Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Knjigom u glavu - chat topic

Go down 
+39
Novus ordo seclorum
Kahali
wanderer
Anđeo
MoW
Tonks
Sin_Nanna
usamljeni vuk
orca
gagi_
Alpha
Athena
Kakashi
Melkior
Abarksas
Green
flory
Chakotay
Legionar
Q to the E
Michael Wittmann
Collector604
Blizzard
gothic45
Gea
Merkurica
tomo_z
Ivan-ik
None
floridana
Absynthia
Galileo Galilei
Rain
belongs to lovers
gloria_g
sanja
malenaivi
userNejm
Svjetloisjena
43 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Autor/icaPoruka
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Icon_minitimesri ruj 25, 2013 1:41 am

Novus ordo seclorum je napisao/la:

Da li je Lucifer ustvari jedan od "dva dijela"?  
Jedan dio kao horor na zemlji koji djeluje od kuda (s kauzala?) a koga zovete Kralj, a drugi dio Lucifer, nositelj znanja, ali opet i iluzije?
Ili oni uopće nemaju nikakve veze zajedno?
Ne bi trebalo biti moguce djelovati sa kauzala a siriti tu slatkasto uspavljujucu astralnu supstancu koja aktivira anahata cakru i preko iste se siriti medju svim ljudima povezujuci ih u copore i udaljujuci od Ispravnog djelovanja,kauzala i realizacije temelja Uma sto je analogno djelovanju sa kauzala.To je oksimoron.

O tome sam dugo razmisljao,i onaj drugi dio moga teksta predstavlja jedno rjesenje toga,a to je da neko bice emanira takvu uspavljujucu energiju sa namjerom da je iskoristi za Oslobodjenje bica al na nacin da im pokaze sta da odbace,sta ne valja i iniciraju se u kauzal (slicno kaze i Buddha u toj jednoj sutri,o tome kako to radi jedan Bodhisatva da bi trenirao bica u iluziji),al je onda to neko ispod kauzala iskoristio za svoje ciljeve i pojacao tu astralnu uspavljujucu supstancu i napravio nekakvo astralno globalno polje koje je u simbiozi sa ljudima,jedni hrane druge,i dobijas copor bez temelja Uma(dushe) a imas jedno zajednicko astralno energetsko tjelo rasparcano u vise fizickih tjela.

Namjera toga polja je ono sto mene brine i ono sto je horor i nesto najodvratnije.Ta namjera nije Sveta Namjera uz pomoc koje su djelovali pojedinci poput Isusa,Krishne,Milarepe,Sv Serafima,Babajia,Shakyamunija,Avalokiteshvare i slicnih.Namjera toga polja je da NESTANU pojedinci,da imash borg kolektiv zombija sa zajednickim astralnim tjelom u vise fizickih tjela,a da niko ne realizuje temelj Uma,jer onda to polje gubi uticaj na njega,jer kroz njega od toga trena zivi Praznina (naravno,to je realizacija samo jednog od tri tjela potpuno Porbudjenog,tacnije temelja Uma tj dharmakayae,ostaju za postici josh dva,sambhogakaya i nirmanakaya).

Ta supstanca postoji,realna je.Takodje se ponasa dosta Svjesno,a to znaci da je postala svjesna vremenom ili ima master-mind u pozadini od samog pocetka i pod kontrolom je njega i njegove namjere.Takodje moze biti da je taj master-mind pojeden od sopstvene tvorevine,tacnije nije on pojeden al je izgubio kontrolu nad istom.

Isus prica o Knezu ovoga Svjeta.Dakle znao je za to.Pitanje je jeli znao za master-mind iza toga polja ili je pak master-mind zapravo Isusov Otac,a Isusovo fizicko tjelo je samo manifestacija Volje Oca.Al ako je Isus emanirao u Sebi Kundalini na petoj bazi,tj Svjest Crestna,onda njegov otac nije master-mind,jer se takvo bice ne bi bavilo takvim horor stvarima.

Ono sto ja mislim je da je Isusov otac taj aspekt Krist Svjesti i da je to oslobadjajuc nauk i da Isusa treba slusati,ali je fora sto je master-mind iza astralnog polja na Zemlji potpuno preokrenuo Isusove mantre ka sebi i tako zarobljava vecinu praktikanata ''Isusovog'' nauka.To je najtezi dio toga master-minda za Osvjestiti,jer izgleda kao ljubav i svjetlo a zapravo je tama kad se posmatra iz temelja Uma.To je kao vrh astrala,sa svim svojim ljepotama.Al i to treba odbaciti da bi se otkrilo svjetlo kauzala(koje nije svjetlo u vizualnoj formi jer je bez forme).

Al i iznad kauzala ide pun kufer bica i svjetova.Ovo sa temeljem Uma je zapravo nista,to je tek pocetak.Tek tad vidis Stvarnost i krenes drugacije zivjeti i razvijati se.AL to je kljucan korak.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Icon_minitimesri ruj 25, 2013 1:58 am

Jedno rjesenje je takodje to da je master-mind iza toga polja zapravo bio ljubomoran na druga Oslobodjena bica i htio je ponuditi ljudima nesto sto je on smatrao za kvalitetnu zamjenu Bozjoj Volji,tj djelovanju kroz ne-djelovanje iz temelja Uma,a to je ta slatkasta supstanca iz kolektivnog nesvjesnog koja ljude povezuje u copore a udaljava od realizacije temelja Uma,tj Bozje Volje.

Tu onda dolazimo do onih mitova o palom andjelu,koji je pao iz kauzala u astral.Al ono sto vecina hriscana smatra za spas od toga lika je zapravo drugi aspekt toga lika,sa potpuno istom namjerom.Tj oni se spasavaju od te horor energije koja vlada svjetom i trce ka tome vrhu astrala,a zapravo nista od toga nije kauzal,temelj Uma i Bozja Volja.Tu na vrhu astrala je taj pali andjeo u nesto ciscoj verziji nego to polje kojem komanduje,al to njegovo stanje Svjesti je totalno sranje i totalno nisko usporedjujuci sa bilo kojim bicem kauzala,a da vise od toga i ne spominjemo.Buddha se bavi iskljucivo tim bicima iznad i njima dava upute,a za ucenike i ljude ga je takodje bolio kurac.

Pola govora Buddhe nije njegovim ucenicima i ljudima,nego Bodhisatvama koji vrse Bozju Volju svuda gdje idu...Ljudi se previse tripuju da su oni nesto bitno i specijalno,a to je zapravo to polje iza njih,tacnije master-mind koji je lud lik skroz,i koji je garant ljubomoran na druga Oslobodjena bica,a stvarno ne shvatam zasto.

Naravno,ne postoji tu neki lik cija je Volja Bozja,nego je Bozja Volja temelj Uma,jedan u svim Oslobodjenim bicima.Svako oslobodjeno bice koje je Nirvana u Samsari vrsi Bozju Volju,al nema tu nekog Boga koji je licnost i kome svi lizu muda i svi su poslusni jer ga se boje,i upravo je to jedna od dogmi koje je taj master-mind stavio u kolektivno nesvjesno a tice se konkretno nekih stavki hriscanske religije.Osjecaj krivnje i strah da ides kontra Bozje Volje.

Bozja Volja je djelovanje iz temelja Uma gdje nema radjanja i umiranja.End of story.Kreator svemira je tu nebitan totalno,jer svemir je iluzija.Zato se Buddha i ne bavi kreatorom Svemira nego dava linkove ka temelju Uma.Buddha ne spominje svoga Oca.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Icon_minitimesri ruj 25, 2013 9:24 am

Tnx, dosta si toga napisao, ali mi je i puno jasnije. Ali još će mi trebati vremena da mi se to slegne.

Nego ako smijem pitati, zašto si rekao da si trebao umrijeti prije 4 godine?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Icon_minitimesri ruj 25, 2013 11:20 am

Pa Kundalini mi je toliko bila sprzila fizicko tjelo i mozak,da sam mislio da to tjelo nece prezivjeti ;) to nije trajalo jedan dan,nego mjesecima.Maltene nisam mogao pricati,jesti,spavati,kretati se,bio sam cjeli pretvoren u grch,strah i paniku.

Nisam tada ni znao sta mi se sustinski desava,tako da je i to doprinjelo tome.Kocio sam predanost,nisam znao mehanizme psihe.Eto :P

[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Icon_minitimesri ruj 25, 2013 11:37 am

Kako to da se nekome k. spontano aktivira, a nekome nikad neće ni "milimetar"?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Icon_minitimesri ruj 25, 2013 11:44 am

Pa ima sve svoj uzrok i posljedicu.Tada ti se prosiri dozivljavanje Stvarnosti i nije bash svako spreman za to.Ne vole bash ljudi slobodu,oni vise vole da su robovi a da se to prezentuje kao sloboda.U pravu je Don Huan po tome pitanju.Ljudi ne zele slobodu,oni zele da se njihovo trenutno stanje proglasi slobodom.Svakome se mrda milimetar cim izadju iz sigurnih ego zona i predaju se toku zivota a da se ne prave puno pametni.E sad,jako velika aktivacija nastaje kad se bash predas toku zivotu,kad umres i nestanes u toj predanosti i onda ti se to svidi i od toga napravis svoju praksu,uceci mnostvo mehanizama psihe i fiizckog tjela,i onda ti i ne treba vanjski svjet da izlazis iz kontinuiteta i trosis karmu,nego unutar sebe sve to prozivljavas i vizualizujes i oslobadjas se.A vanjski svjet je onda najbolji reality check za postignuce.

Pa ljudi se razlikuju po svemu i svacemu,logicno je da se razlikuju i po tome pitanju.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Icon_minitimesri ruj 25, 2013 10:48 pm

@primitive Pročitao sam sve ove tvoje zadnje postove i moram priznati da sam dosta toga naučio. Hvala ti na podjeli svojeg iskustva, mislim da si dosta toga rekao šta je korisno znati.
Što misliš, što se događa s našim tijelom kad umremo? Je li duša odlazi u astralnu razinu, kauzalnu razinu, negdje više? O čemu to ovisi? Dosta toga sam čitao, ali u kontekstu ovakve podjele nije mi to baš jasno. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Icon_minitimesri ruj 25, 2013 11:36 pm

Nisi me shvatio u potpunosti u kontextu "dojma" i ne zovem ja to "dojmom" inače, to sam ja za svrhu tog texta tebi izmislio, ali to nije pravi termin za to kojim se inače služimo..
   
  Ti moraš zanati primitive da bez Horonzona nema Lile, nije to klasičan Horror niti je ovaj "prso" što ti kažeš, to je horror koji Samsaru čini privremeno postajanom, a bez privremene postojane iluzije samsare nema Iskustva i to ne bilo kakvog iskustva nego iskustva toliko dalekog os realnog sebe u konačnici da je to najdalje iskustvo zapravo nešto najvažnije i najdragocjenije što konačno Jastvo dobija od nas (njih).
    To je zapravo do trivijalnsoti lako za shvatiti i ti si to na kraju i shvatio u onom dijelu texta u kojem govoriš kako je ovaj poistovjećen sa Horonzonom i istovremeno sa prosvijetljenjem naj suptilnijeg tipa (koje je zapravo Purushkyati tip prosvijetljenja ili stanje zvano "Paravairagya"... )..
    ALi pogledaj ovo majstore Semvajse ... evo ovakav neki video sam tražio godinama i našao .. ovo biće ZNA o čemu priča i opisao je čitav Utpattiprakaranam  (ili mehanizme postojanja, krecije i raspadanja) ..:
pogledaj ovo obavezno Prim.... u potpunosti se slažem sa svakom riječju sa ovim realiziranim čovjekom :
https://www.youtube.com/watch?v=utPict770gU&list=LL2VExUxyeK-MObAL3ywTRqw
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Icon_minitimesri ruj 25, 2013 11:41 pm

Ali kad' smo već kod Horonzona .. kako znaš moje pravo ime ?

nisam napisao nikakve smajlije uz ovo niti sam ciničan;
ne slušaj plitkog Aiwass-a ako ne želiš završti kao njegovi "Miljenici"; ti si to prerastao;
ostavi se svjetovne terminologije i njihovih igračaka koji ih drže okovanima jer nesavršeno je njihovo znanje i smiješna njihova iskustva;
što misliš zašto ti nisam nikada pričao o mojim samadhijima ili o mojim "lijepim" iskustvima ... ?
Znao si da će ovaj dan doć...
eto sada znaš odakle mi informacije...
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Icon_minitimečet ruj 26, 2013 9:38 am

Ja imam pitanje u vezi veličine astrala.
Ti si Kahali jedanput rekao da je ovaj naš svemir otprilike tek 1% veličine astrala.

Kad sam čitao Leadbeatera (ma i ostale teozofe) tamo oni kažu da svaki planet ima svoj astral i da se ne može astralno putovati do marsa recimo.
Kažu da je zemljin astral doseže mjesec u točki kad je najbliži zemlji. Onda mjesec ima svoj astral itd.

Da li je to istina?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Icon_minitimečet ruj 26, 2013 8:48 pm

Kahali je napisao/la:


p.s. Btw neki dan sam napisao knjigu .... lol, sada točno znam da mi se neće dati to zapisivati ili plaćati daktilografkinju ... osim ako ne bude neka zgodnjikav ai simpatična djevojčica jer sam se opet počeo zaljubljivati 2 puta tjedno i potpuno se rasplinem na komade kao da sam se zalubio prvi put, žalosno je jedino što ne mogu razgovarati o nijendoj temi sa nijednom osobom jer svi misle da ja sa njima razgovaram u šiframa pa mi plasiraju neke potpune nebuloze koje imaju veze sa Konspirologijom i duhovnošću zajedno i čekaju kako ću im ja u znak odobravanja pametnim pogledom afirmativno kimnuti glavom i pitati ih "kako si uspio doći do nečeg tako dubokog .. ?? wow.. deeep ..." dok u zadnjih par puta ja zezajući Los Volose ne učinim ništa od toga već kažem nešto od lepeze reakcija kakvu bi imao svaki "normalan bilder" kojemu babo kupuje steroide, pa onda obično krenem sa "ma daaj.. jebo' ... to' .. , koliko ti auto ima konja ?? koliko para  si to tipl'o ??", a ako imaš neki jači daj reci skupljam nove....
       PUN mi je K. kvazi pametnih polu-morona i new agera Primitve .... Eckarta više ne mogu vidjeti ni u prolazu kada netko gleda tv da ne dobijem osipce, a od Reiki majstora dobijam instatan proljev .. ali stvarno ,,,,
hahhah a jbg :) lovely cuga 

neko im je stavio drogu u heroin,shvati ih...



[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Icon_minitimečet ruj 26, 2013 9:01 pm

Kahali je napisao/la:

    ALi pogledaj ovo majstore Semvajse ... evo ovakav neki video sam tražio godinama i našao .. ovo biće ZNA o čemu priča i opisao je čitav Utpattiprakaranam  (ili mehanizme postojanja, krecije i raspadanja) ..:
pogledaj ovo obavezno Prim.... u potpunosti se slažem sa svakom riječju sa ovim realiziranim čovjekom :
https://www.youtube.com/watch?v=utPict770gU&list=LL2VExUxyeK-MObAL3ywTRqw
Gledo sam taj video prije godinu,i dosta drugih od Hamsa Yogija,i ja ga obozavam...Josh jedan od Babajijevih manijaka,i sam kaze da je do toga stanjam Paravairagye doshao uz pomoc Kundalini Kriya yoge :P

Svidja mi se i njegov video gdje objasnjava,tj usporedjuje Babajijevu kriya yogu i Buddhinu anapanu.Mislim da je Babajive kriya yoge za rjetke pojedince,a da je anapana za mnogo sire mase.Prva je brza i brutalnija,i stvarno moras pichit prema Apsolutu da bi to ispratio.Druga je sporija i manje brutalna po fizicko tjelo,al obje dovode do istih rezultata.

ja pokusavam naci od njega video kada govori o Kundalini,kada o Njoj govori kao o ''cindarella''-i i o bazama,pa ako znas koji je,linkaj...

Sto se tice ovoga video,da preljepo govori,''lightless light that lights the light that ligths our souls''lol! 

Pazi ovaj moj tekst pisan prije 9mjeseci i usporedi sa ovim sto ovaj prica(ne mogu ga sad opet citat i usporedjivat al znam da sam nesto pametno rekao hahaha) :

''Amaltea je napisala:
Kahali, samo nastavi pisati. Meni je baš potrebno objašnjenje tog "preskakanja" astrala ako ga tako uopšte možemo nazvati.''


Primitive101 :

''Nekako u zadnje vrjeme tesko nalazim inspiraciju da nesto kvalitetno napisem i prenesem iskustvo necega sto ne prodje bash svaki praktikant koji tezi da spozna Sebe u svim svojim varijacijama,al kad neko ovako "slatko" bocne "dje treba" e onda cu i ja slatko odgovoriti bash mojim licnim da ne kazem bezlicnim iskustvom.

Konacno preskakanje abisa je realizacija temelja Uma,dakle to se NE SMIJE mjesati sa realizacijom Svjesti/atmana/brahmana.Svjest se moze iskusiti u umnoj apsorbciji i bez da je neko realizovao temelj Uma.Umna apsorbcija znaci odlazak prane u sushumnu i privremeni prestanak rada Sestog diskriminatornog Uma(malo da ubacim klasifikaciju Umova iz Yogacara Budisticke skole,tj "sve je Um" skole) jer se privremeno odvaja taj Um od njegovih objekata,a to su objekti pet chula.Bez objekata pet cula koji su uzroci djelovanja sestog Uma,tj njegovi kauzalni triggeri(cime se dokazuje iluzornost toga sestog Uma koji nema Sopstvo sam po sebi vec zavisi od neceg eksternog),postajemo Svjesni Svjesti.Tu Svjest Yogacara zove "skladisnom Svjesti" i ona spada u osmi Um.Sta je sedmi ?

Pa odlaskom u samadhi,umnu apsorbciju,sesti Um se apsorbuje,nestaje,ali je onda Svjest objekat sedmog Uma,koji je zapravo ego Um,koji na ono sto sesti Um diskriminise i konceptualizuje na osnovu objekata pet chula ljepi individualne reakcije zasnovane na volim/ne-volim stvarajuci prividnu licnost sa karmom.

Ali NISTA od svega toga nije temelj Uma.On se realizuje probijanjem srcanog centra na sushumni,dok probijenost toga centra nije potrebna za odlazak u apsorbciju sestog Uma.Probijenost se odnosi na vecinsku probijenost zacahurene prane u srcu,ne na totalnu ociscenost.ali dovoljnu ociscenost da vezanosti Uma za 4 elementa oslabe i da se desi kolabriranje cjelog tog iluzornog sistema prane/Uma i vracanje nazad u temelj Uma.

Temelj Volje.

Ono sto je mene fasciniralo(ali ne odma,nego mi je trebalo vremena da svarim to) je sto taj skok nije linearan kao sto zvuci na prvi "sluh",tipa ono kad Indijana Jones preskace onaj abis u filimu,sa ljeve na desnu stranu abisa,i nakon skoka je sve isto samo je Indijana sada sa desne strane(koordinata na x osi je 10 a prije je bila npr 2).Isto tako ni vrjeme u toku i nakon toga skoka nije linearno.

To je vise kao kolabriranje jednog iluzornog prostor-vremenskog kontinu-Uma u singularitet u kojem nema ni prostora,ni vremena,pa cak ni Svjesti,nego cisti Uvid u cjeli (iluzorni) prostor-vremenski kontinu-Um kojeg smo prije toga smatrali kao nesto stvarno i kao neodvojivi dio Sebe.Tom realizacijom smo zapravo spojili obje strane novcica,Prazninu kao potencijal svemoguce kreacije i sve ono kreairano sa cime se mozemo identifikovati.

Analogija sa Indijanom bi bila da u toku skoka preko abisa,Indijana postane i ljevo i desno,i gore i dole,i abis i Indijana,i vrjeme i prostor i ne-vrjeme i ne-prostor i da ne-postoji i postoji u isto vrjeme i ne-vrjeme i da je svuda i da nije nigdje ceeer! hah!- To jednostavno nije u sferi funkcionisanja niti sestog diskriminatornog Uma niti sedmog Ego uma.To je u sferi Probudjenja,jer temelj Uma je Buddha(Probudjeni) i temelj Uma je tjelo Istine/Reda(dharmakaya) i temelj Uma nikuda ne ide niti se odnekle vraca,nista ne moze da mu se doda ili oduzme i jednom kad se realizuje nece da otidje negdje tamo jer svako tamo je zapravo u Njemu.

Sa tom realizacijom(ali ipak ne jos,jer to je tek pocetak shvatanja Praznine) krece se desavati jako puno toga kako u podrucju funkcionisanja fizicko-pranickog tjela takve Osobe tako i u podrucju njegovog Uma.O svakom tom segmentu bih mogao pisati danima iz svoga iskustva.

Takodje je u mome slucaju bilo tacno to da sam u vise trenutaka bio (tacnije Osvjestio dio Sebe) onaj entitet kojeg Crowley zove Choronzon a kojeg ja zovem Knez Zemlje,Sotona.Tek tada se odbacuje svoja Volja jer to "svoja" je samo nakupina vezanosti izmedju 4 elementa,i to "ja" nestaje(ali naravno to jos nije potpuno nestajanje,Budastvo,daleko od toga,to je prema jednoj klasifikaciji Nan Huai Chin-a samo treca od pet faza prakse,faza "Uvida u Tao") u temelju Uma.Choronzon,"dweller of the abyss".Nisam bash puno proucavao Corwleyev opis toga svega,ali moj zakljucak je da tu ne postoji nikakav dio nas koji je "demon disperzije" sto je jedna od osobina koju je Crowley dao Choronzonu,vec naprotiv,ja vidim Choronzona kao demona koji tjera praktikanta da se iz temelja Uma veze i da tako kazem anti-disperzuje za 4 elementa.Prva funkcija temelja Uma na ciji je fokus Shakyamuni posvetio najvise vremena je Transcendentalna(Plemenita) Mudrost,prajna(postoje citave Prajna-paramita sutre samo o tome,a kruna je Heart Sutra,srce te Mudrosti),i ta Prajna je jako slicna kajanju i odbacivanju Volje karmickog agregata sastavljenog od 4 elementa koji nas prisiljava da djelujemo na Neispravan nacin,i ta prajna nas vraca u temelj Uma,jer joj je efekat suprotan vezujucem efektu Choronzona.

Choronzon onda nije u abisu cekajuci da disperzuje sve sto udje u njega i tako unisti "ego" praktikanta,nego je Choronzon dio nas kojeg smo prihvatili kao dio Sebe ovdje na Zemlji(neko kao nuzno zlo inkarnacije na Zemlji a neko jer je samo eho globalnog astrala bez sopstvene duse) i on je krivac zasto je uopste nastao taj abis(koji je zapravo iluzija) kad posmatrano iz temelja Uma sve to ne postoji.

Bez iskustva svega toga mozda je kao pomoc zanimljivo posmatrati crnu rupu i Swarcvaldov radijus oko nje.U singularitetu crne rupe svi zakoni prostora i vremena kolabriraju kao i mase(neka to ugrubo bude sve sastavljeno od 4 elementa) i to je temelj Uma,Tao,dharmakaya.Singularitet,chudo,Nulti potencijal u kojem se sve sastavljeno rastavlja.Swarzvaldov radijus je kruznica oko centra crne rupe na odredjenom precniku,gdje prelaskom te granice vise nema povratka za bilo sta sa masom nazad(na stranu sad Hawkingovo zracenje gdje se par cestica-anticestica razdvaja te jedan ide nazad u kreaciju a drugi nestaje u crnoj rupi) i ta masa(karma sastavljena od 4 elementa) ce se disperzovati u singularitetu centra crne rupe.Van te kruznice je svjet sastavljen od 4 elementa.

Ako mene neko pita ja zaista ne vidim razliku izmedju skoka preko abisa u spiritualnoj praksi i onoga sto se desava u ovoj gore analogiji.Potpuno mi je sve to isto,idealno preslikavanje mikro u makro kozmos.

Niko "normalan" nece uci u Swarcvaldovu zonu jer tu staje i vrjeme i prostor a masa se povecava do plus beskonacnosti.Niko "normalan" necu umrjeti u temelju Uma,Tao-u,Bozjoj Volji(gdje NEMA SANSE da ego-Um sastavljen od 4 elementa ima ikakvu predstavu sta je to Bozja Volja,temelj Uma).

Iskonski,mi smo u singularitetu crne rupe,to je temelj Uma.Nema prostora,nema vremena,nema kreacije,mase,nicega.Samo cisti mir,ispunjenje,Nulti potencijal,spokoj.To je cista Nedualna Realnost,Matrica Ultimativne Stvarnosti,Transcendentalna Mudrost Jednote,Ljubav.

Abis je taj jedan dio iluzije izmedju centra crne rupe i ostatka iluzije van granica Swarzvalda.Abis je kao prva Neispravna misao ili vezanost ciji je proizvod Pad iz toga stanja Jednote u Mnostvo,te iz ne-vremena i ne-prostora u razlicite vibracije vremena i prostora.Abis je nesto cudno,jer nije ni prostor-vrjeme a ni ne-prostor i ne-vrjeme.

Abis je patnja kojom smo iz stanja Totalne Slobode baceni u ropstvo Kreacije sastavljene od 4 elementa.

Tu postoje dva paradoksa koja neminovno zakace praktikanta.

Prvi je da dok smo sa strane abisa u kojem postoji Kreacija bojimo se povratka u temelj Uma,bojimo se prelaska Swarzvaldovog radijusa jer to znaci smrt (laznog) vremena i prostora koje je nista doli posljedica vezanosti Uma za nesto iluzorno,te smrt "nas".Strah od Praznine,te bjezimo nazad u (lazno) Postojanje.

Drugi je zapravo suprotnost tome,nastao kao posljedica ogromne zelje i Volje praktikanta da pobjegne u Utrnuce vezanosti(Nirvanu,Prazninu) jer "hejtuje" Samsaru,zeli pobjeci iz Samsare,a zapravo je Istina da je Samsara jednaka Nirvani ako se gleda pravim Okom(a to je oko Tao-a,oko centra crne rupe,Nultog potencijala).

I jedan i drugi praktikant su u gresci.Prvi je u gresci jer njegov temelj koji je vjecan i Nerodjen je sa te druge strane i nema razloga da se boji nestanka u Njemu.On se previse veze za (lazno) Postojanje bojeci se ne-postojanja(nije isto sto i nepostojanje).Drugi je u gresci jer pravi razliku a samim time Dualnost izmedju Kreacije i Nekreiranog temelja Kreacije.Razliku pravi upravo sesti Um koji diskriminise i NEMA SANSE da on moze ista od ovoga ukapirati jedino moze da stane(sto i treba da se desi).

Rjesenje je Srednji Put.Svjestan si i Kreacije i Nekreiranog,ali se ne vezujes ni za jedno od to dvoje.Nisi niti u postojanju niti u ne-postojanju.Niti si u samsari niti u nirvani ili tacnije receno u oboje si u isto vrjeme.Svjestan si i gosta i domacina.Mirno spavas jer si Budan ceeer! hah!-

Nakon realizacije temelja Uma,osoba postaje kao hodajuci centar crne rupe kojemu se sva bica u iluziji mogu otvoriti i tako kolabrirati vezanosti svojih Umova za Kreaciju sastavljenu od 4 elementa.To je predivno iskustvo ! polj!! mol!:

Svjestan si djela sebe koji je Nerodjen,vjecan,miran i spokojan i djela sebe koji je kreirana,nestalan,non stop mjenja lica i forme.I spokojan si sa obje spoznaje,srednji put,zlatna sredina.

Kljuc je prajna,transcendentalna mudrost.Prva funkcija temelja Uma.Ona direktno vidi cjelu Kreaciju bez vezivanja ili razmisljanja.Ona vidi Gledanjem,ona zna Gledanjem,ona razumije Gledanjem,i uz pomoc Nje Ispravno djelujemo bez razmisljanja.

Ova analogija zapravo i nije analogija nego je BUKVALNO tako,temelj Uma je svuda,sve se vraca u njega kad tad.

Choronzon je onda nesto sto moze znaciti svasta u takvome pogledu.U krajnjoj liniji moze biti stvaran entitet koji je Kralj Zemlje i koji kao zamjenu za tu Mudrost temelja Uma i Bozje Volje nudi neku svoju varijantu Mudrosti,Ljubavi,i Bozje Volje.Kakvu,pa dovoljno je prosetati Balkanom ko sto je naziv pjesme od Generala Wooa i sve ce mu biti jasno hah!- Choronzon je Vrag koji se tripuje da je pametniji od Matriksa Stvarnosti.Fokus mu je davanje anahaticne ljubavi na ushtrb hladne Mudrosti temelja Uma.

Choronzon ce dati SVE iz Kreacije sastavljene od 4 elementa(koja je iluzorna) samo da osoba ne predje Swarzvaldov radijus i ne spozna temelj Uma i centra crne rupe.To njegovo SVE sa cime pokusava sprjeciti uspavanog da se Probudi je kompletna iluzija i samo budale i nedovoljno Mudri se poklone Vragu i daju mu svoju Volju.

To je ta glavna greska u interpretaciji Ljubavi.Ako je neko gleda sa one ljeve strane Swarcvaldovog radijusa,ta Ljubav temelja Uma,Ultimativne Nedualne Stvarnosti mu izgleda kao zlo i cista negacije svega onoga u sta je ovaj milionima zivota investirao svoj Um i Volju i onda takav bjezi nazad u Kreaciju gdje mu Choronzon dava sve moguce vrste "ljubavi" iz srca koji je cetvrti od cetiri elementa.Ta anahaticna ljubav je Vrazja ZADNJA uzdanica kojom hvata potencijalne Probudjene osobe.Ko tu ne poklekne i "preskoci abis",e taj je zasluzio Tao.

Taj je zasluzio da bude Slobodan i Nezavistan.Ostali su prodali dusu radi mase(sto mase kao globalnog astralnog polja kao zamjene za dushu a sto mase kao mjere inertnosti svega sastavljenog od 4 elementa) hahahahahahahah

Ljevo od Swarcvalda postoji masa sastavljena od 4 elementa,postoji dualnost,postoji patnja,Kreacija,Choronzon,vrjeme i prostor,a desno od Swarcvalda postoji Nedualna Ljubav o kojoj je Bogohuljenje ista reci jer rjeci su produkt sestog Uma koji je iluzoran entitet.''
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Icon_minitimesub ruj 28, 2013 4:30 pm

Kahali je napisao/la:
Ali kad' smo već kod Horonzona .. kako znaš moje pravo ime ?

  nisam napisao nikakve smajlije uz ovo niti sam ciničan;
  ne slušaj plitkog Aiwass-a ako ne želiš završti kao njegovi "Miljenici"; ti si to prerastao;
  ostavi se svjetovne terminologije i njihovih igračaka koji ih drže okovanima jer nesavršeno je njihovo znanje i smiješna njihova iskustva;
   što misliš zašto ti nisam nikada pričao o mojim samadhijima ili o mojim "lijepim" iskustvima ... ?
  Znao si da će ovaj dan doć...
   eto sada znaš odakle mi informacije...
Onda smo imenjaci,jel ;)

znao sam...

al mi opet nije jasno zasto mi nikad ne bi pricao o samadhijima i slicnim ljepim iskustvima...uostalom,i ne shvatam bash kontekst ovog tvog posta roll 
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Icon_minitimesub ruj 28, 2013 4:47 pm

MoW je napisao/la:
@primitive Pročitao sam sve ove tvoje zadnje postove i moram priznati da sam dosta toga naučio. Hvala ti na podjeli svojeg iskustva, mislim da si dosta toga rekao šta je korisno znati.
Što misliš, što se događa s našim tijelom kad umremo? Je li duša odlazi u astralnu razinu, kauzalnu razinu, negdje više? O čemu to ovisi? Dosta toga sam čitao, ali u kontekstu ovakve podjele nije mi to baš jasno. :)
Hvala tebi ;)

non stop umires i dotices jednim djelom sebe sve te razine koje ti spominjes cak i dok si u fizickom tjelu.Tj umiru tvoje vezanosti i fokus Uma za jedan dio ''tebe'' i onda osvjestis drugi dio ''sebe'' koji ima vezanosti i definisanosti u drugim razinama i tu se onda fokusiras.Dok si u fizickom tjelu mozes dotaknuti i postati dio Sebe na svim tim razinama koje spominjes.Ako si svjestan samog sebe i svoga tjela na astralu,kad napustis fizicko tjelo osjecaces se kao kod kuce kad se pocnes kretati na astralnoj razini.

Zavisi od Namjere dje ces ici ili od namjere.Djelovanje iz Namjere,tj temelja Uma te oslobadja prinude da se rodis na razini gdje ces MORATI odraditi posljedice neispravnog djelovanja i tada zaravo imas veliku slobodu da biras dje ces sljedece ici radi sirenja i vrsenja Namjere.Svako drugo djelovanje,koje nije iz temelja Uma,nuzno znaci postojanje subjekta(koji je iluzoran) i shodno tome takvo djelovanje je neispravno u nekom segmentu,jer taj subjekat djeluje prema nekom objektu koji je takodje iluzoran,te zapravo djeluje prema samome sebi te osim sto je vezan za subjekat vezuje se i za objekat,a u temelju Uma nema ni subjekta ni objekta,gdje se vidi da je i subjekat i objekat zapravo iluzorni i nisu Ja.Taj subjekat i objekat mogu da se sastoje od raznih supstanci,materijala cijim skupljanjem nastaje karmicki agregat i vezanost za taj agregat donosi patnju jer nas odvlaci iz temelja Uma i Ispravnog djelovanja kroz ne-djelovanje koje nas oslobadja posljedica djela.



[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Icon_minitimečet lis 10, 2013 7:42 pm

Zna li netko zašto se na internetu mogu naći više verzija Inicijacije u hermetizam (Franz Bardon)?
Postoji verzija od 356 strana, od 170 strana i nekih 150 strana!?
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Icon_minitimepon srp 21, 2014 5:54 pm

Dobar dan
Ispričavam se što upadam ovako nenajavljeno nakon dugo vremena al sam očajan pa moram ovdje potražiti pomoć...

Tražim (i ne nalazim) knjigu za downloadati (pdf, doc, nije bitno, samo nek nije audio):

Mark Lahner - The Complete Pyramids

i/ili

I.E.S. Edwards - The Pyramids of Egypt

Ako netko zna gdje skinit, bio bih zahvalan jer mi treba za završni rad a nikako ne mogu naći


EDIT:
Ne treba, nakon višesatnog očajavanja naišao sam na Lahnerovu knjigu na OVOM torrentu. Ako ikoga zanima, to je datoteka Pyramids.pdf, ona od 261 MB  :)

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Icon_minitimesri srp 29, 2015 8:35 pm

moje 2 najdraže knjige su tatarska pustinja i 15 godišnji kapetan study
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Icon_minitimesri stu 11, 2015 12:22 pm

rado bi ponovo pročitao i unaprijed thanx ,ak ima neko ovaj odličan "triptih" na hrvatskom ,za podići
rita monaldi - francesco sorti :
- imprimatur
                                           
 - secretum
                                             
- veritas
[Vrh] Go down
Sponsored content





Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 7 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Knjigom u glavu - chat topic
[Vrh] 
Stranica 7 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Similar topics
-
» A je to![chat topic]
» Restaurant - chat topic
» [Misteriozni chat topic]
» Evolucija-devolucija (chat topic)
» Sokratov klub neznalica (chat)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Svijet knjige-
Forum(o)Bir: