Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 WICCA

Go down 
+118
web dust
Gospon mirni
Madonna
tinityrannical
Novus ordo seclorum
Kaubojka
amethystal
Viconia
Morveren
Renchylp
Dada289
Velebitkinja
Korplikan
Kahali
dzajic4
MegaMind
Wolf_Moon
LJUBAV
The Dark Princess♥
Gwydion
CELICNI ALHEMICAR
MoW
mlanie
ammy0123
Lyra
Einar
amenities
zbunjena28
orca
Gt
Rosemary
Foto
*petrunjela*
ania
yuusha
Brusnica4
Chakotay
pashupati
Floridain
Collector604
Sadb
nyx_22
Melkior
Sang Real
Wicco
wanderer
Selena
tinymy
Crimson-stigmata
Skulptura
Green
primitive101
Nemain
sQue
Th_Ea
Icecrowned
Milla
randajad
PurpLady
Solanum
Annabel Lee
MaTT
Vega_1.618
Lithium
ukiss
nina
kirin the wannabe
Isabella
Cinderella
Pohotni Jarac
Dum spiro spero
Athena
hromi
a_imus
Armin od Irima
LAKSMI
Star
Elektro
faith
ThE_IMMORTAL
Gardner
Dragony
Arenaida
maya
Flamezar
schmizzl
morian
Fantom
josip21
biga
seeker
gloria_g
tomi
brle
Rainmaker94
Michael Wittmann
Black_Pearl
Calisto
zvezda
Remke
lilly
Blizzard
Aurora Borealis
Pumpkin
Legionar
Berny_Sinara
Gea
Tutankhamon
Sigmund Freud
Saroman
omen
None
Absynthia
Aleksandar Veliki
malenaivi
Alpha
Svjetloisjena
vjestica
122 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 19 ... 35  Next
Autor/icaPoruka
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

wicca - WICCA - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 4 Icon_minitimened lip 07, 2009 2:40 am

Gea je napisao/la:
magijom? naravno :)

bitna je samo vjera i pravila :) kao Čini što hoćeš, ali ne naudi drugima.

ja osobno vjerujem u Boginju i njezinog muža, ali to sam ja :D
ajde super bas cu pocet malo sa magijom baratat :D
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

wicca - WICCA - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 4 Icon_minitimened lip 07, 2009 8:45 pm

našla si neke dobre spellove? :D

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

wicca - WICCA - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 4 Icon_minitimened lip 07, 2009 10:18 pm

nisam josh al polako :)
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

wicca - WICCA - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 4 Icon_minitimened lip 07, 2009 10:26 pm

da, samo polako
i jedan savjet - magiju koristiš samo ako samtraš da je nužna i važno je izgovarati razgovjetno i s razumjevanjem, jer većina stvari na netu ima kvake pa navučeš nesreću umjesto sreću

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

wicca - WICCA - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 4 Icon_minitimepon lip 08, 2009 12:53 am

Gea je napisao/la:
da, samo polako
i jedan savjet - magiju koristiš samo ako samtraš da je nužna i važno je izgovarati razgovjetno i s razumjevanjem, jer većina stvari na netu ima kvake pa navučeš nesreću umjesto sreću
a tako hvala na upozorenju :D
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

wicca - WICCA - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 4 Icon_minitimepet lip 19, 2009 8:06 pm

dobro da sam čitla astronomska zbivanja :)

danas je jedan od 8 glavnih blagdana u vještičjoj godini: LITHA
ili ti početak ljetnog solisticija

to je blagdan kad mračni Bog radi mjesto Bogu svijetlosti ( ovdje se priča o božanstvima, a ne o bogovima, samo nema prihvatljivog prijevoda na hrvatski)
Božica majka je predstavljena kao mladenka, Majka priroda, Božica ljubavi i smrti. ( simbol ove svetkovine je bazga)

Ovo je svetkovina obilja, plodnosti, raznolikosti i ljepote prirode.
vrijeme je za jake čarolije i muške rituale, obraćanje duhovima prirode i to je najbolje raditi u sumrak kad je koncentracija energije najjača.

pale se svijeće kao simbol nebeske vatre i to svijeće zemljanih boja, te zlatna i žuta.

zato sretna Litha i budite mi blagoslovljeni lovely

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

wicca - WICCA - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 4 Icon_minitimepet lip 19, 2009 9:32 pm

Hvala lovely
[Vrh] Go down
Pumpkin
Višestanični organizam
Pumpkin


Female
Scorpio Horse
Broj postova : 36
Age : 33
Registration date : 23.06.2009

wicca - WICCA - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 4 Icon_minitimepet lip 26, 2009 3:40 pm

Procitala sam da Wiccani stuju Bozicu i Boga, ali su im ta bozanstva samo metafora, a u biti vjeruju u savrsenstvo koje pokrece sve.
Jesam li ja to pogresno skontala ili oni "znaju" da ta Bozica i Bog ne postoje suspect
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

wicca - WICCA - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 4 Icon_minitimepet lip 26, 2009 6:21 pm

hmmm...
koliko sam ja čitala oni vjeruju u postojanje Božice i Boga, dok neke posebne skupine štuju samo Božicu...( ja štujem oba iako je Božica glavna)
pa sva su božanstva na svoj način metafora, u svim religijam, jedino u ovoj to je izraženo ne samo osjećajima i osobinama nego i pojavama npr. mjesečevim mjenama, drvećem itd.
Božica je uzeta kao majka - Majka prirode i prikazan je čitav njezin ciklus odrastanja i starenja
Bog - predstavlja nagone (reproduktivne, za preživljavanje), i on je njezin suputnik, muž

nisam sigurna da vjeruju u savršenstvo... nisam naslutila dok sam čitala da i očekuju savršenstvo već samo ravnotežu između prirode i čovjeka confused

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

wicca - WICCA - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 4 Icon_minitimepet lip 26, 2009 8:15 pm

a gdje je nestala "Vještica" koja je otvorila ovaj topic??? :( tako se rijetko sreće neko s tim iskustvom i znanjem,di jeee :(
[Vrh] Go down
Pumpkin
Višestanični organizam
Pumpkin


Female
Scorpio Horse
Broj postova : 36
Age : 33
Registration date : 23.06.2009

wicca - WICCA - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 4 Icon_minitimepet lip 26, 2009 10:38 pm

Ko zna, rijetko je tu, sad je ima - sad je nema zubo
Ali ja vise volim Geu, jer ovo sto Vjestica pise su vecinom samo citirani tekstovi sa neta :)
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

wicca - WICCA - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 4 Icon_minitimepet lip 26, 2009 10:49 pm

Mene je ona zaintrigirala jako,ne znam zašto,užasno me zanima,tila bi joj postavit neka pitanja na pp pa zato pitam...
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

wicca - WICCA - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 4 Icon_minitimepet lip 26, 2009 10:54 pm

hvala Pumpkin hug

evo linka za službenu Wicca stranicu, malo je iskomešana i ja se teško u njoj snalazim, ali možda vama bolje posluži :)

http://www.sacred-texts.com/

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

wicca - WICCA - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 4 Icon_minitimened lip 28, 2009 1:15 am

vidim da se ova tema malom zakuhava zato bi htjela započeti s osnovnom meditaciom kojoj poboljšava vizalizaciju koja je užasno bitna kod rituala ( da se ne bi oni radili na sljepo pa da te kasnije isprepada običan jež :x )

Vježba uzemljenja

Kad boravite u prirodi sjednite pod drvo, opustite se i nastojite se smiriti. (može biti i zid,ali si zamislite da je drvo)
Dišite duboko i budite svjesni tla na kojem sjedite.
S topala neka vam budu izravno u dodiru sa zemljom, kralježnica oslonjena ravno uz drvo.( iako ako duže tako meditiratetjelo će vam se opustiti i sami će te se namjestiti kako vam najbolje odgovara)
Zatvorite oči i zamislite korijenje drveta ispod zemlje na kojoj sjedite, također korijenje koje izlazi iz vaše kralježnice koje prodire duboko u zemlju. Neka vas obuzme osjećaj da ste sjedinjeni sa zemljom i da iz nje crpite energiju. Ostanite tako jedno vrijeme i u mislima polako povlačite korijenje iz zemlje, pa otvorite oči. U svakom trenutku budite svjesni da energija prirode protječe kroz vas.Ovu tehniku često primjenjujte dok više ne osjećate napor koncentracije, i kad vam postane lako predočiti si proticanje energije kroz vaše tijelo.
Uzemljenje se koristi za svakog magičnog rituala i potrebno ga dobro usavršiti, pogotovo kad rituale izvodite unutar četiri zida, pa je i sposobnost predodžbe manja.

ovaj tekst gore je postan - ja sam ga prilagodila sebi - duboko dišem iz trbuha i ne zamišljam da mi izlaze korjenje iz kralježnice ( jer je meni to nenormalno za zamisliti zubo ) nego iz dlanova i stopala - osječam pusketanje energije u dlanovima i otkucaje srca koji mi preuzimaju tijelo - u biti tu energiju
evo to je početak početka prije pravih rituala :)

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

wicca - WICCA - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 4 Icon_minitimened lip 28, 2009 1:25 am

u svakom slučaju zanimljivo i drago mi je šta si to odlučila podijelit s nama i sa mnom cuga
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

wicca - WICCA - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 4 Icon_minitimened lip 28, 2009 1:44 am

i moja iskustva su vaša/tvoja iskustva zivili

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

wicca - WICCA - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 4 Icon_minitimened lip 28, 2009 6:08 pm

Hvala Gea :D
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

wicca - WICCA - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 4 Icon_minitimepon lip 29, 2009 12:38 am

Magijski alat:
Athem – obredni bodež - u nekim magijama mora biti napravljen od novčića i drška mora biti od bijelog ili crnog roga, poželjno je da se ima oba
Magični štap – ili grana s kristalom na vrhu
Kalež
Pentagram

Svijeće – poželjno je da ih se samostalno izrađuje
Posuda za paljenje
Posudice – za pojedine sastojke, najčešće za sol
I naravno Knjiga sjenki

U teoriji sve bi trebalo biti napravljeno od prirodnih materijala – drvo, kamen, školjke... – što se tiće metala to je u prvom redu srebro... i sve bi to svaka vještica morala sama sebi napraviti. Jedino u današnje vrijeme teško napraviti sve to...

wicca - WICCA - Page 4 86089011

Ja nemam obredni nož ni magični štap- za sve se može koristiti najobičniji prst zubo iako namjeravam kupiti bodež ali pošto mi još nije nužan ne žurim se ispuniti tu naumu, a kad je tokom rituala potrebno nešto rezati onda je dovoljan običan kuhinjski nož kojeg malo prodimite iznad tamjana ili posvečenih svijeća
Kalež mi je ova lijepa čaša – staklo inače nije poželjno, ali iskreno tko uspije nači srebrni kalež neki mi se javi hekla
Pentagram- e tu je prije bilo svega... od kombinacije s čačkalicama do napravljenog od gline... najdraži mi je onaj koji sam napravila od vrbine grane (krug) i smilja
Svijeće – ja ih izrađujem tako da sam kupila tanke svijeće – stavila je u nauljenu čašu i zalila okolo s tekućim voskom i bljem, kamenčićima, ovisno što sam željela postići s tim
Posuda za paljenje – jakovljeva kapica (školjka), ne preporučuju metal i staklo
Posudice – obične šalice, ja imam lijepi porculanski set za čaj

O knjigi sjenki ću kasnije
:)

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

wicca - WICCA - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 4 Icon_minitimepon lip 29, 2009 12:45 am

čemu služi posuda za paljenje (jeli to nešto kao magični kotao) jer mi nije spojivo pošto ti koristiš školjku a ona je mala. i što se točno radi s njom?
i što se svijeća tiče- koje boje odabrati? ili je potpuno svejedno?
i čemu služi sol?

mnogo pitanja hehe ;)
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

wicca - WICCA - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 4 Icon_minitimepon lip 29, 2009 12:46 am

ajde pisi o toj knjizi zanima me :D khm bodez di se to nabavi ?
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

wicca - WICCA - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 4 Icon_minitimepon lip 29, 2009 12:53 am

kalež treba zdipit iz crkve rofl2 rofl2
al ne stvarno,mislim da oni imaju tekve kaleže a to znači da ih se sigurno može nabaviti. Mislim da čak možeš pogledat u časopis United Forces,oni prodaju pentagrame, kaleže i ina pomagala ...barem su prije prodavali..
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

wicca - WICCA - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 4 Icon_minitimepon lip 29, 2009 1:04 am

postoji časopis?! shock čekaj, jer se on može kupiti u hrvatskoj...

posuda za paljenje - malo je veća školjka, prije sam imala dio periske, ali mi se razbila :x inače služi kod nekih čarolija- koje su u biti meni najdraže gdje zapišeš magične riječi - formulu na papir i spališ je 8)

boje - Bijela svijeća predstavlja inspiraciju, povećava našu spoznaju te pomaže ponekad u rješavanju nerješivih problema.
Svjetlo plava svijeća zaštićuje od zla i pomaže za ozdravljenje od raznih bolesti. Žuta svijeća predstavlja spiritualnu ljubav.
Crvena svijeća predstavlja pravu ljubav, kao i naše seksualne aktivnosti. Ova boja se koristi za rituale zavođenja, seksualne privlačnosti.
Zelena svijeća otvara nove početke npr. novi posao ili preuzimanje jedne nove karijere, pojačava prijateljstva. Koristi se za uspjeh u svakom polju.
Crna svijeća upotrebljava se za loše, za zlo. S njom se prizivaju mračne sile noći, demoni - da bi se nekome nešto loše učinilo. S tom svijećom se doziva nesreća.
Purpurna svijeća pojačava naš kontakt sa svijetom duhova pa se najčešće koristi u seansama prizivanja umrlih ljudi ( duša ).
Svijeća boje srebra zaštićuje od zavisti i ljubomore.
Zlatna svijeća utječe na dobro zdravlje kao i na nagomilavanje novca.
Ljubičasta svijećadjeluje na nivou duhovnosti, te pomaže za uspostavljanje cjelokupne duhovne ravnoteže. Vrlo je značajna u svijetu mistike.

sol služi kao zaštita i koristi se kod posvječenja i čišćebnja ritualnih prostora - drugim riječima rasipaš je oko sebe, a može se s njom raditi magičan krug u kjemu si u potpunosti zaštičen


:)

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

wicca - WICCA - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 4 Icon_minitimepon lip 29, 2009 1:14 am

ja sam čula drugačije značenje za crnu svijeću...eto milijardu različitih tumačenja pa ti budi pametan.
United forces je časopis koji je u potpunosti posvećen Metal glazbi ali na prvoj stranici nalazi se njihov shop i što trenutno imaju u ponudi. mislim da možeš nać čak i na netu njihovu stranicu i ponudu. često imaju gluposti u prodaji tipa upaljač s baphometom etc
razne sotonističke biblije -.-
ali nađe se pokoja zanimljivost i raritet,znam da su prodavali stvari od srebra, i stvarno mi je u sjećanju da je čak bio i kalež u ponudi. oni to minjaju svaki misec,ovisno šta nabave taj put i čega imaju u zalihama.


a imaš i ovu stranicu sad sam naišla na nju

http://www.replikart.com/

A GLE GA ŠTO JE LIJEP!!!
http://www.kultura.hr/hr/zbirke/fototeka_kulturne_bastine/riznica_zagrebacke_katedrale/(image)/2448
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

wicca - WICCA - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 4 Icon_minitimepon lip 29, 2009 1:27 am

aha, evo baš samih izgooglala... vdiš, vidiš za ovo bi moja sestra ubila (kasicu prasicu :P )

ma da, što se tiče svijeća... našla sam ritual za Noć vještica gdje se za Božicu pali crna svijeća, pa si ti sad misli, dobro je bar odprilike znati
znam da se žuta koristi u ritalima za pamet i razmišljanje ( zaboravila sam je uvrstiti)

hvala na linku hug

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

wicca - WICCA - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 4 Icon_minitimepon lip 29, 2009 1:33 am

kako sad. gore si napisala da žuta predstavlja spiritualnu ljubav? joj gubim se u svemu ovome rofl2
ja imam neku logiku da treba svaku stvar proguglat sto puta i onda vidit što govore za nju,npr ako za crnu 70 njih govori da priziva zle duhove a 30 njih govori nešto drugo, ja bi poslušala većinu... naravno ako ta većina nisu laici ;)
[Vrh] Go down
Sponsored content





wicca - WICCA - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
WICCA
[Vrh] 
Stranica 4 / 35.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 19 ... 35  Next
 Similar topics
-
» Okupljanje Wicca kovena u BiH-u!
» Wicca - Pojasnjenje svega paranormalnog :)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: