Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 neale donald walsch: razgovori s bogom

Go down 
+6
Alpha
Chakotay
floridana
meli
Svjetloisjena
silver
10 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 7 Icon_minitimepet stu 19, 2010 12:42 pm

Da...a kad slusam ljude uglavnom su skloni "kriviti" Boga ili sudbinu ili nesto. Mislim, razumjem u jednu ruku ali time hocu kazati da se mahom ne prihvaca odgovornost za dogadjaje. E sad, i to bi sve bilo OK da su se ti ljudi malo vise posvetili proucavanju duhovnosti i sebe samih. Ali ne. O toj temi imaju neko povrsno "znanje" dobijeno kroz obicaje koje namce vjera u kojoj su odgajani ili nesto nauceno iz njihove religije i tu sve staje. Kao da je najvaznije imati krivca i ne pada im na pamet makar pokusati pronaci neke odgovore. Naravno, jer ne bi bilo zgodno da ispadne da i oni sami imaju udjela u svojoj "sudbini". To nije zgodno niti udobno.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 7 Icon_minitimepet stu 19, 2010 1:55 pm

Ali mi nismo svjesni toga, pa nam se čini da onda to nije povezano, tj. da mi ne možemo utjecati na stvari koje se nama dešavaju. A ako nas iskustvo to taku uvjeri, onda nam je teško vjerovati drugačije, jer mi ustvari nikada ne vidimo cijelu sliku, samo mali dio.

Što se karme tiče, u knjizi se cijelo vrijeme naglašava slobodna volja, pa karma kao neki teret koji nas slijedi iz života u život ne postoji. To je meni logično, jer zašto bi u prvom životu mogli čini što nas je volja, pa onda u drugom životu ne, jer bi morali ispravljati pogreške iz prvog života, pa onda u trećem životu moramo ispravljati pogreške iz prva dva, pa onda u četvrtom život bi mogli lijepo i lagodno živjeti jer smo sve ispravili u ova dva prethodna, pa onda opet malo patnje jer smo previše ljenčarili u tom životu.

Malo čudno jer ispada da smo malo slobodni, a malo nismo ;)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 7 Icon_minitimeuto stu 30, 2010 1:45 pm

A sto ako mi slobodnom voljom preuzimamo odgovornost za svoje postupke te sami biramo zivot kojim cistimo karmicke dugove? Ono sto mene oko karme zbunjuje jesu dugovi nekog pretka ili te obitelji. Jednostavno mi nije jasno i ne vidim kako je to fer da se tudji karmicki dug "preslika" na buduce generacije koje nisu imale veze sa doticnim djelom. Imam neke idejice ali previse je tu rupa.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 7 Icon_minitimeuto stu 30, 2010 2:20 pm

...ako sebe gledaš kao izdvojenu osobu, onda to nema smisla, no ako smo svi povezani, onda je nevažno tko je što učinio, važno je da se to popravi.

Razmišljam o tome da će naši unuci morati živjeti na Zemlji koju smo mi zagadili koristeći naftu i razne gluposti i time uništavali priradu. Oni će dobiti Zemlju kakvu smo im mi ostavili. Oni bi se mogli pitati da li je to fer da mi moramo ispaštati grijede naših očeva ili pak težiti to sve skupa popravitii.

Iako karma i karmički dugovi meni također nisu baš najjasniji :)
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 53
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 7 Icon_minitimeuto stu 30, 2010 3:12 pm

Chakotay je napisao/la:


Iako karma i karmički dugovi meni također nisu baš najjasniji :)

Jednostavno je to Chak...
Sve ljude koje vidis oko sebe su bivse ubice,kurve i probisvjeti svih vrsta bez obzira bili oni danas dobri
ili losi,oni ispastaju neke stare grijehe i u tom ispastanju su neki uspjesniji a neki ne.
Dobre duse su daleko od ove planete zemlje tj.cistilista.
I ti sam Chak si po nekoj kazni ovdje medju nama,u ostalom kao i ja sam... confused
Da li cemo se ponovo vratiti,zavisi SAMO od nas samih...a ja bih se volio ponovo vratiti,
mada sebe licno smatram dobrim i dusevnim covjekom koji zna,suosjeca i postuje tudji
cemer,bol i jad... :(
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 7 Icon_minitimeuto stu 30, 2010 6:30 pm

@Chak...ne mislim da nije vazno tko je sto ucinio. OK, svi smo dio Jednoga ali istodobno imamo svijest o sebi i imamo svoju individualnost. Ako to nije tako onda mi ne postojimo. Onda se pri svakom povratku stopimo sa Univerzalnim kao kapljica sa morem te nestajemo. Vise nismo mi. Nismo ta kapljica. Neka druga kap ce se inkarnirati ali nikada vise ista. Ako je to tako tada postoji i smrt kao nesto finalno jer smrt je nestanak misli, nestanak jastva. A sto ti mislis? Postoji li?

Jos nesto...to univerzalno i ta doslovna jednina i "stapanje kapljice s morem" mozda i postoji, mozda je dio procesa i mozda se na kraju utopimo u Boga i to je to ali mi se cini da do tada treba proci mnogo faza i nakon ovih inkarnacija na Zemlji.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 7 Icon_minitimeuto stu 30, 2010 8:41 pm

@Alpha ja mislim da se mi možemo stopiti sa Bogom i postati jedno sa svime i onda ponovo vratiti našu individualnost, naime zašto ne, potrebna je samo svjesnost, nismo mi samo kapljica koja odlazi u more, mi smo svjesna kapljica koja odlazi u more, ali mi smo i izronili iz tog mora jednom, pa zašto onda ne bi mogli ponovo ;) Mi i za vrijeme spavanja također gubimo svijest i identitet o sebi samima. Ali se opet svako jutro probudimo i vračamo svjesnost u svoje tijelo. Prema nekim teorijama duša napušta tijela svaki puta kad zaspimo.

No vratimo se mi odgovornosti za druge, nisam mislio da nije važno tko je što učinio, nego to što mi ponekad moramo odgovarati za postupke drugih i pri tome uopće nije bitno tko je to učinio, naveo sam primjer naših unuka koji će se morati boriti sa čišćenjem ovoga što smo mi učinili našoj Zemlji ili pak sa dugovima koje ćemo im mi ostaviti. Njima ustvari neće biti bitno tko je to učinio, vjerojatno neće niti znati tko je bio Šuker, ali će morati otplaćivati dugove koje je on podigao.

Pretpostavljam da na tako nekakvom principu radi i karma pa tako mi preuzimamo karmičke dugove svojih predaka, jednostavno netko treba te "dugove otplatiti"

@Fantom da to je jedan od načina gledanja na stvari. No takav svijet nije nastao sam od sebe, mi smo ga takvim stvorili. Iako ti kažeš da bi se volio ponovo vratiti, znači nije baš tako loše ;)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 7 Icon_minitimesri pro 01, 2010 12:22 am

Kada se kap stopi s morem ona se raprsi i nemoguce je vise povuci natrag tocno te molekule i slozit ih tocno tako da to bude ona ista kapljica. Na takvo uranjanje mislim. Ne na uranjanje kao kada covjek uroni u more pa izadje isti (naravski, kad se nije rasprsio :P ).

Gubitak svijesti, AP, vam se - tam se, slazem se da je sve moguce ali mislim da smo to i dalje mi. Ne stapamo se sa drugim dusama. Ostajemo ti koji jesmo.

To sto kazes o otplati karmickih dugova. Slozila bih se s tim principom kada ne bi postojala reinkarnacija (no, mozda uistinu i ne postoji). Medjutim ako postoji, kako predpostavljamo, tada mi nije u redu da Sukerov unuk koji nije ponovno reinkarnirani Suker otplacuje njegove dugove. Osim toga koliko vidim obicno se ti Sukeri nakradu dovoljno za iducih par generacija tako da ni unuk ne oskudijeva ni u cem :P

Sto mislis da li bi vracanje karmickih dugova nasih predaka moglo imati veze sa nasom skupinom dusa (Newton)? Obzirom se mi obicno inkarniramo sa istom "ekipom" tako smo cesto i u istoj krvnoj obitelji pa smo mozda dogovorili to neko ekipno ciscenje iako je samo jedan iz grupe zasrao u jednom trenu.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 7 Icon_minitimesri pro 01, 2010 1:17 am

Alpha je napisao/la:
Kada se kap stopi s morem ona se raprsi i nemoguce je vise povuci natrag tocno te molekule i slozit ih tocno tako da to bude ona ista kapljica. Na takvo uranjanje mislim. Ne na uranjanje kao kada covjek uroni u more pa izadje isti (naravski, kad se nije rasprsio :P ).
Da možda si i u pravu, tko zna kakva pravila vrijede na toj Božjoj razini i da li ih uopće ima jer u stvari uopće nisu niti potrebna, sve postoji i to sve postoji istovremeno i mi smo svega toga svjesni, ali ne kao mi nego kao sve. Da li nam je tada važno hoćemo li se odvojiti od toga kao Alpha ili kao Chakotay ili kao netko treći. Tako i onako postajemo individua, a možda i sami odabiremo svoje osobine.

Citat :
Osim toga koliko vidim obicno se ti Sukeri nakradu dovoljno za iducih par generacija tako da ni unuk ne oskudijeva ni u cem :P
Sad mi je baš pao na pamet jedan razlog zašto se mi ne sjećamo svojih prošlih života, jer kad bi ih se sjećali, tada bi netko mogao ukrasti nešto, sakriti to negdje i praktički moliti smrtu kaznu, kako bi se što prije vratio i lijepo uživao u tom životu ;)

Citat :
Sto mislis da li bi vracanje karmickih dugova nasih predaka moglo imati veze sa nasom skupinom dusa (Newton)? Obzirom se mi obicno inkarniramo sa istom "ekipom" tako smo cesto i u istoj krvnoj obitelji pa smo mozda dogovorili to neko ekipno ciscenje iako je samo jedan iz grupe zasrao u jednom trenu.
Ustvari možda i nisi daleko od istine, ako je tako, logika bi bila da mi utječemo da svoje kolege i time utječemo na njihovo ponašanje, a i oni na naše. Pa bi onda i bilo pravedno da i mi snosimo dio odgovornosti, ali opet i dio lijepih stvari koje oni postignu. Na kraju krajeva ako baš želim mi smo često puta jako ponosni na nama drage ljude kad učine nešto lijepo i dobro, a opet tužni kad učine nešto loše. Ne mora odgovornost uvijek biti samo materijalna, u ovom slučaju bi bila emotivna.
[Vrh] Go down
Sponsored content





neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 7 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
neale donald walsch: razgovori s bogom
[Vrh] 
Stranica 7 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Svijet knjige-
Forum(o)Bir: