Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Gdje vam se nalazi Venera

Go down 
+14
Gea
Lullaby
isa_bruce
B&W
zvezda
Svjetloisjena
floridana
Alpha
malenaivi
sanja
Nefertiti
Galileo Galilei
zmija
Merkurica
18 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Gdje vam se nalazi Venera?
Ovan
Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_vote_lcap16%Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_vote_rcap
 16% [ 5 ]
Bik
Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_vote_lcap6%Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_vote_rcap
 6% [ 2 ]
Blizanci
Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_vote_lcap6%Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_vote_rcap
 6% [ 2 ]
Rak
Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_vote_lcap6%Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_vote_rcap
 6% [ 2 ]
Lav
Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_vote_lcap10%Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_vote_rcap
 10% [ 3 ]
Djevica
Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_vote_lcap3%Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_vote_rcap
 3% [ 1 ]
Vaga
Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_vote_lcap6%Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_vote_rcap
 6% [ 2 ]
Škorpion
Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_vote_lcap16%Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_vote_rcap
 16% [ 5 ]
Strijelac
Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_vote_lcap3%Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_vote_rcap
 3% [ 1 ]
Jarac
Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_vote_lcap13%Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_vote_rcap
 13% [ 4 ]
Vodenjak
Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_vote_lcap13%Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_vote_rcap
 13% [ 4 ]
Ribe
Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_vote_lcap0%Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Ukupno glasova : 31
 

Autor/icaPoruka
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_minitimesub srp 04, 2009 7:51 pm

na temi Aspekti su opisane vrste aspekata pa sad možete pogledati kakvi su vam aspekti Venere sa drugim planetama

Aspekti Venere

Venera i Mars

Dobar aspekt govori o skladu muškog i ženskog principa u čoveku. Jako fizičko zadovoljstvo. Roditelji su se voleli. Osoba ostvaruje dobre i strastvene veze. Zdrava seksualnost i erotizam. Plodnost.

Loši aspekti govore o maltretiranjima. Muškarac maltretira ženu, dok ona to na neki način sama privlači. Ubistvo zbog strasti. Silovanje. Svađe. Sukob muškog i ženskog principa i uvek nesklad u odnosu. Jake lju­bomore. Pobačaji, a nekad i carski rez. Operacije genitalija. Povrede lica. Akne i bubuljice.

Venera i Jupiter

Povoljni aspekti ove dve planete su najsrećniji od svih aspekata. Sreća i ekspanzija. Kroz lepe stvari se do­bija novac. Umetnici, manekeni. Dobici sa brakom. Partner je obrazovan, bogat i na dobrom položaju. Spoj lepog i korisnog.

Loši aspekti govore o rasipništvu. Novac se ne može zadržati. Kazne. Narušen moral. Ljubavne veze sa za­uzetim ljudima i sve nemoralne veze. Zato je ovo, pre svega, aspekt klasičnih afera. Lenjost i licemerje. Od­lazak u inostranstvo ruši vezu ili brak.

Venera i Saturn

Dobri aspekti govore o trajnoj ljubavi. To je ujedno i najbolji aspekt za očuvanje braka. Ljubav i pod sta­rost. Klasična umetnost. Istorija umetnosti.

Loši aspekti govore o teškoj karmi koja je vezana za ljubav. Često ljubav sa starijima, a kasnije, u starosti, sa mlađima. Loše za brak, jer što duže traje i ozbiljnije obavezuje osobu – to se više ljubav gubi. Uvek pat­nja u ljubavi. Premalo zadovoljstva. Čest aspekt za neženje. Problemi sa bubrezima, kožom i kičmom. Ne­plodnost ili rođenje mrtvog deteta.

Venera i Uran

Ukoliko su u povoljnom aspektu, ove planete čine život neobično interesantnim i nikada monotonim. Lju­bavi su iznenadne i romantične i uvek su srećne, sve dok se od odnosa nešto ne očekuje i ne planira. Ovde je ljubav zaljubljena u slobodu. Zato sa ovim aspektima imamo i krajnje originalni umetnički talenat, a u ženskom horoskopu originalnost se izražava kroz lični stil ponašanja, oblačenja, šminkanja... Donosi česta prijatna iznenađenja i poklone. Iznenadni su i odlasci na put sa voljenom osobom, pa je ovo pravi aspekt da se na lutriji dobije put na Sejšele za dve osobe – naročito ako je Venera u Ribama. Sa ovim aspektom se, takođe, sasvim neplanirano ostaje u drugom stanju, ali ukoliko drugi aspekti ne pokazuju suprotno – žena se ne odlučuje na abortus.

Pod neharmoničnim aspektima, rađa se kič. Neumerenost, a stoga i neukus su česta osobina. Ovde se radi o potrebi za promenom klasičnih obrazaca u kulturi, ljubavi, lepoti, polnosti i svemu ostalom, pa je potreb­no zaista biti super budan iznutra; jer, ukoliko je osoba prosečna u svesti, sa ovim aspektom imaće sve mo­guće probleme u emotivnom životu – od veza koje ne mogu uspeti ni pre braka, a posebno ne u braku, pa do voljnih i nevoljnih prekida trudnoće, a ponekad i silovanja i sklonosti ka homoseksualnosti. Zato je sa ovim aspektom praktično zabranjeno biti prosečan ako se želi biti srećan.

Venera i Neptun

Ovo je slika najuzvišenije ljubavi, ukoliko ju je uopšte moguće materijalizovati. U životu osobe će se pre stvoriti neka platonska ljubav, nego realna – osim ukoliko osoba sama ne ode u simboliku Neptuna – a to će reći, na daleka mesta, ostrva na kojima niko koga ona zna nije bio i slično. I bez toga, ona će se sigurno zaljubiti na moru i ljubav tamo i može postojati, ali nakon toga se opet vole na daljinu. Zato je za umetni­ke ovo stalna inspiracija, jer onome što stvore uspevaju da udahnu dušu. Daje izuzetno profinjena čula i izuzetan osećaj za muziku i poeziju. Težnja za idealnim.

Kada su ove dve planete u međusobno lošim aspektima, osoba ljubav doživljava kao prevaru, iluziju i raz­očaranje. Upravo zbog tog nezadovoljstva, ona poseže za alkoholom, sedativima, a nekad i narkotikom. Dakle, u ljubavi donosi neverstva, pa osoba vara ili biva prevarena, sve dok u njoj postoji potreba za bo­ljim od onoga što ima... Dosta slikara koji piju imaju upravo ovaj aspekt.

Venera i Pluton

Ovo je aspekt ogromne strasti. Ljubav ovde ponekad traži da se rodi u najopasnijim situacijama, kao što su rat ili neke druge katastrofe. U svakom slučaju, osoba koja nosi u sebi određenu opasnost je ona u ko­ju se natus zaljubljuje, pa to mogu biti i kriminalci, ljudi koji su došli iz rata ili magovi nekakvi. Magnetič­nost je snažno naglašena, pa natus predstavlja snažan magnet za suprotni pol. Mora postojati bar jedna lju­bav koja će trajati do smrti, nezavisno od toga da li će im druge okolnosti dozvoliti da budu zajedno.

U nepovoljnim aspektima, dolazi do krajnje fatalnih veza, koje se završavaju u mržnji, a zbog Plutonove magnetične prirode – nije ih lako ni završiti. Naime, natus ulazi u vezu sa opsesivnom osobom od koje se ne može osloboditi ni kad bude želeo. Mimo toga, u ženskom horoskopu moguća su silovanja, a abortusi i ginekološke intervencije su praktično redovna pojava. Fatalnost i strasti ovde ubijaju ljubav.

izvor
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_minitimepon srp 20, 2009 3:38 pm

A Venera i Merkur?
Meni su oni u konjukciji... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_minitimeuto srp 21, 2009 10:49 am

Venera i Merkur su u jako dobrom odnosu...konjukcija još pojačava blakotvorno djelovanje...i naravno, ovisi i o tome u kojem su znaku...
...meni se po sideralnom Venera nalazi u Blizancima u 9. Bavi, a u tropskom je u Raku u 8. kući...
...u svojem radu nikad ne promatram položaje planeta iza Saturna, Uran, Neptun i Pluton...to su planete otkrivene tek u 19.-20. stoljeću s obzirom da nisu vidljive prostim okom, te zbog toga smatram da astrološki nisu bitne...njihova objašnjenja naravno ne postoje niti u Vedama, niti u bilo kojem drevnom astrološkom spisu...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_minitimeuto srp 21, 2009 3:05 pm

Ne mogu se tačnp setiti, ali postoji nešto kao Saturnovska lekcija, a onda značaj dobijaju i Transaturnovske planeti (Uran, Neptun i Pluton)... Ima veze sa vidljivim i nevidljivnim planetama / svemirom / u nama i oko nas. Uran je alteracija Merkura, Neptun Venere - strasti, ali neki njihovi aspekti, kao druga oktava istog tona - ovo je stvarno najbolje poređenje koje mogu da smislim. Sve sam to davno čitala i dobrano pozaboravljala, ali se sećam da mi je imalo smisla...
U tropskom horoskopu Merkur i Venera su mi konjugovani u II kući u Vodoliji. Merkur je na 6 stepeni i 50 minuta, a Venera na 7 stepeni i 5 minuta, tj. 0 stepeni i 15 minuta razlike, to bi trebala biti jaka konjukcija...
Za sideralni bih morala da proverim... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_minitimesri srp 22, 2009 3:36 pm

Sideralni ne razmatra aspekte, nego Joge...i puno su kompliciraniji nego u tropskom, pa su vjerojatno zato i promijenjeni...Joga ima preko 100, a tek su neke objašnjenje u vedama..
...da, Uran, Neptun i Pluton su uzeti kao objašnjenja za druge planete...međutim, danas se Pluton više uopće niti ne smatra planetom, a uz Uran i Neptun se koristi samo u modernoj tropskoj astrologiji...od drevnih vremena se smatralo da postoji 7 planeta koje su važne u astrologiji, i to onih 7 koje su bile viđene prostim okom...također, zodijački pojas se vidi prostim okom, a i zvijezde Nakšatri...tako da je astrologija stvorena kao objašnjenje onog vidljivog na nebu...pronalaskom novih planeta, neki astrolozi su se počeli baviti razmišljanjima kako da i te planete "ubace" u svoje proračune, pa su tako za objašnjenja Urana uzeli malo od Mjeseca, malo od Merkura, malo od Jupitra itd...za mene su one potpuno nebitne, jer se sve informacije mogu dobiti iz objašnjenja 7 planeta (Sunce, Mjesec, Merkur, Venera, Mars, Jupiter i Saturn)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_minitimesri srp 22, 2009 11:34 pm

...A kad pređemo prag vidljivog?... ;)
Ili, kako je to Viljem Blejk lepše nazvao, "Vrata Percepcije"... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_minitimečet srp 23, 2009 10:44 am

Astrologija je temeljena na onome što se vidi na nebu, te objašnjenju tog vidljivog...od Veda, preko Ptolomeja, na ovamo...bazirana je na odnosima 12 sazvježđa, 7 planeta i 27 mjesečevih kuća...bilo je pokušaja da se dodaju znakovi zodijaka, kao Zmijonosac, Ophiuchus, kao i ove 3 spomenute planete...i dok bi kod Zmijonosca i moglo biti nekakvih rasprava s obzirom da je to sazvježđe vidljivo prostim okom i nalazi se između Škorpiona i Strijelca, 3 planete su samo razvodnjavanje već rečenoh o drugim planetama...zanimljivo je da u drevna vremena prvi astrolozi nisu smatrali Zmijonosac posebnim sazviježđem, nego su zapadnije zvijezde pridružili Škorpionu, a istočne Strijelcu...tek ga je Ptolomej u 1. stoljeću naveo kao posebno sazviježđe...pa zašto je onda na kraju ipak uzet broj od 12, a ne 13 znakova zodijaka? pa zbog matematike naravno, broj 12 je puno lakše inkorporirati u sustav od 360 stupnjeva, nego broj 13...također je možda bitno spomenuti da prolazak Sunca kroz pojedini znak, ne traje točno 30 dana, kako je uvriježeno u modernim horoskopima, nego ta brojka varira...primjerice Sunce je u znaku Zmijonosca između 30.11. i 17.12....najduži znak je Djevica koja traje nešto više od 44 dana, a najkraći Škorpion koji traje svega 8 dana...no, zbog lakšeg izračuna je dogovoreno da će unutar kruga od 360 stupnjeva svaki znak zauzeti određenih 30...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_minitimečet srp 23, 2009 2:54 pm

Ma, ok...
Nisam mislila samo na astrologiju (tako da je ovo pitanje u naletu inspiracije verovatno postavljeno na pogrešnom mestu)...
Više kao - šta onda, uopšte?... (prokleti filozof... ;) )... *

A možda pije vodu i ona teorija o tome da su neki brojevi vezani za neka razdoblja... Ma koliko ja lično bila vezana za broj 13, možda je 12 harmoničnije sa vremenom u kome živimo... *


A pošto je tema ipak o položajima Venere, postoji nešto što je mene, površnog proučavaoca natalnih karata, oduvek zbunjivala...
U natalnoj karti dobijemo ogroman broj aspekata, pri čemu često jedna planeta ili svetlo gradi mnoge od njih. Ovi aspekti daju obično protivurečna tumačenja. Bilo bi dobro znati koji je aspekat "jači" od drugih. Npr. meni je Venera (pošto ovde pričamo o njoj) u konjukciji sa Merkurom, u trouglu sa Marsom, u kvadratu sa Jupiterom i u sekstilu sa Uranom. Koji od ovih aspekata najviše utiče? Ovde koš nema nekih suprotnih i neskladnih tumačenja (sve se svodi na to da volim umetnost, volim da volim, neverna sam, itd - c, c, c...). Ali često se desi da jedan položaj ili aspekt kompletno kontrira drugom... Šta onda? *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_minitimečet srp 23, 2009 3:17 pm

Pa čuj, za otvaranje mojih vrata percepcije nisu bili potrebni Uran, Neptun i Pluton :)
...a štzo se brojeva tiče, 13 je tzv. prim broj, dijeljiv sa samim sobom i s 1...dok je 12 djeljiv s 2, 3, 4 i 6, a isto tako s njime je dijeljiv i broj 360, vrlo bitan u astrologiji...vidiš i o brojevima bi se mogao staviti neki post...meni se osobno vrlo često u životu događao "fenomen" brojke 23, no to i nije čudno s obzirom da se radi o najčešće upotrebljavanim brojevima i njihovim zbrojevima...u srednjoj školi mi je sveta brojka bila 2 :) a sada mi je posebno interesantan broj 410...
...a da se vratim na tvoju rečenicu o harmoniji brojeva s vremenom...interesantno, nikad tako nisam razmišljao..nekako su mi uvijek brojevi bili nadvremenski, svevremenski, i nisam nalazio da bi određeni brojevi bili izrazito važni u pojedinom vremenskom razdoblju...ajde, sada kad smo to spoemnuli, onda bi se trebala spomenut važnost brojke 3 (trojstva) u današnjem zapadnom društvu, ali isto tako bi mogli reći i za sve druge brojeve, odnosno pronaći njihovi osobitost...no to nekako nema previše veze s astriologijom, nego više s numerologijom ilil kabalom...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_minitimečet srp 23, 2009 3:29 pm

Pa i ja nemam previše veze s astrologijom, nego više s kabalom... ;)

I ne mislim da ti je ijedna planeta trebala za otvaranje Vrata Percepcije... Ali kad bi trebao da definišeš šta ti JE trebalo... možeš li?

13 je broj koji sam oduvek volela. Pre nekog vremena sam naišla na tablice koje povezuju tarot, hebrejski alfabet, numeričke vrednosti i slova. Iz njih se računa nešto kao broj ili velika arkana ličnosti. Moja je ATU Smrt, koja je najčešće obeležena brojem 13. Pri računu sefire koja mi odgovara dobijem 10, tj. 1 (10=1+0=1), iliti Malkut, odnosno Keter, što je zanimljivo samo po sebi. Ako zbrajaš do jednocifrenog, nikada nećeš dobiti Malkut. A i sama činjenica da je svaki Malkut na neki način Keter... hmmm...
Tvoj 23 je prost broj, a 2+3=5, tj. V, Hijerofant. Zanimljivo.... veoma.
Brojevi jesu arhetipi i tako su vanvremenski, ali osećam da bi ipak nekakva korelacija postojala... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_minitimepet srp 24, 2009 7:42 pm

ja sam svoja vrata percepcije otvorio na isti način kao i Aldous Huxley :)
...za 23 je Crowley napisao samo da je to znak života...mene je počeo interesirat još u srednjoj školi slušajući Psychic TV...tad sam primijetio i da mi se učestalo ponavlja u životu, odnosno kao da predskazuje pojedine događaje...u vrlo pozitivnom smislu...23 je i broj koji dolazi neposredno nakon brojke 22, a 22 je broj Arcana Maior...2+3=5, a 2x3=6...nedavno je napravljen i film 23 s Jimom Careyem, dosta su zašli u samu simboliku tog broja...
...moja karta po datumu rođenja bi bila V, Svetac...a 5 je u Gevurah...obično zbrajam do dvocifrenog broja koji je manji od 23...22 je primjerice Luda, ali može biti i Car...uvijek su me fascinirale sličnosti između pojedinih karata koje imaju isti zbroj...
...a Keter je Malkut na višoj razini postojanja, u nekoj višoj dimenziji...sve sefire imamo u sebi, samo ih trebamo pobuditi...vrlo sličan je sistem s čakrama...negdje sam vidio da je entko naveo pogrešne atribucije čakra i sefirota...napisano je prema Crowleyevu 777, ali to je pogrešno tumačenje...kad se pogleda Drvo Života, vidi se da ima 7 "katova", a upravo ti katovi odgovaraju čakrama...Malkut je Muladhara, Jesod je Svadistana, Hod i Necah su Manipura, Tifaret je Anahata, Gevurah i Hesed su Višuda, Binah i Hokmah su Ađna, te Keter Sahasrara...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_minitimepet srp 24, 2009 11:44 pm

# "Who lives longer: the man who takes heroin for two years and dies, or the man who lives on roast beef, water, and potatoes till ninety-five? One passes his twenty-four months in eternity. All the years of the beef-eater are lived only in time."
# "Experience is not what happens to a man; it is what a man does with what happens to him."

Nisam ga čitala do sada, ali ovu zvuči obećavajuće. Moram potražiti "The Doors of Perception", ako ništa, bar zbog ljubavi prema Morisonu... :)

Peticu obično zovem Hijerofant. Ona je i Učitelj, i Učenik, i onaj ko je dostigao prosvetljenje, i nekako mi je i profana i sakralna u isti mah... Objedinjuje užasno mnogo simbola i značenja u sebi i jedna mi je od najkompleksnijih, pa bi se o njoj moglo pisati satima... no ne ovde.

Slažem se sa ovakvim rasporedom čakri, logičan je zapravo. A Keter = Malkut, pa to je ona stara - svaki kraj je novi početak... ;) *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_minitimesri srp 29, 2009 2:49 pm

Sama riječ Hijerofant na grčkom znači sveti čovjek...dakle Svetac...slično je i s Hermit, odnosno Pustinjak...al to nema pasolutno nikakve veze, glavno da znamo o čemu pričamo :) svaka Arcana Maior je na neki način božanstvo u nama, nešto što vječno postoji, samo trebamo to probuditi...a možda je i u redu da ovdje spominjemo tu kartu s obzirom da ona predstavlja Bika, kojem je vladalac Venera...Veneru pak predstavlja Carica...meni je uz to prema sideralnom Sunce u Biku, pa sam na neki nači vezan...
...a postoji ti prijevod Doors of perception, čak mislim da sam i ja čitao srpski prijevod...Vrata percepcije...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_minitimečet srp 30, 2009 1:36 am

Ma ovih dana sam malo tražila tu knjigu i ne mogu da je pronađem... :(

Da, Hijerofant (shvatih zašto ne volim onaj naziv visoki sveštenik ili papa - asocira me na ovo što je zvanična vera postala danas) je povezan sa Venerom. Meni je par stvari uvek upadalo u oči: žena, zmija, 4 evanđelista (uslovno ih nazovimo ovako) koji su i na ATU Univerzum...
Venera, Boginja, Velika Majka, ženska božanstva koja su starija od muških (kao što je matrijarhat stariji od patrijarhata), svete prostitutke, vreme kada rituali nisu isključivali telesno ni sexualno...
(slobodan sled asocijacija) ;)


A Venera u horoskopu?...
Možda tačka u nama u kojoj se nalaze sve ove zaboravljene slike... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_minitimečet srp 30, 2009 11:58 am

Venera predstavlja naše emocije...pokazuje način na koji volimo...
...da 4 kerubina (evanđelista je bilo više, samo su 4 priznata od strane crkve)...zanimljivo je da žena koja drži mač na toj karti, drži mač usmjerenog prema dolje, baš kao i na karti Pravda (ili Usklađenje)...dok je As Mačeva okrenut prema gore...mač prema gore predstavlja moć koncentracije, ali je i falički simbol, dok je prema dolje simbol zemljine snage i vulve...
scratch hmmm ženska božanstva nisu starija od muških, javljaju se paralelno..religija je zapravo potekla od štovanja Sunca kao velikog oca i Zemlje kao velike majke...a matrijarhalna društva su doista postojala, međutim nema dokaza da su starija od patrijarhalnim, nego su najvjerojatnije postojala usporedno, ovisno o razvoju pojedinog plemena na određenom području...danas mi više ne živimo niti u matrijarhalnom niti patrijarhalnom, nego u seksualno egalističkom društvu u kojem pojedine spolne grupe zadržavaju više prava od one druge u nekim segmentima života...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_minitimečet srp 30, 2009 12:06 pm

Da, boginja Venera... a u drugoj (levoj, "nesvesnoj") ruci drži Mesec. Tu je i simbolika (svetog) Trojstva kroz 3 pentagrama, trostruki ključ... I sve mi se nekako uklapa na slici, sem ona 2 slona, to nikako ne povezujem sa ostalim... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_minitimečet srp 30, 2009 1:15 pm

da, crowley često miješa zapadnjačku s istočnom mistikom, pa nama koji smo više na zapadu neke simbolike i nisu baš rpejasne...al koliko sam upoznat s crowleyevim radom, nije nit njemu samom baš previše :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_minitimečet srp 30, 2009 10:24 pm

Da. Kada tome dodamo njegovu sklonost da namerno komplikuje stvari kako bi bio još nejasniji... Uhhh... Zato uvek radije čitam Kastanedu. Za razliku od Alistera, bio je i dovoljno mudar da svoja iskustva zavije u formu dopadljivih romana, pa bar nisu zabranjivana za štampu i možeš ih naći u svakoj knjižari ili biblioteci. Krouli se počinje ponovo štampati u poslednje vreme... To je zanimljivo?

Tradicionalni prikaz Venera je Carica, žena sa ljiljanom u jednoj ruci, dok drugu drži savijenu kao da bi tu trebala biti beba... Kraj nogu joj je labudica sa mladuncima, ali i štit sa dvoglavim orlom. Oko nje su 2 mesečeva srpa...
Jeste izmešana simbolika na ovim slikama, ali verujem da je ipak sve povezano. Kako god, meni lično su najlepše i najprivlačnije... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_minitimepet srp 31, 2009 11:36 am

Da, i meni su Crowleyeve karte najljepše i najdraže...iako mogu raditi s bilo kojima...
...prije nekog vremena na jednom drugom forumu sam imao vodio jednu raspravu o Castanedi s osobom koja mi je tvrdila da je Don Juan prava osoba...Don Juan Matus je sam Castaneda, odnosno kako si rekla lik iz dopadljivog romana...meni se castaneda nije sviđal jer sam ga još ko klinac prokljuvil i smatral sam ga da je fejk...al nije...puno kasnije kad sam počeo proučavat šamanizam sam to skužil...
...a s Crowleyem su postojali problemi zbog autorskih prava...sad je to riješeno, i nakon više tužbi je definitivno donesena odluka da je OTO vlasnik prava...a oni su užasno teški, da ne kažem neku ružniju riječ...
...no, da se vratimo Veneri...možda će vas zanimat da je vedsko ime Venere Šukra, što znači i sjeme, kako sjemenku, tako i spermu, muško sjeme...Vede kažu da Šukra prenosi svoju kozmičku energiju kroz dijamante, muško je, boja je bijela, metal je srebro, smjer je jug-istok, godišnje doba proljeće, element voda, dan u tjednu petak...u prijateljskom je odnosu s Merkurom i Saturnom, a u neprijateljskom sa Suncem i Mjesecom...opisuje ga se kao izrazito bijele puti, srednjih godina, prihvatljivog izgleda, sjedi na devi, konju ili krokodilu, drži štap, kuglu i lotus, a ponekad luk i strijelu
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_minitimepet srp 31, 2009 12:51 pm

Pa, to bi objasnilo lotus u ruci Kraljice... Naravno, prvo što upada u oči je činjenica da je muškog pola... Iako bi Venera, kao prava boginja plodnosti, morala u sebi imati muško seme... ;)
Ona se nekad prikazuje i kao trudna žena... Dakle, tlo na kome je izvršena oplodnja i u kome raste novi život... Kao što se boginja obično vezuje za zemlju, a bog za nebo, oblake, kišu. Kiša oplođava zemlju i omogućava joj da u njoj naraste novi život.
Svakako, baš mi je neobično to što je u pitanju muški pol, još ne sjedinjen sa ženskim. Tek potencijal života. Ali kako slabo poznajem Vede, to me ne čudi... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_minitimepet srp 31, 2009 2:09 pm

Pa kod nas je uobičajeno da se Veneru smatra ženskom zbog samog imena koje je preuzeto iz grčke mitologije...međutim sami Grci je nisu zvali Venerom, nego Hesperos kao večernja zvijezda ili Fosforos kao danica...i oba naziva su u muškom rodu...sama astrologija je Vedska nauka, a pretpostavlja se da je u Indiju došla iz Mezopotamije, a onda iz Indije ponovno na zapad...stari grci su bili dobri astronomi, a svoja znanja su bazirali na egipatskim znanjima i poznavanju zvijezda...tek je puno kasnije Ptolomej prihvatio astrologiju indijskog tipa i prilagodio ju zapadnjacima...međutim, zapadnjaci su se pridržavali Ptolomeja ko pijani plota, pa je tako ostala datumska podjela znakova do danas što je zapravo zvjezdano pogrešno...
...meni je i zanimljivo promatrati kako u starim, ili novijim, jezicima stoji s rodom za neke važne riječi kao Sunce, Mjesec, Zemlja...u latinskom je Sol (Sunce) srednji, a Luna (Mjesec) i Terra (Zemlja) ženskog...u grčkom je Helios (Sunce) muško, Selene (Mjesec) i Gea (Zemlja) žensko...kod nas je Sunce srednjeg, Mjesec muškog, a Zemlja ženskog roda...sve i to na neki način ukazuje na mitologiju, da su očito naši preci smatrali da je Sunce "rođeno" iz odnosa Mjeseca i Zemlje
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_minitimesub kol 01, 2009 12:41 am

Da, Egipćanima je Večernja Zvezda bila veoma bitna. Uključivana je u mnoge ceremonije, pa i u onu najvažniju - postanak faraona, u kojoj stari faraon odlazi ka večernjoj zvezdi, a novi doživljava inicijaciju sličnim putovanjem (samo se novi vraća ;) ). To je ona stara: "Kralj je mrtav! Živeo kralj!
A Grci... Obzirom na to šta su napravili od Hermesa i koliko su mu umanjili značaj, "Venera" je još dobro prošla... :)

Što se roda imenica tiče, to je zaista zanimljivo, i to sa mnogim imenicama... Nešto sam skoro poredila na tu tumu... Zaista čudno. Čovek bi očekivao da ista stvar uvek ima i isti rod... Reka, planina, i sl. stalno menjaju svoj "pol"... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_minitimepon kol 03, 2009 4:21 pm

Egipćani nisu poznali klasičnu astrologiju, ali su bili vrsni astronomi...njima je posebno važna zvijezda bila Sirius koju su nazivali Sopdet, te zviježđe Oriona, kojeg su nazivali Sah...Sah je personifikacija Ozirisa, a Sopdet Izide...
...što se tiče vedskih naziva, meni je bio vrlo znakovit podatak da se vedski Merkur naziva Buda...Buda je na taj način znanje, te očigledno ne predstavlja živuću osobu, nego je baš kao i Isus personifikacija Sunca...
...a kad smo kod imena, evo možda jedan zanimljiv primjer, rijeka Sava je dobila ime po rimskom bogu rijeka Savusu, koji je kod Rimljana muško, a Slaveni su ga pretvorili u žensko...to je tzv. Michael Jackson efekt, od crnog muškarca u bijelu ženu zubo
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_minitimepon kol 03, 2009 4:25 pm

:)
Ovde bih se složila sa Slovenima... Vode me nekako više asociraju na ženski princip... Iako su i Neptun i Posejdon bogovi, a ne boginje... hmmm... Ali tu su sirene, vodene vile, nimfe, Gospa od Jezera... Uh, sad!
Da probamo ovako: ako voda natapa zemlju, onda bi morala posedovati muški kvalitet.
Mislim da je moj post do sada dokaz toga da preterano razmišljanje škodi... ;)

Zato je bolje zaustaviti se na vreme... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_minitimepon kol 03, 2009 5:31 pm

Svaka planeta, svaki znak, pa tako i svaki element, posjeduje određene kvalitete svih drugih...Voda se smatra ženskim principom, dok je Vatra primjerice muški, a u našem je jeziku isto tako imenica ženskog roda, baš kao i u latinskom ignis...možda bi za našu upotrebu mogli koristiti riječ plamen koja je muškog roda...
...zanimljivo je možda i to da su stari Egipćani zemlju smatrali muškom, prema muškom božanstvu zemlje Gebu, koji je bio suprug Nut, neba (koju je btw Crowley prekrstio u Nuit)...njihovi tata i mama su Šu (Zrak) i Tefnut (Vlaga)...zanimljivo je da se uvijek u literaturi spominje vlaga, a ne voda, jer vode egipćani praktički nisu niti imali, izuzev nešto malo jutarnje rose, te Nil...a bog Nila je bio muško božanstvo Hapi...svaki narod, svaka civilizacija ima neke svoje začkoljice i objašnjenja svih tih mitova o postanku..u Indiji je primjerice velika majka bila identificirana s rijekom/božicom Sarasvati...rijeka je danas presušila, ostalo je ime...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   Gdje vam se nalazi Venera - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Gdje vam se nalazi Venera
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Saznajte gdje se neko trenutno nalazi...
» Gdje se skrivaju marsovci?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Astrologija-
Forum(o)Bir: