Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Piramide kao velika energetska postrojenja

Go down 
+35
Neo
Tucakovic
frankenstein
B
Remke
stnatan
Peroo
Michael Wittmann
Legionar
ofelija
Gea
gothic45
Berny_Sinara
Viktor-x
Xila
kety6
Goxxi
mariod
Apostol_Terorist
king
GoodAlien
Jaykof
Saroman
mare
satan´s master
musiiq
silver
Alpha
Aleksandar Veliki
zvezda
ThE_IMMORTAL
little alien
Blizzard
Svjetloisjena
Rain
39 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Piramide kao velika energetska postrojenja   Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Icon_minitimened tra 26, 2009 1:25 pm

lolcina

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Piramide kao velika energetska postrojenja   Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Icon_minitimepon tra 27, 2009 12:36 pm

da a glavi programi su im Pro Gizeha1 i Nova Keops :P

a što je s prvim stepenastim piramidama?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Piramide kao velika energetska postrojenja   Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Icon_minitimepon tra 27, 2009 7:51 pm

Gea je napisao/la:
da a glavi programi su im Pro Gizeha1 i Nova Keops :P

a što je s prvim stepenastim piramidama?

Čitala sam negdje dokazivanje da su stepenaste piramide od kojih je najpoznatija Zoserova mlađe od Velike iliti Keopsove piramide. Moram potražiti :)
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Piramide kao velika energetska postrojenja   Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Icon_minitimeuto tra 28, 2009 1:05 am

našla sam primjer stepenaste piramide kralja Djosera iz oko 2 650 god.p. n. e.
ili grobnica iz 3 dinastije - piramida kralja Zosera - 2 681 - 2 662 god. p. n. e. koju je gradio Inhotep - koji je zbog toga dobio božanske atribute u kasnijoj egipatskoj tradiciji
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Piramide kao velika energetska postrojenja   Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Icon_minitimeuto tra 28, 2009 2:08 am

Da, ali one su navodno mlađe od tzv. Keopsove piramide.

Inače postoji neka teorija da su stepenaste piramide u osnovi svake piramide, samo su ih znali kasnije opločiti da više ne budu stepenaste.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Piramide kao velika energetska postrojenja   Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Icon_minitimečet tra 30, 2009 12:27 am

u biti osnove su tzv mastambe (četvrtasti humak), kod višeg "staleža" to su bile grobnice, kod faraona središta ispod koji se polaže sarkofag, kasnije su odbačene kada su u "modu" došle piramide s ravnim stranicama

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
ofelija
Prašina



Female
Cancer Rat
Broj postova : 3
Age : 51
Registration date : 20.05.2009

Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Tajne piramide, sakralnih geometrija i Chi energije   Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Icon_minitimečet svi 21, 2009 11:25 am

Pitanja piramida, tajne sakralne geometrija, te istraživanja istih uz povezivanje svega toga sa Chi energijom je drevna i buduća tehnologija. Poznavanje i korištenje ovih moćnih tajni je put prema shvaćanju mnogih zataškavanih ali nevjerovatno značajnih informacija o našim tehnološkim i spiritualnim mogućnostima. Nije nikakvo čudo što su ta znanja zadržavana samo unutar tajnih društava. Potrebno je dati pohvalu i podršku istraživačima na tom području kao što zaslužuju radovi slijedećih: Daniel Postružin, Vilim Kanjski, Hrvoje Zujić, Turnšek Marijan, Goran Vitanović, Karl Hans Welz, Helmut Jaskolski, W. F. Jackson Knight, Lauren Artress, Alex B Champion, Beatrice Bartnett, Gernot Candolini, Janet Bord, Jacques Attali, Robert Ferr, Jill Kimberly Hartwell, Nagel, Elizabeth Catherine Geoffrion, Helmut Jaskolski, W. F. Jackson Knight, Mladen Pejaković, Gyorgy Doczi, Đorđe Petrović, Ivan Tomašević, Oberto Airaudi, Tatjana Sučec, Marko Pogačnik, Lakhovski, pa Carol i Don Croft, dr. Đuro Despot,... Znanja treba ujediniti i učiniti transparentnima i dostupnima svima... Sva ta znanja i tehnologije spomenutih istraživača su upotrebiva, konkretna i praktična za materijalni i spiritualni razvoj.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Piramide kao velika energetska postrojenja   Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Icon_minitimečet svi 21, 2009 11:35 am

Pozdrav!! :)
Možeš li malo više pričati o tome?

Upisao sam ova imena u google, i za neke od ovih ljudi sam dobio da su predsjednici Francuske, jedan je pisac knjige o Brainwave frekvencijama, dok je jedna napisala knjigu Amazon book. confused

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Piramide kao velika energetska postrojenja   Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Icon_minitimened svi 24, 2009 11:33 am

da li ste znali da je Keopsova piramida visine kao jedan milijarditi deo rastojana zemlje i sunca ? bas me zanima kako je to neko mogo da uradi u ono vreme...
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Piramide kao velika energetska postrojenja   Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Icon_minitimened svi 24, 2009 2:14 pm

Koliko je visoka, 150 metara?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Piramide kao velika energetska postrojenja   Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Icon_minitimened svi 24, 2009 3:11 pm

149.6 bi trebala biti, a visoka je 138.8. Objašnjenje sniženja postoji.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Piramide kao velika energetska postrojenja   Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Icon_minitimened svi 24, 2009 4:31 pm

propadanje u pesak itd.. btw ja neznam tacno koliko je visoka :)
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Piramide kao velika energetska postrojenja   Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Icon_minitimepon svi 25, 2009 1:22 am

tako je propadanje u pijesak :D
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 32
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Piramide kao velika energetska postrojenja   Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Icon_minitimepon svi 25, 2009 8:53 pm

nije bas skroz tocno da je razlog propadanje u pijesak. lokalno stanovnistvo je uzimalo kamone blokove s piramida i sfinge da bi gradilo kuce. zato je sfinga morala na neki nacin biti restaurirana. piramide su ako je vjerovati istrazivanjima, bile ravne, ne stepenaste, poplocane sjajnim crnim kamenom (ne znam kako se zove, mozda mramor ili???), a vrh, smatra se, da je bio od zlata.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Piramide kao velika energetska postrojenja   Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Icon_minitimepon svi 25, 2009 9:12 pm

ThE_IMMORTAL je napisao/la:
nije bas skroz tocno da je razlog propadanje u pijesak. lokalno stanovnistvo je uzimalo kamone blokove s piramida i sfinge da bi gradilo kuce. zato je sfinga morala na neki nacin biti restaurirana. piramide su ako je vjerovati istrazivanjima, bile ravne, ne stepenaste, poplocane sjajnim crnim kamenom (ne znam kako se zove, mozda mramor ili???), a vrh, smatra se, da je bio od zlata.
nije nego bas kao sto je rekla berny, propadala je piramida u zemlju,a kako zamisljas da uzimaju a grade kuce blokove koji su teski po par tona minimum ? piramide su bile oduvek ovakve kakve su danas samo sto su sad manje zbog propadnja u pesak inace na crtezima su iste kao sad...
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Piramide kao velika energetska postrojenja   Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Icon_minitimeuto svi 26, 2009 12:38 am

a da nije ipak da ih pomalo zatrpavaju pješčane oluje? kao i mnoge gradove i naselja u bilzini sahare

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 32
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Piramide kao velika energetska postrojenja   Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Icon_minitimeuto svi 26, 2009 2:07 am

Stayter je napisao/la:
ThE_IMMORTAL je napisao/la:
nije bas skroz tocno da je razlog propadanje u pijesak. lokalno stanovnistvo je uzimalo kamone blokove s piramida i sfinge da bi gradilo kuce. zato je sfinga morala na neki nacin biti restaurirana. piramide su ako je vjerovati istrazivanjima, bile ravne, ne stepenaste, poplocane sjajnim crnim kamenom (ne znam kako se zove, mozda mramor ili???), a vrh, smatra se, da je bio od zlata.
nije nego bas kao sto je rekla berny, propadala je piramida u zemlju,a kako zamisljas da uzimaju a grade kuce blokove koji su teski po par tona minimum ? piramide su bile oduvek ovakve kakve su danas samo sto su sad manje zbog propadnja u pesak inace na crtezima su iste kao sad...

naravno da nisu citave blokove nego su ih cijepali na manje, velicine cigle. logicno je na neki nacin, jer je u pustinji tesko naci adekvatnih stijena za gradnju kuca. pored toga sam ovo gledao na TV-u, a o tome pise i u knjizi od Grahama Hanckoka "Tajne piramida" (ili tako nekako). znaci ne pricam napamet. ;)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Piramide kao velika energetska postrojenja   Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Icon_minitimeuto svi 26, 2009 12:16 pm

A znate ono, postoje mišljenja u znanstvenim krugovima da su piramide starije od 25 000 godina, ne onoliko koliko je isprva procijenjeno. Također je dio teorije da su Egipćani došli i zatekli piramide. Tada su pokušali to napraviti jer cool izgleda, ali su napravili nekoliko njih koje na 'ništa' ne liče i koje su također otkrivene.
Za napraviti takve piramide treba vremena, a i tehnike. Možda pri upotrebi nepoznatih nam zakona je to lako ostvarivo, možda nije za to potrebna sva tehnologija koju danas imamo. Ostaje pitanje gdje su se izgubile sve te tajne piramida.
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 32
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Piramide kao velika energetska postrojenja   Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Icon_minitimeuto svi 26, 2009 12:22 pm

to je nama vec odavno poznata teorija ^^ XD
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Piramide kao velika energetska postrojenja   Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Icon_minitimeuto svi 26, 2009 7:04 pm

Gripphon je napisao/la:
Ostaje pitanje gdje su se izgubile sve te tajne piramida.

Možda pod naslagama zemlje, kao na Visočici zubi
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Piramide kao velika energetska postrojenja   Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Icon_minitimesri svi 27, 2009 11:10 pm

Piramide nisu izgledale kao danas. Postoje zapisi o tome da su bile prekrivene ravnim i ne debelim pločama, pa su izgledale kao da sijaju... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Piramide kao velika energetska postrojenja   Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Icon_minitimesri svi 27, 2009 11:14 pm

Pa nisam mislila na te drevne dane kad su sagrađene. Mislim da se dio te bijele sjajne oplate sačuvao do povijesnog doba na Keopsovoj piramidi, imamo opise antičkih autora. No stare piramide su često zakopane i zatrpane zemljom, čitala sam kako su jednu južnoameričku piramidu otkrili slučajno, kad je jedan istraživač na vrhu brežuljka koji je krio piramidu gotovo upao u neki njezin otvor.
[Vrh] Go down
Peroo
Prašina



Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 3
Age : 30
Registration date : 07.06.2009

Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Piramide kao velika energetska postrojenja   Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Icon_minitimened lip 07, 2009 10:10 am

zdravo ja sam novi i sve vas pozdravljam

Mene zanima kad je izgrađena Keopsova a kad Đoserova piramida i odkuda su dovukli kamene blokove za piramidu
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Piramide kao velika energetska postrojenja   Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Icon_minitimened lip 07, 2009 4:24 pm

Pozdrav, Peroo! :)

Prema službenim podacima stepenasta Zoserova piramida je sagrađena po nalogu faraona Zosera iz III. dinastije, a Keopsova po nalogu Keopsa iz IV. dinastije. Obje dinastije spadaju u vrijeme Starog kraljevstva. Prema tome, one su sagrađene prije otprilike 3500 god.
[udžbenik iz pov ]

No neki smatraju da su piramide sagrađene prije čak 10 000 god., a o tome se, međuostalim, raspravlja na temi o piramidama.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
stnatan
Stanica
stnatan


Male
Aquarius Dragon
Broj postova : 15
Age : 48
Location : Zadar
Registration date : 06.04.2009

Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Piramide kao velika energetska postrojenja   Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Icon_minitimepon srp 27, 2009 1:44 pm

«... tajno znanje o graditeljstvu i astronomiji ...»

str.96 C.Knight, R.Lomas: «Hiramova knjiga».
«Drugi stupanj slobodnog zidarstva ... koji vodi do otkrića skrivenih tajni prirode i znanosti.»
str.207

«U masoneriji : ... dopušteno ti je da proširiš svoje istraživanje u još skrivenije tajne prirode i znanosti.»
str.215 C.Knight, R.Lomas: «Hiramova knjiga».

No, jedan od definitivno najzapanjujućih dokaza su svakako piramide u Kini! Ima ih na stotine.
Suvremeno doba energetike treba se rješavati u smislu angažmana i davanja podrške neovisnim istraživačima orgona, bioplazme, eteričnih formativnih sila.... psihotronskih konkretnih i tehničko praktičnih projekata.
Pozdravi, ovom tematikom treba se pozabaviti potpuno sustavno, stručno matematika geometrija, simbolizam te višestranom povijesnom analizom.

Narod koji je prethodio Egipćanima sebe je nazivao Kemićani. Kemićani su piramide dijelili u 3 grupe:
1. PER-KA grobnica
2. PER-BA svetište
3. PER-NETHER kuća prirode, kuća koja generira ORGON (životnu energiju) u okolni prostor

Svakako podržavam istraživače alernativnih vidova energije, istraživače orgona, bioplazme, psihotronskih generatora i akumulatora. To su istraživanja koja nude povoljnu i prihvatljivu eko razinu. Pozdravljam podizanje eko i energetsko obnovljivih ili čistih projekata. Pitanja piramida, tajne sakralne geometrija, te istraživanja istih uz povezivanje svega toga sa Chi energijom je drevna i buduća tehnologija. Poznavanje i korištenje ovih moćnih tajni je put prema shvaćanju mnogih zataškavanih ali nevjerovatno značajnih informacija o našim tehnološkim i spiritualnim mogućnostima. Nije nikakvo čudo što su to znanja zadržavana samo unutar tajnih društava. Sva ta znanja i tehnologije spomenutih istraživača su upotrebiva, konkretna i praktična za materijalni i spiritualni razvoj. U blizini lokacije Bijele piramide, podigli su lansirnu rampu za svoj svemirski program i time zvanično proglasili tu zonu vojno zaštićenom i nedodirljivom. - Velika ili Keopsova Piramida u Gizi sadrži dva miliona i tristo tisuća kamenih blokova. Njihova ukupna težina je blizu šest miliona tona! Amerikanac Richard Noone objavio studiju u kojoj se tvrdi slijedeće: kada bi se kompletna industrija kamena u državi Indijani posvetila proizvodnji kamenih blokova, trebalo bi joj 81 godina da napravi istu količinu kamenih blokova potrebnu za gradnju Keopsove piramide. Osamdeset i jedna godina! I to upotrebom najmodernije tehnologije (eksplozivi, visokosofisticirana oprema i alati, laserska tehnologija, dizel transport itd.) I, nakon toliko godina, tek dobijamo materijal za gradnju. A koliko bi tek trebalo da se i izgradi takav perfektan objekat? Da bi se dobila preciznost na kojoj su postavljene piramide čitav plato od 5,3 hektara je morao da bude izravnan, niveliran. Stjenovita površina je s jednog kraja na drugi bila skoro apsolutno izravnana (manje od dva centimetra razlike u nivou!). Tehnologija s kojom su to uradili radnici Starog kraljevstva? Nepoznata.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Piramide kao velika energetska postrojenja   Piramide kao velika energetska postrojenja - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Piramide kao velika energetska postrojenja
[Vrh] 
Stranica 5 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Energetska membrana umjesto baterije
» Velika Gospa
» Piramide u Visokom!
» Pronađena velika piramida u Indoneziji!
» Piramide u Tomsku

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna povijest-
Forum(o)Bir: