Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Anđeli

Go down 
+53
Seto Kaiba
web dust
SenoritaEsmeralda
Novus ordo seclorum
SV David
Madonna
lera
Ildiko
2pac
Pohotni Jarac
Dragony
angel
hromi
comewithme1717
Remke
mEN_iN_WHite
Lycan
baglic
parkour95
Flamezar
R.A.
skin
Indigo_girl
Athena
tomi
MoW
Chakotay
Fantom
Michael Wittmann
Gea
Legionar
Blizzard
Berny_Sinara
Goran
Groinx
floridana
Cuppycake.Disaster
Merkurica
gloria_g
arhont
Jaykof
cmcool
OLugo
omen
meli
zvezda
kokobill
mewithoutYou
Svjetloisjena
malenaivi
Alpha
urbanaaa
veronika30
57 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Next
Autor/icaPoruka
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Anđeli - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 3 Icon_minitimeuto ruj 30, 2008 10:59 pm

Alpha je napisao/la:
Ali tko su oni? Od kud? Koja ja njihova zadaca? Imaju li oni svoj svjet, a samo iz dobre volje paze i na druge?

Andjeli se najcesece spominju u smislu definicije koju o njima ima Katolicka crkva. Tu bi se onda uklopila slika Vrhovnog bica koje sjedi na tonu. Andjeli kao bica bez vlastite volje sa zadacom koja im je vec zadana.

Ali meni se to nekako ne cini bas... Problem je sto kad kazem 'Andjeo' ovo sto sam gore navela mi je prvo sto poistovjetim s tim pojmom. A vjerujem da zapravo nije tako. Zato i pitam - Tko su zapravo Andjeli...

Da li su to neka bica viseg nivoa koja iz jednostavne dobrohotnosti zele pomoci?

Nikako mi se ne dopada ideja da su to bica koja pomazu jer im je naredjeno i koja nemaju svoju volju sto znaci da bez nas oni nemaju smisao.

Mozda su oni bica na visoj razini svijesti i mudrosti, stoga nama zele pomoci da i mi to postignemo i sirimo znanje dalje.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Anđeli - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 3 Icon_minitimeuto ruj 30, 2008 11:28 pm

Da, to bi mi bilo prihvatljivo objasnjenje :)

Voljela bih shvatiti tko bi zbilja bili Andjeli...ne ovo sto ljudi slikaju bica s krilima i crkvene price da oni nemaju svoju volju vec su sluge...nego zbilja...nadam se da je to u tom pravcu koji govoris :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Anđeli - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 3 Icon_minitimeuto ruj 30, 2008 11:41 pm

Alpha je napisao/la:
Mislim da je taj lik ipak imaginaran...ili neki koji je trenutno nama predocen kao takav. Jedostavno mi je tesko vjerovat da oni izgledaju zbilja kao sto izgledaju ljudi. Mislim zasto bi? Nekako mi se cini da bi njihov defaultni izgled mogla biti kugla neke energije ili tako sta, a da mogu preuzeti formu kakvu zele.

Vjerojatno dobronamjerna duhovna bića uzimaju oblik kakav od njih očekujemo. Tko očekuje kuglu svjetlosti, vidjet će kuglu svjetlosti. Tko očekuje prekrasno stvorenje s krilima, vidjet će ga...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Anđeli - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 3 Icon_minitimeuto ruj 30, 2008 11:45 pm

A oni koji nista ne ocekuju se iznenade miga

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Anđeli - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 3 Icon_minitimeuto ruj 30, 2008 11:47 pm

Alpha je napisao/la:
A oni koji nista ne ocekuju se iznenade miga

Pa prikažu im se u najmanje zastrašujućem obliku za njihovo stanje svijesti. Mislim da je to normalno ako se radi o više razvijenim bićima. Ako se nečega uplašimo affraid obično pobjegnemo giba
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Anđeli - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 3 Icon_minitimesri lis 01, 2008 12:30 am

Tu se slazem s vama, u Bibliji su opisani metaforicki kao predivna bica, tako da im se ljudi dive i slicno.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Anđeli - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 3 Icon_minitimesri lis 01, 2008 2:05 pm

negdje sam pročitala da mi duhovna bića, anđele, duhove...ne opisujemo kroz maštu - nego u stvari po sjećanju. sjećanju koje nam je ostalo iz tog duhovnog svijeta, gdje smo boravili između života.
e pa sada....
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Anđeli - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 3 Icon_minitimesri lis 01, 2008 2:09 pm

Vidi, vidi...i to je interesantna teorija :) hug

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Anđeli - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 3 Icon_minitimesri lis 01, 2008 7:14 pm

Stvarno zanimljivo. I uvjerljivo zvuči.
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Anđeli - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 3 Icon_minitimesri lis 01, 2008 7:25 pm

gloria_g je napisao/la:
ne, nije to isto. ako ćemo vjerovati....

duhovni vodič je duša, koja je također pokoji put bila utjelovljena...on uskače u ozbiljnim fizičko/duhovnim krizama čovjeka, te ide s nama kroz naš život, te pouke koje smo došli naučiti i navigava nas, koliko je u njegovoj moći.

anđeli su Božja bića, koja nikada nisu bila utjelovljena (znači nisu bili "ljudi").
i oni su za tvz. lakše zadatke. ne vode te, ne poučavaju..."samo" pomažu.

a možeš mu i vic ispričati, sigurna sam da bi mu se svidjelo....

dakle, možeš početi napr. svaki semafor kojem prilaziš da bude zeleni....ili kad negdje pouzdano kasniš, zamoli ga da stigneš na vrijeme....tako neke, lagane praktične zadatke, da stupite u kontakt....
ima jedna stvar koju prakticiram gotovo svaki put (ponekad, eto, zaboravim) kada sjednem u auto. izmolim kajanje.
kada idem na duži put, zamolim anđele putovanja da mi pomognu.
nisu me nikada iznevjerili.
zadnji put kad sam išla na duži put, također sam anđele zamolila za pomoć i kada se dogodila situacija u kojoj se nisam znala snaći, pojavio se čovjek pokraj čijeg auta sam parkirala.
odmah je počeo razgovarati sa mnom i rekao mi je sve što me zanimalo (iako ga ništa nisam pitala), istjerao je svoj auto i preparkirao je moj.
kad je otišao, mama mi je rekla da je uvjerena da je to moj anđeo.

inače, sviđaju mi se tvoja razmišljanja o anđelima
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Anđeli - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 3 Icon_minitimesri lis 01, 2008 7:27 pm

Ali zašto kajanje? Meni se čini da bi to moglo privuči nešto loše, ispravi me ako se varam...
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Anđeli - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 3 Icon_minitimesri lis 01, 2008 7:43 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Ali zašto kajanje? Meni se čini da bi to moglo privuči nešto loše, ispravi me ako se varam...
Svjetlo, vjerojatno si u pravu jer osnovni motiv zašto to radim je strah.
Naime, jedan je svećenik rekao kako bi svatko, prije nego što upali auto, trebao izmoliti kajanje. Ta me izjava tako nekako potresla. Stvarno mi je stvorila mučan osjećaj.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Anđeli - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 3 Icon_minitimesri lis 01, 2008 7:48 pm

merkurica je napisao/la:
Svjetloisjena je napisao/la:
Ali zašto kajanje? Meni se čini da bi to moglo privuči nešto loše, ispravi me ako se varam...
Svjetlo, vjerojatno si u pravu jer osnovni motiv zašto to radim je strah.
Naime, jedan je svećenik rekao kako bi svatko, prije nego što upali auto, trebao izmoliti kajanje. Ta me izjava tako nekako potresla. Stvarno mi je stvorila mučan osjećaj.

Ja se obično prekrižim i ako se i dalje bojim onda vizualiziram zlatno svjetlo oko auta ili zamislim kako me Bog drži na dlanu :) To mi se čini sigurnije. Nažalost je kršćanstvo stvarno gurnulo grijeh u prvi plan pa tako i kajanje kao uvjet za oslobađanje od grijeha. Mislim da se više radi o tome da nešto što je u nama loše trebamo pokušati osvijestiti kako bismo to mogli razriješiti.
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Anđeli - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 3 Icon_minitimesri lis 01, 2008 8:04 pm

Svjetloisjena je napisao/la:

Ja se obično prekrižim i ako se i dalje bojim onda vizualiziram zlatno svjetlo oko auta ili zamislim kako me Bog drži na dlanu :) To mi se čini sigurnije. Nažalost je kršćanstvo stvarno gurnulo grijeh u prvi plan pa tako i kajanje kao uvjet za oslobađanje od grijeha. Mislim da se više radi o tome da nešto što je u nama loše trebamo pokušati osvijestiti kako bismo to mogli razriješiti.
Sviđa mi se tvoja metoda. I meni se čini sigurnijom.
Nisam se dugo pokajala. Zapravo, nisam previše se ni opterećivala svojim postupcima. Hoću reći, razmišljala sam o svojim postupcima i posljedicama, ali ne previše.
Međutim, ta izjava o kajanju i prometu i autu duboko me se dojmila, naročito zbog toga što je rečena na sprovodu čovjeka koji je poginuo na cesti.
Potaknulo me sve to na razmišljanje.
I ja, zapravo, ne razmišljam o svojim grijesima, nego se zaista iskreno pokajem, ispričam se Bogu za gluposti koje radim i zaista se trudim ne ponavljati ih.
I nekako se samoj sebi činim poštenijom. zubo
Nego, zaista sam se sada udaljila od teme, ali kada već pričamo o prometu i vjeri, mislim da je za početnike promet izvrsna stvar za razvijanje kontakta s anđelom jer kroz sitnice tipa zelenog svjetla, slobodnog parkirnog mjesta itd. zaista se može vidjeti anđeo na djelu.
[Vrh] Go down
Cuppycake.Disaster
Žaba
Cuppycake.Disaster


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 257
Age : 30
Location : *||_DreaMwORld_||*
Registration date : 02.09.2008

Anđeli - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 3 Icon_minitimesub lis 18, 2008 1:02 am

meni je mama pricala da sve bebe,koje su bezgresne,znaju vidjet andele ili sveta bica...a baka znala pricat neke starinske price kao ova:
prvo nisam skuzila,ali mislim da je ovak tocno:

Prije su ljudi imali Konjie i imali ti konji imali veliku onu kosu,i svi su se ljudi trudili pocesljat to,i naime ujutro kad su se uvijek budili,kosa od zivotinja je uvijek bila zapetljanja,sam si ju mogo odrezat.Pricalo se po selu kao da su to bile one tkz. zle vile,koje dodu i naprave stetu.Jednom covjeku je to dosadilo,i on si mislio,mozda pomogne,ako je konj bezgresan,ali to je zivotinja.On uzme svog sina(ili kcer neznam,ali ugl. beba),stavi na konja i pusti da malo zajasi zivotinju.I tak svake nedjelje ili tak.Nakraju je bio jedini koji konj ujutro imo jos uvijek pocesljanu kosu,dok su svi drugi konji imali zapetljanu...

eto to mi baka pricala^^


Znam nespada u ovu temu^^ sorryyy ali barem prva recenica ima veze s andelima^^
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Anđeli - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 3 Icon_minitimesub lis 18, 2008 1:06 am

Stare price su uvijek dobrodosle :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Anđeli - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 3 Icon_minitimesub lis 18, 2008 11:24 am

Ah, priča o konjskim grivama. Nešto slično sam i ja čitala, ali se ne sjećam kako se raspetljalo :)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Anđeli - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 3 Icon_minitimesub lis 18, 2008 3:27 pm

i meni je mater pričala da su i njihovim konjima znale biti zapletene grive ujutro ali kako su spavali kat poviše a dijelio ih je samo drveni pod čuli bi kako konj uživa u nečemu. kao da ga netko mazi.
[Vrh] Go down
Groinx
Riba
Groinx


Male
Virgo Goat
Broj postova : 104
Age : 32
Registration date : 07.05.2008

Anđeli - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 3 Icon_minitimepon pro 15, 2008 7:53 pm

Mislim da anđeli postoje ,ali ih itekako nemozemo vidjeti kako je u prethodnim postovima spominjano da ih samo djeca mogu vidjeti dok su jako mala ali nakon nekog vremena i oni ih nemogu vise da vide, mislim da postoje jer vjerujem da svaki čovjek ima nekoga tko ga štiti zj. anđe čuvar ,od mračnih sila ili zla.Čuo sam za mnoge anđele i arkanđele najčešće spominjani u Bibliji su Mihael,Rafael i Gabriel, dok je još jedan s njima koji se zove Uriel koji se rjeđe spminje.E sada ima više arkanđela ali meni je ovaj najviše interesantniji od ostalih arkanđela Zerachiel.
Znali iko i jeli čuo za toga anđela ako netko nesto zna o njemu mozeli reci sto o njemu osim onoga što piše u wikipediji.
Evo sta pise na wikipediji (za one kojima se nebi dalo treziti).
Archangel Zerachiel ("God's command") is one of the primary angels who leads souls to judgement. An Angel of Healing, he is also the presiding angel of the sun, prince of ministering angels those who watch over mortals, and the angel of children, particularly children of parents who have sinned (and are therefore at risk of falling into sin as adults themselves). He is said to have dominion over the earth.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Anđeli - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 3 Icon_minitimepon pro 15, 2008 11:06 pm

Koliko vidim to je Biblijsko tumacenje Andjela kao i tocno toga koji te zanima...u toj varijanti prvo bi valjalo vjerovati da je Bog sijedi djedica koji sjedi na prestolju i sudi dusama...

Obzirom ne zamisljam Boga tako tesko mi je pojmiti Andjele jer se s njihov spomen obicno vezuje Biblijsko tumacenje...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Anđeli - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 3 Icon_minitimeuto pro 16, 2008 12:44 pm

ja Ga Alpha upravo tako zamišljam :D
neg, bila ja na jednoj radionici o anđelima, i žena koja održava radionicu navodno vidi anđele, i reče mi da je moj bijel?? i da upravo stoji iza mene?!

ja si mislim, ma daj, to je MOJ anđeo, i taman da ga ona vidi a ja ne!!?
:D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Anđeli - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 3 Icon_minitimeuto pro 16, 2008 1:49 pm

Pitala sam na jednoj drugoj temi kojem denzitetu bi Andjeli pripadali...ali ne dobih odgovor bas...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Anđeli - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 3 Icon_minitimepon sij 19, 2009 12:12 am

Zanima me, a nisam baš puno švrljao po ovom forumu da tražim odgovor, dal postoje neke pričice o anđelima, ono unutar Biblije ili u nekim drugim djelima? Čitam recimo članak u Svjetlosti, i lik zna za 100 imena anđela i arhanđela, a ja znam samo 2-3 (i to ako 2-3) ...

Unaprijed hvala :)
[Vrh] Go down
Goran
Majmun
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 1550
Age : 42
Registration date : 21.11.2008

Anđeli - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 3 Icon_minitimesri sij 21, 2009 12:36 am

Vjerujem da anđeli postoje; njihovo postojanje je teško dokazati raspravom, nekim formulama ili fizičkim dokazima (isto kao i postojanje Boga) - trebaš osjetiti njihovo postojanje, moraš biti na visokoj duhovnoj razini.
Onog tko ne vjeruje teško je navesti na put spoznaje - isto kao da nekom želiš dokazati postojanje vjetra, ako on nikad nije izašao iz zatvorenog prostora i osjetio ga na svojoj koži - teško će povjerovati da postoji!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Anđeli - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 3 Icon_minitimečet vel 12, 2009 1:24 pm

MIHAEL - Sveti Mihael je zaštitnik od zlih duhova, duša u čistilištu, kapela u utvrđenjima i na grobljima, zaštitnik je kršćanske vojske u ratu s poganskom vojskom. Zaštitnik je Crkve i dobre smrti. Čuva od nagle i nepripravne smrti. Njemu se obraćamo i za svoje pokojnike. Zaštitnik je od kuge, ali je i zaštitnik brojnih država: Vatikana, Mađarske, te mnogih crkava. Tako i jedne od najstarijih crkava u Bačkoj: franjevačke crkve u Subotici, lijepe odžačke župne crkve i tako dalje. On je zaštitnik mnogih gradova: Carigrada i Šibenika. Ali je zaštitnik i vagara (na slikama ima vagu u ruci), vojnika (brani Crkvu i ljude), proizvođača oružja (ima mač u ruci). U Hrvatskoj je zaštitnik policije. Tko zna zašto ga svojim zaštitnikom drže: pekari i moleri?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Anđeli - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Anđeli
[Vrh] 
Stranica 3 / 20.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Next
 Similar topics
-
» fotografska natjecanja- 2009

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: