Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Torinsko platno

Go down 
+4
Alpha
meli
silver
Annon Imus
8 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Annon Imus
Dinosaur
Annon Imus


Male
Aries Snake
Broj postova : 360
Age : 35
Location : Out of Space
Registration date : 13.01.2008

Torinsko platno Empty
PostajNaslov: Torinsko platno   Torinsko platno Icon_minitimepon oľu 10, 2008 7:06 pm

Godine 1997, rano u jutro, dvanaestoga travnja, buknuo je jedan pozar u torinskoj katederali San Giovannni Battista, u kapelici koju je izgradio u 17 stoljecu Guarino Guarini i u kojoj se u jednom pancirnom staklenom "sarkofagu" cuvalo torinsko platno u jednom srebrenom relikvijaru.

Zahvaljujuci nadcovjecnim naporima vatrogasca Marija Trematore-a platno je bilo spaseno od pozara. Pred Tv.-kamerama je Mario opisao svoj cin kako slijedi: "Kad smo mi dosli do katedrale, kupola iste je gorila velikim plamenom, a zbuka i drugi materijali su padali na pod katedrale. Nitko nije znao sto treba najprije uciniti, dok meni nije sinula ideja, da se platno bezuvjetno mora spasiti. Kao van sebe, ja sam povikao: mi moramo spasiti platno. Dok su moji kolege vodom drzali plamen na distanci od "sarkofaga", ja sam poceo bezumno udarati u pancirno staklo. Moja uzbudjenost je porasla do vrhunca i ja sam imao dojam da ce mi srce iskociti iz grudi, od silnog uzbudjenja i tezine udaraca. I najednom je staklo pocelo pucati. Trunci stakla su me udarali po licu i krv je tekla preko moga cijeloga lica, ali ja sam vidio da sam uspio pancirno staklo razbiti i osloboditi srebreni relikvijar u kojem se platno nalazilo. Poslije toga ja vise nisam nista znao." Poslije oporavka od soka, on je opet pred kamerama rekao. "Bog mi je dao snagu, pa sam uspio razbiti pancirno staklo"! Cijelo spasavanje je pratila talijanska televizija i pokazala te slike cijelome svijetu, koji je mogao vidjeti cudovito spasavanje te vazne relikvije.

To je bio vrlo potresni izvjestaj jednoga vatrogasca, koji je smogao nadljudsku snagu i spasio platno. Ali, kako je doslo do pozara? Zasto je vatrogasna ekipa dosla na odrediste tek nakon punih 40 minuta poslije poziva i kada je cijela kupola vec bila u plamenu?
U blizini je i tzv. Kraljevska palaca u kojoj je te noci dinirao minister vanjskih poslova Lamberto Dini sa industrijalcem Giovanni-jem Agnelli-jem i UNO-sekretarom Kofi Annan-om. Tu je bila prisutna i druga Tv. mreza, dakle Rai-2. Zato je ona mogla pratiti cijeli tok spasavanja, buduci da je pozar presao i na kraljevsku palacu. Koje li koincidencije! Cijeli svijet je postao svjedokom spasavanja najvece od svih relikvija svijeta, _TORINSKOG PLATNA_. Da li je pozar bio uzrokovan "kratkim spojem" ili je bio podmetnut, nije jasno razrijeseno!

Sto mislite o ovoj relikviji? Da li je autenticna? Zasto je vise puta na jedan cudovit i neobjasnjiv nacin bila spasavana? Cemu sve to? Ili se radi o necemu sasvim normalnom i trivijalnom, ili cak o jednom plagijatu?

Molio bih sve diskutante, da pisu ozbiljno i argumentirano, neovisno da li pisu u prilog ili protiv ove relikvije!
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Torinsko platno Empty
PostajNaslov: Re: Torinsko platno   Torinsko platno Icon_minitimeuto oľu 11, 2008 1:45 am

Koliko god fascinantno to platno bilo, ukljucujuci sve one dokaze o njegovoj autenticnosti, ipak se metodom dokazivanja starosti pomocu izotopa ugljika utvrdilo da potječe iz 13. st. Naravno, ta metoda nije 100% sigurna, ali mislim da je poprilično sigurna. Nažalost, u ovom slučaju.
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Torinsko platno Empty
PostajNaslov: Re: Torinsko platno   Torinsko platno Icon_minitimeuto oľu 11, 2008 10:34 am

Najnovija istraživanja govore da je platno plagijat, i to da ga je napravio Leonardo da Vinchi. Zapravo se smatra da je to prva fotografija. Leonardo je toliko bio ispred svog vremena da je uspio napraviti preteču današnjih fotografija i to se smatra da je na slici upravo on.
Zašto je to napravio - zapravo je sve to dio gralskog krivovjerja. Smatra da je znao tajne alternativne istine o kršćanstvu koju je rimokatolička crkva iskrivila i prilagodila svojim potreba,te da ih je prikazivao u obliku mističnih simbola na svojim djelima, u tu je svrhu i napravio Torinski pokrov. Na neki se način htio narugati rimokatoličkoj crkvi jer je sve iskrivila, te je štovala relikvije, koje je čak i prodavala vjernicima i na taj način se bogatila, pa je on napravio jednu s namjerom da izrazi svoju ironiju i zgražanje prema toj doktrini.
Ovo objašnjenje izneseno je u knjizi Templari (zaboravila sam autore), pa ako nekom zanima više svakako pročitajte.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Torinsko platno Empty
PostajNaslov: Re: Torinsko platno   Torinsko platno Icon_minitimeuto oľu 11, 2008 12:15 pm

Osobno takodjer smatram da je Torinsko platno plagijat...monogo je tu razloga (poput ovih koje je vec naveo Silver i MeliJ) ali i ono sto uvijek kazem kod ovakvih tema - pitanje je i da li je Isus i prica o njemu autenticna i da li je zbilja postojao na nacin na koji ga Biblija opisuje...

A pitanje zasto se vec nekoliko puta Platno naslo u opasnosti iz koje je "cudom" spaseno i k tome je sve i zabiljezeno kamerom...pa vjerujem da bi jedan razlog mogao biti da se kod spomenutog platna zeli utvrditi status cudotvornog, svetog i tome slicno...a nema boljeg nacina nego da ga samo "cudo" spasi iz nevjerojatne situacije...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Torinsko platno Empty
PostajNaslov: Re: Torinsko platno   Torinsko platno Icon_minitimeuto oľu 11, 2008 5:23 pm

Mnoge stvari mogu postati čudotvorne ako se u njih čvrsto vjeruje :)

Kažu da će ponoviti analizu izotopom ugljika, no neki su čini se pronašli i objašnjenje za taj pomak od dobrog tisućljeća. Na platnu je navodno lik posljednjeg templarskog velikog meštra Jacquesa de Molleta koji je (nagađa se) bio mučen kad su Templari veleizdajnički bili proglašeni hereticima, pa su ga čak i razapeli (ne do smrti, ali dovoljno da se tijelo oznoji kiselim samrtničkim znojem koji je mogao uzrokovati otisak na tom platnu u koje su ga kasnije umotali kako bi ga ipak sačuvali za "pravi" postupak) mislim u kapeli Saint Sulpice želeći od njega možda doznati nešto o nestalom templarskom blagu ili ga natjerati da prizna "pravu" vjeru zajedno s Kristovim raspećem, jer čini se da su Templari osim blaga iz ruševina Solomonovog hrama u Jeruzalemu donijeli i neka znanja koja Crkvi nikako nisu bila po volji...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Torinsko platno Empty
PostajNaslov: Re: Torinsko platno   Torinsko platno Icon_minitimesri oľu 12, 2008 11:13 am

Ocito je da ima nevjerojatan broj prica i varijacija sto zapravo jeste Torinsko platno...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
satan´s master
Višestanični organizam
satan´s master


Male
Scorpio Dog
Broj postova : 44
Age : 113
Location : zagrab-sesvete-kašina
Registration date : 12.03.2008

Torinsko platno Empty
PostajNaslov: Re: Torinsko platno   Torinsko platno Icon_minitimesri oľu 12, 2008 11:54 am

torinsko platno je potrov zadnjeg meštra templara i to je to...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Torinsko platno Empty
PostajNaslov: Re: Torinsko platno   Torinsko platno Icon_minitimesri oľu 12, 2008 5:24 pm

satan´s master je napisao/la:
torinsko platno je potrov zadnjeg meštra templara i to je to...

Vrlo smjela izjava, moram reci...osim ako nemas neki do sad ne poznati dokaz...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
satan´s master
Višestanični organizam
satan´s master


Male
Scorpio Dog
Broj postova : 44
Age : 113
Location : zagrab-sesvete-kašina
Registration date : 12.03.2008

Torinsko platno Empty
PostajNaslov: Re: Torinsko platno   Torinsko platno Icon_minitimečet oľu 13, 2008 7:49 am

kolko ja znam to je i službeno.. ali ima par knjiga koje blebeču o tome..ali nije od isusa jer je iz hm...15st..
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Torinsko platno Empty
PostajNaslov: Re: Torinsko platno   Torinsko platno Icon_minitimečet oľu 13, 2008 11:47 am

Pa kazu da je utvrdjena starost premlada da bi bilo od Isusa...ali bas sto je to i cije je...hmmm...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Torinsko platno Empty
PostajNaslov: Re: Torinsko platno   Torinsko platno Icon_minitimečet oľu 13, 2008 9:56 pm

Ništa nije dokazano jer se dokazati ne može. Obje teorije - da je lik Kristov ili da je lik Jacquesa de Molleta kao što sam i ja gore napisala su zapravo nedokazive teorije. No uistinu postoje čitave knjige koje na osnovi prilično logičnih indicija nastoje dokazati da se radi o liku posljednjeg templarskog Velikog meštra.
Vjernici na platnu vide Kristov lik i tu postoji ta teorija o mrtvačkom pokrovu starom gotovo 2000 godina koju je analiza radioaktivnim ugljikom pobila. No vjernici ionako vjeruju da se Kristov lik mogao pojaviti bilo kada i bilo gdje ukoliko je za to postojao neki dublji razlog... Zanimljivo je što je lik vrlo uvjerljiv, poput pravog negativa...
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Torinsko platno Empty
PostajNaslov: Re: Torinsko platno   Torinsko platno Icon_minitimečet oľu 13, 2008 10:31 pm

mi smo na vjeronauku gledali jednom dokumentarac o tom torinskom platnu, zapravo, al bio je crkveni dokumentarac, pa su pričali kako su pronađeni tragovi peluda endemske biljke, karakteristične za to godišnje doba i mjesto, onda su govorili kako je platno zapravo 'trodimenzionalno' na neki nacin (ne sjecam se dobro), a onda kako je mogao samo nekakav energetski izboj prouzrociti takav otisak, pa o rimskom novcicu koji su nasli na ocima itd.. No, ono što htjedoh reći.. :D

Kad je bila riječ o onoj metodi određivanja starosti vremenom poluraspada izotopa ugljika, govorili su kako uopće nije pouzdana, kako kućica običnog puža može biti procijenjena na 2.5 milijuna godina i kako su česte velike pogreške blabla
(što baš i nije istina, ali to znam tek odnedavno, kad sam saznao ponešto o toj metodi, a koliko ja znam, odstupanja su maks. 200,300 godina)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Torinsko platno Empty
PostajNaslov: Re: Torinsko platno   Torinsko platno Icon_minitimečet oľu 13, 2008 10:36 pm

Mislim da uopće to nije bitno. Vjeruješ ili ne vjeruješ i to je to. Meni ne treba Torinsko platno da bih vjerovala...
[Vrh] Go down
satan´s master
Višestanični organizam
satan´s master


Male
Scorpio Dog
Broj postova : 44
Age : 113
Location : zagrab-sesvete-kašina
Registration date : 12.03.2008

Torinsko platno Empty
PostajNaslov: Re: Torinsko platno   Torinsko platno Icon_minitimepet oľu 14, 2008 7:55 am

ili je to platno još jedno "čudo" koje bi trebalo donjeti rezultat veči rejting crkve...
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Torinsko platno Empty
PostajNaslov: Re: Torinsko platno   Torinsko platno Icon_minitimepet oľu 14, 2008 10:48 am

svjetloisjena je napisao/la:
Mislim da uopće to nije bitno. Vjeruješ ili ne vjeruješ i to je to. Meni ne treba Torinsko platno da bih vjerovala...

Pa ne radi se o tome da li neko vjeruje ili ne, tu raspravljamo o autentičnosti Torinskog platna. Ne vjerujem da će neko ako se dokaže da je Torinski pokrov lažan zbog toga prestati vjerovati u Boga. No za to ja uvijek razgraničavam crkvu od vjere. To nikako nije isto, mnogi od nas vjeruju u Boga, a ne idu u crkvu, ne priznaju tu instituciju. Ja sam jedna od njih, smatram da se Boga može spoznati svagdje, a nije nužno da odlaziš u crkvu. A mislim da su to i bila izvorna Isusova naučavanja, a ne ovo što rimokatolička crkva izvodi. Oduvijek sam imala neki otpor prema tim doktrinama rimokatoličke crkve (no naravno ne smatram da su svi ljudi unutar institucie crkve, svi svečenici negativni - u svakom žitu ima kukolja) i zbog toga me jako interesiraju nova otkrića vezana uz povijest Biblije, Isusa i ostalih aktera u regilijskog povijesti, jer se konačno otriva istina.
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Torinsko platno Empty
PostajNaslov: Re: Torinsko platno   Torinsko platno Icon_minitimepet oľu 14, 2008 5:12 pm

meliJ je napisao/la:
svjetloisjena je napisao/la:
Mislim da uopće to nije bitno. Vjeruješ ili ne vjeruješ i to je to. Meni ne treba Torinsko platno da bih vjerovala...

Pa ne radi se o tome da li neko vjeruje ili ne, tu raspravljamo o autentičnosti Torinskog platna. Ne vjerujem da će neko ako se dokaže da je Torinski pokrov lažan zbog toga prestati vjerovati u Boga. No za to ja uvijek razgraničavam crkvu od vjere. To nikako nije isto, mnogi od nas vjeruju u Boga, a ne idu u crkvu, ne priznaju tu instituciju. Ja sam jedna od njih, smatram da se Boga može spoznati svagdje, a nije nužno da odlaziš u crkvu. A mislim da su to i bila izvorna Isusova naučavanja, a ne ovo što rimokatolička crkva izvodi. Oduvijek sam imala neki otpor prema tim doktrinama rimokatoličke crkve (no naravno ne smatram da su svi ljudi unutar institucie crkve, svi svečenici negativni - u svakom žitu ima kukolja) i zbog toga me jako interesiraju nova otkrića vezana uz povijest Biblije, Isusa i ostalih aktera u regilijskog povijesti, jer se konačno otriva istina.

Ovo ko da sam sebe citiram !!!
Imamo isto misljenje !!! Bravo !!! ides
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Torinsko platno Empty
PostajNaslov: Re: Torinsko platno   Torinsko platno Icon_minitimepet oľu 14, 2008 5:42 pm

@MeliJ...mislim da vecina ljudi na ovom forumu ima slicna misljenja po pitanju vjere i religije...osim naseg dobrog IKD-a lolcina

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Torinsko platno Empty
PostajNaslov: Re: Torinsko platno   Torinsko platno Icon_minitimepet oľu 14, 2008 5:46 pm

Namcor je napisao/la:
@MeliJ...mislim da vecina ljudi na ovom forumu ima slicna misljenja po pitanju vjere i religije...osim naseg dobrog IKD-a lolcina

strah gdje je, gdje ?? strah
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Torinsko platno Empty
PostajNaslov: Re: Torinsko platno   Torinsko platno Icon_minitimečet oľu 20, 2008 10:24 pm

Sutra u 20.15 na HTV1 bit će nekakav dokumentarac o Torinskom platnu - pogledajte pa možemo onda raspravljati o tome.
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Torinsko platno Empty
PostajNaslov: Re: Torinsko platno   Torinsko platno Icon_minitimesub oľu 22, 2008 10:51 am

silver je napisao/la:
mi smo na vjeronauku gledali jednom dokumentarac o tom torinskom platnu, zapravo, al bio je crkveni dokumentarac, pa su pričali kako su pronađeni tragovi peluda endemske biljke, karakteristične za to godišnje doba i mjesto, onda su govorili kako je platno zapravo 'trodimenzionalno' na neki nacin (ne sjecam se dobro), a onda kako je mogao samo nekakav energetski izboj prouzrociti takav otisak, pa o rimskom novcicu koji su nasli na ocima itd.. No, ono što htjedoh reći.. :D

Jeli netko gledao dokumentarac jučer? Čini mi se da je to bio upravo ovaj o kojem silver priča.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Torinsko platno Empty
PostajNaslov: Re: Torinsko platno   Torinsko platno Icon_minitimesub oľu 22, 2008 1:42 pm

Gledao površno :(
Bilo je puno kontroverzi oko tog platna. Platno ne datira iz vremena isusa , navodno
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Torinsko platno Empty
PostajNaslov: Re: Torinsko platno   Torinsko platno Icon_minitimesub oľu 22, 2008 1:43 pm

Namcor je napisao/la:
@MeliJ...mislim da vecina ljudi na ovom forumu ima slicna misljenja po pitanju vjere i religije...osim naseg dobrog IKD-a lolcina
ikd je ???
zubo
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Torinsko platno Empty
PostajNaslov: Re: Torinsko platno   Torinsko platno Icon_minitimesub oľu 22, 2008 5:28 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
Gledao površno :(
Bilo je puno kontroverzi oko tog platna. Platno ne datira iz vremena isusa , navodno

u ovom dokumentarcu je baš bilo suprotnih zaključaka da je platno autentično. Na osnovi obrisa cvijeća i biljaka koje su identificirali na platnu, pa ispitivanja peluda, vapnenca koji je nađen na platnu itd. (silver je pisao o tome)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Torinsko platno Empty
PostajNaslov: Re: Torinsko platno   Torinsko platno Icon_minitimesub oľu 22, 2008 7:15 pm

Došli su do različitih zanimljivih zaključaka. A onaj na kraju je rekao ono što i ja mislim :)
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Torinsko platno Empty
PostajNaslov: Re: Torinsko platno   Torinsko platno Icon_minitimesub oľu 22, 2008 9:59 pm

svjetloisjena je napisao/la:
Došli su do različitih zanimljivih zaključaka. A onaj na kraju je rekao ono što i ja mislim :)

Nisam gledala zadnjih 5 minuta, kaj je to rekao?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Torinsko platno Empty
PostajNaslov: Re: Torinsko platno   Torinsko platno Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Torinsko platno
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: