Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Promjene - prave i one druge

Go down 
+6
marko suzic
because the night
meli
gloria_g
Alpha
Svjetloisjena
10 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Promjene - prave i one druge - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 7 Icon_minitimepet svi 09, 2008 10:59 am

Ma to ti je Isusovo rodoslovlje po muskoj liniji...od Adama, kao prvog covjeka, do Sv. Josipa koji u principu ni nije Isusaov otac (kako kaze Biblija) vec je Bog Isusov otac...tako da to stablo zapravo nema smisla osim ako nekog ne zanima rodoslovlje Sv. Josipa...
Za Isusa su trebali ici po zenskoj liniji...


Imace, meni je oduvijek bilo glupo sto se stablo radi po muskoj liniji...naime...zena je sigurno majka ali muskrac ne mora nuzno biti otac doticnog djeteta...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Promjene - prave i one druge - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 7 Icon_minitimepet svi 09, 2008 11:26 am

ma zamisli budalaština u bibliju ?
i onda je kao čudno zakaj sam svaki put odustala od čitanja mislim...fakat!! no shock
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Promjene - prave i one druge - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 7 Icon_minitimepet svi 09, 2008 11:46 am

face hug

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Promjene - prave i one druge - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 7 Icon_minitimepet svi 09, 2008 8:29 pm

Namcor je napisao/la:
Ma to ti je Isusovo rodoslovlje po muskoj liniji...od Adama, kao prvog covjeka, do Sv. Josipa koji u principu ni nije Isusaov otac (kako kaze Biblija) vec je Bog Isusov otac...tako da to stablo zapravo nema smisla osim ako nekog ne zanima rodoslovlje Sv. Josipa...
Za Isusa su trebali ici po zenskoj liniji...


Imace, meni je oduvijek bilo glupo sto se stablo radi po muskoj liniji...naime...zena je sigurno majka ali muskrac ne mora nuzno biti otac doticnog djeteta...

Tu je dobro znati dvije stvari. Kao prvo, kršćani su prihvatili i zadržali Bibliju kao svoju svetu knjigu, ali je čitaju drugačije nego Židovi - smatraju da je sve što u Starom zavjetu piše zapravo najava Isusovog dolaska. Kako je najavljeni mesija (na kojem su se slomili odnosi između dvije frakcije koje su se kasnije pretvorile u dvije religije) morao svakako poteći iz loze kralja Davida, tako je i to rodoslovlje važan dio Novog zavjeta.
Drugo, što se tiče muške linije. Istina je da se gleda loza po muškoj liniji. No zanimljivo je da se židovstvo prenosi po ženskoj liniji. Možda su bili svjesni da je majčinstvo pouzdaniji pokazatelj pripadnosti od očinstva. To je možda nevažno u čistim židovskim brakovima, no kad je riječ o miješanim brakovima, djeca koja su po neprekidnoj ženskoj liniji povezana sa židovskom obitelji mogu se u svakom trenutku deklarirati kao židovi ako to požele i pristupiti židovskoj zajednici ma gdje u svijetu ili zatražiti od iste pomoć čak i ako su po opredjeljenju kršćani ili muslimani ili nešto treće. Njima krv nije voda i mislim da je to nešto što se može poštovati.
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Promjene - prave i one druge - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 7 Icon_minitimepet svi 09, 2008 10:51 pm

Namcor je napisao/la:
Tutankhamon je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
Namcor je napisao/la:
Marko...ako ti treba pomoc kako da izdvojis samo neke djelove postova koje zelis Quotat mozes pitat ovdje ili na PM...pa ti pomognem s time...samo nemoj tako preduga Quotanja radit...onda se nikom ne da citat to sve...


javim ti s u pon...hvala sestro

A vidim ja.... biti ce tu jos svega face ljubi lovely

Zar i ti sine Tuticu?!? Prvo Omega, a sada... cry cry cry

Pa zar sam ja to zasluzila, zasto, zasto... Promjene - prave i one druge - Page 7 Crying

ljubi lovely
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Promjene - prave i one druge - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 7 Icon_minitimened svi 11, 2008 3:54 am

@S&S...je zidovstvo ide po zenskoj strani...ali ovo sto je IKD naveo se odnosi bas na Isusa i ide po muskoj (?!)...a i inace je u svijetu uvrijezeno da se gleda muska linija sto mi je totalno bezveze...


@Tutic... :) hug

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Promjene - prave i one druge - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 7 Icon_minitimened svi 11, 2008 9:03 am

Alpha je napisao/la:
@S&S...je zidovstvo ide po zenskoj strani...ali ovo sto je IKD naveo se odnosi bas na Isusa i ide po muskoj (?!)...a i inace je u svijetu uvrijezeno da se gleda muska linija sto mi je totalno bezveze...


@Tutic... :) hug

Rekla sam da se porijeklo gleda po muškoj liniji, samo je zanimljivo da se sama vjera, odnosno pripadnost religiji prenosi po ženskoj.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Promjene - prave i one druge - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 7 Icon_minitimened svi 11, 2008 8:57 pm

Kuzim, kuzim...samo kazem da je to kod zidova (i vjerojatno jos gdje ali manje poznato) ali da generalno gledano ide po muskoj cime ne mislim strikno na vjeru, zidove ili tako sta...nego samo kazem...onako generalno... hug

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Promjene - prave i one druge - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 7 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Promjene - prave i one druge
[Vrh] 
Stranica 7 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Similar topics
-
» Promjene
» Promjene
» Demokratske promjene

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: