atlantida - činjenice Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice Icon_minitimepon lis 05, 2015 6:57 pm

Sada mi je pala jedna ideja,posto ima indicija da su Atlantidjani u svom zenitu postojanja imali tehologiju levitacije i pogon slicno FTL-u,logicno je da bi u nekom trenutku u svom zenitu imali pretenzije ka eskpanziji Svemira,posto vec bili ucinili prvi korak a to je espanzija na Zemlji,odnosno porasli su im apetiti.Tako logickim spletom okolnosti bi verovatno tada izvrsili minimum kolonizaciju Svemira prve faze,odnosno obliznjih i malo daljih solarnih sistema od nas,cak ako bi sve teklo svojim tokom posle odredjenog vremena,bi izvrsili i kolonizaciju Svemira druge faze,odnosno solarnih sistema koji dalji od nas,ne mnogo,ali nisu ni blizu nama u svemirskim merilima.A i spekulise se,kako se ide od Zemlje pa sve blize do centra galaksije,verovatnoca za postojanje planeta slicnih Zemlji se povecava svakom svetlosnom godinom,pa se na kraju dolazi do zakljucka da su se odredjeni broj atlantidjanskih kolonista naselila i osnovala svoju koloniju i kasnije nezavisnu civilizaciju bar na jednoj planeti,sto dovodi do zakljucka,ako uzmemo u obzir da su se do danas prirodno-spontano-decidirano napredovali u svakom pogledu tokom vremena,logicno ce poceti da preispituju sebe odakle su i da li su izvorno iz te planete iz koje misle da jesu.Kada saznaju da nisu,oni ce potraziti svoju maticni planetu-prapostojbinu(Zemlju) i da vide sta se u medjuvremenu desilo sa njom i tu dolazi do kolizije i prvog kontakta sa nama,2 bratske, davno izgubljene i nezavisne civilizacije.Zamislite taj nas prvi kontakt sa nekom interplanetarnom civilizacijom,sada me zanima vase miljenje koliko je moguc ovakav scenario koji sam sada opisao? ;) .


Zadnja promjena: Mediterano Blanco; uto lis 06, 2015 6:00 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Atlantida - činjenice Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice Icon_minitimepon lis 05, 2015 7:52 pm

Rekao sam već da ta civilizacija nije bila napredna na taj način. Imali su levitaciju od naprednih tehnologija, no nisu letjeli van Zemlje. Oni su bili duhovno superiorni uspoređujući ih s nama, te su imali razvijene magijske prakse. To je naprednije meni nego letenje. Doduše, vjerujem da su uspostavili kontakte s ostalim bićima (preko duhovnih metoda), te su uspostavili kontakte s putnicima kroz vrijeme (Damanhurcima).
[Vrh] Go down
Sponsored content





Atlantida - činjenice Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Atlantida - činjenice
[Vrh] 
Stranica 1 / 6.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Nestali svjetovi, Atlantida

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna povijest-
Forum(o)Bir: